Gasi se iFlow Reader

poruka: 23
|
čitano: 3.735
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gasi se iFlow Reader".
12 godina
neaktivan
offline
Gasi se iFlow Reader

Ovo ce se vjerojatno nastaviti na sudu, a zavrsiti kupovinom te firme od strane Applea (prislino).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gasi se iFlow Reader

OOOOOOO YEEAAH!

 

START THE FLAME WAR

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gasi se iFlow Reader

Kindle zaobilazi Apple tako da se knjige ne kupuju unutar Kindle aplikacije nego preko weba i onda se sinkroniziraju sa aplikacijom. Korak više nego kupnja unutar aplikacije, ali tako barem ne daješ Eplu ništa. 

Šta nisu mogli i oni tako nego odmah ugasit sve?

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader

Prva asocijacija nakon citanja ove vijesti mi je bio komunizam.

 

Kada god pomislim da mozda komunizam nije bio toliko los, ovakvi potezi me podsjete zasto je to bilo sranje.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
 
8 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gasi se iFlow Reader

monopol, a ne komunizam

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gasi se iFlow Reader

pa to je provizija kakvu ima i Tisak d.d. u hrvatskoj. za svaki komad prodanih novina na kioscima 35% ide njima,  plus određena cifra po broju kila za prijevoz. pa ti onda prodaj novine po kioscima.

 

općenito mislim da ovo u kojem smijeru idu sadašnji internet mediji nije dobro. osmišljavanje kako naplatiti proizvod od čitatelja.

 

po meni je budućnost kako čitatelju dati besplatno proizvod a naplatiti se od sponzora. Tko tu nađe sebe i razvije posao sigurno će osigurati svoju budućnost slijedećih 4-5 godina moguće i duže.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
syncmaster245b kaže...

Prva asocijacija nakon citanja ove vijesti mi je bio komunizam.

 

Kada god pomislim da mozda komunizam nije bio toliko los, ovakvi potezi me podsjete zasto je to bilo sranje.

po čemu ti je ovo komunizam? nema tu niti jednog elementa komunizma niti socijalizma. klasični kapitalizam na djelu.

15 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader

A$$le

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
15 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
hondo kaže...
syncmaster245b kaže...

Prva asocijacija nakon citanja ove vijesti mi je bio komunizam.

 

Kada god pomislim da mozda komunizam nije bio toliko los, ovakvi potezi me podsjete zasto je to bilo sranje.

po čemu ti je ovo komunizam? nema tu niti jednog elementa komunizma niti socijalizma. klasični kapitalizam na djelu.

Ima, komunizam je bio sustav u kojem sve što nije bilo zabranjeno to je bilo obavezno, komunizam je utloliko što je sva vlast u jednom centru koji radi što mu se hoće, a djelomično si u pravu glede kapitalizma, kapitalizam je utolikio što te nitko ne sili da koristiš njihovu opremu i što te nitko ne sili da za njih pišeš programe. Možeš pisati programe za Andoroid pa te nitko neće zajebavati. To je element kapitalizma. Ipak imaš nekakvu slobodu. 

15 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
hondo kaže...

po čemu ti je ovo komunizam? nema tu niti jednog elementa komunizma niti socijalizma. klasični kapitalizam na djelu.

 

Klasicni kapitalizam se izricito bori protiv monopola i potice trzisnu konkurenciju, dok kod komunizma je gotovo pa dijametralno suprotno.

 

Pitanje.

Sto mislis kakve bi reakcije bile da je umjesto Apple pisalo Microsoft?

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
postoji neoliberalni kapitalizam i njegova brat slobodno trziste koji cuda rade. Od njih se ne mozes sakriti ni da hoces..
Zapravo, da se ne radi apple-u, mozda bi iflow bio i kupljen..ovako je samo pusten da crkne od gladi..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Gasi se iFlow Reader

Microsoft plaća penale EU što je bio zatvoren sustav, dok za Apple to pravilo ne vrijedi, treba početi i EU komisija i na Apple, a ne dozvoljavati monopol pod svaku cijenu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
syncmaster245b kaže...
hondo kaže...

po čemu ti je ovo komunizam? nema tu niti jednog elementa komunizma niti socijalizma. klasični kapitalizam na djelu.

 

Klasicni kapitalizam se izricito bori protiv monopola i potice trzisnu konkurenciju, dok kod komunizma je gotovo pa dijametralno suprotno.

 

Pitanje.

Sto mislis kakve bi reakcije bile da je umjesto Apple pisalo Microsoft?

dok klasična doktrina socijalizma kaže da svatko potrebne resurse, znanja i proizvode koristi prema potrebama a doprinosi proizvodnji tih resursa prema svojim mogućnostima. pa ti vidi kojoj od definicija je bliže apple. {#}

 

ljudi pogrešno tumače socijalizam kao sustav u kojemu nije razvijeno tržište. naprotiv, ono je često puta razvijenije od kapitalističkih tržišta.... tj. hoću reći slobodnije, a dovoljan primjer su upravo ovakve situacije u kojima pravila igre ne određuje ponuda i potražnja već onaj ko ima najveću kesu

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 14:04 (hondo).
15 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
hondo kaže...

 

dok klasična doktrina socijalizma kaže da svatko potrebne resurse, znanja i proizvode koristi prema potrebama a doprinosi proizvodnji tih resursa prema svojim mogućnostima. pa ti vidi kojoj od definicija je bliže apple. {#}

 

ljudi pogrešno tumače socijalizam kao sustav u kojemu nije razvijeno tržište. naprotiv, ono je često puta razvijenije od kapitalističkih tržišta.... tj. hoću reći slobodnije, a dovoljan primjer su upravo ovakve situacije u kojima pravila igre ne određuje ponuda i potražnja već onaj ko ima najveću kesu

 

Sve 5 prijatelju, samo ja nigdje nisam spomenuo socijalizam {#}

 

 

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
syncmaster245b kaže...
hondo kaže...

 

dok klasična doktrina socijalizma kaže da svatko potrebne resurse, znanja i proizvode koristi prema potrebama a doprinosi proizvodnji tih resursa prema svojim mogućnostima. pa ti vidi kojoj od definicija je bliže apple. {#}

 

ljudi pogrešno tumače socijalizam kao sustav u kojemu nije razvijeno tržište. naprotiv, ono je često puta razvijenije od kapitalističkih tržišta.... tj. hoću reći slobodnije, a dovoljan primjer su upravo ovakve situacije u kojima pravila igre ne određuje ponuda i potražnja već onaj ko ima najveću kesu

 

Sve 5 prijatelju, samo ja nigdje nisam spomenuo socijalizam {#}

 

 

 

Nisi, spomenuo si komunizam, koji kao sustav nije nigdje ni zaživio, a kolega gore je spomenuo "dok klasična doktrina socijalizma kaže da svatko potrebne resurse, znanja i proizvode koristi prema potrebama a doprinosi proizvodnji tih resursa prema svojim mogućnostima. pa ti vidi kojoj od definicija je bliže apple. {#}", što je klasična doktrina komunizma, a ne socijalizma :D

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
protjeran
offline
Gasi se iFlow Reader

shity apple

shity users :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
TranceMight kaže...

shity apple

shity users :)

 

Shity? Ili misliš shitty?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
protjeran
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
syncmaster245b kaže...
hondo kaže...

po čemu ti je ovo komunizam? nema tu niti jednog elementa komunizma niti socijalizma. klasični kapitalizam na djelu.

 

Klasicni kapitalizam se izricito bori protiv monopola i potice trzisnu konkurenciju, dok kod komunizma je gotovo pa dijametralno suprotno.

 

Pitanje.

Sto mislis kakve bi reakcije bile da je umjesto Apple pisalo Microsoft?

malo si pobrkao loncice...

 

Kapitalisti se bore za monopol, jer im jedino to moze osigurati maximalni profit!!! Kapitlaizam tezi unistavanju konkurencije.

Komunizam nema potrebe za suludom stvari koju zovemo konkurencija, jer je cilj svake grane maximalna efikasnost i napredak a ne kapital... samim time konkurencija samo smanjuje efikasnost i to je to...

 

 

jedni vole monopol, jer im pomaze, a drugi ga "mrze" al mu teze, jer jedino to donosi profit.....

15 godina
protjeran
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
segregator kaže...
TranceMight kaže...

shity apple

shity users :)

 

Shity? Ili misliš shitty?

napisao sma prvo sa 2t pa sam maknuo, ne ide me bas engleski :)

15 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
segregator kaže...

 

 

 

Nisi, spomenuo si komunizam, koji kao sustav nije nigdje ni zaživio, a kolega gore je spomenuo "dok klasična doktrina socijalizma kaže da svatko potrebne resurse, znanja i proizvode koristi prema potrebama a doprinosi proizvodnji tih resursa prema svojim mogućnostima. pa ti vidi kojoj od definicija je bliže apple. {#}", što je klasična doktrina komunizma, a ne socijalizma :D

 

Komunizam ima vise znacenja, od ekonomskog, socijalnog pa do politickog i stvar je u kojem kontekstu iznosis poredbu. U mom slucaju,pod asocijacijacijom na komunizam mislio sam na direktno uplitanje drzave u sprecavanju slobodnog trzista, odnosno odredjivanje tko sto smije je definirano politikom , a ne kvalitetom proizvoda i potraznjom trzista. U tom kontekstu ova odluka Applea se uklapa u ovu poredbu.

 

btw. mi smo bili 45 godina u komunizmu tako da se slobodno moze reci ne da je zazivio, nego smo ga zivjeli. Ipak mi smo imali najmeksu verziju komunizma, mozda najblizu Marx i Engelsovoj definiciji od svih ostalih zemalja.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
syncmaster245b kaže...

btw. mi smo bili 45 godina u komunizmu tako da se slobodno moze reci ne da je zazivio, nego smo ga zivjeli. Ipak mi smo imali najmeksu verziju komunizma, mozda najblizu Marx i Engelsovoj definiciji od svih ostalih zemalja.

 

Čak i sami tvorci tog sustava su tvrdili da živimo u socijalizmu, a da smo na putu u komunizam {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
segregator kaže...

 

Čak i sami tvorci tog sustava su tvrdili da živimo u socijalizmu, a da smo na putu u komunizam {#}

 E sada, vrlo rado bih pove diskusiju na ovu temu, no nazalost mislim da vec i ovako natezemo moderatorsko strpljenje pa cu ja sada stati.

 

Da ne bude odgovor potpuni offtopic, mislim da ovakvo inzistiranje na zatvorenosti u Appleu je jedan od razloga zasto u desktop segmentu ne mogu dosegnuti dvoznamenkasti postotak na svjetskoj razini, a pojavom ozbiljnog konkurenta (android) i ispuhivanjem pocetnog hypea, ta zatvorenost i doslovna diktatura dugorocno  bi mogla imati ozbiljnijeg utjecaja i u mobilnom segmentu.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
protjeran
offline
Re: Gasi se iFlow Reader
syncmaster245b kaže...
segregator kaže...

 

Čak i sami tvorci tog sustava su tvrdili da živimo u socijalizmu, a da smo na putu u komunizam {#}

 E sada, vrlo rado bih pove diskusiju na ovu temu, no nazalost mislim da vec i ovako natezemo moderatorsko strpljenje pa cu ja sada stati.

 

Da ne bude odgovor potpuni offtopic, mislim da ovakvo inzistiranje na zatvorenosti u Appleu je jedan od razloga zasto u desktop segmentu ne mogu dosegnuti dvoznamenkasti postotak na svjetskoj razini, a pojavom ozbiljnog konkurenta (android) i ispuhivanjem pocetnog hypea, ta zatvorenost i doslovna diktatura dugorocno  bi mogla imati ozbiljnijeg utjecaja i u mobilnom segmentu.

 Ako netko misli da je android otvoren, vara se. Google ima svoju alatku, zove se kompatibilnost i s njom također jedu manje ribe.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice