Flat za mobitele – ne treba?

poruka: 33
|
čitano: 6.569
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Flat za mobitele – ne treba?".
12 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Zna li netko otprilike koliko prometa ode na sat razgovora Viberom ili Skypom, bez videa.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?

oko 50 mb

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?

Jedna minuta je 200kb, pa je sat 12mb.

13 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Sva sreća pa na T-Lopovu imam "flat", ali jedina caka je u tome što nakon 512 MB, brzina padne na 64 kbps

što je kako oni vele "Sasvim dovoljno za ugodno surfanje, čitanje mailova i sličnih svakodnevnih stvar."

madafaka -.- 

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
sudy_freak kaže...

Sva sreća pa na T-Lopovu imam "flat", ali jedina caka je u tome što nakon 512 MB, brzina padne na 64 kbps

što je kako oni vele "Sasvim dovoljno za ugodno surfanje, čitanje mailova i sličnih svakodnevnih stvar."

madafaka -.- 

jucer sam citao na njihovim stranicama za total+ tarife, da od sada za sve tarife je 1GB a onda usporavanje na 64kbps

13 godina
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
Casperius79 kaže...
sudy_freak kaže...

Sva sreća pa na T-Lopovu imam "flat", ali jedina caka je u tome što nakon 512 MB, brzina padne na 64 kbps

što je kako oni vele "Sasvim dovoljno za ugodno surfanje, čitanje mailova i sličnih svakodnevnih stvar."

madafaka -.- 

jucer sam citao na njihovim stranicama za total+ tarife, da od sada za sve tarife je 1GB a onda usporavanje na 64kbps

1 GB bi bilo u redu.

Iako, FLAT se ni po kojem zakonu ne smije usporavati.

O čemu sve već raspravljali na ovom forumu. 

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
13 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Meni se ovo čini kao glupost, kao da kod nas vide imamo paket od 500MB i onda kažu većina korisnika ne prelazi taj iznos, no shit sherlock... i onda kao zaključak ne treba nam flat jer nismo bili glupi prekoračiti i plaćati masne pare za svaki MB pređeni...

 

btw. piše da za skype ili bilo koji drugi voice chat treba 64kbps veza, ako to pretvorimo u KB imamo 8kB u sekundi, puta 60 za minute i opet puta 60 za sat i dobijemo nešto više od 28MB prometa za sat vremena priče.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?

Dosta je 2 gb svi imamo kod kuće wi-fi, po grau se nalazi isto možete se bez problema spojiti na neke škole itd a ima ih puno. Dok sam u gradu ne koristim internet baš puno jer se uglavnom krećem jedino u kaviću pod školskom odmorom kratko itd.

Arian RIčko
14 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Ne treba Ive moj za mobitele ali treba nama na lapovima koji nemamo adsl.... :)

bug caruje, um klade valja
 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?

2GB sasvim dovoljno. Cak i manje od tog je dovoljno, bar meni.

Barcelona FC
16 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
i ja. al uopce ne skuzim kad smanje brzinu , jer najcesce koristim mail i g+.

naravno da ne prelaze 2G jer je preskupo.
Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
13 godina
neaktivan
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Jesam ja jedini ovdje koji u par dana zna strusit i po 5GB na iPhoneu?

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
sudy_freak kaže...

1 GB bi bilo u redu.

Iako, FLAT se ni po kojem zakonu ne smije usporavati

Btw imate za 25hrk mj. opciju Instant internet, svaki put kad potrošiš 512 Mb ti se automatski produži fullspeed za novih 512Mb (i svaki put naplati 25HRK).

I have nothing to say. Thank you and goodbye.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2012 18:14 (FlyBoy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?

Ja sam sada dok sam na moru bio prvi puta otkada imam taj Flat uspio tih 512 MB potrositi. I tih 64 kbps-a mi je bilo OK za povremeno surfanje.. Cak sam i na laptopu preko toga surfao.. {#}

 

Nego sto nije nedavno bila slicna vijest?? 

 -- http://goo.gl/RylEA
13 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
FlyBoy kaže...
sudy_freak kaže...

1 GB bi bilo u redu.

Iako, FLAT se ni po kojem zakonu ne smije usporavati

  A gdje u uvjetima korištenja tarife, na koje si pristao, piše da imaš flat?

Nemoš ti protiv lopina :)

 

Btw imate za 25hrk mj. opciju Instant internet, svaki put kad potrošiš 512 Mb ti se automatski produži fullspeed za novih 512Mb (i svaki put naplati 25HRK).

Hebeš to kad ja na Bonbonu za 45kn imam 4GB mjesečno ;)

12 godina
protjeran
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Možda kad uzmeš prosječno na godinu ne treba; ali poznavajući prakse naših operatera više se isplati imati flat nego da se pojavljuju misteriozni podatkovni podaci koje papreno naplate. 

koliko vidim jedino t-com ima nešt sa flatom ali ovo smanjivnje brzine mi smrdi 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Basnoslovna glupost. Da se razumijemo, govorimo o Flat tarifi mobilnog prometa (ne o kačenju na neku WiFi mrežu). Daj mi mobilni koji ima torrent klijent i u sebi HSPA+ (ili koju već tkzv. '4G' mrežu) pa ćeš da vidiš kako dok se ne vratim sa posla skinem 1080p BD-RIP od 22 GB, ako uopće i postoji telefon koji može i skinuti tako nešto.

 

Normalno da ljudi neće da posežu za torrentima kada znaju da imaju par 'gigica' dovoljno za za fb / skype ili povremeno surfanje, čekajte kada tableti uzmu maha pa gledanje cjelonoćnog filma u HD kvaliteti.. Koliko će nam tada trebati: 2GB, 4GB? Presmiješno.

 

Pozz svima ;))

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Niti malo dijete nebi takav clanak uzeo s ozbiljnoscu al eto... ipak je tu :)))

 

Naravno da vecina korisnika ne prelazi neke limite ili ostvaruje veliki promet kad postoji WIFI doma, kod susjeda, kod tetke i u mekdonaldsu :P zato se i oslanjamo na WIFI da ne placamo prevelike racune.... ja imam 1gb i potrosim od 500-800mb.... jer imam takvu naviku.... al kad bih za 50tak kn dobio flat, trosio bih oko 100gb mjesecno :) youtube, streaming radija, torrenti.... 

 

 

vec kad kazu da korisniku flat ne treba i kako je opsolate, bas neka ga zato operateri ponude i inat ovim :) pa da vidimo statistike nakon toga :))) al do 4G ne bude pravih flat tarifa :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?

Zašto onima koji imaju 10 gb na pcu ne uspore internet kada pređu tih 10 gb? Ostave oni normalnu brzinu pa ljudi ne znaju koliko su potrošili.

Arian RIčko
12 godina
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
master4games kaže...

Hebeš to kad ja na Bonbonu za 45kn imam 4GB mjesečno ;)

Samo ako nadoplatiš bonom većim od 80 kn i samo još 30 dana, a di su još pozivi i poruke... Sve u svemu valja, ali ima previše caka i trikova.

Vidi se da im je T-mobile ćaća. Podmukliji su od njih i njihovih paketa ako je to ikako moguće. Kakve akcije nude samo za nove korisnike, nije ni čudo da mi pola ovih sa bonbona 3 puta godišnje mjenja brojeve mobitela. Više sam ih odusto zvat i javljat se na pozive nepoznatih brojeva.

 

Trenutno je 2GB možda zadovoljavajuće, ali tako mi je bilo maltene i na ADSL-u kad je tek uveden. Danas ne radim ništa specijalno pa stučem 50 GB. Nit skidam nešto vele nit surfam nešto posebno zahtjevno.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
14 godina
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
77ari kaže...

Zašto onima koji imaju 10 gb na pcu ne uspore internet kada pređu tih 10 gb? Ostave oni normalnu brzinu pa ljudi ne znaju koliko su potrošili.

  Tko ti kaže da nam ne spuste na 64kbps? I T-mobile i Vip već preko godinu dana spuštaju nakon paketa jedino tele ne on ostavi brzinu ali ti je svaka Giga nakon 20 iz paketa dodatnih 100kn....

 

10GB paketa nema već preko godinu dana.... ne može se aktivirati jedino oni koji su zaostali na starim paketima od ranije pa neka i plaćaju kada pređu paket već su mogli davno prijeći na neku novu tarifu.... :)

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 1:17 (Oldy).
13 godina
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
Oldy kaže...
77ari kaže...

Zašto onima koji imaju 10 gb na pcu ne uspore internet kada pređu tih 10 gb? Ostave oni normalnu brzinu pa ljudi ne znaju koliko su potrošili.

  Tko ti kaže da nam ne spuste na 64kbps? I T-mobile i Vip već preko godinu dana spuštaju nakon paketa jedino tele ne on ostavi brzinu ali ti je svaka Giga nakon 20 iz paketa dodatnih 100kn....

 

10GB paketa nema već preko godinu dana.... ne može se aktivirati jedino oni koji su zaostali na starim paketima od ranije pa neka i plaćaju kada pređu paket već su mogli davno priječi na neku novu tarifu.... :)

 

Ključna riječ!

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
14 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Što ključna riječ? Na pc ili lapu ista stvar da li ti stick uštekao u stolni ili laptop potpuno su isti paketi. Vjerovatno ima stari vipov paket od 10GB gdje je svaki MB preko paketa 2,90Kn :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
Oldy kaže...

Što ključna riječ? Na pc ili lapu ista stvar da li ti stick uštekao u stolni ili laptop potpuno su isti paketi. Vjerovatno ima stari vipov paket od 10GB gdje je svaki MB preko paketa 2,90Kn :)

  A ja ipak vjerujem da govori za ADSL.

I have nothing to say. Thank you and goodbye.
13 godina
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
Oldy kaže...

Što ključna riječ? Na pc ili lapu ista stvar da li ti stick uštekao u stolni ili laptop potpuno su isti paketi. Vjerovatno ima stari vipov paket od 10GB gdje je svaki MB preko paketa 2,90Kn :)

zaboravimo, krivo sam protumačio stari.

 

ja sam zabrijao da smo na ADSL-u tipa T-Com, Optima, B-Net i to.


my bad 

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
FlyBoy kaže...
Oldy kaže...

Što ključna riječ? Na pc ili lapu ista stvar da li ti stick uštekao u stolni ili laptop potpuno su isti paketi. Vjerovatno ima stari vipov paket od 10GB gdje je svaki MB preko paketa 2,90Kn :)

  A ja ipak vjerujem da govori za ADSL.

Da govorim za ADSL, ova T-comova tarifa 10gb/mj. To sam ja imao prije fleta i bilo mi je malo radi igrica i već godinu dana imam flet, jednom sam nekih 10 gb prekoraćio nisu mi nikako signalizirali da sam prešao limit.

Arian RIčko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Flat za mobitele – ne treba?
EchoOne kaže...
master4games kaže...

Hebeš to kad ja na Bonbonu za 45kn imam 4GB mjesečno ;)

Samo ako nadoplatiš bonom većim od 80 kn i samo još 30 dana, a di su još pozivi i poruke... Sve u svemu valja, ali ima previše caka i trikova.

Vidi se da im je T-mobile ćaća. Podmukliji su od njih i njihovih paketa ako je to ikako moguće. Kakve akcije nude samo za nove korisnike, nije ni čudo da mi pola ovih sa bonbona 3 puta godišnje mjenja brojeve mobitela. Više sam ih odusto zvat i javljat se na pozive nepoznatih brojeva.

 

Trenutno je 2GB možda zadovoljavajuće, ali tako mi je bilo maltene i na ADSL-u kad je tek uveden. Danas ne radim ništa specijalno pa stučem 50 GB. Nit skidam nešto vele nit surfam nešto posebno zahtjevno.

 

Trikova i caka baš nema i dosta je jednostavno postavljen uvjet. Nadoplatom bona od 80 kn dobiješ dva popusta po 50% na bilo koji paket Razgovor/SMS/Mobilni internet koji ti vrijede 30 dana od aktivacije ili dok ih ne potrošiš https://www.bonbon.hr/usluge/paketi

 

Meni je idealan paket "Veliki" razgovori  60 kn i "Srednji" internet 30 kn koje sa popustima mjesečno izađu 30+15=45 kn za 400 minuta izvan / 600 minuta u mreži (obračunska jedinica 1 sek bez naknade za uspostavu poziva), 600 MB mobilnog interneta, ostalih 35 kn ostane na računu i s njima mogu aktivirati bilo koji paket ako trebam za narednih 30 dana. Ako neki paket potrošiš prije nego istekne jednostavno ga ponovno aktiviraš i vrijedi ti 30 dana od dana aktivacije.

 

Vezano uz komentar da im se vidi da je T-mobile ćaća baš se i ne vidi, kao prvo ćaća im je Hrvatski Telekom, a ne sestrinska firma T-mobile.

 

Drugo - evo i jedna zgodna anegdota. Otac mi je bio na pretplati T-mobile i pošto već duže vrijeme koristim za privatni broj bonbon prebacio sam sve u familiji nekih šest brojeva na bonbon i jedini on ostao na pretplati. Sljedi istek ugovora i prvo se mora prebaciti na Simpu i onda tek može na bonbon, rekoh OK prebacite ga i budem za tih par dana koliko će biti u Simpi uplatio bon od 25 kn da može zvati i obavljati pozive. Za dva dana zove on mene sa službenog broja, sine meni ovo ne radi javlja mi da nemam dovoljan iznos na računu za uspostavu poziva. Rekoh idem provjeriti što se događa kad stvarno u roku od dva dana na Simpi potrošeno 25 kn bona, dosta kraćih (1-2 min) razgovora sa uspostavom poziva i opa...ajde pričekaj da te prebacim na bonbon i vidjeti ćeš razliku. Plan je nadoplatom 80 kn ostvaruje popuste od 50% i slijedeća dva mj. mu se aktivira samo 60 kn za dva paketa velikih razgovora (400 min prema svim mrežama u HR i 600 min prema nama odnosno bonbon korisnicima i 1000 SMS-ova prema bonbonu koje ne koristi {#} ), 20 kn mu ostaje na računu i ne diraju se pošto nema uspostave poziva. Tako da za 30 kn mjesečno ima rješenu komunikaciju prema svima , a na Simpi nije mu izduralo ni 2 dana za sličan iznos. Za sada mu je potrošnja 91 min van mreže i nekih 80 min unutar mreže (20 dana).

 

Treće - Kod predavanja zahtjeva za prebacivanje broja djelatnik T-mobile je izravno rekao mom ocu da će biti nezadovoljan ukoliko se prebaci u bonbon pošto je njihov korisnik još od analogne mobilne mreže prve generacije "Mobitel" iskreno mi je žao što nisam bio prisutan da mi detaljnije objasni zašto, pošto sam njihov korisnik već 1 godinu.

 

Četvrto - Korisnik sam pretplate od 2000 godine (Vip), a korisnik T-Mobile od 2002, toliko sam bio nezadovoljan birokracijom T-Mobile da sam prije godinu dana odnosno 5 mj.  prije isteka ugovora zatražio raskid ugovora koji je također povlačio i ukidanje broja kojeg sam koristi dugo vrijeme. Plaćanje prema T-mobile je išlo putem trajnog naloga i svaki mj. mi je račun bio u rasponu 225-450 kn, znaći dobar dugogodišnji korisnik bez dugovanja. Glavni razlog otkazivanja je bio nemogućnost da promjenim i150 tarifu u poslovnu s kojom bi mogao uspostaviti VPN. Bio sam spreman izgubiti broj i preći na bonbon gdje bi unutar 6 brojeva ostvario "VPN" bez uspostave poziva, nakon toga podnosim zahtjev i kreću sva uvjeravanja u T-Mobile da to ne radim i zašto bi plaćao penale i gubio broj. Krenem nabrajati grjehe i birokraciju koju imaju i odnos prema dugogodišnjim korisnicima, te benefite koje mi nova mreža nudi, te zamolim djelatnicu jer mi oni u tim okvirima mogu ponuditi sličnu uslugu...nastade muk

 

Nakon 1 mj. od podnošenja zahtjeva prije isključivanja i plaćanja penala zove me posebna agentica za pretplatnike T-mobile i nudi sve ono što sam prije tražio samo da ostanem u mreži, znaći sada se može. Nažalost vrlo ugodnoj gospođi preko telefona mogu samo reći gdje je bila prije, jer ja sam se 3 mj. navlačio sa njima prvo ovo može, pa ne može itd. te da sam svim kontaktima javio da imam novi broj i da ovaj postojeći postaje neaktivan. Odluku nisam požalio jer mi je trošak mobitela 80 kn (45 kn) mjesečno, a sve usluge mi zadovoljavaju potrebe za komunikaciju koje mi se itekako isplate.

 

e da i ženi osvojio preko njihove nagradne igre novi HTC Wildfire S..ja zadovoljan {#}

 

Da ostanem OnTopic na moru u vikendici sam koristio svoj HTC Desire kao HotSpot, te promet od 4GB za 45 kn preko bonbona i sve OK preko 3G, doma i na posli WLAN tako da je 600 MB mobilnog interneta meni čisto dovoljno.

 

"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje." Pablo Picasso
12 godina
neaktivan
offline
Flat za mobitele – ne treba?

T-mobile je imao brutalno dobru akciju, kad su tek ponudili 4G.

Oni koji su ga uzeli u prvih mjesec dana dobili su promotivno čistokrvni flat bez spuštanja brzine na određeni period (nisam siguran jel bilo 6 ili 12 mjeseci) a poslije toga bi imali 20 GB mjesečno sa spuštanjem brzine za cijenu od 200 kn.

To je isti paket kao XL za 3G po istoj cjeni , a imaš 4G :)

Da li uopce treba znati sve odgovore na sva pitanja,da li uopce postoji pravi odgovor? Da li smo se mi spremni suociti sa istinom? Hocemo istinu,a da li ju mozemo podnijeti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?

Ekipi iz afrike dovoljno je 2 deci vode na dan. Istrazivanje obavljeno na 1000 afrikanaca pokazuje kako ih vecina ne potrosi vise od 2 deci vode na dan.

 

Da nije mozda zato sto je ljudima platiti dodatni promet jednako neizvedivo kao afrikancima nabavit vodu?

 

Ja bi osobno potrosio barem 60 GB mjesecno, a po ljeti i vise.

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Flat za mobitele – ne treba?
pustim si radio preko neta i za kojih 4 sata ode 200mb.
I kada na poslu nemas nista pametnoga za raditi , (osim ono za sta si placen) jednostavno slusalice u usi i slusas radio preko neta.
i ode 1gb prometa brzo.
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice