Europa želi Windowse bez IE-a

poruka: 54
|
čitano: 11.713
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europa želi Windowse bez IE-a".
16 godina
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

A zasto ne napraviti i sljedeci korak. Kupnjom windowsa ponuditi korisniku prilikom instalacije, instalaciju alternativnih OS-eva, npr. OSX, FreeBSD, Solaris, itd... To bi sigurno potaknulo razvoj ostalih OSeva. Bogataš

Think locally, act globally...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Iskreno, meni je to smijesno. Microsoft radi OS, pa onda valjda smije staviti unutra so god zeli. Neka malo i tuze i apple zato sto stavlja QuickTime u MacOS... EU treba para pa gledaju kako da ih najlakse namaknu. Zasto ne tuze npr. Daimler jer ne daje korisniku opciju da stavi u mercedes motor iz npr. renaulta? Korisnik nije blokiran da instalira koji god browser zeli, ja se ne sjecam kada sam zadnji put koristio IE, a imam ga jer je dosao s windowsima. No to me ni najmanje ne dira jer sam stavim sto zelim.

 

Ovaj drugi dio mi tek nije jasan. Kakav izbor alternativnih preglednika? Na instalacijskom mediju ce biti instalacija firefoxa, opere, safaria, chromea...? Sve si mogu misliti kako ce ovi drage volje dozvoliti da to MS stavi na DVD/CD... Da ne govorim da bi vec nakon mjesec dana bile outdated verzije pa bi po instalaciji windowsa ionako morao ponovo skidati novu verziju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a

 

He he, problem je u samim tim OS-evima koje si nabrojao (osim OSX, šta će to ovdje?!). Već ih ima besplatnih, pa ih nitko neće. Ova kampanja koju spominješ je mission impossible, jer da ih danas netko dijeli na placu zabadava uzela bi ih samo nekolicina znatiželjnika.

 

Ne znam kako će ovo biti riješeno, ali previše je softvera danas vezano uz integrirani IE da bi tek tako lako to izbacili iz sustava.

 

 

Bolujem od sindroma PiTi, jeSt, Pit...
15 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

sta ih tuze kad korisnik moze pored IE instalat bilo koji drugi preglednik koji pozeli ,a os je tu kakav je zasto bi oni stavljali manje programa u njega , polovica tih europljana nece moc na net jer je mighty Europa trazila da dolazi bez web preglednika , a neznaju bas svi za ff safari itd..btw doso je novi Safari u beti i odlican je ima fancy cover flow web stranica

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Tako je nek samo europa komplicira. Pa neka i poskupe win za europu! Kaj je takvi problem izbrisati IE i Medija player ili ih ne koristiti uopče ako ti netrebaju!?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a

Bilo bi najbolje da Microsoft ukine prodaju Wndowsa za europu!!!!!! To bi ih naučilo pameti!!!!!

Tikviči vladaju svijetom!
16 godina
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

U principu mi je apsolutno sve jedno.

 

Isti drek s oproštenjem ima li Win IE ili nema. I tako ga ne koristim, pa i ne vidim previše razloga za ovakvu hajku oko toga.

Ljudi imaju izbor, mogu koristiti predinstalirane stvari, ili pak koristiti nešto treće šta instaliraju.

 

Druga stvar bi bila da je Microsoft onemogućio instaliranje alternativnih programa. Ovako, ovo ništa nema smisla.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

koji su to kreteni!

kao što je netko napisao.. zašto ne zabrane appleu prodaju OS X-a sa svim silnim aplikacijama unutra? zašto apple prodaje OS X sa alatima za obradu audia/videa, alatima za snimanje CD/DVD-a, Safari,....

zašto apple ne izbaci Safari? to nije monopol?????????

ja stvarno ne kuzim kako ljudi "puše" te njihove lobističke gluposti!?

najbolje da im microsoft unaprijed plati 10 milijardi dolara jer uopce pomislja na prodaju windowsa u europi...

aaaaaaaaa

 

sorry na izljevu gnjeva ali me uzasno zivciraju takvi kreteni!

uostalom tko ce microsoftu dati podrasku za ff ili safari ako budu na DVDu sa Win 7????

mozda najbolje da apple i mozila posalju ljude da rade u MS na razvoju ff i safarija koji bi bili  u instalaciji...

 

stvarno idiotarija!

 

Viče

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Možda nije u redu da kada ja odem na Add/Remove programs i maknem IE, on mi samo makne ikonicu iz menia i desktopa. A kada kliknem na html file, evo ga opet (Internet Explorer).

 

Ili, nakon što obrišem (iz principa) direktorij za Internet Explorer (u Program Files) i time onemogućim njegovo pojavljivanje, kada pokrenem servise ili kontrol panel, javi mi se poruka da je to više nemoguće (namjerno uprogramirano, vjerujte mi).

 

I kada instaliraš ponovno IE, opet nema servisa i ostalog (valjda kazna što si se usudio).

 

Srećom, netko je pronašao da je dovoljno u jednu liniju registra upisati verziju IE 6.x.x. (ne znam napamet), i konačno rješim problem.

 

Postoji XPlite, koji ima mogućnost micanja (nažalost nije besplatno), a ako Misrosoft nije sposoban učiniti slično, onda neka kupe tehnologiju od njih.

 

Ne treba ih štedjeti... Malo su do sada kazni platili... Posebno nakon što su preko SCO-a pokušali uništiti Linux!

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Dobor istina, ali neradi se vamo dali vi volite ili ne volite explorer...ni ja ga ne koristim jer je spor zblokaje i nikako da downloada, i nema neke funkcije. S njegovin micanjem nisam imao problema. Remowe Windows components?

Nego neka se Linux odrekne Unixa? Mac audio ,video programa? Šta je sad? Neće? ODMA TUŽBA!!!!

 

Stvano bi treba Microsoft prestat prodavat Windows za Europu tako da ih naći malo pameti. Pa će in bit krasno na Mac-u i Linuxu....nema više LAN Partija u Saboru.....

 

Europa pokušava spriječit nešto? Mislim da gleda dugoročno i pokušava spasit tržište ali i Microsoft jer je postao prevelik i uskoro će se razvodnit.

Tikviči vladaju svijetom!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Sta fali IE-u? Solidan Browser (mislim na IE7), ne zauzima puno na disku a ako ti se ne sviđa imas ff,safari,operu,krom.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

trebali bi bar uvesti opciju da se moze kompletno unninstalirati, a i kak su se europljani mogli zalit na windows media player, sta mu fali ja ga koristim i sve super s njim???

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Kupiš računalo, kupiš Windowse, lijepo sve instaliraš, dočekaš ekipu iz telekoma da te spoje na ADSL, upališ računalo i onda dobiješ slom živaca jer ne možeš otići na internet, pošto nemaš niti jedan internet preglednik instaliran. Ajde dobro, tješiš se, onaj tvoj prijatelj ima instalacije i za Operu i za Firefox, posudit ćeš od njega, jedino nisi siguran vozi li trajekt i večeras ili moraš čekati onaj do ponedjeljka. Ideš pogledati na stranice od Jadrolinije vozni red trajekata, ups, ne možeš. Da se bar možeš sjetiti broja telefonskih informacija.

 

I onima koji ne koriste Internet Explorer, on je potreban, ako ništa, onda bar da s interneta skinu program koji koriste umjesto njega.

 

A možda jednog dana EU i ovima iz Linuxa zabrani distribuciju Firefoxa s Linuxom, jer ipak Firefox u nekim europskim državama koristi više ljudi nego Internet Explorer?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a
Hyperion kaže...

trebali bi bar uvesti opciju da se moze kompletno unninstalirati, a i kak su se europljani mogli zalit na windows media player, sta mu fali ja ga koristim i sve super s njim???

 
potpis.
media player 11 je odlican. ustvari svi programi koji dođu sa win su super:media center, windows mail,movie maker,dvd maker..

oni bi sve maknuli...na kraju ces za 1500kn dobit samo my computer Smijeh
15 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a
Solo761 kaže...

Iskreno, meni je to smijesno. Microsoft radi OS, pa onda valjda smije staviti unutra so god zeli. Neka malo i tuze i apple zato sto stavlja QuickTime u MacOS... EU treba para pa gledaju kako da ih najlakse namaknu. Zasto ne tuze npr. Daimler jer ne daje korisniku opciju da stavi u mercedes motor iz npr. renaulta? Korisnik nije blokiran da instalira koji god browser zeli, ja se ne sjecam kada sam zadnji put koristio IE, a imam ga jer je dosao s windowsima. No to me ni najmanje ne dira jer sam stavim sto zelim.

 

Ovaj drugi dio mi tek nije jasan. Kakav izbor alternativnih preglednika? Na instalacijskom mediju ce biti instalacija firefoxa, opere, safaria, chromea...? Sve si mogu misliti kako ce ovi drage volje dozvoliti da to MS stavi na DVD/CD... Da ne govorim da bi vec nakon mjesec dana bile outdated verzije pa bi po instalaciji windowsa ionako morao ponovo skidati novu verziju...

Mislim da ti i ne stoji bas usporedba s autom. motor je vitalni dio vozila, nešto kao kernel u operativnom sustavu. nitko od microsofta ne traži da koristi linuxov kernel.
tražm jedino kao vrlo zahtjevan kupac auta da mi ne isporučuju njihov besplatni radio koji mi nije po volji jer imam svoj na koji sam naviknut i koji (mi) radi bolje.
Ja sam apsolutno za ovu inicijativu. Naravno da je pretjerano tražiti ih da stavljaju tuđi software na svoju instalaciju, ali mogućnost odabira je nešto jako dobro. Plus što bi se definitivno podigla svijest kod korisnika jer bi se bar 1% zapitao "zašto su makli", "što su makli", "što je to točno" i slično. definitivno previše ljudi komade softwarea s kojim radi svaki dan uzima bolesno zdravo za gotovo. Pri tom ne mislim na naviku korištenja dobrog softwarea nego na naviku ne razmišljanja uopće.
Dobar korak u tom smjeru bi ako ništa drugo bio bar da dopuste potpuno legalno (potpunu!) uninstalaciju.
Oni koji laju na Mac.. normalno da se ne bave macom kad drži jedva 10% tržišta. a i to sam mislim puno rekao. nitko nije ni microsoftu branio isporučivat IE4 97e godine kad je imao korisnika koliko danas ima Mac.
A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
15 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Problem IE je što je veoooma nesiguran. Svako malo neki critical propust koji pravi haos po sistemu (koristi search na http://milw0rm.com za Internet Explorer pa onda za Firefox).

Music is lifestyle !
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a
bubbach kaže...
Solo761 kaže...

Iskreno, meni je to smijesno. Microsoft radi OS, pa onda valjda smije staviti unutra so god zeli. Neka malo i tuze i apple zato sto stavlja QuickTime u MacOS... EU treba para pa gledaju kako da ih najlakse namaknu. Zasto ne tuze npr. Daimler jer ne daje korisniku opciju da stavi u mercedes motor iz npr. renaulta? Korisnik nije blokiran da instalira koji god browser zeli, ja se ne sjecam kada sam zadnji put koristio IE, a imam ga jer je dosao s windowsima. No to me ni najmanje ne dira jer sam stavim sto zelim.

 

Ovaj drugi dio mi tek nije jasan. Kakav izbor alternativnih preglednika? Na instalacijskom mediju ce biti instalacija firefoxa, opere, safaria, chromea...? Sve si mogu misliti kako ce ovi drage volje dozvoliti da to MS stavi na DVD/CD... Da ne govorim da bi vec nakon mjesec dana bile outdated verzije pa bi po instalaciji windowsa ionako morao ponovo skidati novu verziju...

Mislim da ti i ne stoji bas usporedba s autom. motor je vitalni dio vozila, nešto kao kernel u operativnom sustavu. nitko od microsofta ne traži da koristi linuxov kernel.
tražm jedino kao vrlo zahtjevan kupac auta da mi ne isporučuju njihov besplatni radio koji mi nije po volji jer imam svoj na koji sam naviknut i koji (mi) radi bolje.
Ja sam apsolutno za ovu inicijativu. Naravno da je pretjerano tražiti ih da stavljaju tuđi software na svoju instalaciju, ali mogućnost odabira je nešto jako dobro. Plus što bi se definitivno podigla svijest kod korisnika jer bi se bar 1% zapitao "zašto su makli", "što su makli", "što je to točno" i slično. definitivno previše ljudi komade softwarea s kojim radi svaki dan uzima bolesno zdravo za gotovo. Pri tom ne mislim na naviku korištenja dobrog softwarea nego na naviku ne razmišljanja uopće.
Dobar korak u tom smjeru bi ako ništa drugo bio bar da dopuste potpuno legalno (potpunu!) uninstalaciju.
Oni koji laju na Mac.. normalno da se ne bave macom kad drži jedva 10% tržišta. a i to sam mislim puno rekao. nitko nije ni microsoftu branio isporučivat IE4 97e godine kad je imao korisnika koliko danas ima Mac.
 ali kada uzimas auto ti moras uzeti radio (makar onaj najjadniji) i neces moci izbaciti iako ga ne zelis!
a moja usporedba sa Macom je zato sto je to ista stvar (isti princip), neovisno o trzisnom udjelu.
neka linux distre maknu ff i oo iz instalacije, tj. neka samo ostave kernel i gnome/kde bez aplikacija
15 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Ja bi in namjerno ispunija zelju i nebi stavlja IE pa onda nebi mogli pretrazivat net nego bi morali u nekoga drugoga skidat neki browser! Po europskoj logici tribalo bi izbacit cili win iz uporabe jer ako izbacis jedan dio onda mosras i ostale!

Je, je, aha!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a
AmoK kaže...

Problem IE je što je veoooma nesiguran.

  IE je bio nesiguran u verziju 6.0. i nekoj, ali ovaj danas IE što dolazi sa zadnjim servicima packovima, bilo XP, bilo 2003, je itekako zakrpljen.. Pogledaj samo malo kakvih propusta ima Adobe Acrbobar, jedno vrijeme i Winmap..
IE 7.0 ili 8.0 je sasvim druga priča.. samo što je kod nas problem što su ljudi tromi, naučili se da je nešto tako kako je pa kasnije godinama pričaju IE je pun rupa IE je pun rupa..
Lično ne koristim IE nego Operu ali uvijek imam instalirane zadnje verzije sve tri preglednika.. Kako rekoh ja vozim isključivo na Operi brat na Firefoxu, a svako treći ko sjedne za računar poteže za plavom e ikonom u Quick Launchu i kad znam da je zadnji IE stavljan onda neka i koristi.
16 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

dragi kolege, pa to nema veze da li je IE siguran ili je FF sigurniji ili je Opera sigurnija... samo se radi o raznim lobojima unutar EU parlamenta...

kao da oni znaju ikakve razlike izmedu tih browsera! ionako koriste IE na svojim XP/Vista OS-evima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Smrt IE.Najgori brower trenutno na trzistu a vi se zalite sto bi se moglo desit da ga izbace iz win.Bio bih

najsretniji covjek da se to desi.Ko i ostali microsoftovi proizvodi postoji veliki broj besplatnih alternativa movie makeru,wmp .ie i ostalim glupostima iz microsofta.Kao da bi problem da se u europi uz svaki windows prilozi cd sa besplatnom alternativom koja je daleko mocnija i bolja od microsoftovih proizvoda

[IMG]http://i41.tinypic.com/dz7zmt.jpg[/IMG]
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Kako se radi o borbi protiv monopola, trebalo bi kažnjavati i sve proizvođače nekih uređaja i sklopova, a da isporučuju samo windows drivere. Neka makar moraju dati specifikacije da se driveri mogu napisati, ako oni to ne čine.

 

Microsoft dobro zna kako se boriti za svoj profit:

1. nepoznati hardware

2. nepoznati formati (valjda je svima poznat .doc, koji se morao probijati)

 

Koliko je programerskih radnih sati bačeno u vjetar, onih koji su npr. u OpenOffice-u radili na čitanju tog .doc formata? A kako rade "iz gušta", koliko se drugih stvari moglo isprogramirati?

 

I u sve se to počinju uvlačiti besmisleni patenti (više nije novo ono šta je netko izmislio, već ono šta je netko prvi prijavio patentnom zavodu).

 

Ipak ima malo glasa razuma u EU, sudeći po ovim akcijama, ma kako to nekima izgledalo besmisleno.

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Budete vidili kada preko 50% svijeta pređe na firefox i ostale kako ce hakeri pocet njih provaljivat, i tada ce najsigurniji biti Internet Explorer.

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a
Bili kaže...

Smrt IE.Najgori brower trenutno na trzistu a vi se zalite sto bi se moglo desit da ga izbace iz win.Bio bih

najsretniji covjek da se to desi.Ko i ostali microsoftovi proizvodi postoji veliki broj besplatnih alternativa movie makeru,wmp .ie i ostalim glupostima iz microsofta.Kao da bi problem da se u europi uz svaki windows prilozi cd sa besplatnom alternativom koja je daleko mocnija i bolja od microsoftovih proizvoda

 ajde odrasti. instaliraj sta god zelis na svoj stroj. nema to veze sa time sta ti volis vec se radi o nekim principima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a
branko kaže...

Kako se radi o borbi protiv monopola, trebalo bi kažnjavati i sve proizvođače nekih uređaja i sklopova, a da isporučuju samo windows drivere. Neka makar moraju dati specifikacije da se driveri mogu napisati, ako oni to ne čine.

 

Microsoft dobro zna kako se boriti za svoj profit:

1. nepoznati hardware

2. nepoznati formati (valjda je svima poznat .doc, koji se morao probijati)

 

Koliko je programerskih radnih sati bačeno u vjetar, onih koji su npr. u OpenOffice-u radili na čitanju tog .doc formata? A kako rade "iz gušta", koliko se drugih stvari moglo isprogramirati?

 

I u sve se to počinju uvlačiti besmisleni patenti (više nije novo ono šta je netko izmislio, već ono šta je netko prvi prijavio patentnom zavodu).

 

Ipak ima malo glasa razuma u EU, sudeći po ovim akcijama, ma kako to nekima izgledalo besmisleno.

 a zasto onda moram imati quicktime da citam njihove filmove? zasto apple ne da "kod" da si ja napravim player koji cita quicktime formate?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a
branko kaže...

Kako se radi o borbi protiv monopola, trebalo bi kažnjavati i sve proizvođače nekih uređaja i sklopova, a da isporučuju samo windows drivere. Neka makar moraju dati specifikacije da se driveri mogu napisati, ako oni to ne čine.

 

Microsoft dobro zna kako se boriti za svoj profit:

1. nepoznati hardware

2. nepoznati formati (valjda je svima poznat .doc, koji se morao probijati)

 

Koliko je programerskih radnih sati bačeno u vjetar, onih koji su npr. u OpenOffice-u radili na čitanju tog .doc formata? A kako rade "iz gušta", koliko se drugih stvari moglo isprogramirati?

 

I u sve se to počinju uvlačiti besmisleni patenti (više nije novo ono šta je netko izmislio, već ono šta je netko prvi prijavio patentnom zavodu).

 

Ipak ima malo glasa razuma u EU, sudeći po ovim akcijama, ma kako to nekima izgledalo besmisleno.

 pa i adobe ima svoj AI, PSD,.... pa i to moras probijati.....
a zasto mislis da su ti developeri svi "dobrovoljno" u razvoju Open Source rjesenja? ne znas da velike korporacije placaju ljude da izbacuju odredene dijelove softwarea u open source tako da dobiju velike kolicine revizija i komentara (beplatno) umjesto da placaju dodatne testere?
16 godina
neaktivan
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Većina komentatora nema blage veze o ekonomiji i monopolu.

Ako Microsoft kao najmoćnija softverska kompanija zahtjeva od prodavača hardvera da ne smiju stavljati druge browsere u predinstalirane Windowse onda je to monopol.

Evropska komisija ne dopušta gušenje konkurecije i tu nema ništa negativno.

Macintoshi imaju 5% tržišta osobnih računala. Gdje je tu monopol? Da nema njih jedina alternativa na tržištu bi bilo onih 1% Linuxa.

http://www.metacafe.com/watch/1972097/how_to_behave_on_a_forum/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Europa želi Windowse bez IE-a

Slažem se sa Dgigibaom. Po mom mišljenju, bilo bi glupo terati MS da pravi verziju Windowsa bez IE-a danas kada apsolutno svaki OS u svojoj default instalaciji ima neki browser po izboru kompanije koja ga pravi, ali šta može biti iza zabrane prodavcima računara da, uz ostalo smeće koje stavljaju, na računare preinstaliraju i alternativni browser osim monopolizma? A MS vrlo uporno neće da odustane od toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a

Firefox architect Mike Connor je u razgovoru za PC Pro izjavio da oni ne žele da se njihov Firefox distribuira s Windowsima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 12:11 (klimama).
16 godina
offline
RE: Europa želi Windowse bez IE-a
bubbach kaže...
Mislim da ti i ne stoji bas usporedba s autom. motor je vitalni dio vozila, nešto kao kernel u operativnom sustavu. nitko od microsofta ne traži da koristi linuxov kernel.
tražm jedino kao vrlo zahtjevan kupac auta da mi ne isporučuju njihov besplatni radio koji mi nije po volji jer imam svoj na koji sam naviknut i koji (mi) radi bolje.
Ja sam apsolutno za ovu inicijativu. Naravno da je pretjerano tražiti ih da stavljaju tuđi software na svoju instalaciju, ali mogućnost odabira je nešto jako dobro. Plus što bi se definitivno podigla svijest kod korisnika jer bi se bar 1% zapitao "zašto su makli", "što su makli", "što je to točno" i slično. definitivno previše ljudi komade softwarea s kojim radi svaki dan uzima bolesno zdravo za gotovo. Pri tom ne mislim na naviku korištenja dobrog softwarea nego na naviku ne razmišljanja uopće.
Dobar korak u tom smjeru bi ako ništa drugo bio bar da dopuste potpuno legalno (potpunu!) uninstalaciju.
Oni koji laju na Mac.. normalno da se ne bave macom kad drži jedva 10% tržišta. a i to sam mislim puno rekao. nitko nije ni microsoftu branio isporučivat IE4 97e godine kad je imao korisnika koliko danas ima Mac.
 To je bila slikovita usporedba, u realnom svijetu bas i ne stoji. No netko je malo nize dao jos jednu bolju usporedbu. Auto radio. Moram imati to njihovo sranje u autu ako zelim da mi rade komande na volanu. Ne mogu birati proizvodjaca radija, zapravo mogu, no onda mi komande na volanu ostanu samo za ukras.

Sto se mene tice tuzio bi MS da ne stavljaju IE, instaliras stroj, sve postelas i hoces na net skinuti drivere, neki program, ili cak i sam browser koji zelis koristiti, e nebude. Nemas s cim to napraviti. Ako bi slijedili "logiku" EU-a onda treba izbaciti i paint, wordpad, notepad, calc... apsolutno sve programe iz windowsa. Nakon instacije da imas samo desktop i taksbar. Za sve te programe postoji alternativa, komercijalna ili besplatna, pa zasto onda da ih MS "gusi"... No to ionako nije poenta ovog zahtjeva/tuzbe. To je cisto politicka odluka kako da EU namakne novaca. Od koga bolje nego od neke strane firme pune para. Da vidimo da "EU zeli windowse bez IE-a" bi prvo trebalo raspisati referendum da vidimo sto zapravo EU zeli, a ne sto zeli par mudonja u upravi EU-a koji ionako nemaju dume o racunalima.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice