Forumaši naprijed, ostali stoj!

poruka: 23
|
čitano: 3.922
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Forumaši naprijed, ostali stoj!".
16 godina
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

Approved!

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

A sve to odkada sam ja malo aktivniji na forumu. I običan čovjek može pokrenuti promjene, a kamoli ne ja 

X
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

Mislim čak da se i nemora stavljati link u ovu temu, možda bi bilo jednostavnije kao i za poruku dana.

Klikneš na gumb prijavi, i napišeš da je za komentar forumaša ili tako nešto.

Do sad sam već x puta tako prijavio poruku dana...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
A kako bi bilo da prvo napravite upotrebljiv forum na svim platformama?
Na WP8.1 font je "pol ekrana", na Androidu moram bit na mobilnoj verziji koju, valda, ni ne znate da imate, PC verzija je jos najbolja, ali... Radi navedenog danas svi imaju appove umjesto weba.
16 godina
neaktivan
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

Kad se već promovira kvaliteta, a ovo svakako jest lijep korak u tom smjeru... zašto ne uvesti thumb up/down i za autorske tekstove? I tko dobije više negativnih nego pozitivnih, ne bude plaćen za dotični tekst. To bi smanjilo količinu grešaka, lijenost glede istraživanja, mjerenja i testiranja, te copy/paste sa stranih sajtova i alata za automatsko prevođenje. (Ne bi vrijedilo za tekstove glavnog urednika i znanstvene "gostujuće" članke.)

 

Moj PC  
24 0 hvala 3
16 godina
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

Dali je sve što ljudi postaju na BUG forum vlasništvo BUG-onlinea ili autor posta polaže pravo na svoj post za koji možda ne želi da se kopira na drugo mjesto?

 

OK, podići će se kvaliteta foruma i sajta što je dobra stvar, ali BUG će također dobiti besplatne zanimljive i privlačne članke koje bi inače možda morali sami napraviti/platiti. 

 

Ne vjerujem da bi im netko besplatno to radio (just sayin) 

 

Ono što želim reći je to da smatram da bi autore tih članaka trebalo pitati dali žele ili ne žele biti objavljeni na Bolexu, a nekima koji se pokažu stvarno kvalitetnim ponuditi i određenu naknadu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2015 11:54 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

Jedna zamolba glede foruma:

Opcija za formatiranje texta u kod (code) style je gora nego ikad.

Konkretno , u firefox-u radi ok ali primjerice u chrome-u ne radi kako treba : uvijek ostanu nekakve crte , npr ispod direktive #include </***/> baca tu crtu , ne izgleda to nikako dobro.

Kako mi je chrome default bilo bi mi zaista drago da se to sredi kako treba.

Još u prošloj verziji foruma je isto bilo jako loše ali su bar crte bile u svakom redu no sada se sporadično javljaju tako da code izgleda loše.

 

Hvala unaprijed!

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2015 11:42 (nik_02).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
DigiMagic kaže...

Kad se već promovira kvaliteta, a ovo svakako jest lijep korak u tom smjeru... zašto ne uvesti thumb up/down i za autorske tekstove? I tko dobije više negativnih nego pozitivnih, ne bude plaćen za dotični tekst. To bi smanjilo količinu grešaka, lijenost glede istraživanja, mjerenja i testiranja, te copy/paste sa stranih sajtova i alata za automatsko prevođenje. (Ne bi vrijedilo za tekstove glavnog urednika i znanstvene "gostujuće" članke.)

 

 Meni je ovo apsurdno iz zilijon razloga. Odavno postoji mehanizam po kojemu se može posredno mjeriti kvaliteta, a on je vrlo jednostavan - nešto je čitano ili nije. Uostalom, tekst koji pobere 200 TD-ova može jednostavno biti tekst o novom ajfonu, te može biti kvalitetniji od teksta koji nema niti jedan TD i ima 2 TU.

 

Greške se događaju; mišljenja se razlikuju; ovdje ima brdo pubertetlija; copy/paste nije problem jer Bug služi i kao servis prenošenja informacija; itd.

Tread softly because you tread on my dreams.
13 godina
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
DigiMagic kaže...

Kad se već promovira kvaliteta, a ovo svakako jest lijep korak u tom smjeru... zašto ne uvesti thumb up/down i za autorske tekstove? I tko dobije više negativnih nego pozitivnih, ne bude plaćen za dotični tekst. To bi smanjilo količinu grešaka, lijenost glede istraživanja, mjerenja i testiranja, te copy/paste sa stranih sajtova i alata za automatsko prevođenje. (Ne bi vrijedilo za tekstove glavnog urednika i znanstvene "gostujuće" članke.)

 

U potpunosti se slažem.
Mislim da većina nas koji pratimo/čitamo BOL i članke na istom smo već izgradili mišljenje tko je kvalitetan autor tekstova, a tko samo šturo prepisuje.
I to u najgoroj mogućoj mjeri, s puno pogrešaka i kojekavkih besmislica napisanih u istom.

Ovaj prijedlog podržavam! 

 

 

 

Što se tiče ove ideje, pozdravljam ju s velikim iščekivanjem.
Koncept mi se sviđa, jedino možda promijeniti/proširiti način nominacije pojedinog posta za objavu.
Netko je ranije spomenuo korištenje "PRIJAVI". To bi također bilo zgodno.

Evo, prvi kojeg nominiram je naš Mato sa svojim Baotianom ili ona ludost s temom Najhladniji CPU Bug foruma.
To treba biti viđeno! 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
15 godina
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
sudy_freak kaže...

Netko je ranije spomenuo korištenje "PRIJAVI". To bi također bilo zgodno.

Evo, prvi kojeg nominiram je naš Mato sa svojim Baotianom ili ona ludost s temom Najhladniji CPU Bug foruma.
To treba biti viđeno! 

 Takve teme baš i ne trebaju, mislim da je foruma win4crazy ili tak nešto več pokrenuo sličnu temu, pa može se tamo vidjeti.

 

Više bi recimo bilo dobro vidjeti neke korisne informacije, kao recimo nešto što je izith rekao u ovoj temi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/start-up/instaliranje-softwera/216685.aspx?page=0&jumpto=4402385&sort=asc&view=flat

 

Takve stvari mogle bi pomoći mnogima, ili recimo znam da je nedavno netko detaljno objasnio teoriju relativnosti, i mislim da je učinio odličan posao.

Propustio sam to arhivirti, ali znam da netko drugi sigurno nije..

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!

mene osobno interesira kako ce netko prepoznat kvalitetu nekakve recenzije ako znamo da uvijek ima dezurnih likova koji lupaju thumbs down zbog toga jer im ili smeta autor, ili su takvi da jednostavno ne mogu priznati kad nesto ne valja (fanboys) itd itd, razloga uvijek ima i vise nego dovoljno.

 

nije problem napisat nesto kvalitetni, problem je da to sto se napise bude ocjenjeno objektivno.

It's not who u are, it's who u know.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
Obi Wan kaže...

mene osobno interesira kako ce netko prepoznat kvalitetu nekakve recenzije ako znamo da uvijek ima dezurnih likova koji lupaju thumbs down zbog toga jer im ili smeta autor, ili su takvi da jednostavno ne mogu priznati kad nesto ne valja (fanboys) itd itd, razloga uvijek ima i vise nego dovoljno.

 

nije problem napisat nesto kvalitetni, problem je da to sto se napise bude ocjenjeno objektivno.

 Pa ako je TD dao Mirko992xXxSniper onda se taj TD ne pika, ako ga je dao Paolo2626 ili neki autor koji je tu već 90 godina, onda se pika. 

 

 

Demokracija.

16 godina
moderator
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
rooswelt1991 kaže...

Mislim čak da se i nemora stavljati link u ovu temu, možda bi bilo jednostavnije kao i za poruku dana.

Klikneš na gumb prijavi, i napišeš da je za komentar forumaša ili tako nešto.

Do sad sam već x puta tako prijavio poruku dana...

 Naravno da će taj sistem s prijavi i dalje funkcionirati na isti način kao i do sada. I ovaj Domagojev tekst je imao niz prijava za post dana prije nego li je dobio taj status.

 

Ali moj poziv je više usmjeren na davanje preporuka starijim tekstovima (kao što je to sudy napravio), pa kada vidimo da neka stara objava ima više predlagača (izravnih ili kroz TU), onda postaje favorit za isticanje na BOL-u.

...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
Miro kaže...
rooswelt1991 kaže...

Mislim čak da se i nemora stavljati link u ovu temu, možda bi bilo jednostavnije kao i za poruku dana.

Klikneš na gumb prijavi, i napišeš da je za komentar forumaša ili tako nešto.

Do sad sam već x puta tako prijavio poruku dana...

 Naravno da će taj sistem s prijavi i dalje funkcionirati na isti način kao i do sada. I ovaj Domagojev tekst je imao niz prijava za post dana prije nego li je dobio taj status.

 

Ali moj poziv je više usmjeren na davanje preporuka starijim tekstovima (kao što je to sudy napravio), pa kada vidimo da neka stara objava ima više predlagača (izravnih ili kroz TU), onda postaje favorit za isticanje na BOL-u.

 Prvo bi, u tom slučaju, trebalo objaviti one Lazarus Longove tekstove o akustici koji su tu negdje zagubljeni. Prilično sam siguran da je to bio on.

15 godina
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

kako bilo, lijepo je da ste uvažili prijedlog o isticanju pojedinih postova i tako unaprijedite kvalitetu sadržaja na portalu (koju sustavno umanjuje drljanje kojekakvih "vijesti", pa i dupliranje!, od strane vaših "suradnika"). i domagoj je izvrstan primjer za početak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I&amp;#39;m not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
Onjegin kaže...

 Pa ako je TD dao Mirko992xXxSniper onda se taj TD ne pika, ako ga je dao Paolo2626 ili neki autor koji je tu već 90 godina, onda se pika. 

 

 

Demokracija.

 :D

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
ElektričnaOvca kaže...
Onjegin kaže...

 Pa ako je TD dao Mirko992xXxSniper onda se taj TD ne pika, ako ga je dao Paolo2626 ili neki autor koji je tu već 90 godina, onda se pika. 

 

 

Demokracija.

 :D

 demokracija je opasna i cesto nije onakva kakvom se cini...

It's not who u are, it's who u know.
13 godina
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

Antologijski postovi mogu biti i ono koji su nas nasmijali. Uredniče, hoće li biti diskriminacije po tom pitanju? Bolje rečeno hoće li se uvažavati samo ozbiljni tekstovi (duljine teksta usporedive s Ratom i Mirom) ili tu ne postoje graničenja?

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

Tako jednostavna ideja, a opet tako efektna. Kako to da vam je tek sada palo na pamet?

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
rooswelt1991 kaže...
sudy_freak kaže...

Netko je ranije spomenuo korištenje "PRIJAVI". To bi također bilo zgodno.

Evo, prvi kojeg nominiram je naš Mato sa svojim Baotianom ili ona ludost s temom Najhladniji CPU Bug foruma.
To treba biti viđeno! 

 Takve teme baš i ne trebaju, mislim da je foruma win4crazy ili tak nešto več pokrenuo sličnu temu, pa može se tamo vidjeti.

 

Više bi recimo bilo dobro vidjeti neke korisne informacije, kao recimo nešto što je izith rekao u ovoj temi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/start-up/instaliranje-softwera/216685.aspx?page=0&jumpto=4402385&sort=asc&view=flat

 

Takve stvari mogle bi pomoći mnogima, ili recimo znam da je nedavno netko detaljno objasnio teoriju relativnosti, i mislim da je učinio odličan posao.

Propustio sam to arhivirti, ali znam da netko drugi sigurno nije..

Zayebancija? 

 

Pa tko bi Matu i nešto pametno napisano stavio u istu rečenicu?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
13 godina
neaktivan
offline
Forumaši naprijed, ostali stoj!

Super ideaj od bugovaca.U zadnje vrijeme se stvarno brinu o forumu i nadam se da se to nastavi.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
rooswelt1991 kaže...

 

Takve stvari mogle bi pomoći mnogima, ili recimo znam da je nedavno netko detaljno objasnio teoriju relativnosti, i mislim da je učinio odličan posao.

Propustio sam to arhivirti, ali znam da netko drugi sigurno nije..

 Da možda kojim slučajem ne misliš na ovo?

 

http://www.bug.hr/bolex/bug-online-forum-antologijski-komentari/97102.aspx

 

...
15 godina
offline
Re: Forumaši naprijed, ostali stoj!
Miro kaže...

 Da možda kojim slučajem ne misliš na ovo?

 

http://www.bug.hr/bolex/bug-online-forum-antologijski-komentari/97102.aspx

 

 Znaos am da će netko več provjeriti.

Milim da je stvar bila čak i poruka dana. 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice