Googleiv servis za lociranje Androida

poruka: 12
|
čitano: 4.509
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleiv servis za lociranje Androida".
12 godina
neaktivan
offline
Googleiv servis za lociranje Androida
Poznavajuci sigurnost Androida ocekujte da ce se pojaviti hakeri koji ce pobrisati pola svjetskih mobitela.
 
3 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Googleiv servis za lociranje Androida
U textu pise da je slican princip kao aplikacija na iOS-u, moje misljenje je da je cista kopija Appleovog rjesenja. Ali da se razumijemo, ako Appleovo rjesenje dobro radi, zasto bi netko izmisljao toplu vodu i nesto experimentirao kad se ima nesto provjereno, malo dizajn promijenit i to je to... Ali, nebi se cudio ako Apple prepozna previse slicnosti pa pokrene tuzbu :D
 
12 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Googleiv servis za lociranje Androida

AVG antivirus aplikacija to omogučuje več neko vrijeme.

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleiv servis za lociranje Androida
alien kaže...

AVG antivirus aplikacija to omogučuje več neko vrijeme.

Avira također...

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/avira-free-android-security/141763.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Re: Googleiv servis za lociranje Androida
koristim prey aaplukaciju tako da nemam ppotrebu za ovim.doduse ovakvi alati bi trebali po defaultu dbiti na uređajima instalirani
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011
13 godina
offline
Googleiv servis za lociranje Androida

Cerberus već odavno radi odličan posao što se tiče toga

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus

 

https://www.cerberusapp.com/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Googleiv servis za lociranje Androida

Znači nova tužba je već u startu vjerojatno...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Googleiv servis za lociranje Androida
Po meni, ti servisi tipa "Find my iPhone" su dosta primitivni, i u slucaju da je mob ukraden, i gluplji lopov ce skuzit da treba izvadit SIM, ugasit mob, iskljucit cellular, ukljucit airplane mod, napravit factory reset (ako nema sifre), napravit restore (bilo sta od navedenog u potpunosti onemogucuje Find my iPhone i slicne servise). Posao bi bio da se promjenom kartice salje sms, iskljucivanjem neta takoder, da postoji "kodni" sms koji aktivira servis za pracenje na mobu pa da vlasniku salje smso e, da se mob moze restorat sifrom... Itd itd tu ima jako puno mjesta za napredak, konkurencijom samo profitiramo :) go Google, a nadam se da ako smisle i nesto bolje da ce i BB i WP i iOS poboljsat takve servise (jer sumnjam da im ide na ruku da se mob lako ukrade)
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Googleiv servis za lociranje Androida
Mojpismonosa kaže...
Po meni, ti servisi tipa "Find my iPhone" su dosta primitivni, i u slucaju da je mob ukraden, i gluplji lopov ce skuzit da treba izvadit SIM, ugasit mob, iskljucit cellular, ukljucit airplane mod, napravit factory reset (ako nema sifre), napravit restore (bilo sta od navedenog u potpunosti onemogucuje Find my iPhone i slicne servise). Posao bi bio da se promjenom kartice salje sms, iskljucivanjem neta takoder, da postoji "kodni" sms koji aktivira servis za pracenje na mobu pa da vlasniku salje smso e, da se mob moze restorat sifrom... Itd itd tu ima jako puno mjesta za napredak, konkurencijom samo profitiramo :) go Google, a nadam se da ako smisle i nesto bolje da ce i BB i WP i iOS poboljsat takve servise (jer sumnjam da im ide na ruku da se mob lako ukrade)

Mislis, kao ovaj frajer?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleiv servis za lociranje Androida
1domagoj1 kaže...

Mislis, kao ovaj frajer?

A dobro ,to je već ekstrem (u gluposti) za sebe.

 

Ukrade telefon za koji se zna da ima funkciju praćenja (što je u toj priči čak i nebitno) i onda koristi taj telefon bez ikakvog reseta ,sa vlasnikovim accountima.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 21:22 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Googleiv servis za lociranje Androida
Mojpismonosa kaže...
Po meni, ti servisi tipa "Find my iPhone" su dosta primitivni, i u slucaju da je mob ukraden, i gluplji lopov ce skuzit da treba izvadit SIM, ugasit mob, iskljucit cellular, ukljucit airplane mod, napravit factory reset (ako nema sifre), napravit restore (bilo sta od navedenog u potpunosti onemogucuje Find my iPhone i slicne servise). Posao bi bio da se promjenom kartice salje sms, iskljucivanjem neta takoder, da postoji "kodni" sms koji aktivira servis za pracenje na mobu pa da vlasniku salje smso e, da se mob moze restorat sifrom... Itd itd tu ima jako puno mjesta za napredak, konkurencijom samo profitiramo :) go Google, a nadam se da ako smisle i nesto bolje da ce i BB i WP i iOS poboljsat takve servise (jer sumnjam da im ide na ruku da se mob lako ukrade)

Na iOS 7 ne pali factory reset. Ako si uključio Find My iPhone onda ga samo ti možeš ugasiti i nitko drugi. Može ovaj gasiti mob, resetirati tvornički, raditi šta god hoćeš, ali ćeš ti uvijek ga moći pratiti.

12 godina
protjeran
offline
Re: Googleiv servis za lociranje Androida
zoki.zlikowski kaže...

Na iOS 7 ne pali factory reset. Ako si uključio Find My iPhone onda ga samo ti možeš ugasiti i nitko drugi. Može ovaj gasiti mob, resetirati tvornički, raditi šta god hoćeš, ali ćeš ti uvijek ga moći pratiti.

 

Ne moze ga ni resetirati tvornicki. Dok ne iskljucis find mu iphone ne ide ni reset. Za iskljucivanje je naravno potreban tvoj apple id i pass. Moze remotely sve pobrisati liku koji se docepao tvog moba, ali ga on i dalje bez tvog passa ne moze aktivirati. Nikako. Ovo je jedna od prvih stvari koje sam testirao kad sam upgrejdao na iOS7 betu.

 

Poprilicno koristan feature za sve koji drze osjetljive podatke na mobu. I ne, ne mislim iskljucivo na home made videose perverznjaci jedni.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice