Googleov VR uređaj Daydream stiže u prodaju

poruka: 6
|
čitano: 1.567
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleov VR uređaj Daydream stiže u prodaju".
12 godina
neaktivan
offline
Googleov VR uređaj Daydream stiže u prodaju

Dizajnom me podsjeća na Xiaomijev VR

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 0:53 (krayz1e).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Googleov VR uređaj Daydream stiže u prodaju

Mene sam zanima dal cu moc to nekak natjerat da radi na mojoj prastaroj s5-ici hahahaha

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov VR uređaj Daydream stiže u prodaju
Sule kaže...

Mene sam zanima dal cu moc to nekak natjerat da radi na mojoj prastaroj s5-ici hahahaha

Trenutno jedini Daydream mobitel na tržištu je Googleov Pixel. Navodno je ZTE Axon 7 Daydream ready ali treba pričekati da dobije update na Android 7.1 jer Google želi da Pixel bude prvi.

Svaki mobitel koji ima žiroskop je kompatibilan sa Google Cardboardom. Sudeći prema iskustvima na redditu, trenutno najbolji kineski "Cardboard" headseti su Bobo Z4 mini (poznat i kao Virtoba Elite) i Fiit VR 2s. Ako nemaš Daydream mobitel i rezoluciju barem 2k, nećeš baš uživati u VR iskustvu. Današnji mobiteli nemaju dovoljno brze žiroskope za VR pa slika malo kasni kad okrećeš glavu jer su podešeni za štednju baterije a ne za preciznost. Daydream mobiteli moraju imati latenciju manju od 20ms.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 21:16 (DragonShit).
11 godina
neaktivan
offline
Googleov VR uređaj Daydream stiže u prodaju

Neka mi netko objasni što ću dobiti sa tim google čudom od 80+ dolara u odnosu na ove uređaje koji koštaju po 10-20$:

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=100007533&initiative_id=AS_20161102124539&SearchText=vr+box

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov VR uređaj Daydream stiže u prodaju
bubimir5 kaže...

Neka mi netko objasni što ću dobiti sa tim google čudom od 80+ dolara u odnosu na ove uređaje koji koštaju po 10-20$:

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=100007533&initiative_id=AS_20161102124539&SearchText=vr+box

Jedina bitna razlika je mali kontroler s kojim možeš klikati i ciljati kao laserskim pokazivačem (kao što ima Nintendo Wii). Osim toga ništa drugo nije posebno važno.

Ima će ugrađen NFC tag koji će javiti telefonu kada je umetnut da pokrene Daydream VR. U NFC tag će vjerojatno biti zapisani podaci o headsetu i lećama da bi telefon prilagodio sliku za taj headset (ono što sada radi QR kod za Google Cardboard).

Još jedna razlika su dvije kapacitivne gume koje će dodirivati ekran, na temelju njih će se slika podesiti (npr. ako telefon staviš malo nakrivo slika će biti uspravna).

Osim toga, to je i dalje samo držač za mobitel + leće. Možda malo lakši i ergonomičniji od kineskih.

Treba samo malo pričekati da Kinezi unaprijede svoje headsete da budu Daydream ready. Ima dovoljno vremena jer Daydrem mobitela još nema u prodaji. Google-u je cilj popularizirati VR na Androidu i postaviti kriterije za jednostavno i ugodno VR iskustvo a ne prodati što više svojih uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 23:40 (DragonShit).
16 godina
offline
Googleov VR uređaj Daydream stiže u prodaju

ok a trenuto najbolji je Gear VR 2

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice