GeForce GTX 1060 je i službeno tu

poruka: 72
|
čitano: 7.684
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 1060 je i službeno tu".
16 godina
online
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

Hmmm...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

Koja je razlika između te skuplje i jeftinije izvedbe?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Jeftinija ima hladnjake od partnera, ne ovu referentnu jadost i može imati custom PCB. A taj founders edition je fency naziv za referentnu XD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
valjo98 kaže...

Koja je razlika između te skuplje i jeftinije izvedbe?

 Nikakva. Skuplji platiš dodatno zbog imena i mrvicu ranije isporuke.

EUNE: Ferritin
12 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

Ostaje vidjeti što će AMD učiniti, ako uopće može nešto učiniti.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

gtx 1060 bez SLI podrške?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Indestructible kaže...

gtx 1060 bez SLI podrške?

 I meni je to upalo u oči, pretpostavljam da ne žele sa 1060 u SLI napraviti sami sebi konkurenciju za GTX 1080 kao što im je RX 480 CS što je vrlo blizu performansama 1080 za 220$ manje.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 1:18 (boxer).
12 godina
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

a da li postoji mogucnost da sli vidimo na nereferentnim kartama?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Indestructible kaže...

a da li postoji mogucnost da sli vidimo na nereferentnim kartama?

Prije par dana sam čitao neke glasine da su trebalae biti 2 varijante GTX 1060 od 3GB i 6GB, te da samo ova od 3GB neće podržavati SLI.

No baš sada gledam na službenoj nvidijinoj stranici da se GTX 1060 nudi samo po specifikacijama 6GB i no SLI.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

Kakav vražiji SLI, nisam u životu vidio da je netko donji-srednji segment kartica upario u SLI polje, a prošlo mi je u serviserskim vodama kroz ruke trilijardu konfiguracija. Da ne govorim sa druige strane da sam viđao 4 x Titana u SLI polju:

 

 

Razmislite malo: Korisnik koji kupuje GTX 1060 jedva je i za to skupio novaca jer naravno da ima više kupio bi 1070 etc. Razmišljanja da će kasnije naći istu i upariti je u SLI polje samo su samo-lažno zavaravanje.

Moj PC  
12 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Envy kaže...

Kakav vražiji SLI, nisam u životu vidio da je netko donji-srednji segment kartica upario u SLI polje, a prošlo mi je u serviserskim vodama kroz ruke trilijardu konfiguracija. Da ne govorim sa druige strane da sam viđao 4 x Titana u SLI polju:

 

 

Razmislite malo: Korisnik koji kupuje GTX 1060 jedva je i za to skupio novaca jer naravno da ima više kupio bi 1070 etc. Razmišljanja da će kasnije naći istu i upariti je u SLI polje samo su samo-lažno zavaravanje.

 

Ja imam GTX 660 SLI... Prije cca 3 godine sam kupio MSI GTX 660 OC TwinFrozr i prije nekih 8 mjeseci našao povoljno istu takvu pa kupio i složio SLI. Dakle eto, SLI od mid range-a i naknadno sam ju našao.

 

http://imgur.com/jtE3vch

http://imgur.com/tEsr6fo

 

btw, zašto bi morala biti ista? Koliko znam jedino što mora biti čip isti, kartica ne mora biti isti model/proizvođač.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 8:14 (Solo761).
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Solo761 kaže...
* * *

 

Ja imam GTX 660 SLI... BAM!!!

Svaka tebi čast, i ne sumnjam da nema izuzetaka, ali iskreno da li bi volio jednu 960 ili dvije 660-tke?

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2530396/gtx-660-sli-gtx-960.html

 

Inače nije da želim nešto lobirati ili kritizirati, ali na ovim karticama pozdravljam potez Nvidije sa inžinjerske strane. Sve što može olakšati karticu, samo neka uklanjaju, ali sa druge strane upravo za neiskusne korisnike to može biti povod za kriziziranje.

 

Uređivano: Ka što rekog svaka tebi čast, i nisam nigdje rekao da mora biti ista kartica sa istim proizvođačima. Što ja sada da radim sa 4670 i napajenjm od 350W koje je dodatno silovano ubacivanje skoro nečujnog ventilatora. A imam ovih 4670 par komada.

Samo sam želio reći kako stvari funkcionišu u praksi, naravno da naprednih korisnika ima i da se isti znaju jako dobro snaći. Eto nadam se da si ti zadovoljan sa svojim rješenjem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 8:19 (Envy).
16 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

Vidim da se neki tu natječu s Appleovcima, no SLI = it's a feature

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 8:17 (Prince-Artas).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

Mene samo interesira koliko AMD može još izdržati ovu trku sa Nvidiom. Mislim, Pascal u ovoj izvedbi je blago razočarenje, u utrci s procesorima su ispali i ni Zen ih ne spasi.

Šta ako proglase bankrot? Podrška? Driveri?

 

Mislim, nemam baš ništa kontra Amd-a, kupujem novu kantu svakih 6-7 godina, i zadnji put sam čekao "savršenu oluju", Radeon 5870, prvi i7 i Windows7.

Ove godine ide nova i sve mi se čini da ide Gtx 1070 kao baza kante, čisto zbog tog straha od bankrota i podrške u sljedećih 5-6 godina.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Prince-Artas kaže...

Vidim da se neki tu natječu s Appleovcima, no SLI = it's a feature 

Da, kao i svaki Appleoavac koji kada kupi ajfon od 16GB zavara sam sebe da će kasnije kupovanjem dodatnog prostora na iCloudu prošiti svoj prostor za pohranu. Još takvog nisam sreo.

Eh, sada ako je Nvidija krenula tim smjerom: "no SLI = it's a feature", ne sviđa mi se. Ali govorim činjenice iz serviserskog iskustva i tu se nema što ni dodati ni oduzeti.

 

Iskreno radije bih vidio pasivno hlađenu 1060-tku nego taj SLI feature.

16 godina
protjeran
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Virtua Fighter kaže...

Mene samo interesira koliko AMD može još izdržati ovu trku sa Nvidiom. Mislim, Pascal u ovoj izvedbi je blago razočarenje, u utrci s procesorima su ispali i ni Zen ih ne spasi.

Šta ako proglase bankrot? Podrška? Driveri?

 

Mislim, nemam baš ništa kontra Amd-a, kupujem novu kantu svakih 6-7 godina, i zadnji put sam čekao "savršenu oluju", Radeon 5870, prvi i7 i Windows7.

Ove godine ide nova i sve mi se čini da ide Gtx 1070 kao baza kante, čisto zbog tog straha od bankrota i podrške u sljedećih 5-6 godina.

 U tom slučaju bi ih netko kupio, AMD realno i ne vrijedi previše, par milijardi. U isto vrijeme se kupuje LinkedIn za 20ak milijardi i to u kešu pa vjerujem da bi AMD lagano i brzo našao novog vlasnika u ovom slučaju.

 

Envy kaže...

Da, kao i svaki Appleoavac koji kada kupi ajfon od 16GB zavara sam sebe da će kasnije kupovanjem dodatnog prostora na iCloudu prošiti svoj prostor za pohranu. Još takvog nisam sreo.

Eh, sada ako je Nvidija krenula tim smjerom: "no SLI = it's a feature", ne sviđa mi se. Ali govorim činjenice iz serviserskog iskustva i tu se nema što ni dodati ni oduzeti.

 

Iskreno radije bih vidio pasivno hlađenu 1060-tku nego taj SLI feature.

 Jasno je meni da ti ne vidiš svrhu SLIja sa jeftinim grafuljama, ne vidim ni ja baš svrhu SLIja općenito - slaba podrška u igrama, preskup. Ali svejedno izostanak istoga ne mogu gledati kao prednost.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Prince-Artas kaže...
* * *

Jasno je meni da ti ne vidiš svrhu SLIja sa jeftinim grafuljama, ne vidim ni ja baš svrhu SLIja općenito - slaba podrška u igrama, preskup. Ali svejedno izostanak istoga ne mogu gledati kao prednost.

Ne mogu reći da se ne slažem sa tobom jer si u pravu, i isto mišljenje dijelim. 

Pogotovo ovaj gore markirani dio, u koji nisam htio niti ulaziti. Ja sam samo izložio činjenice sa serviserske strane a ovome gore markiranom tek bi se dalo raspravljati. Ali za sada mislim da je pametnom dosta. 

12 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

znaci 3soma kn za mid range karticu

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Envy kaže...

Ne mogu reći da se ne slažem sa tobom jer si u pravu, i isto mišljenje dijelim. 

Pogotovo ovaj gore markirani dio, u koji nisam htio niti ulaziti. Ja sam samo izložio činjenice sa serviserske strane a ovome gore markiranom tek bi se dalo raspravljati. Ali za sada mislim da je pametnom dosta. 

SLI nema jer ako je 1060 u rangu GTX 980 (a dva 980 kolju jedan 1080) onda bi bilo glupo od njih da za 200-300$ manje možeš složiti konfu koja im ubija high-end grafu...

 

=xfact= kaže...

znaci 3soma kn za mid range karticu

 

Opet, ako je ova grafička u rangu GTX 980 (kako par stranica navodi), zapravo dobiješ "outlet" high-end GPU za cijenu između mid/high klase.

Jedino zašto je mid-range je zbog "veće braće" ali ako se uspoređuje sa prošlom i pretprošlom serijom, ovo je vrhunska kombinacija cijene-performansi koja će vrtiti sve aktualne i buduće naslove u high postavkama (ukoliko ostatak konfe nije u rangu kalkulatora).

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 10:07 (mrxa1).
12 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

kolko su performasnse rasle po tvojoj logici danas bi kartica kostala 20 000 kn   

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
=xfact= kaže...

kolko su performasnse rasle po tvojoj logici danas bi kartica kostala 20 000 kn   

 

kako sam naveo, to sam vidio na par portala 1, 2, 3,...a i da, sama nVidia je to navela (iako je njima najmanje za vjerovati jasno).

Po tvojoj logici naprotiv bilo bi normalno da performanse nove kartice ostaju jednake prethodnom modelu...

 

 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 10:41 (mrxa1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Envy kaže...

Kakav vražiji SLI, nisam u životu vidio da je netko donji-srednji segment kartica upario u SLI polje, a prošlo mi je u serviserskim vodama kroz ruke trilijardu konfiguracija. Da ne govorim sa druige strane da sam viđao 4 x Titana u SLI polju:

 

 

Razmislite malo: Korisnik koji kupuje GTX 1060 jedva je i za to skupio novaca jer naravno da ima više kupio bi 1070 etc. Razmišljanja da će kasnije naći istu i upariti je u SLI polje samo su samo-lažno zavaravanje.

 razmisli malo, obicnom korisniku netreba vise od jednog prikljucka  za monitor.. a mozda mu netreba ni hladnjak ni kutija ni cd sa driverima..  ali svejedno cemo naplatit 250$. 

 

 

 

ja sam imao gtx 460 sli za 3000 kn. koje su jele gtx 480 koji je kostao 4000kn +

 

 

xfact
13 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Meni je sve to smijesno. Amd izda karticu s performansama bivseg high segmenta po nizoj cijeni, a ovi po vecoj. Because...fck logic..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Sale_ds kaže...
Meni je sve to smijesno. Amd izda karticu s performansama bivseg high segmenta po nizoj cijeni, a ovi po vecoj. Because...fck logic..

 RX480 koliko vidim na nabavi košta oko 2300kn. Takva cijena će otprilike biti i za gtx 1060, a dobit ćeš performanse 980-tke koja je osjetno skuplja. Šta onda nije ok s cijenama? 

16 godina
protjeran
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Volume kaže...
Sale_ds kaže...
Meni je sve to smijesno. Amd izda karticu s performansama bivseg high segmenta po nizoj cijeni, a ovi po vecoj. Because...fck logic..

 RX480 koliko vidim na nabavi košta oko 2300kn. Takva cijena će otprilike biti i za gtx 1060, a dobit ćeš performanse 980-tke koja je osjetno skuplja. Šta onda nije ok s cijenama? 

RX 480 8GB - 230 dolara u SADu referentne 2400kn u nas (nereferentne će biti još skuplje)

GTX 1060 - 300 dolara u SADu a po tebi 2300 kod nas, neće ići

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 10:53 (Prince-Artas).
8 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Meni je GTX 970 vrh, a kamoli da je jača od 980-ke :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GeForce GTX 1060 je i službeno tu

pa dobro ako 1060 bude 3k, onda stvarno nema smisla ne protegnut se jos 700kn i  uzet 1070

Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 11:10 (Pislje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Prince-Artas kaže...

RX 480 8GB - 230 dolara u SADu referentne 2400kn u nas (nereferentne će biti još skuplje)

GTX 1060 - 300 dolara u SADu a po tebi 2300 kod nas, neće ići

 Preporučena cijena za gtx 970 je bila 330 dolara koliko vidim, a kod nas je bila nešto manje od 3000kn kad je izašla. 

Preporučena za gtx 1060 je 250 dolara, a koliko vidim po netu takva je otprilike bila i za prošle x60 serije pa ni jedna od njih nije kod nas koštala 3000kn kako pišete 

16 godina
protjeran
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu
Pislje kaže...

pa dobro ako 1060 bude 3k, onda stvarno nema smisla ne protegnut se jos 700kn i  uzet 1070

 Normalno da nema smisla za GPU sposoban samo za FullHD dati 3000kn. Argument nVidijaša je bio da su 1070 i 1080 skupe jer nemaju konkurenciju, što je valjan argument. Samo me zanima kako sada opravdavaju ovakvu cijenu grafičke čiji je prethodnik (960ka) koštao ravno 100 dolara manje (iliti 1000kn). Nije da sad nemaju konkurenciju u ovom rangu. Pohlepa nVidije je jednaka fanbojizmu njenih štovatelja kojih ovdje na forumu ne nedostaje i njima će 1060 biti best thing ever.

Pravi razlog ovako visoke cijene je taj što bi sa GTX 1060 za 200 dolara ili 2000kn zapravo nVidia sama sebi bila najveća konkurencija jer nitko normalan ne bi išao na duplo skuplju 1070ku. I to je jedan od razloga zašto nema SLIja.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 11:23 (Prince-Artas).
16 godina
protjeran
offline
Re: GeForce GTX 1060 je i službeno tu

delete - dupli post

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 11:23 (Prince-Artas).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice