Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

poruka: 42
|
čitano: 4.998
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4".
12 godina
neaktivan
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

zbog takvih i slicnih stvari ponekad pozelim zivjeti u SAD-u

 
8 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
miki-os kaže...

zbog takvih i slicnih stvari ponekad pozelim zivjeti u SAD-u

Zbog svega*

...Vrhunac moje popularnosti je bio kada me 50 cent spomenuo u pjesmi...
12 godina
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

a sta je sa Sony Xperia S/Z ?

 

Samsung i HTC su za kratko vrijeme izbacili AOSP rom, a ovima treba citava vjecnost

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

nije loše, pače odlično, jer su čiste verzije tog OS-a fluidnije od customiziranih (S4 je gadno trzao na početnoj custom verziji OS-a, pa su ga malo popravili novom verzijom firmwarea, no i dalje je trzav) no moram priznati da mi neće nedostajati iz razloga što imam sličan uređaj (slične specifikacije hardvera, ista verzija vanilla Android OS-a), IPS 5'' ekran, dual camera i sve ostale cake no za 1500ak kuna. Zapravo, moj mob ima 4 jezgre (proc je MT6578) sa skorom oko 13000 u antutu te radi fluidno i kao urica, ali postoje verzije koje imaju ugradjen hardver na razini tog iz S4 a da je cijena jos uijek prakticki upola te cijene vanilla S4 phoneova s googlea ZA amere, a pogotovo za nas a razlika je jedino u kvaliteti slike s kamere (sto ne znaci da je slika s ovog kineza losa, no detaljima nije na razini s4 - meni osobno nebitno jer imam kameru od soma eura koja daje slike bolje od bilo koje kamere s smartfona.{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 14:20 (smartfonija).
 
1 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

Kaj to ima Samsung kaj je 50 dolara vise vrijedno? Malo su se pobahatili s obzirom da telefon u proizvodnji kosta manje od 250 dolara.

Ako se ne varam telefon od Samsunga je nekih sto dolara skuplji nego sa bloatwareom a HTC nekih pedesetak.

 

Koja je logika iza toga? Ocete telefon koji ne bude pun govana onda morate platit vise!

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 14:38 (NEW_MAN).
11 godina
protjeran
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
NEW_MAN kaže...
Kaj to ima Samsung kaj je 50 dolara vise vrijedno? Malo su se pobahatili s obzirom da telefon u proizvodnji kosta manje od 250 dolara.

ima veci ekran, izmjenjivu bateriju, bolju kameru na danjem svjetlu :D salu na stranu, ali opaska za cijenu proizodnje nije primjerena obzirom da je to od pamtivijeka slucaj, nitko se nije bunio na ogromne cijene iPhoneova koji su u proizvodnji kostali i manje od te cifre koju si naveo...ne vidim cemu se iscudjujes tome)

zato ja uzimam kineske smartfone sa prakticki istim hardverom unutra kao i ovi brand smartfoni,s mozda izuzetkom nesto (ne puno) losije kamere (ista Mp, ali manje detalja, no i tu ima iznimaka), sve radi super, fluidno a za 200ak dolara. kinezi naime uzimaju daleko manju marzu, oni idu na kolicinu, iako na kolicinu ide i samsung koji tu kolicinu doduse placa ogromnim marketinskim hypeom za realno poluproizvod sto se tice laga, trzanja, kvalitete izrade pa i te kamere u low lightu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 14:39 (smartfonija).
15 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
nul-3 kaže...
miki-os kaže...

zbog takvih i slicnih stvari ponekad pozelim zivjeti u SAD-u

Zbog svega*

Baš zbog svega baš i ne ;)

14 godina
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

ako nekome treba ovo za galaxy s2 ili s3, neka progoogla 'SuperNexus' ROM. Glavna odlika je ZERO BLOATWARE. Pozz!

lol
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
Fox Mulder kaže...

ako nekome treba ovo za galaxy s2 ili s3, neka progoogla 'SuperNexus' ROM. Glavna odlika je ZERO BLOATWARE. Pozz!

 

 

Jel to valja što, malo čitao o tome, jedni kažu super, drugi kakaju... Probao si osobno ili???

11 godina
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

Zar nije moguće sve android uređaje formatirati i staviti čistu instalaciju? Kao što se kupi računalo sa predinstaliranim windowsima što je u biti smeće pa se napravi čista instalacija.

 

Nemam android ali planiram nabaviti tablet za dijete i možda mobilni uređaj za sebe pa me zanima to.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
smartfonija kaže...

nije loše, pače odlično, jer su čiste verzije tog OS-a fluidnije od customiziranih (S4 je gadno trzao na početnoj custom verziji OS-a, pa su ga malo popravili novom verzijom firmwarea, no i dalje je trzav) no moram priznati da mi neće nedostajati iz razloga što imam sličan uređaj (slične specifikacije hardvera, ista verzija vanilla Android OS-a), IPS 5'' ekran, dual camera i sve ostale cake no za 1500ak kuna. Zapravo, moj mob ima 4 jezgre (proc je MT6578) sa skorom oko 13000 u antutu te radi fluidno i kao urica, ali postoje verzije koje imaju ugradjen hardver na razini tog iz S4 a da je cijena jos uijek prakticki upola te cijene vanilla S4 phoneova s googlea ZA amere, a pogotovo za nas a razlika je jedino u kvaliteti slike s kamere (sto ne znaci da je slika s ovog kineza losa, no detaljima nije na razini s4 - meni osobno nebitno jer imam kameru od soma eura koja daje slike bolje od bilo koje kamere s smartfona.{#}


Ali dosta o mom automobilu, pričajmo malo o meni.... {#}
{#}

12 godina
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

Samo morate znati da update za GE Onea i S4 nećete dobivati od Googlea nego od proizvođača, znači Samsunga i HTCa. Nakon dugo špekulacija, potvrđeno je od Googlea.

 

 

Primjer:

1.10.2013., Google izdaje novi Android 4.3

1.10.2013. svi podržani Nexusi mogu imati update

.....

dan, tjedan ili mjesec-dva kasnije, Samsung izdaje update za svoj S4 GE

2 dana poslije, HTC izdaje update za svoj One GE...

.....

još koji mjesec kasnije, stiže i update za original S4 i One...

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
ivgrgic kaže...

Zar nije moguće sve android uređaje formatirati i staviti čistu instalaciju? Kao što se kupi računalo sa predinstaliranim windowsima što je u biti smeće pa se napravi čista instalacija.

 

Nemam android ali planiram nabaviti tablet za dijete i možda mobilni uređaj za sebe pa me zanima to.

 

 

 

Razlika između Androida i Windowsa je u tome što za Windowse imaš na raspolaganju sve drivere, a za Android baš i ne. Kada bi čisti Android instalirao na mobitel, dobio bi situaciju kao kada instaliraš čiste Windowse na PC za koji nemaš drivere integrirane u Windows instalaciju, tj. imao bi polu-funkcionalan ili nefunkcionalan uređaj, ovisno o implementaciji Androida na dotičom aparatu. Iz istog razloga nije moguće flešati bilo koji ROM na bilo koji uređaj jer je rezultat obično 'brick-an' aparat.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
ivgrgic kaže...

Zar nije moguće sve android uređaje formatirati i staviti čistu instalaciju? Kao što se kupi računalo sa predinstaliranim windowsima što je u biti smeće pa se napravi čista instalacija.

 

Nemam android ali planiram nabaviti tablet za dijete i možda mobilni uređaj za sebe pa me zanima to.

 

 

Kao što ti je kolega maloprije odgovorio,nije moguće.  Svaki ROM (sustav/android) mora biti baš za tvoj mobitel,u suprotnom - brickanje mobitela.  Za svaki mobitel (popularniji malo,večinom samsung,htc,sony) imaš po nekoliko ROM-ova,npr. moj tata ima Galaxy Ace,i za njega sam našo bar jedno 20 ROM-ova.. i flasho sa mu svaki i naravno kad imaš mogučnost izbora jedva je našo onaj koji mu paše..

Dakle,ako imaš npr. Htc One V,onda: "Custom ROM for Htc One V XDA" (ovo zadnje XDA je da potraži na XDA forumima)...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
11 godina
protjeran
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
kooboora kaže...
smartfonija kaže...

nije loše, pače odlično, jer su čiste verzije tog OS-a fluidnije od customiziranih (S4 je gadno trzao na početnoj custom verziji OS-a, pa su ga malo popravili novom verzijom firmwarea, no i dalje je trzav) no moram priznati da mi neće nedostajati iz razloga što imam sličan uređaj (slične specifikacije hardvera, ista verzija vanilla Android OS-a), IPS 5'' ekran, dual camera i sve ostale cake no za 1500ak kuna. Zapravo, moj mob ima 4 jezgre (proc je MT6578) sa skorom oko 13000 u antutu te radi fluidno i kao urica, ali postoje verzije koje imaju ugradjen hardver na razini tog iz S4 a da je cijena jos uijek prakticki upola te cijene vanilla S4 phoneova s googlea ZA amere, a pogotovo za nas a razlika je jedino u kvaliteti slike s kamere (sto ne znaci da je slika s ovog kineza losa, no detaljima nije na razini s4 - meni osobno nebitno jer imam kameru od soma eura koja daje slike bolje od bilo koje kamere s smartfona.{#}


Ali dosta o mom automobilu, pričajmo malo o meni.... {#}
{#}

bojim se da si masio cijeli fudbal poante.{#}

EchoOne kaže...

Samo morate znati da update za GE Onea i S4 nećete dobivati od Googlea nego od proizvođača, znači Samsunga i HTCa. Nakon dugo špekulacija, potvrđeno je od Googlea.

 

 

Primjer:

1.10.2013., Google izdaje novi Android 4.3

1.10.2013. svi podržani Nexusi mogu imati update

.....

dan, tjedan ili mjesec-dva kasnije, Samsung izdaje update za svoj S4 GE

2 dana poslije, HTC izdaje update za svoj One GE...

.....

još koji mjesec kasnije, stiže i update za original S4 i One...

krivo. Dobijat ce update jednako kao i primjerice Nexus 4. http://reviews.cnet.com/smartphones/samsung-galaxy-s4-google/4505-6452_7-35761621.html However, this handset offers a skinless Android 4.2.2 Jelly Bean Nexus experience (a win for those who aren't fans of Samsung's oft-criticized TouchWiz interface), comes with its bootloader already unlocked, and will receive system updates as they come in.

Btw, u recenziji je dobra poanta da većina opcija samsungovog s4 nemaju stvarnu upotrebu i značaj, no da postoje opcije koje su vrlo korisne, kao Air View ili multiwindows apps, pa je generalna ocjena da je Samsungova verzija bolja. No, ja savjetujem svakoga da uzme u ruke Samsungov S4 i testira lag jer mene je konkretno to (pod to mislim na trzanje) šokiralo, pogotovo kod prvih verzija Touch wiza na tom modelu. Ista verzija Android OS-a bila je fluidna na kinezu od 800ak kuna (dual core, mada ima i quad core za tu lovu) dok je debelo trzala na ponajboljim hardverom opremljenim Samsungu S4.  Nevjerojatno, ali tako je, a odgovor leži naravno u neoptimiziranosti Touch Wiza, te optimiziranosti i dobrom radu programera vanilla Android OS-a. 

 

btw, baš za Samsungov S4 active model (otporan na vremenske uvjete, vodu i sl.) vrijedi da neće dobijati updatee ažurno kao i standardni S4 model, koji će pak dobijati ažuriranja OS-a tek poslije update-a vanilla Android OS-a. Kako god okreneš, vanilla Android Os-evi su najbolja opcija, iako u nekim stvarima (kao taj Air view koji je zbilja korisna stvar) čak i kaskaju za custom OS rješenjima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 16:42 (smartfonija).
11 godina
protjeran
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

zezanje s custom ROM-ovima vam se ne isplati jer:

 

1. danas svi proizvođači koji drže do sebe izdaju relativno brze update na nove verzije OS-a

2. praktički svaki izlazak nove verzije Android OS-a (a tu mislim na skok sa 4 na 5 i sl., ok prijelaz s 4.0 na 4.1 je bio bitan zbog fluidnijeg sucelja) Kinezi prate izdavanjem novih smartfona, a i ne samo time vec i boljim hardverom implementiranim u te smartfone. Dakle, kupi, drzi godinu dana, prodaj i ponovno kupi je najbolja opcija. No, kažem, Samsung i još neki proizvođači ionako prate ažuriranjima svoje korisnike, pogotovo kada je riječ o X.x verzijama (dakle skokove sa 3.0 na 4.0, 4.0 na 5.0 itd.)

 

Custom ROM-ovi naime znaju imati problema sa nefunkcionaloscu nekih funkcija, stabilnoscu i dr. U njih se ne ulaze kao u vanilla Android OS, Touch Wiz, Sonyeve custom OS-eve (zaboravih kako se zovu) itd.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 16:44 (smartfonija).
 
0 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
p1c3k kaže...
Fox Mulder kaže...

ako nekome treba ovo za galaxy s2 ili s3, neka progoogla 'SuperNexus' ROM. Glavna odlika je ZERO BLOATWARE. Pozz!

 

 

Jel to valja što, malo čitao o tome, jedni kažu super, drugi kakaju... Probao si osobno ili???

evo koristin ga na svom sgs2 već misec dana i neman problema. Osjeća se da je brže. Jedini problem je što nema samsung aplikacija na koje si navika i tribaš nać' alternative.Ali to je lako.

 

lol
12 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

@smartfonija

Neće dobivat jednako kao i Nexus 4 nego baš onako kako sam napisao. Piše u službenom izvještaju od Googlea. Samo da nađem dokument pa ću ti ga zakeljit ako ne vjeruješ.

 

OTA update će dolaziti direkt od OEM-a, ne od Googlea ;)

 

Uglavnom, imaš izvještaj i TU i TU....

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
11 godina
protjeran
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
Fox Mulder kaže...
p1c3k kaže...
Fox Mulder kaže...

ako nekome treba ovo za galaxy s2 ili s3, neka progoogla 'SuperNexus' ROM. Glavna odlika je ZERO BLOATWARE. Pozz!

 

 

Jel to valja što, malo čitao o tome, jedni kažu super, drugi kakaju... Probao si osobno ili???

evo koristin ga na svom sgs2 već misec dana i neman problema. Osjeća se da je brže. Jedini problem je što nema samsung aplikacija na koje si navika i tribaš nać' alternative.Ali to je lako.

 

to je ono sto kazem. bolje da si prodao taj vec zastarjeli s2 ili cak i s3 i kupio kineza koji ga pere u Antutu i Quadrant Standard benchmarcima, a imaju isti OS (jednom kad si svog nadogradio) a da ima i veci ekran,vise RAM-a i veci disk. ne isplati se....

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
EchoOne kaže...

@smartfonija

Neće dobivat jednako kao i Nexus 4 nego baš onako kako sam napisao. Piše u službenom izvještaju od Googlea. Samo da nađem dokument pa ću ti ga zakeljit ako ne vjeruješ.

 

OTA update će dolaziti direkt od OEM-a, ne od Googlea ;)

 

Uglavnom, imaš izvještaj i TU i TU....

tocno si rekao dakle (prema tvojim člancima, prema mojem citiranom nisi), no kad se malo razmisli to ima i smisla posto u tim smartfonima (S4 i HTC ONE) ima nekoliko funkcija I hardverskih specifičnosti koje ne postoje u smartfonima sa čistim Android OS-evima, kao podrška za Beats audio itd.

No, u članku piše i to da to ni izbliza više nije takva briga kao što je ranije bila, obzirom da pogotovo Samsung izdaje relativno brze update-e Ako se zakasni malo, nije strašno. IMHO kašnjenje će biti minimalno obzirom da postoji svega par razlika među konkretnim sučeljima i OS-evima, to nije kao kad moraš ažurirati cijeli touchwiz novim funkcijama iz primjerice key lime pie-a. To je daleko veći posao za programere (i sam programiram za Android pa znam o čemu govorim).

No, ponovno se vraćam na priču oko kupovine smartfona sa vanilla Android OS-em. Air View i gro fora sa S4 su zapravo čiste softverske invoacije, dakle za očekivati ih je uskoro i na primjerice kineskim smartfonima, jednom kad ih vanilla Android OS-evi budu podržavali. A kad  i dođe nova verzija OS-a, kao što će doći vjerojatno Key Lime Pie, prodaš stari i zamijeniš novi mob ili ga nadogradiš custom ROM-om, pošto takvi smartfoni ionako nemaju nekih specifičnih hardverskih caka (sve je više manje generika, isti proc, isti ram, ista kamera).

 

Ponavljam, vanilla Android OS + što jači hardver (proc, ekran, a tu dodajem i kameru koja se nažalost zanemaruje) = sva filozofija Android uređaja. Marke su tu najmanje bitne. Vidio sam dosta kineza (držao u ruci) koji su kvalitetnije izrade od brand name uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 17:54 (smartfonija).
12 godina
neaktivan
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

Samo malo ako ja stavim pomoću proxy programa Ip adresu koja se nala zi u SAD ja mogu narućiti uređaj da mi dođe u Hrvatsku?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 17:54 (77ari).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
77ari kaže...

Samo malo ako ja stavim pomoću proxy programa Ip adresu koja se nala zi u SAD ja mogu narućiti uređaj da mi dođe u Hrvatsku?

ne. Your billing address doesn't match the one on file with your bank. Check that the address listed in your Google Wallet account matches the billing address that appears on your credit/debit card statement.

At this time, the country of your credit card must match the the country to which you're shipping.

 

Ali mozes zamoliti nekog frenda da naruci na svoju adresu u USA primjerice, pa ti proslijedi. AKO će biti slobodnih primjeraka, jer odlaze u roku keks. Sad navodno postoje cak i firme koje to rade za naknadu a uskoro bi to trebao podrzavati i ni manje ni vise nego eBay. U svakom slucaju racunaj na neku postarinu, osim ako ti frend ne salje to besplatno. No 600ak dolara i nije mala cijena. Računaj dakle na nekih 4600-4700 kn sa carinjenjem. Definitivno nije malo, zapravo je skoro na razini web dućanske cijene standardnog modela One-a (primjerice u dućanu kraj mene koji je najjeftiniji u Hr za taj mob).

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 18:06 (smartfonija).
15 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

Za kupnju robe koja se prodaje isključivo u USA imaš posebne servise (ima ih barem 2-3, proGooglaj malo) koji ti omogućuju registraciju u USA, i isporuku robe u Hrvatsku.

11 godina
protjeran
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
maxym kaže...

Za kupnju robe koja se prodaje isključivo u USA imaš posebne servise (ima ih barem 2-3, proGooglaj malo) koji ti omogućuju registraciju u USA, i isporuku robe u Hrvatsku.

kao što i ja rekoh, no vjerojatno naplaćuju proviziju od 200ak kuna minimalno za proizvod te cijene pa se definitivno penješ na cijenu One-a u našim web dućanima sa garancijom koja vrijedi kod nas (ameri obično prodaju proizvode s garancijom koja vrijedi samo u USA, barem je to bio slučaj s fotoaparatom koji mi je stigao iz New Yorka). Totalno neisplativo, osim ako baš jako želiš vanilla OS za HTC One ili S4, što i nema puno smisla obzirom na neke njihove specifičnosti, zbog kojih i drže te ekskluzivne cijene. Jer S4 je zapravo prepakiran i featuresima (koji da stvar bude groteskna usporavaju UI) nabijen kineski smartfon od 200 dolara maloprodajne cijene...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 18:21 (smartfonija).
14 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

Jebo te taj "kvalitetniji kinez". Uživaj si na njemu, mi ostali ćemo na našim Samsunzima.

šumski put je bio ravan.
11 godina
protjeran
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
dreammaker kaže...

Jebo te taj "kvalitetniji kinez". Uživaj si na njemu, mi ostali ćemo na našim Samsunzima.

jebo tebe tvoj precijenjeni Samsung pun plastike i laga{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 18:40 (smartfonija).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
smartfonija kaže...

zezanje s custom ROM-ovima vam se ne isplati jer:

 

1. danas svi proizvođači koji drže do sebe izdaju relativno brze update na nove verzije OS-a

2. praktički svaki izlazak nove verzije Android OS-a (a tu mislim na skok sa 4 na 5 i sl., ok prijelaz s 4.0 na 4.1 je bio bitan zbog fluidnijeg sucelja) Kinezi prate izdavanjem novih smartfona, a i ne samo time vec i boljim hardverom implementiranim u te smartfone. Dakle, kupi, drzi godinu dana, prodaj i ponovno kupi je najbolja opcija. No, kažem, Samsung i još neki proizvođači ionako prate ažuriranjima svoje korisnike, pogotovo kada je riječ o X.x verzijama (dakle skokove sa 3.0 na 4.0, 4.0 na 5.0 itd.)

 

Custom ROM-ovi naime znaju imati problema sa nefunkcionaloscu nekih funkcija, stabilnoscu i dr. U njih se ne ulaze kao u vanilla Android OS, Touch Wiz, Sonyeve custom OS-eve (zaboravih kako se zovu) itd.

1. Pola godine nije relativno brzo

 

CyanogenMod koji koristim u zadnje vrijeme (Nightlye) ima daleko manje bugova i daleko je stabilniji nego ijedan Samsungov ROM koji sam prije koristio.

14 godina
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
smartfonija kaže...
dreammaker kaže...

Jebo te taj "kvalitetniji kinez". Uživaj si na njemu, mi ostali ćemo na našim Samsunzima.

jebo tebe tvoj precijenjeni Samsung pun plastike i laga{#}

KITI GA THUMB DOWNOVIMA! ŽIVILA PLASTIKA SAMSUNGA! SMRT "KVALITETNOM KINEZU" :@@

lol
11 godina
protjeran
offline
Re: Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4
Dkc kaže...
smartfonija kaže...

zezanje s custom ROM-ovima vam se ne isplati jer:

 

1. danas svi proizvođači koji drže do sebe izdaju relativno brze update na nove verzije OS-a

2. praktički svaki izlazak nove verzije Android OS-a (a tu mislim na skok sa 4 na 5 i sl., ok prijelaz s 4.0 na 4.1 je bio bitan zbog fluidnijeg sucelja) Kinezi prate izdavanjem novih smartfona, a i ne samo time vec i boljim hardverom implementiranim u te smartfone. Dakle, kupi, drzi godinu dana, prodaj i ponovno kupi je najbolja opcija. No, kažem, Samsung i još neki proizvođači ionako prate ažuriranjima svoje korisnike, pogotovo kada je riječ o X.x verzijama (dakle skokove sa 3.0 na 4.0, 4.0 na 5.0 itd.)

 

Custom ROM-ovi naime znaju imati problema sa nefunkcionaloscu nekih funkcija, stabilnoscu i dr. U njih se ne ulaze kao u vanilla Android OS, Touch Wiz, Sonyeve custom OS-eve (zaboravih kako se zovu) itd.

1. Pola godine nije relativno brzo

 

CyanogenMod koji koristim u zadnje vrijeme (Nightlye) ima daleko manje bugova i dalekeo je stabilniji nego ijedan Samsungov ROM koji sam prije koristio.

ti pričaš o prvim updateima, tj. o jelly bean updateu za S3. To je prošlost i sada je primjerice Xperia Z dobila brz update na 4.2.2 što će vrlo vjerojatno biti slučaj i sa S4 kada će doći 5.0. Fora (i greška) je bila i u tome što proizvođači nisu release dateima pratili izdavanje novih verzija OS-a pa je tako Samsung morao raditi na updateu za S3, a sada će imati znatno više vremena, a ne zaboravi i da je Google uveo tu politiku suradnje sa proizvođačima na tom polju brzine ažuriranja, olakšavajući im ta ažuriranja.  Za taj projekt postoji i naziv koji ne znam sada napamet, no proguglaj malo i naići ćeš na to. Mene dakle ta brzina updateova za najrasprostranjenije modele (S4, HTC One, Xperia Z) definitivno ne brine u budućnosti.

Što se tiče Nightly moda (ne Nightlyea kako krivo navodiš) nisam puno upućen u to kakav je ali dobro znam iz iskustva da problema ima. Primjerice Mireo navigacijski software (koji i sam koristim) na custom ROM-ovima uopće nije moguće skinuti s Google Playa, već je potrebno ići na njihove stranice za download. Problemi s google checkoutom dakle, komplikacije s placanjem a pitanje je racunaju li u tom slucaju i popuste koji vrijede trenutno preko playa i da li je moguce instalirati app više puta kao što je to slučaj ovako...to vrijedi i za niz drugog softwarea.

 

Samsungovi ROM-ovi su u banani i zato je moguće da je stabilniji no što kažeš, no da je to daleko i bez greške, čisto sumnjam. Čim doznam nešto više o Nightlyu javim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 21:47 (smartfonija).
13 godina
neaktivan
offline
Googleovo izdanje HTC-a One i Galaxyja S4

Ako i kada HTC i Samsung objave sluzbene ROM-ove za svoje "preciscene" verzije telefona da li ce se isti moci flashati na "obicene" HTC one i Samsung galaxy s4 tj. verzije koje nisu Google edition?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 21:35 (1student).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice