Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

poruka: 47
|
čitano: 5.456
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan ".
10 godina
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

Socijalisti. Nije ni čudo da su desetljećima u recesiji ili na rubu recesije.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 22 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

A što ako netko nema problema s time da mu šef, klijent ili netko treći pošalje poslovni mail?

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
Entry Point kaže...

Socijalisti. Nije ni čudo da su desetljećima u recesiji ili na rubu recesije.

 Za razliku od neoliberalne zabokrecine sa primjesama fasizma, zvane Rvatska. Postoji nesto sto se zove kvaliteta zivota i vaznije je od par emailica koji ti sefic salje. Tesko je robove nauciti da budu slobodni.

15 godina
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

površni populizam... nije stvar zakona, više uvijeta rada (odnosa, obaveza). Jednostavno, službena oprema se ne mora ni koristiti van radnog vremena, mail je najmanji problem u intruiziji slobodnog vremena (nit ga ne moraš čitati..) za razliku od telefonskog poziva.

mail? politička gluparija.. kao da nema važnijih stvari.

čak i da se tako postavi, što s jurisdikcijom, vremenskim zonama.. ili radno vrijeme, dok npr SPAM ne postoji za poslovni mail-fon (dozvoljeno). Ako se predlagatelj pita zašto..? ma gluparija-politika..

 

ok, to je Fransuska, ali sporedno je konkretna država, sama ideja.. i da prođe, sutra može biti EU..

pa konkretnije, zašto se za poštanski spam na osobnom poštanskom kasliću (ne poslovno!) mora napisati da ne želiš reklamne letke? Obrnuto mora biti.. Dok ne dam pristanak, ne želim. To se ne spominje? Kao i zabadanje letaka pod brisač automobila..? To je čak kažnjivo, svaki komunalni redar bi morao uzeti taj letak i kazniti (podaci su na letku, inače nema smisla) jer to je zabranjeno + onečišćenje okoliša. .. Kad ste to doživjeli da je komunalac kaznio?

 

Postoje zakoni koji se ne provode, izmišlja se zakon koji je neprovediv ili besmislen.. WTF je sa političarima (nisu samo ovi naši 'specijalci')..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

Apsolutno ok. A sto se tice ovoga: "Radnici iz IT industrije, pak, ne slažu se s predloženim restrikcijama. "Ovaj je prijedlog odličan za poboljšanje kvalitete života, ali je neprimjenjiv u praksi. Mi se natječemo s konkurentskim developerima iz Indije, Kine i Amerike. Moramo komunicirati s ljudima i po noći, a naši konkurenti nemaju takvih ograničenja" " - pa majketi, pise da bi zakon "jamcio pravo da se iskljucis sa sluzbene e-poste", a ne pise da ti zakon "izricito nareduje da se iskljucis sa sluzbene e-poste". Kome je nuzno da komunikaciju obavlja van radnog vremena, taj ce ju i dalje obavljati.

 

A sto se ovoga tice: "Ovaj je prijedlog odličan za poboljšanje kvalitete života, ali je neprimjenjiv u praksi." - pa sto je drugo vaznije od kvalitete zivota? Najbolje da se apsolutno svaki trenutak zivota i cijeli zivot posvete poslu. Ono, svaka sekunda, bez iznimke. To bi bilo najbolje.

 

Uglavnom, sasvim ok prijedlog zakona. Tko hoce ima pravo, tko nece ne mora.


EDIT:

GargamelHR kaže...

A što ako netko nema problema s time da mu šef, klijent ili netko treći pošalje poslovni mail?

Pa pise ti da zakon "jamci pravo da se iskljucis sa sluzbene e-poste", a ne da zakon "izricito nareduje da se iskljucis sa sluzbene e-poste". Ako te ne smeta i dalje mozes raditi van radnog vremena, ako ne zelis zakon ti daje za pravo da ne trebas.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2016 15:35 (1domagoj1).
 
19 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
1domagoj1 kaže...

..

Uglavnom, sasvim ok prijedlog zakona. Tko hoce ima pravo, tko nece ne mora.


..

 

 -besmislica.. (zakon?)

ok moram precizirati.. zakoni nisu nešto čeg se pridržavaš onak, ako želiš. + tko će odlučivati? ako je to uvijet poslodavca? .. itd. Populizam za kojeg se uopće nije postavilo if-then, prva stvar ako ozbiljno nešto želiš. Placebo-dimna bomba.. ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2016 15:47 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
1domagoj1 kaže...

 

GargamelHR kaže...

A što ako netko nema problema s time da mu šef, klijent ili netko treći pošalje poslovni mail?

Pa pise ti da zakon "jamci pravo da se iskljucis sa sluzbene e-poste", a ne da zakon "izricito nareduje da se iskljucis sa sluzbene e-poste". Ako te ne smeta i dalje mozes raditi van radnog vremena, ako ne zelis zakon ti daje za pravo da ne trebas.

  "slobodno vrijeme" – obično u večernjim satima i vikendima – kada oni ne bi smjeli slati i primati službene e-mailove."

 

 

 Ovo ne bi smijeli primati niti slati e-mailove. To mi baš ne liči na ono tko hoče neka, a tko neče ne mora. Više mi djeluje kao direktiva da se svi tako moraju ponašati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2016 15:51 (GargamelHR).
15 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz

-naravno, formulacija mora biti takva, jer ako je zakon tad mora postojati 'mora'.. ne opcija. (+ zabranjuje, bit će kažnjen itd..)

no npr ne primati mail? Dal je tad i to kažnjivo? - a kako zabraniti i kazniti slanje? Koga kazniti (osim poslodavca..) kazniti kooperanta, kupca, konkurenta..?? nekgo u drugoj državi malezijskog otočja?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2016 15:56 (ihush).
10 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
Vladar iz sjene kaže...

 Za razliku od neoliberalne zabokrecine sa primjesama fasizma, zvane Rvatska. Postoji nesto sto se zove kvaliteta zivota i vaznije je od par emailica koji ti sefic salje. Tesko je robove nauciti da budu slobodni.

Daleko je hrvatska od neoliberalizma, kapitalizma i slično. Hrvatska je tipična korumpirana socijalistička uređevina. Zato vjerojatno očekuješ povlastice, namještene poslove, da ti stalno netko nešto da, što nisi zaslužio. Tipično "rvacki" kako bi ti rekao.

Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

Ova teta na slici me podsjetila na, nekad davno, poznatu parolu: "Sjedi Mara na kamen studencu, stisla noge, neda pice Njemcu".

Šta roda donese, to vrana odnese.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
GargamelHR kaže...

"slobodno vrijeme" – obično u večernjim satima i vikendima – kada oni ne bi smjeli slati i primati službene e-mailove."

 

 

 Ovo ne bi smijeli primati niti slati e-mailove. To mi baš ne liči na ono tko hoče neka, a tko neče ne mora. Više mi djeluje kao direktiva da se svi tako moraju ponašati.

A malo iznad ti piše: "[...]planira donijeti novi Zakon o radu koji bi zaposlenicima jamčio "pravo da se isključe" sa službenih e-mailova dok nisu na poslu."

 

Trebalo bi vidjeti što zakon u originalu kaže. No, čisto sumnjam da izričito zabranjuje odgovaranje na e-poštu nakon radnog vremena.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
neaktivan
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

Firma mog oca često komunicira s radnicima dok su kući putem maila. Znam jer ih tipkam većinu.

 

Bolje već zvati svakog pojedinačno, ne znam. Uvijek će postojati Skype, Viber i sl.

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
GargamelHR kaže...

A što ako netko nema problema s time da mu šef, klijent ili netko treći pošalje poslovni mail?

 Neka čita ako želi 0-24h. U mom radnom djelokrugu to više nitko ne radi. Nekada su pojedinci htjeli ispasti frajeri i frajerice, pa bi odgovarali u 2 ili 3 ujutro. Sada to više nitko ne radi. I to je sasvim ok.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
ihush kaže...

površni populizam... nije stvar zakona, više uvijeta rada (odnosa, obaveza). Jednostavno, službena oprema se ne mora ni koristiti van radnog vremena,

 Ako nekoga naučiš na to da mu odgovaraš u 3 ujutro, taj će to i koristiti. Jednako vrijedi i za vikend.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
ihush kaže...

Placebo-dimna bomba.. ništa.

 Nije ako radiš u firmi koja to poštuje i koja u 17:00 ili 18:00 zaključa svoja vrata i do sutra ujutro (ili ponedjeljka ako je petak) ne radi.

16 godina
moderator
online
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
Entry Point kaže...

Socijalisti. Nije ni čudo da su desetljećima u recesiji ili na rubu recesije.

 

A komentara...

 

Francuska je šesta najveća ekonomija na svijetu (kamo sreće da smo mi tako "na rubu recesije" kao oni...), socijalisti su na vlasti od 2011., prije toga su bili na vlasti konzervativci UMP, a zakon je kopiran od Njemačke gdje je na vlasti Merkelica i CDU (http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/10276815/Out-of-hours-working-banned-by-German-labour-ministry.html)...

 

 

 

Ti si "Michael Jordan of wrong"...

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
Francuzi i njemci su u top 10 izvoznika svijeta. Puno toga se izvozi i radi u drugim vremenskim zonama a onda ne mozes glumit gljivu ne odgovarajuci na mailove jer je van radnog vremena.
Moja bivsa firma je radila u zemljama od Juzne Amerike do Nove Kaledonije i ako je netko trebao pomoc u 22:00 na vecer ja sam bio spreman pomoci.
Kome ne pase nek rece sefu pa kad dobije kitu a ne povisicu onda nek se zali tu na forumu strucnjacima za sve i svasta.
Kaj ti mislis koja drama.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
Entry Point kaže...
Vladar iz sjene kaže...

 Za razliku od neoliberalne zabokrecine sa primjesama fasizma, zvane Rvatska. Postoji nesto sto se zove kvaliteta zivota i vaznije je od par emailica koji ti sefic salje. Tesko je robove nauciti da budu slobodni.

Daleko je hrvatska od neoliberalizma, kapitalizma i slično. Hrvatska je tipična korumpirana socijalistička uređevina. Zato vjerojatno očekuješ povlastice, namještene poslove, da ti stalno netko nešto da, što nisi zaslužio. Tipično "rvacki" kako bi ti rekao.

Jedna polovica Hrvatske (javna uprava) je takva kakvu si je ti opisao, druga polovica (privatne firme) onakva kakvu je on opisao. Dvije krajnosti, a između ništa, u tome i jest problem.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
NEW_MAN kaže...
Francuzi i njemci su u top 10 izvoznika svijeta. Puno toga se izvozi i radi u drugim vremenskim zonama a onda ne mozes glumit gljivu ne odgovarajuci na mailove jer je van radnog vremena.
Moja bivsa firma je radila u zemljama od Juzne Amerike do Nove Kaledonije i ako je netko trebao pomoc u 22:00 na vecer ja sam bio spreman pomoci.
Kome ne pase nek rece sefu pa kad dobije kitu a ne povisicu onda nek se zali tu na forumu strucnjacima za sve i svasta.
Kaj ti mislis koja drama.

Ako firma radi i zarađuje 24/7 onda neka i organizira posao 24/7, dakle neka zaposli ljude po vremenskim zonama tako da nitko ne treba u 22:00 po svom vremenu odgovarati na mailove. Ako netko već mora odgovarati na mailove u 22:00, onda neka i bude plaćen za to (rad noću).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
RobertS kaže...
NEW_MAN kaže...
Francuzi i njemci su u top 10 izvoznika svijeta. Puno toga se izvozi i radi u drugim vremenskim zonama a onda ne mozes glumit gljivu ne odgovarajuci na mailove jer je van radnog vremena.
Moja bivsa firma je radila u zemljama od Juzne Amerike do Nove Kaledonije i ako je netko trebao pomoc u 22:00 na vecer ja sam bio spreman pomoci.
Kome ne pase nek rece sefu pa kad dobije kitu a ne povisicu onda nek se zali tu na forumu strucnjacima za sve i svasta.
Kaj ti mislis koja drama.

Ako firma radi i zarađuje 24/7 onda neka i organizira posao 24/7, dakle neka zaposli ljude po vremenskim zonama tako da nitko ne treba u 22:00 po svom vremenu odgovarati na mailove. Ako netko već mora odgovarati na mailove u 22:00, onda neka i bude plaćen za to (rad noću).

 Prosječni Indijac je spreman da radi 24/7 za 300 Eura mjesečno s diplomom dva fakulteta u Indiji.

 

Da li će raditi malo lošije od top diplomca s MIT-a? Sigurno.


Da li je radnik koji radi za 40 puta manju plaću i ne traži nikakva prava bolji za firmu? Još sigurnije.

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
ihush kaže...

-naravno, formulacija mora biti takva, jer ako je zakon tad mora postojati 'mora'.. ne opcija. (+ zabranjuje, bit će kažnjen itd..)

no npr ne primati mail? Dal je tad i to kažnjivo? - a kako zabraniti i kazniti slanje? Koga kazniti (osim poslodavca..) kazniti kooperanta, kupca, konkurenta..?? nekgo u drugoj državi malezijskog otočja?

Možeš mail server konfigurirati da mailove dostavlja samo između x i y sati po lokalnom vremenu, možeš čak konfigurirati i iznimke ovisno o adresi primatelja i/ili pošiljatelja, temi, prioritetu itd. I ne, zakon ne mora biti "mora" ili "ne smije", zakon može glasiti i "dozvoljeno je" ili "ima pravo na..."

14 godina
neaktivan
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

Ti francuzi su maloumni sa svojim radikalnim zakonima

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz

Šta želiš time reći?

Da bi svi trebali dat firmama da nas izrabljuju za sitniš dok oni zgrču novac?

Zato postoje zakoni da se to ne događa.

I ne, nema veze s komunizmom, socijalizmom ili bilo kakvim drugim -izmom, nego sa zdravim razumom.

Svi želimo normalno živjeti a ne samo neki.

15 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz

-pa naravno, sve se može.. moglo se i do sad, bez ovakvog zakona koji nema veze ni sa čime. (+ slaganje po raznim postovima, krtiziram sam zakon, besmislen, ne odnos firme-zaposlenika i sl.. npr ako sam dežuran i plaćen ili ne plaćen.. a zakon ne govori o tome). Štoviše, sam pojam radnog vremena, rad od kuće.. ovo je čisto birokratski-državnojaslački zakon. Npr kako razlikovati poslovni mail od npr reklame-SPAMa (zakon, ne mail server..)?

što je poslovni mail, što su poslovni resursi.. npr notebook.. i zašto bi itko van radnog vremena korstio firmin mail ako mu to već nije dio posla-potreba..? Što zakon ima s tim ili što je radno vrijeme?

Plaća li se kao prekovremeni-neradni? Jel to zakon spominje? .. zato mi je ovo bezvezarija, populizam bez razmišljanja što može biti kao posljedica. .. i vjerojatno neće ni biti uveden kao zakon.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

Stvar je vrlo jednostavna:

 

a.) mail je uputa za sutra? OK, pročitam ga ujutro

 

b.) možeš li nešto napraviti? Mogu (prekovremeni) / ne mogu (traži nekog drugog)

 

c.) moraš biti na raspolaganju. OK, plati pripravnost / dežurstvo + prekovremeni koji stvarno i odradim.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove izvan

takvo što se ne rješava zakonom, već kulturom i obrazovanošću poslodavaca (i, jasno, psihičkim zdravljem), pri čemu u nas sve troje kronično nedostaje u toj kategoriji, blago rečeno. ovo je, naravno, tek vrh sante, dok su problemi duboko i naširoko ispod svega (mentalitet, psihologija, psihijatrija, glupost, primitivizam itd.). postoji sustav "zaštite" i reguliranja ove problematike, ali ne u rvackoj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
Znači ovo je prenesena vijest nekog novinara/medija koji je objavio mogućnost možebitnog usvajanja prijedloga zakona po kojem tvrtke trebaju (tumačiti svaka za sebe) i donjeti povelje za svoje radnike.. drugim riječima "rekla-kazala"
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
NEW_MAN kaže...
Francuzi i njemci su u top 10 izvoznika svijeta. Puno toga se izvozi i radi u drugim vremenskim zonama a onda ne mozes glumit gljivu ne odgovarajuci na mailove jer je van radnog vremena.
Moja bivsa firma je radila u zemljama od Juzne Amerike do Nove Kaledonije i ako je netko trebao pomoc u 22:00 na vecer ja sam bio spreman pomoci.
Kome ne pase nek rece sefu pa kad dobije kitu a ne povisicu onda nek se zali tu na forumu strucnjacima za sve i svasta.
Kaj ti mislis koja drama.

 http://www.cnet.com/news/e-mail-after-work-hours-thats-overtime-says-law/

 

 

13 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
Vladar iz sjene kaže...
Entry Point kaže...

Socijalisti. Nije ni čudo da su desetljećima u recesiji ili na rubu recesije.

 Za razliku od neoliberalne zabokrecine sa primjesama fasizma, zvane Rvatska. Postoji nesto sto se zove kvaliteta zivota i vaznije je od par emailica koji ti sefic salje. Tesko je robove nauciti da budu slobodni.

neoliberalne ... jezus.

14 godina
offline
Re: Francuska želi zabraniti poslovne e-mailove iz
Entry Point kaže...

Socijalisti. Nije ni čudo da su desetljećima u recesiji ili na rubu recesije.

 Nijemci imaju zabranu E-mailanja radnika i zvanja mobitelom poslje radnog vremena ili za vrijeme godišnjeg odmora i bolovanja već uvedenu u praksi neko duze vrijeme.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice