Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

poruka: 78
|
čitano: 7.339
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj".
15 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

if anything can go wrong, it will. da poslije ne bi bilo da nitko nije navrijeme upozorio. u doba kad je i prirodna inteligencija po svijetu rjeđa od astata, oni silom žele umjetnu. čemu? da svi čim prije odemo u mp3? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Ako se toliko spominje tolike velike umove i koliko oni mogu dobro razmišljati i to unaprijed, zašto onda unaprijed ne zaustave razvijati umjetnu inteligenciju?

 

Izgleda da im se ego silinom želi zadovoljiti i uvijek si dokazivati da on to može napraviti.

 

Možemo mi sve što zamislimo, zavisno kolko kome treba vremena za ostvarenje nečega, glavno pitanje je dali nam to treba?

 

Ovo što sada imamo robotizaciju nam je dovoljno, može umjesto nas stvarati hranu, aute, kompijutore itd...

 

Al nikad nije dosta!

 
4 2 hvala 2
11 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku. Svojevrsnu "umjetnu" inteligenciju. Za mene osobno inteligencija nije inteligencija ako nema slobodu izbora. Free will. A i u slučaju anđela, i u slučaju čovjeka, Bog je free will-om omogućio dotičnima da se pobune i okrenu protiv njega, njihovog stvoritelja. Što su mnogi od njih i učinili.

Isti taj prastari Biblijski princip vrijedi i sada. Kao što prorok Salamun kaže, ništa novoga na zemlji, što već nije bilo.

Nažalost čovjek nije Bog, da bi svoje kreacije, tj. pobunjene kreacije mogao silom držati pod kontrolom.

A na sreću, Bog i dalje sve drži pod kontrolom, u granicama dozvoljenog. Tako da nema beda.

 

Da li će se umjetna inteligencija okrenuti protiv čovjeka?

 

Biblija svjedoči da hoće. Tvorevina se okreće protiv tvorca.

 

Naravno, ako uspiju doći do te faze da umjetna inteligencija ima svoju slobodnu volju. Ako ne, onda je to samo još jedan suhoparni algoritam. Nevrijedan pažnje. Simulator.

Time waits for no man.
Moj PC  
10 32 hvala 3
12 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Po meni je glavna opasnost ta da ce umjetna inteligencija (ili nesto slicno tome) preuzet dobar dio danasnjih poslova, a ljudi se nece znati prilagoditi brzinom kojom dolaze te promjene. I da kao posljedica toga krenu neredi... Koliko je trenutno poznatih poslova sigurno od toga da se zamijene? Kao sto znamo automobili su sposobni voziti sami, roboti su recepcioneri i sobarice u Japanu, IBM-ov Watson preciznije dijagnosticira od lijecnika... A kada zamislimo za iducih 5-10 godina?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanen kaže...

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku. Svojevrsnu "umjetnu" inteligenciju. Za mene osobno inteligencija nije inteligencija ako nema slobodu izbora. Free will. A i u slučaju anđela, i u slučaju čovjeka, Bog je free will-om omogućio dotičnima da se pobune i okrenu protiv njega, njihovog stvoritelja. Što su mnogi od njih i učinili.

Isti taj prastari Biblijski princip vrijedi i sada. Kao što prorok Salamun kaže, ništa novoga na zemlji, što već nije bilo.

Nažalost čovjek nije Bog, da bi svoje kreacije, tj. pobunjene kreacije mogao silom držati pod kontrolom.

A na sreću, Bog i dalje sve drži pod kontrolom, u granicama dozvoljenog. Tako da nema beda.

 

Da li će se umjetna inteligencija okrenuti protiv čovjeka?

 

Biblija svjedoči da hoće. Tvorevina se okreće protiv tvorca.

 

Naravno, ako uspiju doći do te faze da umjetna inteligencija ima svoju slobodnu volju. Ako ne, onda je to samo još jedan suhoparni algoritam. Nevrijedan pažnje. Simulator.

 

Da li to znaci da ljudi koji su ROBOVI danas (a ima ih) nisu inteligentni? Jer ako su ROBOVI nemaju slobodno volju. Ostali dio uopce ne mogu komentirati, BIBLIJA, ANDJELI i slicno. Ti znas da postoji i drugi bogovi osim "tvojeg" boga, kao i druge knjige? (starije i opsirnije od biblije).

 

Kada procitam ovako nesto, vise se bojim tebe, nego A.I. koji ce doci.

 

I.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanen kaže...

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku. Svojevrsnu "umjetnu" inteligenciju. Za mene osobno inteligencija nije inteligencija ako nema slobodu izbora. Free will. A i u slučaju anđela, i u slučaju čovjeka, Bog je free will-om omogućio dotičnima da se pobune i okrenu protiv njega, njihovog stvoritelja. Što su mnogi od njih i učinili.

Isti taj prastari Biblijski princip vrijedi i sada. Kao što prorok Salamun kaže, ništa novoga na zemlji, što već nije bilo.

Nažalost čovjek nije Bog, da bi svoje kreacije, tj. pobunjene kreacije mogao silom držati pod kontrolom.

A na sreću, Bog i dalje sve drži pod kontrolom, u granicama dozvoljenog. Tako da nema beda.

 

Da li će se umjetna inteligencija okrenuti protiv čovjeka?

 

Biblija svjedoči da hoće. Tvorevina se okreće protiv tvorca.

 

Naravno, ako uspiju doći do te faze da umjetna inteligencija ima svoju slobodnu volju. Ako ne, onda je to samo još jedan suhoparni algoritam. Nevrijedan pažnje. Simulator.

 Ako se roboti pobune zamolit ćemo svevišenjega da napravi novi globalni potop i problem rješen.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanen kaže...

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku. Svojevrsnu "umjetnu" inteligenciju. Za mene osobno inteligencija nije inteligencija ako nema slobodu izbora. Free will. A i u slučaju anđela, i u slučaju čovjeka, Bog je free will-om omogućio dotičnima da se pobune i okrenu protiv njega, njihovog stvoritelja. Što su mnogi od njih i učinili.

Isti taj prastari Biblijski princip vrijedi i sada. Kao što prorok Salamun kaže, ništa novoga na zemlji, što već nije bilo.

Nažalost čovjek nije Bog, da bi svoje kreacije, tj. pobunjene kreacije mogao silom držati pod kontrolom.

A na sreću, Bog i dalje sve drži pod kontrolom, u granicama dozvoljenog. Tako da nema beda.

 

Da li će se umjetna inteligencija okrenuti protiv čovjeka?

 

Biblija svjedoči da hoće. Tvorevina se okreće protiv tvorca.

 

Naravno, ako uspiju doći do te faze da umjetna inteligencija ima svoju slobodnu volju. Ako ne, onda je to samo još jedan suhoparni algoritam. Nevrijedan pažnje. Simulator.

 Drago mi je da postoje ljudi koji razumiju!

 

Ovaj kratki clip dokazuje da je sve što je Tanen rekao - istina!

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanuki kaže...

Po meni je glavna opasnost ta da ce umjetna inteligencija (ili nesto slicno tome) preuzet dobar dio danasnjih poslova, a ljudi se nece znati prilagoditi brzinom kojom dolaze te promjene. I da kao posljedica toga krenu neredi... Koliko je trenutno poznatih poslova sigurno od toga da se zamijene? Kao sto znamo automobili su sposobni voziti sami, roboti su recepcioneri i sobarice u Japanu, IBM-ov Watson preciznije dijagnosticira od lijecnika... A kada zamislimo za iducih 5-10 godina?

Upravo to i je glavni argument za bezuvjetni osnovni dohodak. Poslova će biti sve manje, pa će doći ili do velikih socijalnih nemira ili će biti potrebna znatna promjena u ekonomskom sustavu.

 

Uz osnovni dohodak bi svako mogao preživjeti, ali bez luksuza (znači: javni prijevoz, krov nad glavom, nemarkirana odjeća, zdravstveno, obrazovanje, kuhanje kod kuće i sl.), a ako si želiš priuštiti nešto više ili ćeš morati uz to raditi (u pravilu 2 - 6 sati dnevno, ovisno o željama i potrebama) ili posjedovati neku traženu vještinu koju roboti nisu još uspjeli nadomjestiti. Najveći problem je prijelazno razdoblje, a jedno od mogućih rješenja je smanjenje radnih sati, te smanjenje davanja državi po radniku na način da poslodavac za isti bruto dobije jednak broj sati, ali uz više radnika kojima bi neto bio isti kao da rade puno radno vrijeme, te znatno veća davanja na prekovremene sate.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
neaktivan
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Umjetna inteligencija je još daleko od bilo kakvog ostvarenja. Kada su nastajala računala prvo su temeljne znanosti morale postaviti osnovni koncept (matematika, fizika, kemija) dok se to ne dogodi neće biti ni umjetne inteligencije. Binarna računala zbog svoje konstrukcije ne mogu biti ni inteligentna ni svjesna same sebe. 

Problemi:

1. Definirati što je inteligencija

2. Definirati što je svjesnost

3. Postaviti sasvim novu znanost jer matematika ne opisuje stvaran svjet dovoljno dobro

4. Izmisliti sasvim novi način procesiranja informacija

5. Ovakvih točaka ima još stotinjak

 

Ko riješi samo jednu kandidat je za Nobela. Sve ostalo su samo naklapanja i gluposti.

Još od sedamdesetih se priča o tome i nitko još nije blizu riješenja osim detektiranja problema.

Koga zanima neka čita knjige u surfa po netu u svakom slučaju zanimljiva tema.

Ljudi su još jako daleko od tako nečega. Kao primjer električnu energiju još uvijek koristimo na nivou

na kojem je neandrtalac koristio vatru. Bedasto i primitivno jer bolje neznamo.

 
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Meni sve to vuče na Sledge Hammera i "Trust me I know what I'm doing". Završetak se zna...

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 22:00 (mario.L_hr).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

"Skoro" se ne broji

You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanuki kaže...

Po meni je glavna opasnost ta da ce umjetna inteligencija (ili nesto slicno tome) preuzet dobar dio danasnjih poslova, a ljudi se nece znati prilagoditi brzinom kojom dolaze te promjene. I da kao posljedica toga krenu neredi... Koliko je trenutno poznatih poslova sigurno od toga da se zamijene? Kao sto znamo automobili su sposobni voziti sami, roboti su recepcioneri i sobarice u Japanu, IBM-ov Watson preciznije dijagnosticira od lijecnika... A kada zamislimo za iducih 5-10 godina?

20% poslova će nestati, nastati će novi. Kao što se događalo i ranije kroz povijest. Recimo danas baš nisu traženi proizvođači glinenih lonaca ili kovači sablji i potkova, zar ne? Veći problem je ovo što si spomenuo - nesposobnost ljudi da se prilagode, a mnogi se ne mogu prilagoditi niti na današnje poslove jer su im mogućnosti ograničene uvjetima u kojima žive. Inače, mislim da mi još uvijek ne znamo dovoljno o tome kako čovjek razmišlja i kako funkcionira njegova inteligencija pa samim time ne možemo to niti preslikati na stroj. Mislim da moja generacija neće doživjeti AI. Za deset godina? Nema šanse.

9 godina
neaktivan
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Hoću svog Chappija.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Vektorizacija nije toliko neuobičajen postupak, šteta što fali opis kako iz toga namjeravaju napraviti nekakav iskorak prema inteligenciji.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Program koji će razmišljati kao ljudi. To će biti gadna stvar. To znači da će program biti totalni luđak koji će po cijeli dan razmišljati o pizdarijama, a mrziti će ljude jer su drugačiji od njega. Jedino ne znam hoće li glasati za HDZ ili će željeti postati bombaš samoubojica.

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanen kaže...

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku. 

 Gadan je taj Bog, ako je stvorio čovjeka na svoju sliku. Zapravo, teorija ima smisla, taj idiot lošije radi ljude nego Srbi aute. Te ne vidi, te ne čuje, te ne vidi i ne čuje, te nema ruke te nema noge, te nema ruke i noge, te je glup, te je lud, te je glup i lud, a stojadini, svaki je imao 4 kotača, prozore i svjetala. Dok si dodao gas išao je brže, dok si pritisnu kočnicu išao je sporije, za Boga nedostižna kvaliteta produkcije. 

14 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Xanzzu kaže...
Tanen kaže...

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku. Svojevrsnu "umjetnu" inteligenciju. Za mene osobno inteligencija nije inteligencija ako nema slobodu izbora. Free will. A i u slučaju anđela, i u slučaju čovjeka, Bog je free will-om omogućio dotičnima da se pobune i okrenu protiv njega, njihovog stvoritelja. Što su mnogi od njih i učinili.

Isti taj prastari Biblijski princip vrijedi i sada. Kao što prorok Salamun kaže, ništa novoga na zemlji, što već nije bilo.

Nažalost čovjek nije Bog, da bi svoje kreacije, tj. pobunjene kreacije mogao silom držati pod kontrolom.

A na sreću, Bog i dalje sve drži pod kontrolom, u granicama dozvoljenog. Tako da nema beda.

 

Da li će se umjetna inteligencija okrenuti protiv čovjeka?

 

Biblija svjedoči da hoće. Tvorevina se okreće protiv tvorca.

 

Naravno, ako uspiju doći do te faze da umjetna inteligencija ima svoju slobodnu volju. Ako ne, onda je to samo još jedan suhoparni algoritam. Nevrijedan pažnje. Simulator.

 Ako se roboti pobune zamolit ćemo svevišenjega da napravi novi globalni potop i problem rješen.

Rjesenje nije dobro, xperia bot bi prezivio...

 

Sta se tice Tanenovog posta, nema smisla da takv stvari pises na ovom forumu gdje su vecina ljudi tehnicari/inzenjeri, u tehnologiji nema mjesta za takve stvari, priznaje se samo ono sto je crno na bijelo.

:D
15 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

kakav je to stvor koji već imenom (pridjevom?) sugerira da sve ide višnji? zašto sve višnji? ne dam. i tko je uopće ta višnja? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
3 zakona robotike i problem rijesen! 😊
@ ajar dobro pitanje!
14 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanen kaže...

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku. Svojevrsnu "umjetnu" inteligenciju. Za mene osobno inteligencija nije inteligencija ako nema slobodu izbora. Free will. A i u slučaju anđela, i u slučaju čovjeka, Bog je free will-om omogućio dotičnima da se pobune i okrenu protiv njega, njihovog stvoritelja. Što su mnogi od njih i učinili.

Isti taj prastari Biblijski princip vrijedi i sada. Kao što prorok Salamun kaže, ništa novoga na zemlji, što već nije bilo.

Nažalost čovjek nije Bog, da bi svoje kreacije, tj. pobunjene kreacije mogao silom držati pod kontrolom.

A na sreću, Bog i dalje sve drži pod kontrolom, u granicama dozvoljenog. Tako da nema beda.

 

Da li će se umjetna inteligencija okrenuti protiv čovjeka?

 

Biblija svjedoči da hoće. Tvorevina se okreće protiv tvorca.

 

Naravno, ako uspiju doći do te faze da umjetna inteligencija ima svoju slobodnu volju. Ako ne, onda je to samo još jedan suhoparni algoritam. Nevrijedan pažnje. Simulator.

 - Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku.

Koji Bog ? Zeus, Thor, Anubis, Jahve, Ra, Ryden, Manitu ? Ili možda neki od ovih
https://www.rationalresponders.com/a_big_list_of_gods_but_nowhere_near_all_of_them

Moram ti reć da neki od tih Bogova imaju životinjska obličja. Uopće ne liče na ljude. Kako su onda kreirani na sliku Božju sliku ?


Ako pak misliš na Jahvu imaš li uopće neki dokaz da je taj Bog stvaran a ostali nisu ? Nadalje što uopće znači na sliku Bojžju ? Čovjekov dizajn je pun nesavršenosti. Imaš po tijelu atavizama koje ničem ne služe. Također jedeš na istu cijev na koju dišeš (možeš se udavit hranom). S inženjerske strane očajan dizajn. Svako normalni inženjer bi stavio dvije cijevi.

"Free will" i svemogućnost Boga su u paradoxu. Ovo je jedan od najebilnijih koncepata uopće.
http://en.wikipedia.org/wiki/Argument_from_free_will

Zna li Bog ili ne zna da će neki pojedinac biti dobar ili zao? Ako kažeš 'On zna', onda nužno slijedi da je [taj] čovjek primoran djelovati onako kako je Bog već znao da će čovjek djelovati, inače bi Božje znanje bilo nesavršeno.…

- A i u slučaju anđela ...

Imaš li ikakav dokaz da takva bića postoje

- Kao što prorok Salamun kaže, ništa novoga na zemlji, što već nije bilo.

Što je s plastikom ? Nekad je nije bilo, sad je imamo.

- A na sreću, Bog i dalje sve drži pod kontrolom, u granicama dozvoljenog.

Taj "Bog" toliko stvari drži pod kontrolom da je nekoliko puta uništava svoje kreacije zbog falingi ...

- Da li će se umjetna inteligencija okrenuti protiv čovjeka?

- Biblija svjedoči da hoće. Tvorevina se okreće protiv tvorca.

Tvorevina se okreće protiv tvorca ?
Kako se penicilin okrenuo protiv nas ? Ili recimo mobiteli ?

- Naravno, ako uspiju doći do te faze da umjetna inteligencija ima svoju slobodnu volju. Ako ne, onda je to samo još jedan suhoparni algoritam. Nevrijedan pažnje. Simulator.

Ovo je izjava u rangu, ako nije A onda je B. Bravo Bravo

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
CroNk3r kaže...

 

Sta se tice Tanenovog posta, nema smisla da takv stvari pises na ovom forumu gdje su vecina ljudi tehnicari/inzenjeri, u tehnologiji nema mjesta za takve stvari, priznaje se samo ono sto je crno na bijelo.

 Crno na bijelo, da baš :)) Pa pogledaj samo Apple teme

 

@JoeFly
Također jedeš na istu cijev na koju dišeš (možeš se udavit hranom). S inženjerske strane očajan dizajn. Svako normalni inženjer bi stavio dvije cijevi.

 

Dvije cijevi povećavaju troškove izrade kao i održavanje. Problem treba sagledati sa više strana i držati se KISS-a

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 8:33 (hrvooje).
16 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Lik koji radi za google kaze da nam je najveca prijetnja NSA. Rugala se sova sjenici. Koja budaletina. 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanen kaže...

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku.

 nije "bog" već "Božanstvo" jer elijeni su nas napravili na svoju sliku križanjem svojih gena sa onima od primata

 

16 godina
online
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

Šta se plašite, ovo je dalje od fuzije, možda čak i hladne...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
hrvooje kaže...
CroNk3r kaže...

 

Sta se tice Tanenovog posta, nema smisla da takv stvari pises na ovom forumu gdje su vecina ljudi tehnicari/inzenjeri, u tehnologiji nema mjesta za takve stvari, priznaje se samo ono sto je crno na bijelo.

 Crno na bijelo, da baš :)) Pa pogledaj samo Apple teme

 

Brkas tehnologiju i marketing 

:D
9 godina
offline
Google nadomak programa koji će razmišljati kao lj

 

dakle, google je kupio sve najvece firme koje se bave robotikom i umjetnom inteligencijom 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Unistit ce se ljudi medusobno prije nego AI dobije sansu
...i tako dalje
15 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Nemon kaže...

 

Da li to znaci da ljudi koji su ROBOVI danas (a ima ih) nisu inteligentni? Jer ako su ROBOVI nemaju slobodno volju. Ostali dio uopce ne mogu komentirati, BIBLIJA, ANDJELI i slicno. Ti znas da postoji i drugi bogovi osim "tvojeg" boga, kao i druge knjige? (starije i opsirnije od biblije).

 

Kada procitam ovako nesto, vise se bojim tebe, nego A.I. koji ce doci.

 

I.

Za početak, u ničija vjerovanja i uvjerenja necu ulaziti, svak ima svoje i tko je iole dostojan biti čovjek poštovat će drugoga nebitno da li vjeruje ili ne. To je stvar osobnog izbora i na osnovu toga se ne ocjenjuje bilo koga.
P.S. Na žalost jako često se dešava da ateisti vrijeđaju i omalovažavaju od reda sve one koji nisu kao oni, i to samo govori o njima kakvi su (pojedinci ne svi). Npr. "Kada procitam ovako nesto, vise se bojim tebe, nego A.I. koji ce doci."

Da pređem na stvar.

Kralju moj ti ili si neki "čildren" ili nisi razumio sta je covjek htio reći.

Kao prvo, "nabadaš po krajnostima" što nikada nije dobro i nikada nema realnog uporišta pa ću ti pokušati sa tvoje razine pojasniti kako. Rob ili ne nema veze sa inteligencijom, tu miješaš ne kruške i jabuke nego jabuke i nuklearne reaktore...
Kao drugo, da te uvjerim da rob ima slobodnu volju, netko mu ne dozvoljava da radi šta želi, al to nije slobodna volja. Slobodanu volju ima svaki rob i može raditi šta god želi, druga je stvar što će ga netko kažnjavati za to, al to kažnjavanje ne znači da nema slobodnu volju, nego baš suprotno, da je ima jer da je nema nebi nikada trebao nikakvu kaznu dobiti jer bi uvijek radio ono sto mu se naredi!

Nadam se da si svatio da "trabunjaš gluposti" i izvlačiš krajnosti iz konteksta, tako da u buduće ako nemaš šta pametno reći bolje šuti.

Peace.

16 godina
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Tanen kaže...

Bog je stvorio čovjeka na svoju sliku. Svojevrsnu "umjetnu" inteligenciju. Za mene osobno inteligencija nije inteligencija ako nema slobodu izbora. Free will. A i u slučaju anđela, i u slučaju čovjeka, Bog je free will-om omogućio dotičnima da se pobune i okrenu protiv njega, njihovog stvoritelja. Što su mnogi od njih i učinili.

 Da li će se umjetna inteligencija okrenuti protiv čovjeka?

 Naravno, ako uspiju doći do te faze da umjetna inteligencija ima svoju slobodnu volju. Ako ne, onda je to samo još jedan suhoparni algoritam. Nevrijedan pažnje. Simulator.

 

Nema bas smisla govoriti o Bogu na forumu gdje su 90% zadrti ateisti.

 

Ali, mislim da si zapravo na dobrom tragu. Pricamo stalno o nekakvom strahu od umjetne inteligencije. No sto ako je umjetna inteligencija logican sljedeci korak evolucije? Cijela ideja civilizacije i zivota opcenito je razmnozavanje, sirenje. Informacija je sve vise, zivot postaje sve brzi, nasa biologija to vise ne moze pratiti. Dolazi vrijeme za nove, naprednije oblike zivota koji ce biti u stanju pratiti daljnje trendove. Cemu trositi desetljeca zivota na skolu i ucenje ako to jedan drugi oblik zivota moze napraviti u nekoliko sekundi.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 10:37 (SupremeCommander).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google nadomak programa koji će razmišljati ka
Gh0sT kaže...

Za početak, u ničija vjerovanja i uvjerenja necu ulaziti, svak ima svoje i tko je iole dostojan biti čovjek poštovat će drugoga nebitno da li vjeruje ili ne. To je stvar osobnog izbora i na osnovu toga se ne ocjenjuje bilo koga.
P.S. Na žalost jako često se dešava da ateisti vrijeđaju i omalovažavaju od reda sve one koji nisu kao oni, i to samo govori o njima kakvi su (pojedinci ne svi). Npr. "Kada procitam ovako nesto, vise se bojim tebe, nego A.I. koji ce doci."

Hmm... valjda obratno? Ako netko vjeruje da je Hitler bio cool tip i masovna ubojstva su baš super, svatko tko je iole dostojan čovjek ga neće poštovati. Da si manager koji radi razgovor za posao, bi li primio nekoga tko vjeruje da je Mjesec napravljen od sira i osobno bira da uvijek nosi isključivo kupaće gaće, ili bi ocjenio da je prečudan i prenepouzdan?

 

Glede AI, prerano je da bi uopće imalo smisla vjerovati da će ispasti bilo dobar bilo loš, zasad još nemamo pojma kako će funkcionirati.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice