Gartner i IDC: PC nije mrtav!

poruka: 14
|
čitano: 2.359
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gartner i IDC: PC nije mrtav!".
14 godina
offline
Gartner i IDC: PC nije mrtav!

Ajmo sada ponoviti iste komentare za drugi put istu vijest.

 

EDIT: @miki1981 tebe čekamo.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 23:08 (EZY-E).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gartner i IDC: PC nije mrtav!

pa dobro ako svi nabrojeni rastu, kako onda da je zabilježen ukupni pad?

16 godina
moderator
offline
Re: Gartner i IDC: PC nije mrtav!
kikax kaže...

pa dobro ako svi nabrojeni rastu, kako onda da je zabilježen ukupni pad?

pogledaj tablice (priložene su kao slike uz vijest), pa će ti biti iz njih sve jasno...

...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gartner i IDC: PC nije mrtav!
EZY-E kaže...

Ajmo sada ponoviti iste komentare za drugi put istu vijest.

 

EDIT: @miki1981 tebe čekamo.

Zašto mene, pa ja sam već po tom pitanju rekao što sam imao na onoj drugoj vijesti...

12 godina
protjeran
offline
Gartner i IDC: PC nije mrtav!

na ovakvom sajtu(Bug.hr) ovakve vijesti bi trebalo zabraniti, stvarno vec mi se bljuje od tih tema "pc nije i je mrtav" bla, bla{#}...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Gartner i IDC: PC nije mrtav!
Stjepanj kaže...

na ovakvom sajtu(Bug.hr) ovakve vijesti bi trebalo zabraniti, stvarno vec mi se bljuje od tih tema "pc nije i je mrtav" bla, bla{#}...

 

Tako je! Treba se skoncentrirati i fokusirati na iPhone, a na zastranjivati s kojekakvim glupostima. :)))
...
12 godina
protjeran
offline
Re: Gartner i IDC: PC nije mrtav!
Miro kaže...
Stjepanj kaže...

na ovakvom sajtu(Bug.hr) ovakve vijesti bi trebalo zabraniti, stvarno vec mi se bljuje od tih tema "pc nije i je mrtav" bla, bla{#}...

 

Tako je! Treba se skoncentrirati i fokusirati na iPhone, a na zastranjivati s kojekakvim glupostima. :)))

mislio sam na to da je kao neko svetogrde uopce to spominjati na ovom sajtu cisto iz respekta (ipak to sve i dalje radimo na tom mrtvom PC:) jer smo mi ipak master race{#} dakle ja na PC-u igram "igre" a svi ostali igrice{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
protjeran
offline
Gartner i IDC: PC nije mrtav!

U prvi mah sam pročitao "Garnier", pa pomislih da nisu mažda napravili kozmetiku za računala.

Što se pak tiče analitičara(mlaćenje prazne slame); poruka njima: PC nije niti će ikada biti mrtav!!

Svako dobro
 
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Gartner i IDC: PC nije mrtav!

Pa trebalo bi zabraniti ovakve vijesti jer 5 puta jednu istu/sličnu vijest ponavljate. I u svakoj se pojavi nova organizacija za mlaćenje prazne slame. Samo gluposti... 

 

Najbolje mi je to što se proglašava da je PC mrtav na temelju toga koliko se laptopova proda i slične glupost. 

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gartner i IDC: PC nije mrtav!

I notebok je personal computer a ne samo destop racunalo.

U EU i US povecana prodaja, u ostatku svijeta (prvenstveno Kina) opala prodaja, u konacnici pad od 1.7%

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gartner i IDC: PC nije mrtav!

Normalno da je bio rast mobitela i tableta sto je uzrokovalo pad PCa (desktop ili notebook) jer si je svako htio nabavit novu djidju. Sada kada su pokupovali i vidjeli sto s tim (ne)mogu idu kupovat nove PCe.

Win hibridi su prava stvar ali su previse skupi jer za tu cijenu dobijes poprilicno jak notebok. Ja koristim jedno 6-7 godina stari notebook (Core2Duo) koji mi uredno vrti hrpu novih igirca (nisam pacijent na 50 fpsa). Jedino kaj me zanima je vrlo jaki hibrid, recimo nesto tipa Asus ROG sa odvojivim ekranom (npr da ima nekakvi Atom ili Celeron u ekranu i i7 u docku). Ili ako i7 moze bit u ekranu srezan na minimum jos bolje. Nazalost, po danasnjim cijenama to bi bilo nekih 3000 USD.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gartner i IDC: PC nije mrtav!
Pročitao sam 10 članaka o tome kako PC nije mrtav, a ne sjećam se nijednog o tome kako jest mrtav, pa mi nije jasno koga se to opovrgava.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Re: Gartner i IDC: PC nije mrtav!
Visak kaže...
Pročitao sam 10 članaka o tome kako PC nije mrtav, a ne sjećam se nijednog o tome kako jest mrtav, pa mi nije jasno koga se to opovrgava.

 -'PC je mrtav' teme su bile unazad godinu+... analitičari-prognozeri (i BabaVanga samo što ona ima provjereni grah) su nabadali, sad to opovrgavaju. U oba slučaja ih treba ignorirati mada bi nam čista logika nalagala da su bar jednom u pravu. Nabadaju, prognoziraju prema interesu investitora (kao velike banke koje napuhuju izvješća kako bi privukle muhe na dr.. investitore) i za to dobiju plaću + nepoznat iznos, jer dionice treba kupiti-prodati, to je beskrajan ciklus u kojem i mrtva mačka odskokom donosi neku zaradu ako u pravom trenu kupiš/prodaš. Uvjek jedna strana zarađuje, druga gubi, problem je što to za sebe žele investitori koji naručuju IDCovska proročanstva iz crijeva šepavih jarića...

 

edit: eh, da, kod 'institucija' je važan kredibilitet, povjerenje... dal je to IDC, Gartner.. nekad je to bio npr JPMorgan ali i oni sad imaju nekih optužnica za vratom. Kredibilitet? ..ili samo pitanje dana kad neki 'snovden' objavi ili policija privede...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 11:47 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gartner i IDC: PC nije mrtav!
Analitičari sigurno nisu izjavili 'PC je mrtav', nego su najavili smanjenje rasta, što se i dogodilo. Novinari i blogeri su ti koji vole stavljati bombastične naslove i činiti stvari dramatičnijima nego objektivno jesu. Dakle nitko ozbiljan i relevantan nije PC proglasio mrtvim, pa ne vidim potrebu za pompoznim demantiranjem. Kao da sada radimo seriju članaka je li Goran Ivanišević stvarno bio na porodu Tanje Dragović ili ipk nije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice