Googleu patent na otključavanje licem

poruka: 29
|
čitano: 10.776
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleu patent na otključavanje licem".
13 godina
offline
Googleu patent na otključavanje licem

Imam to na svom Rayu i stvarno je funkcionalno..

Prepozna lice za manje od sekunde(ako je svjetlost dobra...)

''Impossible is nothing..'' ''It's on me: To be lighter, fly higher, go further.,,'' ''Train your mind and the body will follow''
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Googleu patent na otključavanje licem

Baš me zanima kako ću ja mobitel s tim otključati po noći

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Googleu patent na otključavanje licem

Meni ovi patenti nisu jasni, kako moze dobiti netko takav patent. Po meni je to normalan daljni razvoj tehnologije koji bi svi proizvodaci ubacili u svoje telefone u roku 5 god patentiro to netko ili ne.

 

Recimo dosta laptopa ima paljene laptopa na otisak prsta, odnosno nemozes ga upaliti ako nisi ucito svoj otisak prsta, zamisli sad da to netko patentira i nitko drugi nemoze koristiti (nebi me cudilo da vec netko ima taj patent)

 

Neznam, po meni bi patenti trebali biti neke revolucionarne stvari a ne ovo sto bi logicki svatko imao za nekih 5,6 god.

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem

Zahvali se Jabuci 

12 godina
offline
Googleu patent na otključavanje licem

Heh, cak je i za ovo Apple kriv :D

 
4 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
underdog kaže...

Baš me zanima kako ću ja mobitel s tim otključati po noći

Vjerovatno s prednje strane ima svjetlo, ili dobijes u paketu i rucnu bateriju i udri :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
F10EXX kaže...

Heh, cak je i za ovo Apple kriv :D

Pa i kriv je, jer je Google prisiljen patentirati što više gluposti da bi se zaštitio od Appleovih patentnih napada.

15 godina
online
Re: Googleu patent na otključavanje licem
Tyberius_Prime kaže...
underdog kaže...

Baš me zanima kako ću ja mobitel s tim otključati po noći

Vjerovatno s prednje strane ima svjetlo, ili dobijes u paketu i rucnu bateriju i udri :D

Ekran od mobitela dovoljno osvjetli da te kamera vidi. A i uvjek se to može preskočiti i upisati lozinku.

12 godina
neaktivan
offline
Googleu patent na otključavanje licem
Vidi se da ste zakljucani unutar svog sela. U Americi se stotinama godina sve patentira i patentirat ce se. Istvoremeno, patentiranje ne znaci "Vise se ne smije koristiti" nego "Ja sam to smislio prvi i mozes koristiti, ali plati". Ne razumijem sta je tu tako cudno?
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem

Ova tehnologija je u biti stara na laptopima, tamo to već postoji nekih 5-6 godina možda i više...

15 godina
offline
Googleu patent na otključavanje licem

Da je Henry Ford-u bila takva pamet pa da je opalio patent na sve što se vozi na kotačima, sada ne bi morali uopće više proizvoditi aute nego samo sjedi a novci stižu sa svih strana. Jedini problem je to što je mrtav -.-'

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 7:49 (steve90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
kingofthenight kaže...

Meni ovi patenti nisu jasni, kako moze dobiti netko takav patent. Po meni je to normalan daljni razvoj tehnologije koji bi svi proizvodaci ubacili u svoje telefone u roku 5 god patentiro to netko ili ne.

 

Recimo dosta laptopa ima paljene laptopa na otisak prsta, odnosno nemozes ga upaliti ako nisi ucito svoj otisak prsta, zamisli sad da to netko patentira i nitko drugi nemoze koristiti (nebi me cudilo da vec netko ima taj patent)

 

Neznam, po meni bi patenti trebali biti neke revolucionarne stvari a ne ovo sto bi logicki svatko imao za nekih 5,6 god.

Ni meni ova pomama za patentiranjem nije jasna, osim što...ma naravno uvijek su novci u pitanju. Ali kad sam  pročitao ovu vijest, odmah me je asociralo na nešto što već ima i kad govorimo o laptopu (ne samo otisak prsta) već je par godina prisutno toshiba face-recognition. Ali to je meni smiješna i nepotrebna aplikacija, koju kao i većinu bespotrebnih toshibinih sam davno izbrisao sa prijenosnog računala, gotovo i zaboravio do danas. Vjerovatno i ova googleova. Evo još malo: Opinion: Toshiba laptop face-recognition is a waste of tech time! : Tech Digest

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 8:18 (caramba).
14 godina
online
Re: Googleu patent na otključavanje licem
Tom69 kaže...
F10EXX kaže...

Heh, cak je i za ovo Apple kriv :D

Pa i kriv je, jer je Google prisiljen patentirati što više gluposti da bi se zaštitio od Appleovih patentnih napada.

Kriv je patentni sustav, a Googleu nitko nije kriv što je sporiji nego Apple.

12 godina
offline
Googleu patent na otključavanje licem

Zanimljivo da su uspjeli patentirati nesto sto radi polovicno i u biti ne radi ono za sto se oglasava jer ga se moze prevariti na puno nacina...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
zoki.zlikowski kaže...
Vidi se da ste zakljucani unutar svog sela. U Americi se stotinama godina sve patentira i patentirat ce se. Istvoremeno, patentiranje ne znaci "Vise se ne smije koristiti" nego "Ja sam to smislio prvi i mozes koristiti, ali plati". Ne razumijem sta je tu tako cudno?

 

Osim što je čudno da ne razumiješ što je tu čudno, čudno je to što to se često radi o: "Netko je to smislio, a mi smo prvi patentirali i sad ćemo sve ostale j****i. u zdrav mozak". Princip bi bio u redu da se iz patenata isključe očiti patenti, tj. ideje koje padaju na pamet u prvih 5 minuta razmišljanja o određenom tehničkom problemu. Dodatno, trebalo bi počistiti patente koji bi trebali spadati pod copyright jer se radi o dizajnu, a ne o tehničkom rješenju. Konačno, SVI patenti bi trebali biti FRAND ako je nekome zaista do općeg boljitka i napretka.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 9:14 (Mycroft).
12 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
zoki.zlikowski kaže...
Vidi se da ste zakljucani unutar svog sela. U Americi se stotinama godina sve patentira i patentirat ce se. Istvoremeno, patentiranje ne znaci "Vise se ne smije koristiti" nego "Ja sam to smislio prvi i mozes koristiti, ali plati". Ne razumijem sta je tu tako cudno?

Čudno je što dozvoljavaju to patentirati onima koji to nisu ni smislili (Appleu primjerice).

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
14 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
N!NO kaže...

Zanimljivo da su uspjeli patentirati nesto sto radi polovicno i u biti ne radi ono za sto se oglasava jer ga se moze prevariti na puno nacina...

  Prepoznavanje lica radi izvrsno. Bude i kod tebe cim se rijesis pristica...

12 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
N!NO kaže...

Zanimljivo da su uspjeli patentirati nesto sto radi polovicno i u biti ne radi ono za sto se oglasava jer ga se moze prevariti na puno nacina...

Da imaš android uređaj znao bi da prije postavljanja "face unlocka" dobiješ upozorenje:

 

Keep these things in mind:

- Face unlock is less secure than a pattern, PIN, or password.

- Someone who looks similar to you could unlock your phone

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
EchoOne kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Vidi se da ste zakljucani unutar svog sela. U Americi se stotinama godina sve patentira i patentirat ce se. Istvoremeno, patentiranje ne znaci "Vise se ne smije koristiti" nego "Ja sam to smislio prvi i mozes koristiti, ali plati". Ne razumijem sta je tu tako cudno?

Čudno je što dozvoljavaju to patentirati onima koji to nisu ni smislili (Appleu primjerice).

Pa kolko sam skuzio po komentarima neki laptopi to vec imau (mada prvi put ujem za to), prema tome ni Google to nije smislio? 

 

I moze neki link na neki Appleov patent, te link nekog uredaja koji je vec imao to sto stoji u patentu prije datuma izdavanja tog patenta? Cisto me zanima..

 -- http://goo.gl/RylEA Nista ja neznam, ja sam tu s biciklom..
12 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
EchoOne kaže...
N!NO kaže...

Zanimljivo da su uspjeli patentirati nesto sto radi polovicno i u biti ne radi ono za sto se oglasava jer ga se moze prevariti na puno nacina...

Da imaš android uređaj znao bi da prije postavljanja "face unlocka" dobiješ upozorenje:

 

Keep these things in mind:

- Face unlock is less secure than a pattern, PIN, or password.

- Someone who looks similar to you could unlock your phone

 

Bez brige, imam ga. I znam dobro kako radi zato sam i napisao ono u originalnom postu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
zoki.zlikowski kaže...
Vidi se da ste zakljucani unutar svog sela. U Americi se stotinama godina sve patentira i patentirat ce se. Istvoremeno, patentiranje ne znaci "Vise se ne smije koristiti" nego "Ja sam to smislio prvi i mozes koristiti, ali plati". Ne razumijem sta je tu tako cudno?

Ćutno je to što već par tvrtki koristi taj patent, trebalo bi se patentirati prije nego što se pošalje na tržište.

Arian RIčko
12 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
gmit kaže...
N!NO kaže...

Zanimljivo da su uspjeli patentirati nesto sto radi polovicno i u biti ne radi ono za sto se oglasava jer ga se moze prevariti na puno nacina...

  Prepoznavanje lica radi izvrsno. Bude i kod tebe cim se rijesis pristica...

Imas srece sto se tebi jos nisu ni poceli pojavljivati. Bez brige, hoce kroz tri, cetiri godine.

12 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
Agent Rico kaže...
I moze neki link na neki Appleov patent, te link nekog uredaja koji je vec imao to sto stoji u patentu prije datuma izdavanja tog patenta? Cisto me zanima..

 

Bila je nedavno nagradna igra na jednom tehničkom portalu gdje su rekli dati neki bolesni miš (nemoj me za riječ uzet, ali nagrada reda veličine do 200$), onome koji im kaže što je točno Apple izmislio (izuzev ere Wozniaka).

 

Mislim da od par tisuća različitih stvari odabrane su samo 3 i to pod upitnikom. Ukoliko nađem link proslijedit ću ti.

 

Google je ovo jednostavno morao patentirati jer je time zaštito stotinjak proizvođača od tužbe jednog.

slide to unlock slide to unlock
Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
14 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
N!NO kaže...
gmit kaže...
N!NO kaže...

Zanimljivo da su uspjeli patentirati nesto sto radi polovicno i u biti ne radi ono za sto se oglasava jer ga se moze prevariti na puno nacina...

  Prepoznavanje lica radi izvrsno. Bude i kod tebe cim se rijesis pristica...

Imas srece sto se tebi jos nisu ni poceli pojavljivati. Bez brige, hoce kroz tri, cetiri godine.

  Elementarni humor #1 - ne mozes me dobiti na istu foru. Moras smisliti nesto novo.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
BlueMax kaže...

Sta kad se obrijem?

Ajde izać vani, dobro se napit...pa probaj ovo kad se ustaneš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
BlueMax kaže...

Sta kad se obrijem?

Cekaj dok ne naraste haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Googleu patent na otključavanje licem

Već je lagano žalosno da ovolik broj ljudi misli da patentirati nešto znači zabraniti proizvodnju drugima i korištenje.

Sve, ali sve što postoji je patentirano. Od obične spajalice ili pvc cijevi koja spaja kotlić sa školjkom do tehnološki puno naprednijih stvari poput touch screena itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 17:19 (Soapy).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Googleu patent na otključavanje licem
BlueMax kaže...

Sta kad se obrijem?

Možeš dodati nekoliko slika iz više kuteva i sa više različitih frizura, s naočalama ili bez recimo, bradom ili bez nje... Ukoliko to zakaže, preostaje ti ukucati patern, pin ili lozinku koju sam odrediš ranije.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Googleu patent na otključavanje licem

pa gle da ovo nije google patentirao onda bi to napravio apple...ko prvi njegova pi?ka

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice