Google želi Nortelove patente

poruka: 15
|
čitano: 2.801
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google želi Nortelove patente".
16 godina
offline
Google želi Nortelove patente

Nortel ko bog ima neke patente koje krše najveći igrači na svijetu pa bude Google malo tužakal ;)

Baš me zanima pravi razlog kupovine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Google želi Nortelove patente
NEW_MAN kaže...

Nortel ko bog ima neke patente koje krše najveći igrači na svijetu pa bude Google malo tužakal ;)

Baš me zanima pravi razlog kupovine.

Halo lik...Google ima toliko novca da u nije primarno tužakanje(a i to isto košta).

Pravi razlog je naplaćivanje korištenja tih patenata, to u globalnom smislu znači jaaaako puno novca,a možda nađe i neki koji bude koristio i samom Guglu...

16 godina
offline
Re: Google želi Nortelove patente
Nisam ni mislil primarno, nego kontra tužbe ili na temelju neke tužbe ishodit zabranu prodaje nekog proizvoda ili usluga.
Trenutno je trend kad te neko tuži onda ti tužiš njega ili kak je Sony popušil zabranu prodaje konzola u EU.
Btw oni koji imaju lovu su oni koji su najgladniji love tak da kolko god imaju oni bi još, a i tata bi sine.
14 godina
protjeran
offline
Google želi Nortelove patente

Danas ti je najsigurnija zarada na patentima.Samo je keč izmisliti nešto nepostojeće,potom za to naći tržište,ili ga razviti i to je to..mirovina osigurana...{#}

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google želi Nortelove patente

Evo u čemu je štos:

http://www.onlinetrziste.com/2010/02/google-postaje-internet-provider-i-planira-dovesti-1gbs-optiku-do-50000-domova/

 

Naime Google kreće u uvođenje 1Gb/s optike, a pošto je to područje telekomunikacija a Nortel ima pun k. patenata vezanih uz to, taj posao će im biti bitno pojednostavljen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Google želi Nortelove patente
Joco55 kaže...

Evo u čemu je štos:

http://www.onlinetrziste.com/2010/02/google-postaje-internet-provider-i-planira-dovesti-1gbs-optiku-do-50000-domova/

 

Naime Google kreće u uvođenje 1Gb/s optike, a pošto je to područje telekomunikacija a Nortel ima pun k. patenata vezanih uz to, taj posao će im biti bitno pojednostavljen.

Tako je,a time će si osigurati i prednost nad konkurencijom.Dobar je biznis imati love i kupovati takve "problematične" firme,koje u biti imaju veliko blago.Tako je nekako i Apple se izdigao.Pažljivo se prate revolucionarne firme i u kritičnom trenutku kupe,a patent prisvoji.

16 godina
offline
Re: Google želi Nortelove patente
linuxjuzer kaže...
Joco55 kaže...

Evo u čemu je štos:

http://www.onlinetrziste.com/2010/02/google-postaje-internet-provider-i-planira-dovesti-1gbs-optiku-do-50000-domova/

 

Naime Google kreće u uvođenje 1Gb/s optike, a pošto je to područje telekomunikacija a Nortel ima pun k. patenata vezanih uz to, taj posao će im biti bitno pojednostavljen.

Tako je,a time će si osigurati i prednost nad konkurencijom.Dobar je biznis imati love i kupovati takve "problematične" firme,koje u biti imaju veliko blago.Tako je nekako i Apple se izdigao.Pažljivo se prate revolucionarne firme i u kritičnom trenutku kupe,a patent prisvoji.

 

Što je sve Apple revolucionarnoga kupio, može neki primjer (osim starih priča oko Xeroxa, to su ukrali, a ne kupili :D )

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google želi Nortelove patente
segregator kaže...
linuxjuzer kaže...
Joco55 kaže...

Evo u čemu je štos:

http://www.onlinetrziste.com/2010/02/google-postaje-internet-provider-i-planira-dovesti-1gbs-optiku-do-50000-domova/

 

Naime Google kreće u uvođenje 1Gb/s optike, a pošto je to područje telekomunikacija a Nortel ima pun k. patenata vezanih uz to, taj posao će im biti bitno pojednostavljen.

Tako je,a time će si osigurati i prednost nad konkurencijom.Dobar je biznis imati love i kupovati takve "problematične" firme,koje u biti imaju veliko blago.Tako je nekako i Apple se izdigao.Pažljivo se prate revolucionarne firme i u kritičnom trenutku kupe,a patent prisvoji.

 

Što je sve Apple revolucionarnoga kupio, može neki primjer (osim starih priča oko Xeroxa, to su ukrali, a ne kupili :D )

Koliko je meni poznato oni su to platili, što znači kupili, nisu ukrali, ako je neko kratkovidan pa ne zna šta će sa svojim 'izumom', ne može da mu nađe primjenu, a postoji neko spreman da plati za to - po čemu je to krađa?

16 godina
offline
Re: Google želi Nortelove patente
lebo1 kaže...

Koliko je meni poznato oni su to platili, što znači kupili, nisu ukrali, ako je neko kratkovidan pa ne zna šta će sa svojim 'izumom', ne može da mu nađe primjenu, a postoji neko spreman da plati za to - po čemu je to krađa?

 

Pa kad to već znaš, sigurno nije problem dati link di piše što su sve kupili i koliko su platili

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
neaktivan
offline
Google želi Nortelove patente

Također vrlo vjerojatno jedan od razloga kupnje Nortelovog portfelja patenata je u tome što Google ima jako malo patenata a puno tužbi za povredu patenata, pa Google kupnjom patenata od strane Norela nastoji otkriti da li itko od tvtki koji tuže Google koriste Nortelove patente pa samim time postići neku van sudsku nagodbu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Google želi Nortelove patente
segregator kaže...
lebo1 kaže...

Koliko je meni poznato oni su to platili, što znači kupili, nisu ukrali, ako je neko kratkovidan pa ne zna šta će sa svojim 'izumom', ne može da mu nađe primjenu, a postoji neko spreman da plati za to - po čemu je to krađa?

 

Pa kad to već znaš, sigurno nije problem dati link di piše što su sve kupili i koliko su platili

Ukucaš u Gugl lijepo : Apple aquisation hi-tech company ili nešto slično...Da tebi još ne bi tražio i dokazivao očigledne stvari u tech svjetu...Da ti naslikam..Ako HP je kupio Compaq i Palm,to je normalno i da preuzme patente...

Ne znam što misliš da je jedini Apple toliko genijalana da je sve u svom postojanju sam osmislio,to niti najveći retardi ne mogu povjerovati..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google želi Nortelove patente
segregator kaže...
lebo1 kaže...

Koliko je meni poznato oni su to platili, što znači kupili, nisu ukrali, ako je neko kratkovidan pa ne zna šta će sa svojim 'izumom', ne može da mu nađe primjenu, a postoji neko spreman da plati za to - po čemu je to krađa?

 

Pa kad to već znaš, sigurno nije problem dati link di piše što su sve kupili i koliko su platili

http://en.wikipedia.org/wiki/Xerox      -   između ostalih, a gdje si ti pročitao da su ukrali???

14 godina
protjeran
offline
Google želi Nortelove patente

vječito balkansko projiciranje nečasnih navika na sve druge...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google želi Nortelove patente
lebo1 kaže...
segregator kaže...
lebo1 kaže...

Koliko je meni poznato oni su to platili, što znači kupili, nisu ukrali, ako je neko kratkovidan pa ne zna šta će sa svojim 'izumom', ne može da mu nađe primjenu, a postoji neko spreman da plati za to - po čemu je to krađa?

 

Pa kad to već znaš, sigurno nije problem dati link di piše što su sve kupili i koliko su platili

http://en.wikipedia.org/wiki/Xerox      -   između ostalih, a gdje si ti pročitao da su ukrali???

 

To već spada u opću informatičku kulturu, bar sam ja tako mislio

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google želi Nortelove patente

To jer ga je Nortel pokopan od balkanca...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mike_S._Zafirovski

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice