Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

poruka: 62
|
čitano: 8.846
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps".
15 godina
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

A što ćemo s uploadom ? Kad se tu misle stvari pokrenuti s mrtve točke ?

Deckard
Moj PC  
33 2 hvala 3
14 godina
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

Ocito nikada jer kod nas je ocito manje bitan upload od downloada jer vecina korisnika vise 'skida' podatke nego sto salje ili su ti upiti koje salju podatkovno nezahtjevni, korisnici koji imaju veliki zahtjev za slanjem podataka u odnosu na primanje koriste optiku jer je ona puno prilagodjenija tim zahtjevima.

informatika je kao labirint, jednom uđeš i više nikako da izađeš
Moj PC  
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

Pises gluposti. Ja bi uzeo optiku, al gdje? Ne zivim u Zagrebu, trebam upload, a nemam ni ADSL... bam. 

 

A to je sve zacarani krug.

Nemas upload, nemres ni uploadat. Pa nemres ni imat osnove za trazit veci upload jer nikad nemres vise uploadat nego downloadat jer nemas upload.

Ah....

 

Ja sad nabrojim 200 korisnika koji trebaju upload, a nemaju ni mogucnost za ADSL, tko im kriv kaj ne zive u pojedinim kvartovima po Zagrebu, jel?

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
10 godina
protjeran
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

 

3g, hsdpa, 4g.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Ante kaže...

Pises gluposti. Ja bi uzeo optiku, al gdje? Ne zivim u Zagrebu, trebam upload, a nemam ni ADSL... bam.

Definiraj što znači "trebam upload".

13 godina
neaktivan
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Ante kaže...

Pises gluposti. Ja bi uzeo optiku, al gdje? Ne zivim u Zagrebu, trebam upload, a nemam ni ADSL... bam. 

 

A to je sve zacarani krug.

Nemas upload, nemres ni uploadat. Pa nemres ni imat osnove za trazit veci upload jer nikad nemres vise uploadat nego downloadat jer nemas upload.

Ah....

 

Ja sad nabrojim 200 korisnika koji trebaju upload, a nemaju ni mogucnost za ADSL, tko im kriv kaj ne zive u pojedinim kvartovima po Zagrebu, jel?

Pokušaj potražiti dali itko još nudi DSL.

 

Inače,slijedeči korak neka bude da to stavimo u ustav.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 12:09 (g12356).
14 godina
odjavljen
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

Koga vi peglate? Znači za one ljude po selendrama kojima su brzine bliske praznoj kućici od puža, sad će odjednom bit novaca za centrale, multipleksere i provlačenje novog bakra?

 

P.S. Vidim da je odabran T-Com, jel to znači da su pod utjecajem i Optima i Iskon, pošto su pod T-Comom?

Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
THK kaže...

Koga vi peglate? Znači za one ljude po selendrama kojima su brzine bliske praznoj kućici od puža, sad će odjednom bit novaca za centrale, multipleksere i provlačenje novog bakra?

 

P.S. Vidim da je odabran T-Com, jel to znači da su pod utjecajem i Optima i Iskon, pošto su pod T-Comom?

Ovi u "selendrama" će dobiti neku bežičnu varijantu.

To što je odabran T-com ne odnosi se na ostale navedene.

15 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Ante kaže...

Pises gluposti. Ja bi uzeo optiku, al gdje? Ne zivim u Zagrebu, trebam upload, a nemam ni ADSL... bam. 

 

A to je sve zacarani krug.

Nemas upload, nemres ni uploadat. Pa nemres ni imat osnove za trazit veci upload jer nikad nemres vise uploadat nego downloadat jer nemas upload.

Ah....

 

Ja sad nabrojim 200 korisnika koji trebaju upload, a nemaju ni mogucnost za ADSL, tko im kriv kaj ne zive u pojedinim kvartovima po Zagrebu, jel?

Upravo tako.... ja sam konkretno prvi koji bi bio spreman placati karikiram 30 Mbit/s upload i 10 Mbit/download

 

BTW odnosi li se to i na mobilni internet odnosno hoce li nam i dalje takozvani "prekoraceni FLAT" srezati na bijednih XX KB/s?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 12:32 (lovac82).
16 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
lovac82 kaže...

Upravo tako.... ja sam konkretno prvi koji bi bio spreman placati karikiram 30 Mbit/s upload i 10 Mbit/download

 

BTW odnosi li se to i na mobilni internet odnosno hoce li nam i dalje takozvani "prekoraceni FLAT" srezati na bijednih XX KB/s?

Pristupačan brži Internet <> mogu puno skidat'.

Nema tu nikakvog osiguranog velikog prometa.

16 godina
odjavljen
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

Ja uglavnom dosta prometa trošim jer imam stabilnih 10 mbps i kućni NAS na kojem je torrent klijent. Mislim da sam prošli mjesec spalio oko 800 GB. Uglavnom, oko par TB godišnje mislim... Ali nisam nikada dobio opomenu od provajdera. A kadabih dobio - odmah bih prešao nekom drugom...

Freak Show Inc.
 
3 4 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

ne kuzim cemu ovo, netko tko je ima 144 kbps mozda  mu je samo toliko trebalo,sad ce taj koji treba manje biti PRISILJEN placati vise za nesto sto ne treba (znam da nema bas ovakvih ljudi sa 144 kbps al opet )

vec sad mozes birati ako hoces 1 mbps i vise

svi koji su pogledali ovu poruku imaju brzinu vecu od 1 mbps pa opet cemu ovo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 14:09 (golatificon).
 
0 10 hvala 0
16 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
golatificon kaže...

ne kuzim cemu ovo, netko tko je ima 144 kbps mozda  mu je samo toliko trebalo,sad ce taj koji treba manje biti PRISILJEN placati vise za nesto sto ne treba (znam da nema bas ovakvih ljudi sa 144 kbps al opet )

vec sad mozes birati ako hoces 1 mb i vise

svi koji su pogledali ovu poruku imaju brzinu vecu od 1 mb pa opet cemu ovo?

Nitko te ne tjera imati Internet, plus što će biti i nekih "socijalnih opcija". S druge strane, koliko je to "skuplje"?

9 godina
protjeran
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Friday kaže...

Ja uglavnom dosta prometa trošim jer imam stabilnih 10 mbps i kućni NAS na kojem je torrent klijent. Mislim da sam prošli mjesec spalio oko 800 GB. Uglavnom, oko par TB godišnje mislim... Ali nisam nikada dobio opomenu od provajdera. A kadabih dobio - odmah bih prešao nekom drugom...

S jedne strane places kako treba placati poreze a s druge strane krades licencirani sadrzaj, sram te bilo.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Ivo Robić kaže...

S jedne strane places kako treba placati poreze a s druge strane krades licencirani sadrzaj, sram te bilo.

 

Da, mislim da oni koji zarađuju milijarde trebaju plaćati yebene poreze. Mislim da to nije teško shvatiti. A s druge strane - kad me kino sa djecom ne bude koštalo 200 kn i kad mi za kupovinu sticka država ne bude uzimala određeni iznos za severinu i rozgu - ja ću se prilagoditi. Do onda - {#}

 

BTW - kupujem igre na steamu/originu jer mislim da to vrijedi novaca.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

radujte se, građani

kad čujete glas

da je daunload ubrzan

u taj sveti čas

(j*'** li ih pas).

 

držim kako bi 5 bilo nekakav ljudsko-elektronički minimum. za pece. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I&#39;m not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Ajar kaže...

držim kako bi 5 bilo nekakav ljudsko-elektronički minimum. za pece. {#}

Zašto?!?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Ivo Robić kaže...
Friday kaže...

Ja uglavnom dosta prometa trošim jer imam stabilnih 10 mbps i kućni NAS na kojem je torrent klijent. Mislim da sam prošli mjesec spalio oko 800 GB. Uglavnom, oko par TB godišnje mislim... Ali nisam nikada dobio opomenu od provajdera. A kadabih dobio - odmah bih prešao nekom drugom...

S jedne strane places kako treba placati poreze a s druge strane krades licencirani sadrzaj, sram te bilo.

Od kud ti znas sta on skida, ja sam jucer skinuo 25gb - sigurno mislis ilegalno - sa origina sam skinuo battlefield 3 da ga opet malo zaigram - mozda ljudi skidaju torrente mozda ne, kako god bilo kod nas su brzine sramotne - pogotovo upload - katastrofalno - ako hoces igrati online nitko doma ti nesmije biti na na facebooku a kamo li na yt jer imas pingove vece od ajfel tornja - operateri nista neulazu u infrastrukturu koja je ista kao i u doba ante pavelica - al tako nam i treba kad smo sve prodali - 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 13:43 (lGRACINA).
16 godina
odjavljen
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

Konkretno - uglavnom skidam crtiće. I to one kojih nema u kinu i ne mogu se kupiti. Bude iznimki, ali hej...

Bude strašno puno YT prometa zbog djece (otkrila djeca da se preko TV-a može isto gledati) i tako. Bude tu piratluka, naravno. Ali godišnje pogledam možda 2 filma. Jedna od većih stvari koje sam skinuo unazad mjesec-dva je jedna serija koja se kod nas emitirala prije 10-ak godina i nema je NIGDJE (cca155 GB). Tako da mi se ne čini da baš kradem, jel {#}

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps

čini mi se da oni donose pravila i zakone u suradnji s t-com, ono tipa t-com im kaže da je pokrio zemlju sa bakrom/gsm/... infrastrukturom i da mogu svugdje pružiti 1Mbps i onda ovi to donesu kao pravilo :)

 

evo malo off topic, baš jučer sam saznao da su u vukojebini u Bosni otkud sam rodom inače još prošle godine dobili optiku!!! znači to je mjesto na kojih 1100metara nadmorske visine, a ja tu u Zagrebu ne mogu dobit pošten upload... nisam mislio da će to ikad biti moguće ali dogodilo se :)

 

i gdje je tu sad logika, ispada da Bosna, država u totalnom rasulu ulaže više u optiku nego ovi naši ubirači ogromnih profita.

www.pazii.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 13:56 (luka28).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
lovac82 kaže...
Ante kaže...

Pises gluposti. Ja bi uzeo optiku, al gdje? Ne zivim u Zagrebu, trebam upload, a nemam ni ADSL... bam. 

 

A to je sve zacarani krug.

Nemas upload, nemres ni uploadat. Pa nemres ni imat osnove za trazit veci upload jer nikad nemres vise uploadat nego downloadat jer nemas upload.

Ah....

 

Ja sad nabrojim 200 korisnika koji trebaju upload, a nemaju ni mogucnost za ADSL, tko im kriv kaj ne zive u pojedinim kvartovima po Zagrebu, jel?

Upravo tako.... ja sam konkretno prvi koji bi bio spreman placati karikiram 30 Mbit/s upload i 10 Mbit/download

 

BTW odnosi li se to i na mobilni internet odnosno hoce li nam i dalje takozvani "prekoraceni FLAT" srezati na bijednih XX KB/s?

Ovo i mene zanima ,ali ne vjerujem da će se išta promijeniti jer je meni VIP spuštao na 64 kbps (uzalud onih zajamčenih min. 144 kbps ).

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 18:00 (titko).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Old Iggy kaže...
golatificon kaže...

ne kuzim cemu ovo, netko tko je ima 144 kbps mozda  mu je samo toliko trebalo,sad ce taj koji treba manje biti PRISILJEN placati vise za nesto sto ne treba (znam da nema bas ovakvih ljudi sa 144 kbps al opet )

vec sad mozes birati ako hoces 1 mb i vise

svi koji su pogledali ovu poruku imaju brzinu vecu od 1 mb pa opet cemu ovo?

Nitko te ne tjera imati Internet, plus što će biti i nekih "socijalnih opcija". S druge strane, koliko je to "skuplje"?

Nisam ni rekao da se prisiljava imat internet, nego ja ako hocu 700 kbps ne mogu dobit zbog ovog zakona, skuplje je za mene ako moram placati 1 mbps a trebam 700 kbps, 

16 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
luka28 kaže...

i gdje je tu sad logika, ispada da Bosna, država u totalnom rasulu ulaže više u optiku nego ovi naši ubirači ogromnih profita.

Ne ulaže država već telekomi.

A da bi ulagali moraju imati poslovno opravdanje. Toga u Bosni baš i nema (ali je zato Bosna kakva je).

15 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
titko kaže...

 

BTW odnosi li se to i na mobilni internet odnosno hoce li nam i dalje takozvani "prekoraceni FLAT" srezati na bijednih XX KB/s?

Ovo i mene zanima ,ali nevjerujem da će se išta promijeniti jer je meni VIP spuštao na 64 kbps (uzalud onih zajamčenih min. 144 kbps ).

Odnosi se, ali ne onako kako ste zamislili. 
Prema ovome "zakonu" mora biti dostupno minimalno 1Mbps, što na postojećoj infrastrukturi je.

A to što prema ugovoru operater vama smanji brzinu to je nešto drugo, isto kao da recimo danas uzmete dial-up, dostupno vam je 1 Mbps, ali vi koristite dial-up jer ste tako dogovorili s operaterom. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
mind_challenge kaže...
titko kaže...

 

BTW odnosi li se to i na mobilni internet odnosno hoce li nam i dalje takozvani "prekoraceni FLAT" srezati na bijednih XX KB/s?

Ovo i mene zanima ,ali nevjerujem da će se išta promijeniti jer je meni VIP spuštao na 64 kbps (uzalud onih zajamčenih min. 144 kbps ).

Odnosi se, ali ne onako kako ste zamislili. 
Prema ovome "zakonu" mora biti dostupno minimalno 1Mbps, što na postojećoj infrastrukturi je.

A to što prema ugovoru operater vama smanji brzinu to je nešto drugo, isto kao da recimo danas uzmete dial-up, dostupno vam je 1 Mbps, ali vi koristite dial-up jer ste tako dogovorili s operaterom. 

 

Nije dobra analogija jer dial-up ne može povući 1 mbps. Iako, nisam siguran da operateri smiju smanjiti brzinu na manju od 1 mbps jer ni jedan ugovor ne smije imati odredbu suprotnu zakonskim odredbama. E sad, jel...

 

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
mind_challenge kaže...
titko kaže...

 

BTW odnosi li se to i na mobilni internet odnosno hoce li nam i dalje takozvani "prekoraceni FLAT" srezati na bijednih XX KB/s?

Ovo i mene zanima ,ali nevjerujem da će se išta promijeniti jer je meni VIP spuštao na 64 kbps (uzalud onih zajamčenih min. 144 kbps ).

Odnosi se, ali ne onako kako ste zamislili. 
Prema ovome "zakonu" mora biti dostupno minimalno 1Mbps, što na postojećoj infrastrukturi je.

A to što prema ugovoru operater vama smanji brzinu to je nešto drugo, isto kao da recimo danas uzmete dial-up, dostupno vam je 1 Mbps, ali vi koristite dial-up jer ste tako dogovorili s operaterom. 

Mislim da si potpuno u krivu-minimalna zajamčena brzina znači da ti oni ne smiju uopće ponudit nižu brzinu od ove. A ako sam u nekom članku dobro vidio takva zajamčena minimalna brzina od bivših bijednih 144 kbps  je npr.omogućila de se projekat kao fiskalizacija uopće može provesti.Također da ovi naši uopće nešto razumiju o internetu stavili bi u zakon i minimalni upload. Samo se kod nas  npr ZAMP može hvaliti kako su napravili ugovor sa YT , a korisnici interneta praktično ne mogu  stavljati video na YT uz ponuđeni UL u RH ,a da ne govorimo o uslugama kao što je npr . TwitchTV gdje su zahtjevi za UL još i veći.

12 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
deckard kaže...

A što ćemo s uploadom ? Kad se tu misle stvari pokrenuti s mrtve točke ?

Kod nas - nikada.

 

Razgovaro sam prekjučer sa direktorom manjeg lokalnog ISP-a koji provodi optiku i koaksijalne kabele na mojem području.

Kaže da preko tog koaksijalnog kabela propusnost ide i do 300mbps a cijena je oko 4kn po metru, optički kabel je nešto skuplji ali ništa pretjerano (kaže da ga iz Slovenije nabavljaju).

Trenutno nude za 175 kn (uključen pdv) 12/1 brzinu što je opet dosta malo za moje potrebe, pitao sam zašto ne nude neke veće brzine, odgovor je bio "a eto...".

 

15 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Old Iggy kaže...
Ajar kaže...

držim kako bi 5 bilo nekakav ljudsko-elektronički minimum. za pece. {#}

Zašto?!?

onak, iz zajebancije {#} (to je i odgovor na pitanje s plakatića: "zašto ste nam ukrali heroje")

a taste of &quot;why not&quot; :) a taste of "why not" :)
I know that you believe you understand what you think I said, but I&#39;m not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
Ajar kaže...
Old Iggy kaže...

Zašto?!?

onak, iz zajebancije {#} (to je i odgovor na pitanje s plakatića: "zašto ste nam ukrali heroje")

Je, ali to nije poslovni motiv niti ima neko drugo opravdanje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Građanima Hrvatske minimalno 1 Mbps
THK kaže...

Koga vi peglate? Znači za one ljude po selendrama kojima su brzine bliske praznoj kućici od puža, sad će odjednom bit novaca za centrale, multipleksere i provlačenje novog bakra?

 

P.S. Vidim da je odabran T-Com, jel to znači da su pod utjecajem i Optima i Iskon, pošto su pod T-Comom?

Ne, bit će mjesta na papiru na kojem će te staviti na čekanje. Znam iz iskustva. Svaki zakon mora biti jasno definiran, a u ovom slučaju to znači: što, koliko, po kojoj cijeni, u kojem roku i što ako se to ne napravi. Bez toga ovaj zakon je besmislen. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice