Facebook za Windows Phone 8

poruka: 42
|
čitano: 6.656
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook za Windows Phone 8".
14 godina
neaktivan
offline
Facebook za Windows Phone 8

Za mene su ovo jos uvijek ogromni nedostaci + Nema nikakvih sluzbenih google aplikacija. Uopce se ne cudim kaj im prodaja ide slabo.

 
0 27 hvala 0
15 godina
offline
Facebook za Windows Phone 8

i mene ljuti što na androidu nema windows phone aplikacija, sramota

Moj PC  
30 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Facebook za Windows Phone 8
Pa ne znam bas koje bi mi aplikacije sa win phonea falile na androidu
Moj PC  
1 8 hvala 0
10 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
Ogromni nedostaci? Da pratis, znao bi da na Androidu do prije nekoliko mj je fb aplikacija bila toliko puna lagova da nisi mogao to koristiti. Stvar je u tome sto tu aplikaciju izdaje Microsoft a ne Facebook, kao sto je za sve ostale sustave. Ja niti nemam aplikaciju...instaliram ju ali kasnije vidim da za moje potrebe mi je dovoljan browser, jer me ne zanimaju nikakve obavjesti o lajkovima i slicne gluposti. Za google aplikacije krvi sami google a ne Microsoft jer su oni ti koji bi trebali podrzavati. Microsoft je napravio odlicnu Youtube aplikaciju a google ih je prisilio da ju povuku. A kao drugo, tkome trebaju te google aplikacije? Ako ti sluze kupi si Android i ne zalazi gdje ti nije mjesto. Prodaja im ide solidno, naravno ne toliko dobro koliko je sustav dobar. Imao sam hrpu Androida, ali ne bih se vratio niti da dobijem uz mobitel i novcanu naknadu...jednostavno me zivcira, i ne zbog glupe FB aplikacije nego zbog bitnijih stvari...
SonyEricssonT200-SiemensC45-Nokia3200-LGU8180-LGU880-Nokia6120c-Nokia3120c-NokiaC3-01-SamsungGalaxyFit-SonyXperiaU-SonyXperiaSL-SamsungGalaxyS3LTE-SonyXperiaZ-HTCOne-iPhone5-NokiaE72-NokiaLumia925
13 godina
offline
Facebook za Windows Phone 8

Koliko god obećavajuć bio WP (i prodaja ide sasvim solidno), za neke stvari ne razumijem da im trebaju toliko da ih implementiraju. Zašto nema toggleova za wifi bluetooth 3g integriranih u os? svi appovi dostupni u marketu imaju samo shortcute. skype koji je na launchu najavljivan kao najveći feature zbog integracije u os, male potrošnje baterije na kraju ne radi kako treba (još uvijek): frend sa wp je vidljiv online ali kad ga se zove ništa mu se ne događa. Alternativne tipkovnice tipa swiftkey također fale. Browseri također - osim UC browsera i Maxthona koji su sasvim u redu ali im fali ta razina fleksibilnosti kao na Androidu. Pa onda imamo ovakve poludovršene aplikacije za najveću društvenu mrežu, nepostojeće aplikacije za Googleove usluge...

Stvarno mi nije jasno da je jedan Microsoft toliko spor s razvojem i ispravljanjem nedostataka.

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
Al vidi se da si ignorant i pljujes stereotipno o lajkovima i ostalim sranjima, a di si das 10 sekundi vremena znao bi da se notifikacije mogu iskljuciti tj. podesavati po volji, pa nebi dobivao notifikacije lajkova 1000 curica koje imas dodane na profilu.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
10 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
ukay1000 kaže...
Al vidi se da si ignorant i pljujes stereotipno o lajkovima i ostalim sranjima, a di si das 10 sekundi vremena znao bi da se notifikacije mogu iskljuciti tj. podesavati po volji, pa nebi dobivao notifikacije lajkova 1000 curica koje imas dodane na profilu.

 Jel se to na mene odnosis? Znam da mogu sve to ugasiti, kao sto uvijek radim. Poanta je u tome sto fb otvaram jednom dnevno na mobitelu, pa mi je glupo drzati aplikaciju. O kojim curicama pricas? Ajde decko idi prosetati malo, vidim da ti je potrebno kisika u mozgu...

SonyEricssonT200-SiemensC45-Nokia3200-LGU8180-LGU880-Nokia6120c-Nokia3120c-NokiaC3-01-SamsungGalaxyFit-SonyXperiaU-SonyXperiaSL-SamsungGalaxyS3LTE-SonyXperiaZ-HTCOne-iPhone5-NokiaE72-NokiaLumia925
14 godina
neaktivan
offline
Facebook za Windows Phone 8

Koristio sam Android 3 godine i prije dva mjeseca sam se prebacio na WP8 (htc 8x) puno m se vise sviđa WP8 jer nema zastakivanja, nema laga nikakvih problema koji su kod Androida pre cesti, i kad instaliras vise desetaka aplikacija mobitel radi jednako brzo kao kad je kupljen što je kod Androida nemoguca misija, isto tako kad izđeš iz aplikacije (sa tipkom back) aplikacija se ugasi i ne radi u pozadini, ne zauzima rame niti usporava mobitel što kod Androida nije slucaj, tj kod Andrida se aplikacije same pale i rade u pozadini i bez da ih sami pokrenete. 

Narvno ima WP8 i nedostataka, ali ukupni dojam mi je mnogo bolji nego kod Andrida, još kad se uzme u obzir buduca werzija WP8.1 koja ce ispraviti vecinu nedostataka ne pada mi na pamet povratak na Android. 

 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
MatijaZG kaže...
Ogromni nedostaci? Da pratis, znao bi da na Androidu do prije nekoliko mj je fb aplikacija bila toliko puna lagova da nisi mogao to koristiti. Stvar je u tome sto tu aplikaciju izdaje Microsoft a ne Facebook, kao sto je za sve ostale sustave. Ja niti nemam aplikaciju...instaliram ju ali kasnije vidim da za moje potrebe mi je dovoljan browser, jer me ne zanimaju nikakve obavjesti o lajkovima i slicne gluposti. Za google aplikacije krvi sami google a ne Microsoft jer su oni ti koji bi trebali podrzavati. Microsoft je napravio odlicnu Youtube aplikaciju a google ih je prisilio da ju povuku. A kao drugo, tkome trebaju te google aplikacije? Ako ti sluze kupi si Android i ne zalazi gdje ti nije mjesto. Prodaja im ide solidno, naravno ne toliko dobro koliko je sustav dobar. Imao sam hrpu Androida, ali ne bih se vratio niti da dobijem uz mobitel i novcanu naknadu...jednostavno me zivcira, i ne zbog glupe FB aplikacije nego zbog bitnijih stvari...

Na ios-u facebook aplikacija radi savrseno. I dobijem cijeli google experience koj mi je jako bitan inace nebi niti kupovao iphone ostao bi dalje na androidu. Isto tak kakve su to gluposti kome trebaju google aplikacije? Sta bi trebao koristit interent explorer mozda? Koristim google chrome oduvijek i jako mi je bitna sinkronizacija bookmarkova i passworda sa telefonom,isto tak mi je bitno imat google maps radi street viewa i naravno google chat hangouts koj je losiji od google talka ali barem radi i sluzbeno je podrzan od google-a,cak mi je i sluzbna gmail aplikacija fenomenalno slozena i nebi htio bit zakinut sa tim aplikacijama na nekom drugom telefonu. To kaj se mikrosoft nemre dogovorit sa googleom nije moj problem,a i ocito je da vecini ljudi bitan taj cijeli "google experience" zato i nisu po prodaji na vrhu ljestvice jer ce vecina odbarati ono sto znaju da ima sve ,a to je android ili ios.

 

Zaboravio sam navesti i manjak sluzbene dropbox aplikacije koja mi je isto ultra bitna. Sve u svemu trenutno je windows phone jos uvijek jedan veliki EPIC FAIL.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 13:09 (kach).
14 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8

Na WPu ima nekih bolji app nego na Androidu ... npr. Teamviewer je bolji na WPu ... ima više mogućnosti nego na androidu što me iznenadilo

16 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
MatijaZG kaže...
ukay1000 kaže...
Al vidi se da si ignorant i pljujes stereotipno o lajkovima i ostalim sranjima, a di si das 10 sekundi vremena znao bi da se notifikacije mogu iskljuciti tj. podesavati po volji, pa nebi dobivao notifikacije lajkova 1000 curica koje imas dodane na profilu.

 Jel se to na mene odnosis? Znam da mogu sve to ugasiti, kao sto uvijek radim. Poanta je u tome sto fb otvaram jednom dnevno na mobitelu, pa mi je glupo drzati aplikaciju. O kojim curicama pricas? Ajde decko idi prosetati malo, vidim da ti je potrebno kisika u mozgu...

Da, odnosim se na tebe. Nemas pojma da mozes sve to ugasiti jer onda nebi plakao. Tipicna si trollcina, cekas neku vijest da zatrolas raznim debilanama o tome kako je nesto smece jer ti dolaze notifikacije o lajkovima i da to tebi ne treba. Kaj opce radis tu? Ako "znas" da mozes sve ugasit onda fino dovidjenja i ne TROLAJ. Vjeruj mi da nikoga na forumu ne zanima kako tebi dolaze notifikacije o lajkovima (koje mozes ugasiti) i kako je tebi glupo drzati aplikaciju jer ju pokreces jednom dnevno. Argument za trolanje do bola.

 

 

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
10 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
kach kaže...

Na ios-u facebook aplikacija radi savrseno. I dobijem cijeli google experience koj mi je jako bitan inace nebi niti kupovao iphone ostao bi dalje na androidu. Isto tak kakve su to gluposti kome trebaju google aplikacije? Sta bi trebao koristit interent explorer mozda? Koristim google chrome oduvijek i jako mi je bitna sinkronizacija bookmarkova i passworda sa telefonom,isto tak mi je bitno imat google maps radi street viewa i naravno google chat hangouts koj je losiji od google talka ali barem radi i sluzbeno je podrzan od google-a,cak mi je i sluzbna gmail aplikacija fenomenalno slozena i nebi htio bit zakinut sa tim aplikacijama na nekom drugom telefonu. To kaj se mikrosoft nemre dogovorit sa googleom nije moj problem,a i ocito je da vecini ljudi bitan taj cijeli "google experience" zato i nisu po prodaji na vrhu ljestvice jer ce vecina odbarati ono sto znaju da ima sve ,a to je android ili ios.

 

Zaboravio sam navesti i manjak sluzbene dropbox aplikacije koja mi je isto ultra bitna. Sve u svemu trenutno je windows phone jos uvijek jedan veliki EPIC FAIL.

Super, ajmo svi na iOS zbog Facebook-a hahahah...Ja koristim Internet Explorer na Laptopu i na Mobitelu naravno. Na laptopu je jedini browser koji ima 64 bitnu verziju, i meni radi bolje od bilo kojeg drugug. Isto tako na mobitelu, znam dobro kako radi Google Chrome heheh, procitaj moj potpis pa ces vidjeti koliko sam uredjaja na Androidu imao. Na svima sam koristio stock browser ili Operu jer Chrome je bio uzasan, i to je opce poznato svima. Google Maps nisi trebao spomenuti jer je toliko "los" da se ne moze niti usporediti sa Here Maps i Drive+. Ja na svoju Nokiu skinem karte cijele Europe i samo picim, dok na Androidu bi morao kupiti Garmin aplikaciju (60€) koja nije ni priblizno dobra kao Here ili TomTom i Garmin uredjaj (150-200€ minimum). Ja ne koristim Google talk, niti Gmail. Imam Outlook email, i super mi radi. Vecina ljudi nema pojma o nicemu. 80% njih ne zna koju verziju Androida ima na mobitelu, niti zna dali postoje razlicite verzije, tako da se nemoj hvatati na masu ovaca koje kupuju ono sto se reklamira. Znam puno osoba koje kupe Android zato sto ima mogucnost igranja one glupe igrice Candy Crush, Angry Birds i ostale gluposti. Dropbox meni nista ne znaci...imam Skydrive. I gdje smo sada? To sto je tebi bitno, mene za to boli k, tako i suprotno. Imao sam i iPhone 5...lijepi uredjaj, kvalitetan, ali zbog Microsoft accounta kojeg koristim, kamere na Lumiji koje niti jedan mob ne moze pribliziti, i veceg ekrana, izabrao sam WP.

SonyEricssonT200-SiemensC45-Nokia3200-LGU8180-LGU880-Nokia6120c-Nokia3120c-NokiaC3-01-SamsungGalaxyFit-SonyXperiaU-SonyXperiaSL-SamsungGalaxyS3LTE-SonyXperiaZ-HTCOne-iPhone5-NokiaE72-NokiaLumia925
10 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
ukay1000 kaže...

Da, odnosim se na tebe. Nemas pojma da mozes sve to ugasiti jer onda nebi plakao. Tipicna si trollcina, cekas neku vijest da zatrolas raznim debilanama o tome kako je nesto smece jer ti dolaze notifikacije o lajkovima i da to tebi ne treba. Kaj opce radis tu? Ako "znas" da mozes sve ugasit onda fino dovidjenja i ne TROLAJ. Vjeruj mi da nikoga na forumu ne zanima kako tebi dolaze notifikacije o lajkovima (koje mozes ugasiti) i kako je tebi glupo drzati aplikaciju jer ju pokreces jednom dnevno. Argument za trolanje do bola.

 

 

Koliko ti imas godina? Tko place? Samo sam napisao da osobe, koje pljuju WP zato sto im FB aplikacija ne radi kako bi oni htjeli, neka se prebace na Android, i da prestanu blatiti WP jer ta jedna aplikacija nije savrsena. Imam FB profil i koristim ga svakodnevno, ali necu sigurno osudjivati jedan sustav zato sto jedna takva aplikacija mi ne salje odmah obavjest da mi je netko poslao poruku, ili nesto komentirao. Cinis mi se plitka osoba, koja ne moze bas shvatiti znacaj jedne recenice, zato nemoj mi vise odgovarati jer ispadas sve vise smjesan.

SonyEricssonT200-SiemensC45-Nokia3200-LGU8180-LGU880-Nokia6120c-Nokia3120c-NokiaC3-01-SamsungGalaxyFit-SonyXperiaU-SonyXperiaSL-SamsungGalaxyS3LTE-SonyXperiaZ-HTCOne-iPhone5-NokiaE72-NokiaLumia925
15 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
kach kaže...

Na ios-u facebook aplikacija radi savrseno. I dobijem cijeli google experience koj mi je jako bitan inace nebi niti kupovao iphone ostao bi dalje na androidu. Isto tak kakve su to gluposti kome trebaju google aplikacije? Sta bi trebao koristit interent explorer mozda? Koristim google chrome oduvijek i jako mi je bitna sinkronizacija bookmarkova i passworda sa telefonom,isto tak mi je bitno imat google maps radi street viewa i naravno google chat hangouts koj je losiji od google talka ali barem radi i sluzbeno je podrzan od google-a,cak mi je i sluzbna gmail aplikacija fenomenalno slozena i nebi htio bit zakinut sa tim aplikacijama na nekom drugom telefonu. To kaj se mikrosoft nemre dogovorit sa googleom nije moj problem,a i ocito je da vecini ljudi bitan taj cijeli "google experience" zato i nisu po prodaji na vrhu ljestvice jer ce vecina odbarati ono sto znaju da ima sve ,a to je android ili ios.

 

Zaboravio sam navesti i manjak sluzbene dropbox aplikacije koja mi je isto ultra bitna. Sve u svemu trenutno je windows phone jos uvijek jedan veliki EPIC FAIL.

Sve ove gluposti sto si naveo imaš i na WP u puno kvalitetnijoj izvedbi, tj ti si ocito preovisan o googlu (ironicno).

Na WP umjesto google mapsa imas nokia maps te nokia navigaciju koja je (miljama bolja od googlovih rješenja), google mail savršeno integriran u os, google chat? tko to još koristi, imaš hrpu boljih i zastupljenijih servisa (facebook, skype, wechat, viber..) 

 

"google experience" ? ovo mi previše zvuci na google fanboyizam :D  daj si proširi te sužene vidike, budi racionalan, ovisan si o googlu ko muha o gofnetu

16 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8

Kako za tablete i telefone, sve je smijurija naspram Microsoft proizvodima. :) Iako su zakasnili malo sa proizvodima za telefone, tablete... ali vrijeme ce pokazati da ce doci na svoje mjesto. 

10 godina
protjeran
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
Adin kaže...

Kako za tablete i telefone, sve je smijurija naspram Microsoft proizvodima. :) Iako su zakasnili malo sa proizvodima za telefone, tablete... ali vrijeme ce pokazati da ce doci na svoje mjesto. 

koja kontradikcija :-) prvo kažeš da MS nema konkurencije ("sve je smijurija za MS") a zatim da je zakasnio za konkurencijom{#}

wp ima nekih prednosti u odnosu na većinu android/iphone smartfona, kao bolje kamere, no realno u konačnici je iza androida.

da ne govorim o tome da wp telefoni nemaju alternativa u svom taboru, dok androidi imaju odličnih i jeftinih alternativa.

15 godina
odjavljen
offline
Facebook za Windows Phone 8
Kao netko tko je koristio iOS, windows phone i Android mogu komotno reci da se win phone ne moze usporedivati ni s jednim ni s drugim. Ako zelite pametni telefon kod kojeg nece nista misliti i sve ce raditi ono sto treba raditi uzmete iPhone. Najbolji izbor aplikacija, najugodnije iskustvo. Ako zelite prilagoditi telefon sebi maksimalno uzmete Android. Dobrih aplikacija skoro kao i na iOSu, ali zato se sve da podesiti kako zelite i hocete. A ako zelite polovicna rjesenja onda uzmete windows phone. Svaka cast Microsoftu i Nokiji (Nokijin sam mobitel imao) ali jos uvijek to nije to. Ako Microsoct sam mora raditi aplikacije za facebook i youtube to nije to. Da je najvecim igracima bitno imati kvalitetne aplikacije za win phone imali bi ih. Nokijine karte super i volim Nokiju opcenito, jedan od meni najboljih mobitela mi je bio Nokia E71, ali to jednostavno nije dovoljno. Ako ja moram razmisljati kako nesto treba napraviti to nije to. A MS bas izmislja toplu vodu sa win phoneom. Izbor aplikacija je los tocka. Mozete pricati sta hocete ali to je tako. IE ne mogu smislit. Nebitno jel dobar ili ne IE je IE i za mene ce on uvijek biti sranje. Da rezimjramo, win phone - UI i dizajn losiji od iOSa i Androida, prilagodljivost losija od Androida, izbor aplikacija puuunoosiji od i jednog i drugog. I to je to. Ako zelite obican telefon i bas vam se svida neki Nokia uredaj uzmite ga. Ako zelite smartfon, uzmete iPhone ili Android uredaj.
Moj PC  
1 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8

e znalče ... kad već toliko znaš ne znaš osnovno a to je .... da je novi iOS je dosta kopiran od WP-a ... po izgledu novog sučelja ...

 

A kao drugo hvalit ferrari i ja znam kad ga uspoređujem cijenovno sa VW-om ... iphone je sasvim drugi cijenovni razred odnosno premium uređaj za razliku od onoga u čemu android i WP vode rat ...

14 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
luka28 kaže...
Kao netko tko je koristio iOS, windows phone i Android mogu komotno reci da se win phone ne moze usporedivati ni s jednim ni s drugim. Ako zelite pametni telefon kod kojeg nece nista misliti i sve ce raditi ono sto treba raditi uzmete iPhone. Najbolji izbor aplikacija, najugodnije iskustvo. Ako zelite prilagoditi telefon sebi maksimalno uzmete Android. Dobrih aplikacija skoro kao i na iOSu, ali zato se sve da podesiti kako zelite i hocete. A ako zelite polovicna rjesenja onda uzmete windows phone. Svaka cast Microsoftu i Nokiji (Nokijin sam mobitel imao) ali jos uvijek to nije to. Ako Microsoct sam mora raditi aplikacije za facebook i youtube to nije to. Da je najvecim igracima bitno imati kvalitetne aplikacije za win phone imali bi ih. Nokijine karte super i volim Nokiju opcenito, jedan od meni najboljih mobitela mi je bio Nokia E71, ali to jednostavno nije dovoljno. Ako ja moram razmisljati kako nesto treba napraviti to nije to. A MS bas izmislja toplu vodu sa win phoneom. Izbor aplikacija je los tocka. Mozete pricati sta hocete ali to je tako. IE ne mogu smislit. Nebitno jel dobar ili ne IE je IE i za mene ce on uvijek biti sranje. Da rezimjramo, win phone - UI i dizajn losiji od iOSa i Androida, prilagodljivost losija od Androida, izbor aplikacija puuunoosiji od i jednog i drugog. I to je to. Ako zelite obican telefon i bas vam se svida neki Nokia uredaj uzmite ga. Ako zelite smartfon, uzmete iPhone ili Android uredaj.

Njaške bezveze

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
12 godina
neaktivan
offline
Facebook za Windows Phone 8

Koliko subjektivnog bulšita u ovoj temi...

 

Prvo, da ekipa iz Redmonda i Espooa ima imalo smisla za marketing, WP bi bio vladar low i mid-range price segmenta. Prošlo mi je kroz ruke svega i svačega i, kad pričamo o omjeru uloženog i dobivenog u tom segmentu, WP je trenutno Bog i batina. Apple nema proizvod tu, a svi Androidi su ili poluproizvodi (JellyBean na pola gige rama je ko šleper s motorom iz Zastave 128 - dobar dok ideš nizbrdo tj. koristiš jednu laganu aplikaciju a sve ostale Task Killaš), ili ispadnu dobro a onda ih za*eru tonom bloatwarea.

 

No, budimo iskreni, ima mana i WP još nije na punom potencijalu. Googleovo blokiranje APIa je genijalan potez. Kako mi je sve nekako vezano za Google račun (Gmail, kontakti, kalendar itd), zamjenio bi i drugi mobitel, koji je trenutno Android, Nokijicom bez razmišljana KADA bi GMail bio push, zajedno s cijelim Google računom. Netko je u nekoj temi ovdjet pred koji tjedan iznio jednu bolnu istinu - kada biraš mobilnu platformu, pomiri se s tim da ista radi na punom potencijalu tek kada se potpuno prebaciš na njene servise. A da si Microsoft i Goole međusobno bacaju balvane pod noge kad god stignu, i to već godinama, jasno je svakom tko je, naprimjer, pokušao natjerati Outlook da radi s GMail IMAPom kako treba.

 

Sve u svemu, prosta je činjenica da postoji ogroman komad tržišta tj. ogroman dio kolača u bazenu korisnika, kojima je WP trenutno, čak i u ovoj, nazovimo je beta, fazi, definitivno najbolji izbor:

 

U low range segmentu, Lumia 520 se čini ko svemirski brod naspram konkurencije - Xperie Miro, Galaxy Younga, Desirea C, raznih ZTE Bladeova i Huaweia. Veliki, lijepi ekran, Nokiina kamera koja čak i u uvjetima lošeg svjetla uspije izvući kvalitetnu sliku. Kao da Golfa prodaju po cijeni Dacie.

 

U mid i high-end segmentu, iznad 4inča, svim korisnicima kojima su navigacija (a bolje od HERE-a, tj. NavTeqa ne ide) i kamera bitnije od CandyCrusha i nativnih Facebooka (kojeg ni Android nema kako spada) i YouTubea (i cijelog Google asortimana) - WP je opet najbolji izbor. Kao primjeri ovdje - Samsungov Ativ u midrangeu, Galaxy S3 s WP za manje od dva soma kuna i Lumia 1020 koja, ako ne igrate CandyCrush, ne patite od videa na Instagramu (koji je, ruku na srce, još u beti, pa će valjda i video doć) i nemate želju baviti se Cyanogen i inim modovima (a većina korisnika koristi mobitel out-of-the-box), jede gotovo cijeli Androidov high-end segment za doručak.

 

Naravno, ako vam je 4 inča ok ekran, iPhone je još uvijek tu neprikosnoveni vladar (s razlogom) i ako ste na ovom forumu, vjerojatnost je da će vam Android biti draži zbog mogućnosti kopanja po njemu. Ali, kada gledamo objektivno, sve tržišne niše osim tih (i još nekolicine drugih) - što čini večinu tržišta - su prostor gdje WP cijenama, brzinom (i dobrim dijelom funkcionalnošću) nema pravog takmaca.

 

Što će se i reflektirati na prodaju, čim gorespomenuti Redmond-Espoo dvojac to uspije iskomunicirati 'običnim' korisnicima. Nokia tu zapravo ima glavnu riječ, i to sa 5xx serijom kao, zapravo, glavnim adutom.

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
luka28 kaže...

 

Citao sam svakakvih negativnih postova na racun WP-a, ali ovaj je ubjedljivo najbezvezniji. U poredjenju sa ovim, C0rtove poruke su bile argumentovane i objektivne.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
knight kaže...
luka28 kaže...

 

Citao sam svakakvih negativnih postova na racun WP-a, ali ovaj je ubjedljivo najbezvezniji. U poredjenju sa ovim, C0rtove poruke su bile argumentovane i objektivne.

sorry ali to je moje razmišljanje kao nekog tko je koristio sve tri platforme i znam o čemu pričam. Nisam fanboy i objektivno govorim neovisno o tome što koristim. I mogu reći da mi se win phone najmanje svidio od svih, počevši od jednostavnosti korištenja, funkcionalnosti, dizajna UI-a, jednostvno nije to to. jedino gdje win phone ima prednost pred androidom je brzina sučelja, na slabijim Android uređajima to šteka i nije glatko dok na win phone stvarno radi kako treba. Dok u odnosu na iOS nema doslovno niti jedne prednosti. Ovo sa kartama i kamerama... odite na gsm arenu tamo imaju objektivne recenzije pa pogledajte šta kažu. S druge strane kako jači harvder postaje dostupniji a i na Androidu se radi, mislim da će i u tom segmentu Android osjetiti poboljšanja.

 

Za nekog tko dolazi sa običnog telefona win phone je super, jer ne zna za bolje, ali ako si probao iOS ili Android prelazak na win phone ti se čini kao korak nazad.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
Memphis kaže...

e znalče ... kad već toliko znaš ne znaš osnovno a to je .... da je novi iOS je dosta kopiran od WP-a ... po izgledu novog sučelja ...

 

A kao drugo hvalit ferrari i ja znam kad ga uspoređujem cijenovno sa VW-om ... iphone je sasvim drugi cijenovni razred odnosno premium uređaj za razliku od onoga u čemu android i WP vode rat ...

e znalče da znaš kako to ide sa stilovima u dizajnu znao bi da je i ovo samo faza, za par godina opet će se to opet okrenuti na nešto treće.

 

A reći da je iOS kopija win phonea samo zato jer su napravljeni u istom dizajnerskom trendu je isto kao reći da je lewis pokrao dizajn hlača od hugo bossa a razlog je zato jer se trenutno nosi određeni kroj

16 godina
offline
Facebook za Windows Phone 8

Nisam fanboy i objektivno govorim neovisno o tome što koristim.

 

Objektivnoooo?! Mislis, ovako objektivno:

 

 IE ne mogu smislit. Nebitno jel dobar ili ne IE je IE i za mene ce on uvijek biti sranje.

 

Znas li ti uopste sta znaci rijec objektivno?

Kako god, poznajem licno covjeka koji je sa WP7 starije generacije, presao na Android novije generacije ("flagship" oba) - i pokajao se. Covjek mi doslovno kaze: "Sve je to fino, aplikacije i ovo ono, ali WP radi bolje".
Isto tako imas obrnute slucajeve, koji su se preporodili prelaskom na WP.

Tako da ti jednostavno nemas pojma o cemu pricas, a o konkretnim argumentima da ne govorim.

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
knight kaže...

Nisam fanboy i objektivno govorim neovisno o tome što koristim.

 

Objektivnoooo?! Mislis, ovako objektivno:

 

 IE ne mogu smislit. Nebitno jel dobar ili ne IE je IE i za mene ce on uvijek biti sranje.

 

Znas li ti uopste sta znaci rijec objektivno?

Kako god, poznajem licno covjeka koji je sa WP7 starije generacije, presao na Android novije generacije ("flagship" oba) - i pokajao se. Covjek mi doslovno kaze: "Sve je to fino, aplikacije i ovo ono, ali WP radi bolje".
Isto tako imas obrnute slucajeve, koji su se preporodili prelaskom na WP.

Tako da ti jednostavno nemas pojma o cemu pricas, a o konkretnim argumentima da ne govorim.

ok ovo za IE je stvarno subjektivno, to priznajem, bavim se web developmentom i na sam spomen na IE mi se diže kosa na glavi.

 

sve ostalo što sam rekao STOJI!

 

a to što ti znaš čovjeka čija baba ide na plac sa babom koja ima unuka koji je prešao na Android sa WPa... otom potom. Kako sam i napisao, koristio sam i WP i Android i iOS. U toj cijeloj priči za nekog tko želi pravi smartphone, WP nije izbor. Prije bi uzeo iPhone 4s nego bilo koji WP high end telefon. Šta će mi kad su aplikacije doslovno sranje!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8

daj primjer sranje app. a kako to da ti na npr androidu ili iOSu nisu sranje kad je sve više - manje isti k? zašto trolaš? prijavit ću te

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
luka28 kaže...

a to što ti znaš čovjeka čija baba ide na plac sa babom koja ima unuka koji je prešao na Android sa WPa... otom potom. Kako sam i napisao, koristio sam i WP i Android i iOS. U toj cijeloj priči za nekog tko želi pravi smartphone, WP nije izbor. Prije bi uzeo iPhone 4s nego bilo koji WP high end telefon. Šta će mi kad su aplikacije doslovno sranje!

moj smartphone put nokia n93, n82, samsung galaxy, samsung omnia7, htc 8x, htc one x, i sad nokia lumia 920. plus doma imam još asus transfomer prime i od oca sam neko vrijemo koristio tj igrao se sa iphone 4s i 5s. i samo u jednom se mogu složit, a to je da je iOS bez premca ali i da android u ovakvom stanju kakvom je nema što tražiti na telefonima (samsung je to također shvatio sa onim svojim tizenom)... navjeća prednost androida mu je i najveća mana- frende, da dam par kila kuna za štekav telefon a hardver ima za prasca ispeć, bacio bi ga u pod... tako se ni  desktop windowsi ne ponašaju...

valjda ne znaš za onu 100 ljudi 100 čudi?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
luka28 kaže...

ok ovo za IE je stvarno subjektivno, to priznajem, bavim se web developmentom i na sam spomen na IE mi se diže kosa na glavi.

 

sve ostalo što sam rekao STOJI!

 

a to što ti znaš čovjeka čija baba ide na plac sa babom koja ima unuka koji je prešao na Android sa WPa... otom potom. Kako sam i napisao, koristio sam i WP i Android i iOS. U toj cijeloj priči za nekog tko želi pravi smartphone, WP nije izbor. Prije bi uzeo iPhone 4s nego bilo koji WP high end telefon. Šta će mi kad su aplikacije doslovno sranje!

 

Subjektivno je sve sto si napisao. Zapravo se sve sto si napisao moze svesti u u jednoj recenici - iOS i Android su dobri, WP ne valja. Bez ikakve argumentacije.

Zato ti i odgovaram ukratko - nemas pojma.

 

A to sto ja znam covjeka cija baba bla bla...nije nista manje relevantno nego to sto si ti, navodno, koristio WP i Android i IOS. Niko te ne poznaje nista vise nego tu babu... 

 

Posjedujem i WP i Android (tablet doduse), koristio sam i iOS (vjerovatno vise nego ti WP), radimo u firmi razvoj za sve 3 platforme, ali koga je to briga? Sta to doprinosi diskusiji, ako ne navedem stvarne razloge zasto je jedan bolji od drugog i obratno?

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
knight kaže...
luka28 kaže...

ok ovo za IE je stvarno subjektivno, to priznajem, bavim se web developmentom i na sam spomen na IE mi se diže kosa na glavi.

 

sve ostalo što sam rekao STOJI!

 

a to što ti znaš čovjeka čija baba ide na plac sa babom koja ima unuka koji je prešao na Android sa WPa... otom potom. Kako sam i napisao, koristio sam i WP i Android i iOS. U toj cijeloj priči za nekog tko želi pravi smartphone, WP nije izbor. Prije bi uzeo iPhone 4s nego bilo koji WP high end telefon. Šta će mi kad su aplikacije doslovno sranje!

 

Subjektivno je sve sto si napisao. Zapravo se sve sto si napisao moze svesti u u jednoj recenici - iOS i Android su dobri, WP ne valja. Bez ikakve argumentacije.

Zato ti i odgovaram ukratko - nemas pojma.

 

A to sto ja znam covjeka cija baba bla bla...nije nista manje relevantno nego to sto si ti, navodno, koristio WP i Android i IOS. Niko te ne poznaje nista vise nego tu babu... 

 

Posjedujem i WP i Android (tablet doduse), koristio sam i iOS (vjerovatno vise nego ti WP), radimo u firmi razvoj za sve 3 platforme, ali koga je to briga? Sta to doprinosi diskusiji, ako ne navedem stvarne razloge zasto je jedan bolji od drugog i obratno?

 

 

e pa vidiš dobro da si zaključio konačno što sam htio reći. a pročitaj šta sam napisao i pa ćeš vidjeti da sam dao razloge zašto su jedni bolji od drugih, neda mi se ponavljati.

 

ja sam bar napisao zašto mislim da su iOS i Android bolji od WPa, tvoj argument je da ti posjeduješ Wp i Android tablete i koristio si iOS... super

15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook za Windows Phone 8
skank666 kaže...
luka28 kaže...

a to što ti znaš čovjeka čija baba ide na plac sa babom koja ima unuka koji je prešao na Android sa WPa... otom potom. Kako sam i napisao, koristio sam i WP i Android i iOS. U toj cijeloj priči za nekog tko želi pravi smartphone, WP nije izbor. Prije bi uzeo iPhone 4s nego bilo koji WP high end telefon. Šta će mi kad su aplikacije doslovno sranje!

moj smartphone put nokia n93, n82, samsung galaxy, samsung omnia7, htc 8x, htc one x, i sad nokia lumia 920. plus doma imam još asus transfomer prime i od oca sam neko vrijemo koristio tj igrao se sa iphone 4s i 5s. i samo u jednom se mogu složit, a to je da je iOS bez premca ali i da android u ovakvom stanju kakvom je nema što tražiti na telefonima (samsung je to također shvatio sa onim svojim tizenom)... navjeća prednost androida mu je i najveća mana- frende, da dam par kila kuna za štekav telefon a hardver ima za prasca ispeć, bacio bi ga u pod... tako se ni  desktop windowsi ne ponašaju...

valjda ne znaš za onu 100 ljudi 100 čudi?

pa ne znam baš, evo nakon nekog vremena opet sam se vratio na Android (Note 3) i mogu reći da je ovaj put to puno bolje nego je bilo prije kojih godinu dana kada sam imao Xperiu a pogotovo bolje nego prije dvije god kada sam imao HTC Flyer, znači oba puta sam odustao od Androida i vratio se nazad na iOS, u međuvremenu imao i epizodu sa win phoneom od kojih par tjedana, ali sad na Noteu 3 mi stvarno sve radi super, ok to je trenutno najjači valjda hardver ali kako sam napisao u nekom postu prije, Hardver ide naprijed, za godinu dana će već kinezi imati smartphone sa hardverom jačine kakav danas ima Note 3, a i Android će dobiti poboljšanja pa će to stvarno sve bolje raditi a win phone u to vrijeme neće dobiti kvalitetu aplikacija koje imaju iOS i Android. Evo opet ponavljam, WP se može činiti super nekome tko je prešao sa običnih telefona, ali ako si probao iOS ili Android ovo jednostavno nije dovoljno, bar meni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice