U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom 201

poruka: 12
|
čitano: 2.092
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom 201".
16 godina
offline
U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom 201

Mislim da segregacija radne snage na žene i muškarce u opisu zaposlenih predstavlja oblik šovinizma. Kako to da se ne hvale koliko imaju crnaca u firmi? Zato jer je to rasizam.
Tako da se Google svojim hvalisanjem u biti svrstava u one koji će ženu zaposliti baz obzira na 
sposobnosti za posao koji treba obavljati prije muškarca samo zato da popune pomodni postotak "ženske" radne snage. Diskriminacija. Ako žene više biološki/interesno/kulturološki naginju tome da budu frizerke, plesačice, pedikerke, koreografkinje, biologinje, lingvistice, pedijatrice,  ili šta ja znam, defektologinje... zašto forsati da svi budu jednako zastupljeni u svemu? Ja nebih žene gurao ni u rudnike ni u vodoinstalaterke, zato eto da imamo politički korektan postotak muško ženskih. Ja pak ne želim raditi u dm-u. I ne smatram da je Dm zato bolji ili lošiji jer eto svaki dućan je pun ženskih zaposlenica a muški su u manjini. Kad žena poželi programirati i dobra je u tome, sve pet. Nek radi u guglu,končaru, bude kapetanka tankera, ali pod svojim imenom i prezimenom. A ne rasom ili spolom.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 1:11 (overhaul).
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom
Fali ti koncentracija da pročitaš članak do kraja?

Sumnjam da Google zapošljava nekvalitetne kadrove samo zbog popunjavanja kvote, radi se o tome da se trude pronaći kvalitetne zaposlenike iz manjinskih grupa, zato jer to ima pozitivne učinke na cijelo društvo. Ali tko još u Hrvatskoj razmišlja o tome što je dobro za društvo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
protjeran
offline
U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom 201

Da idu na popunjavanje kvota bi brzo propali. Zamisli da se gle da na to kolko mora biti žena, kineza, crnaca, francuza, meksikanaca, talijana, pedera, budista, šiksa, muslimana..... uglavnom glupost.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom
daniel.hajdinjak666 kaže...

Da idu na popunjavanje kvota bi brzo propali. Zamisli da se gle da na to kolko mora biti žena, kineza, crnaca, francuza, meksikanaca, talijana, pedera, budista, šiksa, muslimana..... uglavnom glupost.

 Ali to rade. Nisi znao da doista popunjavaju radna mjesta po kvoti?

 

Probaj i Miamiju imati firmu od 1000 zaposlenih bijelih, visokih muskaraca i imati iste takve na reklami.

 

Pa u USA u obiteljskim serijama koje se prikazuju u vecernjem terminu postoji postotak rasa koji se mora ispuniti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom
Zašto bi u Miamiju, gdje je bijelaca 12%, imao kompaniju isključivo s bijelcima, osim ako si rasist? To je kao da u Zagrebu imaš kompaniju s 2000 radnika isključivo Srba. I još ju tako reklamiraš.

Inače, rasne kvote je američki Vrhovni sud proglasio neustavnima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom 201

ajmo sad u nas izmjeriti kvotu/zastupljenost u nezaposlenosti. možemo izostaviti inuite, "native americans" i neka brazilska i srednjoafrička plemena. jasno, i male zelene i malo veće mršljukave sive. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom
daniel.hajdinjak666 kaže...

Da idu na popunjavanje kvota bi brzo propali. Zamisli da se gle da na to kolko mora biti žena, kineza, crnaca, francuza, meksikanaca, talijana, pedera, budista, šiksa, muslimana..... uglavnom glupost.

- zapravo idu.. tj to je dio raznih pregovora oko otvaranja ureda u pojedinoj zemlji.. (svi žele googleu naplatiti porez, EU itd..) i tad oni otvore ured npr u francuskoj i zaposle francuze, plaćaju francuski porez itd.. to je po 'ključu' ili po džepu kao kazna koja se mijenja za društveno (bes)koristan rad.. (naravno, ovo je malo izvitopereni prikaz). Slična stvar je svih ostalih predstavništava, MS, banke, FIFA, korporacije i neke egzotične zemlje, otoci, kneževine.. koje tad postanu oaze. Sad EU nešto uvodi 'digitalne' zakone.. ali opet se svede na to gdje će se plaćati porez, nama ili njima a time i naši ili njihovi. Spolovilo, boja kože i sl. je nebitno, moralo bi biti nebitno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom
Visak kaže...
Fali ti koncentracija da pročitaš članak do kraja?

Sumnjam da Google zapošljava nekvalitetne kadrove samo zbog popunjavanja kvote, radi se o tome da se trude pronaći kvalitetne zaposlenike iz manjinskih grupa, zato jer to ima pozitivne učinke na cijelo društvo. Ali tko još u Hrvatskoj razmišlja o tome što je dobro za društvo.

 Čemu adhominem, a da ga nisi potkrijepio ničim osim "sumnjam"?
Kakve pozitivne učinke na društvo čini nabrajanje žena u firmi?
Zašto uvlačiš Hrvatsku u priču? 
Ima je negdje u tekstu koji nisam dovoljno koncentrirano pročitao?
U današnje doba žena je za mene (osim u seksualnom smislu) jednako homo sapiens kao i muškarac.
Jedino po čemu si u firmi neku osobu razlikujem od druge je dakle znanje, sposobnost, i ljudske vrline ili mane.
Ne kažem da i Googleu nije tako, jer na njihovim stranicama nema nikakvih uvjeta (čak ni formalnog obrazovanja)
za prijavu za posao, ali ovaj P.R. u članku daje dojam kakav sam opisao.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom
overhaul kaže...
Visak kaže...
Fali ti koncentracija da pročitaš članak do kraja?

 Čemu adhominem, a da ga nisi potkrijepio ničim osim "sumnjam"?

 U članku piše:

Osim podataka o spolu radnika, izvješće obuhvaća i podatke o zastupljenosti pojedine rase. Unatoč rastu zapošljavanja Afroamerikanaca i Hispanoamerikanaca, oni i dalje čine samo 2 odnosno 3% zaposlenika u Googleu. 

A ti kažeš:

Kako to da se ne hvale koliko imaju crnaca u firmi?

Ne djeluje li to kao da nisi pročitao do kraja?

 

overhaul kaže...

 Kakve pozitivne učinke na društvo čini nabrajanje žena u firmi?
Zašto uvlačiš Hrvatsku u priču? 

Nabrajanje ima ulogu podsjećanja na važnost uključivanja žena (i ostalih podzastupljenih skupina) u vodeće tehnologije. A ako biraš najbolje kandidate iz poola koji je dva puta veći, logično je da ćeš moći izabrati kvalitetnije kadrove. To vrijedi za kompaniju, ali i za društvo u cjelini.

 

Hrvatsku spominjem jer je tvoja reakcija tipična za ovo podneblje (TU to potvrđuju), koje na takve 'zapadnjačke perverzije' gleda s prijezirom. Danas je recimo i kod nas normalno da se na poslu ne puši, a prije samo dvadesetak godina takva ideja je spadala među te perverzije. Slično je i s pravima homoseksualaca, invalida i slično. Zapad je otišao dosta daleko po pitanju ideje (praksa dakako kaska za teorijom) uključivanja svih članova društva, dok smo mi mentalno još na nivou 'pomozi sebi i svom rođi, a ostale ko jebe'.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom 201

Ide mi na jetru ovaj "politički korektni" američki novogovor. Ako već koriste eufemizme tipa afroamerikanci, hispanoamerikanci itd. zašto rasistički vrijeđaju bijelce kad ih ne zovu euroamerikanci?

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom 201

da, ali kakve žene? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U Googleu žene čine 21% novozaposlenih tijekom 201

A koliko tek muslimana ima u google? A zena crnaca? 0,01? Merkelica i obama nista o tome?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice