Gdje je antimaterija?

poruka: 42
|
čitano: 6.831
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gdje je antimaterija?".
15 godina
offline
Gdje je antimaterija?

meni je svemir najsumnjiviji (ususal suspects; kayser sose), jer nema alibi. fizičari su ionako poput pape - nepogrešivi. dakle, antimaterija je na tajnim računima u banci na arkturusu, gdje uskok nema jurisdikciju. belj. 

 

p.s ma ta je antimaterija bezveze. uvijek mora biti protiv svega.

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 6:04 (Ajar).
Moj PC  
3 12 hvala 2
15 godina
offline
Gdje je antimaterija?

kriv je svemir, tj zbog ogiba dobijami iskrivljenu sliku.. (ne sasvim ravnu) tako da je i teorija OK, uz papisnki bezgrješne (astro)fizičare.

 

btw, ja znam jedno mjesto gdje svi lopovi (pa valjda i nestali pljenovi/antimaterija) nestaju, tj udaljuju se uvjek u istom, nepoznatom pravcu po svakom izvješću policije (negjde prema sjeveru). Sad još samo treba triangulacijom odrediti vektor i volala. Tu je.

 

Jurisdikcija? I bolje da nije naša, ako je tad je antimaterija nepovratno izgubljena...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Gdje je antimaterija?

Ako nemaš pojma o čemu se radi i gdje se nalazi, lijepo odma kažiprstom pokažeš u svemirski mrak ... ne moš falit ... tamo negdje u mraku  je sigurno.

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Gdje je antimaterija?

Još ovakvih članaka, i da su što više detaljniji.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gdje je antimaterija?

"Ako je masa čestice bila m, što znači da je i masa antičestice bila m, onda je energija oslobođena anihilacijom minimalno 2mc2."

Opet taj nesretni kvadrat.

 

Hm, naslov je "Gdje je antimaterija?", a po zakljucku je imamo i viska? :D

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 21:11 (1domagoj1).
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Gdje je antimaterija?

Kad ulaziš u teološku raspravu s nekim zadrtim dogmatikom, vrlo je korisno priupitati gospodina o antimateriji...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gdje je antimaterija?

A da pitamo Antikrista?!

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Gdje je antimaterija?

Kad su ti znanstvenici cjepidlake. Sve mora štimati, sve se mora dokazati i potvrditi. Dajte malo olabavite te regule.

Stručnjak za odmaganje...
 
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje je antimaterija?
DarthMarkus kaže...

Kad ulaziš u teološku raspravu s nekim zadrtim dogmatikom, vrlo je korisno priupitati gospodina o antimateriji...

 Niti vjernik poznaje Boga, niti nevjernik poznaje fiziku. Svi znaju pomalo i svi mogu zamišljati da sve znaju.

15 godina
neaktivan
offline
Gdje je antimaterija?

Niko ne može brojati po svemiru koliko ima materije, koliko antimaterije. Do toga će se doći vjerovatno teoretskim modelom. Zato ću da teoretišem. Odgovor se čini savršeno jasnim, čak je i ilustracija u tekstu takva. Znanstvenici su tek otkrili antimateriju i prvo misle da je ima jako malo, pa otkriju da je ima više, pa će otkriti da ima još više...dok ne shvate da u svemiru postoji jednaka količina materije i antimaterije. Jin-Jang. Ravnoteža. Mi živimo u svemiru materije sa nekim malim tragovima antimaterije (kao ona mala tačka crnog u bijelom i simbolu Jin-Jang). Ali, crna rupa predstavlja ogromni svemirski reciklažni centar i ujedno prolaz u svijet antimaterije. Paralelni svemir, druga dimenzija, drugačiji sastav. Ono šta nama izgleda kao crna rupa, za svemir u drugoj dimenziji - svemir antimaterije, to je zvijezda. Otkud našem Suncu tolika energija? Napaja se iz svemira antimaterije, pretvara antimateriju u energiju i stvara ogroman sjaj i toplotu (osim što su zvijezde i izvor materijala za kreiranje planeta). Kad iz tog svemira pogledaju Sunce, izgleda im kao crna rupa. Dakle, kao što su materija i antimaterija dvije suprotnosti koje su potrebne da bi svemir funkcionirao, tako su i zvijezda i crna rupa dvije suprotnosti, ali opet i ista stvar, ovisno iz kojeg kuta gledate.

 

I sa religijskog aspekta, Bog je mogao stvoriti samo dobro, međutim stvorio je i dobro i zlo. Jer oboje je očito potrebno. Nema dobra bez zla, koje služi kao katalizator i kontrast. Ja koristim i nauku i religiju jer mislim da se znanje nalazi svuda i sve treba iskoristiti. Kao što narod kaže:"Od birača nema xebača." Svuda se nalazi i znanje i neznanje i onda nemojmo praviti novi kult niti od nauke ni oko nepogrešivih znanstvenika ili da pop sve zna o Bogu i religiji. Šta je Bog? Bog je svemir. Dakle, proučavanje nauke je također religiozna aktivnost. Sve što može pomoći, pa makar i kao inspiracija, treba iskoristiti, jer želimo upoznati svemir sa ove male čestice Zemlje kao što žaba pokušava da upozna svijet sjedeći na dnu bunara. Treba joj svaka pomoć. Oni koji postaju pobornici isključivo službene nauke su slični onim ljudima koji se drže jedne religije kao najbolje stvari na svijetu. Svi su oni ljudi i svi jednako griješe, a svako od njih misli da je pametniji i bolji. Niti ateista zna šta je svemir niti vjernik šta je Bog. Treba im gomila informacija i sa tim informacijama će shvatiti da zapravo nisu imali pojma o čemu raspravljaju i razmišljaju. To su tako veliki i apstraktni pojmovi, mi samo lijepimo na njih svoje lažne predstave, zablude, pojednostavljivanja, očekivanja.

 
5 16 hvala 1
14 godina
offline
Gdje je antimaterija?

Jesi li bar malo svjestan kakve gluposti si navaljao?!

Moj PC  
8 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje je antimaterija?
phoenix2003 kaže...

Jesi li bar malo svjestan kakve gluposti si navaljao?!

 Nije. Da je ne bi ih napisao.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
9 godina
protjeran
offline
Gdje je antimaterija?

ukratko ljudi su ljudi .

pametni su ljudi vecinom i bogatiji od ostalih .

a bogati i pametni imaju boljku zvanu narcizam ili super umisljenost u svoju nadmocnost

 

= do nekidan smo vjerovali da se sunce okrece oko zemlje .

 

sto ukratko znaci bogat/pametan/narcist bi radije pobio i unistio sve nego priznao da je u krivu

i sad imamo hrpu teorija u koje se kunu do te mjere

da idu do znanstvene inkvizicije prema onima koji su protiv

 

drugim rijecima ako si za super ,ako si protiv za tebe nema posla u ovom

 

dali su u krivu pitas ? 

 

DA

 

 

 
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
Mad-Max-X kaže...

 

I sa religijskog aspekta, Bog je mogao stvoriti samo dobro, međutim stvorio je i dobro i zlo. Jer oboje je očito potrebno. Nema dobra bez zla, koje služi kao katalizator i kontrast. Ja koristim i nauku i religiju jer mislim da se znanje nalazi svuda i sve treba iskoristiti. Kao što narod kaže:"Od birača nema xebača." Svuda se nalazi i znanje i neznanje i onda nemojmo praviti novi kult niti od nauke ni oko nepogrešivih znanstvenika ili da pop sve zna o Bogu i religiji. Šta je Bog? Bog je svemir. Dakle, proučavanje nauke je također religiozna aktivnost. Sve što može pomoći, pa makar i kao inspiracija, treba iskoristiti, jer želimo upoznati svemir sa ove male čestice Zemlje kao što žaba pokušava da upozna svijet sjedeći na dnu bunara. Treba joj svaka pomoć. Oni koji postaju pobornici isključivo službene nauke su slični onim ljudima koji se drže jedne religije kao najbolje stvari na svijetu. Svi su oni ljudi i svi jednako griješe, a svako od njih misli da je pametniji i bolji. Niti ateista zna šta je svemir niti vjernik šta je Bog. Treba im gomila informacija i sa tim informacijama će shvatiti da zapravo nisu imali pojma o čemu raspravljaju i razmišljaju. To su tako veliki i apstraktni pojmovi, mi samo lijepimo na njih svoje lažne predstave, zablude, pojednostavljivanja, očekivanja.

slažem se s većinom napisanog osim da ne postoji "dobro" i "zlo" jer definiranje tih pojmova ovisi isključivo o kutu gledanja, a na skali s dimenzijama postojanja "dobro" je pravilan niz a "zlo" je kaotičan iako su upravo kaotični nizovi pokretači stvaranja dok pravilni nizovi uvijek teže apsolutnom redu koji je u stvari ne postojanje (jer bilo kakavo postojanje nužno stvara gibanje a gibanje nužno ima kaotični element postojanja, što je definicija yin i yanga)

dakle nema boga, nema morala i sve je apsolutno normalno a jedina kočnica u uživanju tog normalnog je strah koji je u stvari manjak spoznaje (o tome što nam proizvodi strah) a manjak spoznaje je uzrokovan manjkom iskustva. drugim riječima onaj tko ne dobiva iskustvo po defaultu živi u strahu od svega o čemu nema iskustva i na temelju toga i gradi svoje primitivne stavove. također glavna kočnica za dobivanje iskustva je volja tj. manjak volje koja se manifestira kao lijenost i tu ulazimo u filozofiju i 7 glavnih (ljudskih) grešaka (oliti arhaično rečeno "grijeha" poznato u religiji kao "smrtnih grijeha") i dolazi se do spoznaje kako religija nije ništa do nekakv kržljavi pokušaj znanosti koja na nekakav banalan način pokušava objasniti svijet oko sebe no zahtjeva mnogo iskustva da bi se razumijelo što opisuje i zato je ljepota u znanosti i njenoj jasnoći

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 10:01 (Ges).
15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
Ges kaže...

... i zato je ljepota u znanosti i njenoj jasnoći

U kontekstu napisanog, evo npr., kako objasniti to da se čovjeku u istom danu dogodi slijedeći niz kombinacije kaotike gibanja subatomskih čestica, atoma, molekula, tvari, tkiva, organa/udova, i stremljenja istog redu u gibanju i strukturi;

 

- buđenje, nelagoda odlaska na liječnički pregled specijalisti u drugi grad (u glavi crne misli, blaga nada zatomljena strahom i nesigurnošću)

- liječnički pregled, strah očitan s lica liječnika, očaj pacijenta, dogovor za predoperativne radnje, bolničko liječenje

- odlazak iz bolnice u Crkvu

- molitva u atriju prazne Crkve, više očajno promišljanje nego molitva, tek jedna žena u atriju koja moli pred kipom sveca

- u atrij Crkve ulazi djevojčica koja očajnog čovjeka vuče za rukav i moli da joj pomogne platiti režiju za struju od nekih 400 i kusur kn

- s druge se strane digne ranije spomenuta žena i moli čovjeka neka ne plati jer djeca stalno žicaraju tuda, nek radije da novce u Caritas, pa će oni riješiti stvar

- čovjek se odluči platiti račun i odlazi s djevojčicom u obližnju banku platiti račun

- čovjek plati račun i to ga mentalno digne

- vraćanje kući vožnjom stotinjak km po potpuno oblačnom zimskom danu bez ikakve naznake bilo kakvog proljepšanja, štoviše počne padati snijeg i polako zatrpava, nebo zatvoreno

- čovjek naglas kaže suvozaču da kad bi barem vidio još samo komadić plavog neba da bi mu bilo dovoljno

- 20-ak km prije kuće usred ničega na potpuno zatvorenom nebu iz kojeg pada snijeg ugleda doslovno rupu proljetno plavog neba, snijeg i dalje pada

- novo mentalno dizanje

- odlazak na večernju misu na kojoj je tema Evanđelja Isusov poziv apostola

- slijedi šok dana: svećenik kojeg čovjek poznaje kao slabog govornika počinje propovjed riječju "bolest" !

- kratka propovjed na temu bolesti, nade i vjere (kakve veze ima s Isusovim pozivanjem i nabrajanjem apostola ?)

 

epilog

 

- dijagnoza: karcinom bubrega, tumor veći od teniske loptice

- uspješna operacija uklanjanja bubrega, uspješan oporavak bez kemoterapija i zračenja, 6. godina bez povratka bolesti, od opisanog dana duševni mir i potpuni zaokret u gledanju svega što čovjeka okružuje

 

Pa mi pričajte o koincidenciji i kako Boga nema. Čuda se događaju, samo ne dolaze s vatrometom i treba ih prepoznati.

Deckard
14 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
deckard kaže...

 

Pa mi pričajte o koincidenciji i kako Boga nema. Čuda se događaju, samo ne dolaze s vatrometom i treba ih prepoznati.

Izvini, ne želim da te uvrijedim, ali da nije bilo doktora i tehnologije bazirane na kvantnom tuneliranju (koja je sasvim suprotna metafizičkom) teško da bi te bilo koji Bog spasio. 

 

15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
phoenix2003 kaže...
deckard kaže...

 

Pa mi pričajte o koincidenciji i kako Boga nema. Čuda se događaju, samo ne dolaze s vatrometom i treba ih prepoznati.

Izvini, ne želim da te uvrijedim, ali da nije bilo doktora i tehnologije bazirane na kvantnom tuneliranju (koja je sasvim suprotna metafizičkom) teško da bi te bilo koji Bog spasio. 

 

- ključno je račun od 400kn.. bez tog priča nema poantu. Naravno u zemljama gdje se plavo nebo probija kroz oblak, plaćaju kunama (po srednjem tečaju hnb).

O Bože... (pa sad link na onu klinku).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 11:35 (ihush).
16 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
deckard kaže...

 

- dijagnoza: karcinom bubrega, tumor veći od teniske loptice

- uspješna operacija uklanjanja bubrega, uspješan oporavak bez kemoterapija i zračenja, 6. godina bez povratka bolesti, od opisanog dana duševni mir i potpuni zaokret u gledanju svega što čovjeka okružuje

 

Pa mi pričajte o koincidenciji i kako Boga nema. Čuda se događaju, samo ne dolaze s vatrometom i treba ih prepoznati.

 Stvar je u tome što je taj karcinom bubrega bio operabilan i u trenutku prije tih religijskih pizdarija, samo što taj lik to nije znao. Doktor je vidio mogućost, isplanirao i uspješno odradio. Samim tim su sve te crkvene pizdarije bile bezveze, osim što je plaćen račun struje.

15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
deckard kaže...
Ges kaže...

... i zato je ljepota u znanosti i njenoj jasnoći

U kontekstu napisanog, evo npr., kako objasniti to da se čovjeku u istom danu dogodi slijedeći niz kombinacije kaotike gibanja subatomskih čestica, atoma, molekula, tvari, tkiva, organa/udova, i stremljenja istog redu u gibanju i strukturi

 vrlo lako: sve se to događa i inače samo što inače nismo koncentrirani na takve stvari/situacije koje si opisao. no kada se koncentriraš onda kreneš vidjeti takve i srodne nizove svuda oko sebe. stvar je dakle isključivo percepcije koja je u većini slučajeva narušena lutanjem uma u maštim, dakle čim nismo prisutni sada i ovdje. upravo tome služe "duhovne" vježbe meditiranja i koncentracije uma te mantranje oliti "molitva" kao alat za bivanje u sadašnjem trenutku - da um više vremena provodi u sadašnjosti a ne da luta okolo i da nam onda promiče život pred otvorenim očima. nažalost većina ljudi misli da je svrha u vježbi a svrha je u provođenju naučenog (uživanju u životu kroz mogućnost percepcije nizova oko sebe oliti skupljanja iskustva oliti sticanja spoznaje oliti življenja bez straha)

 

a to što se čovjek "osvjestio" nakon traume: i udarac nogom u guzicu je korak naprijed, a njemu je očito trebala bolest kao taj "udarac" da mu utječe na manjak volje te da ga pokrene da shvati koja je poanta života ("potpuni zaokret u gledanju svega što čovjeka okružuje")

16 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?

Uz hrpu nabacanih amaterskih razmišljanja dok si provodio vrijeme vršeći veliku nuždu, jednu stvar si dokazano pogriješio.

 

Mi ne živimo u svemiru materije, sva materija koju vidiš zapravo čini totalno nebitan postotak u ovom svemiru. Kad bi imao jednaku vrijednost materije i antimaterije u nekom prostoru, vrlo brzo bi se poništili uz ogromnu količinu energije, i zbog toga ti ne bi bio ovdje pričajući ovakve kvaziteološke nebuloze.

Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ?
16 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
m4dm4n kaže...

Uz hrpu nabacanih amaterskih razmišljanja dok si provodio vrijeme vršeći veliku nuždu, jednu stvar si dokazano pogriješio.

 Gledaj to ovako, možda je u antimaterijskom paralelnom svemiru, na GUB offline antiforumu on napisao kakav stručan i koristan koristan antičlanak o materiji, a možda se bavi i antinaučnim radom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 11:34 (DrNasty).
15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
phoenix2003 kaže...
deckard kaže...

 

Pa mi pričajte o koincidenciji i kako Boga nema. Čuda se događaju, samo ne dolaze s vatrometom i treba ih prepoznati.

Izvini, ne želim da te uvrijedim, ali da nije bilo doktora i tehnologije bazirane na kvantnom tuneliranju (koja je sasvim suprotna metafizičkom) teško da bi te bilo koji Bog spasio. 

 

I doktor je instrument u Božjim rukama :-)

Deckard
16 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
deckard kaže...

 

I doktor je instrument u Božjim rukama :-)

 Checkmate, atheists.

15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
m4dm4n kaže...

Uz hrpu nabacanih amaterskih razmišljanja dok si provodio vrijeme vršeći veliku nuždu, jednu stvar si dokazano pogriješio.

 

Mi ne živimo u svemiru materije, sva materija koju vidiš zapravo čini totalno nebitan postotak u ovom svemiru. Kad bi imao jednaku vrijednost materije i antimaterije u nekom prostoru, vrlo brzo bi se poništili uz ogromnu količinu energije, i zbog toga ti ne bi bio ovdje pričajući ovakve kvaziteološke nebuloze.

neznam dal se ovo tvoje neotrcano izražavanje odnosilo na mene no tvoj biser da kraćenjem materije i antimaterije se dobija "energija" (oliti 1-1=1) je fail sam po sebi. što je ta "energija"? Bog? I s kojom kristalnom kuglom si došao do zaključka da je kraćenjem ostaje "ogromna količina"? prema toj krnjoj logici bi značilo da razdvajanje materije i antimaterije u stvari crpi energiju

15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
deckard kaže...
...

I doktor je instrument u Božjim rukama :-)

- nije. Jer da je tad bi operirao bez dugogodišnjeg školovanja, pokretom ruke (ili štapa, kako koja dogma preferira). Istovremeno, podpitanje, zašto to On nama radi? Zašto ne ukloni zlo, bolesti itd.. nego šalje tamo neke klinke, doktore.. mutan je malo On, nek se izjasni (pa da pučani ne griješe..).

 

Postoje dva načina razgovora o ovakvim temama. Vjera i znanje. Bez znanja možeš što? Samo se čuditi plavom nebu...

Vjera? - Da, naravno u pravu si.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
Ges kaže...

neznam dal se ovo tvoje neotrcano izražavanje odnosilo na mene

 Ges, forum pro tip, klikneš na nadporuku i vidiš kome je odgovor upućen.

15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
deckard kaže...
phoenix2003 kaže...
deckard kaže...

 

Pa mi pričajte o koincidenciji i kako Boga nema. Čuda se događaju, samo ne dolaze s vatrometom i treba ih prepoznati.

Izvini, ne želim da te uvrijedim, ali da nije bilo doktora i tehnologije bazirane na kvantnom tuneliranju (koja je sasvim suprotna metafizičkom) teško da bi te bilo koji Bog spasio. 

 

I doktor je instrument u Božjim rukama :-)

 i nečije spolovilo u tuđem analnom otvoru također pa se prema "svetom nauku"smatra grijehom...

 

ne, doktor nije "istrument u božijim rukama" već je čovjek koji provodi znanstveno ispitane metode, dakle on zna što radi i zašto to radi (barem bi trebao znati) a ne "da vođen božijom rukom liječi čudima"

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje je antimaterija?
Ges kaže...

neznam dal se ovo tvoje neotrcano izražavanje odnosilo na mene no tvoj biser da kraćenjem materije i antimaterije se dobija "energija" (oliti 1-1=1) je fail sam po sebi. što je ta "energija"? Bog? I s kojom kristalnom kuglom si došao do zaključka da je kraćenjem ostaje "ogromna količina"? prema toj krnjoj logici bi značilo da razdvajanje materije i antimaterije u stvari crpi energiju

Mozda zato sto medusobnim dodirom materije i antimaterije dolazi do njihova ponistavanja i pritom se (najcesce, ne nuzno) oslobada energija (E = mc²) u obliku fotona u gama dijelu EM spektra. Jesi li opce procitao clanak, onaj odlomak gdje objasnjava ponistavanje raznih cestica i anticestica.

I da, razdvajanje materije i antimaterije "crpi" energiju jer ju moras uloziti da sprijecis njihov kontakt.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
moderator
offline
Gdje je antimaterija?

On topic, molim.

 

 
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Gdje je antimaterija?
Drago kaže...

On topic, molim.

 

 čekaju judi da in rečeš di je anti materija. oli ju je izgubija? koji je anti sakri materiju, a, mulci? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice