HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

poruka: 60
|
čitano: 15.996
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HAKOM - nova pravila od 1. svibnja".
9 godina
neaktivan
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Odlično.

 

Operateri će se, jasno, buniti kako je tržište previše regulirano, ali ima u ovoj najavi i nekoliko dobrih prijedloga.

 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
BudalastoStvorenje kaže...

Odlično.

 

Operateri će se, jasno, buniti kako je tržište previše regulirano, ali ima u ovoj najavi i nekoliko dobrih prijedloga.

 

 Da, već vidim ukidanje svih manjih bonova...

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
13 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Odlična stvar ovo za otključavanje uređaja i trajanje bonova (naravno ako ih iste ne ukinu kao što kolega parwish kaže)

 

14 godina
odjavljen
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Odlično ovo u vezi dužeg trajanja bonova.

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

a gdje je odluka da operateri placaju poreze i ostale namete koje im hakom i drzava nametne, umjesto da operateri to jednostavno prebace na korisnike, i dalje si trpaju milijune u dep?

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
partwish kaže...

 

 Da, već vidim ukidanje svih manjih bonova...

 Pa neka probaju. Ako im se ospe broj korisnika, predomislit će se.

 

16 godina
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Napokon da koji put ide voda i na naš mlin..

Možda nije neki epohalni pomak, al svakako dobra stvar, u ovim lošim vremenima..

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
Hmm, po ovome me zbog jednostavnosti mogli kod operatera kupovat otkljucanje uredaje. Nema logike da bude zakljucan kad ga svaki trenutak mozes otkljucat.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Nova pravila, a i dalje na tuđu osobnu možeš potpisati ugovor....

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

kaže mi kolega iz Indije kako njih ima 1 miliarda da kod njih nije zaključan niti jedan uređaj i da mogu pričat na svim mrežama.... i koristit tuđe tornjeve.... al obavezno moraju provjeravat dal je uređaj "originalni" jer imaju more kopija

Alienware m17x R4,7970m,16gb Corsair,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
16 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

ajd nije lose, mada nikad nisam imao praksu potpisivati bilo sta na onim standovima gdje me doslovno vuku za rukav kad prolazim kraj njih, a o dobacivanjima necu niti govorit. ili odem u njihovu poslovnicu ili sidnem kuci i procitam sve sta me interesira preko interneta

 

sto se tice bonova, ionako me vise limitira tarifa koju imam nego trajnje bona, tako da mi ti nije nesto revolucinoarno.

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
partwish kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Odlično.

 

Operateri će se, jasno, buniti kako je tržište previše regulirano, ali ima u ovoj najavi i nekoliko dobrih prijedloga.

 

 Da, već vidim ukidanje svih manjih bonova...

 Vrlo lako će operaterska gamad nać način da nas iskoristi, i to mi se čini kao najlogičniji ishod.

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Danas gotovo da nema smisla uzimati preplatu kraj bonova, ljudi naivno potpisuju ugovore zato jer se samsung young 2 dobije za 5 kn uz potpisivanje ugovora, a mobitel vrijedi - (minus) 400 kn.

 

Izuzetak onih kojima je stvarno potrebna jaka tarifa.

 

Gledam malo po T-com stranici, tarifa za mlade, 100 kn (+  radijska frekvencija) 200 min prema svima, 200 por prema svima i 1000 mb po brzini 7,2 mbit. Smjesno losa tarifa sa jos smjesnijom cijenom.

 

Mjesecno potrosim 55 kn (bon od 50 kn) i imam 1000 min, inf. sms i 1000 mb, uz to svakom nadoplatom dobim jos tolko besplatno kn pa prakticki nemam uspostavu poziva.

 

I najbolje od svega nisam nuzan placati 24 mjeseca u komadu fix-nu potrosnju.

 

 

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 20:12 (Edge).
 
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
skoosha kaže...

Nova pravila, a i dalje na tuđu osobnu možeš potpisati ugovor....

 

Na to sam ja upozoravao u temi "T-Com Internet" na ovom forumu jer je jedan forumaš napisao da mu je rečeno da samo mora doći s osobnom vlasnika telefonske linije kako bi aktivirao jednu uslugu. Meni je takva praksa nevjerojatna ali su me u toj temi uredno ignorirali, a vidim da o tome baš ne piše često na ovom forumu.

 

Obi Wan kaže...

 

sto se tice bonova, ionako me vise limitira tarifa koju imam nego trajnje bona, tako da mi ti nije nesto revolucinoarno.

 Tarife na bonove su trenutno jako dobro složene. Tele2 još uvijek nudi Smart s 2000 minuta i 2GB prometa u sljedeće 2 godine (aktivacija do 28.2.2015.), kao i 3GB prometa ako se Tele2 broj kupi na INA-inoj benzinskoj nakon točenja goriva ili broj prenese na Tele2, VIP nudi Zakon s 3GB prometa godinu dana (aktivacija do kraja ožujka 2015.), Simpa nudi tjednu opciju - mjesečno ukupno 2000 minuta i 2GB prometa (aktivacija do sredine ožujka ili do kraja ožujka, nisam siguran), bonbon ima svoju ponudu... Da se fino izabrati i proći povoljno.

 

 

9 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
Edge kaže...

Danas gotovo da nema smisla uzimati preplatu kraj bonova, ljudi naivno potpisuju ugovore zato jer se samsung young 2 dobije za 5 kn uz potpisivanje ugovora, a mobitel vrijedi - (minus) 400 kn.

 

Izuzetak onih kojima je stvarno potrebna jaka tarifa.

 

Gledam malo po T-com stranici, tarifa za mlade, 100 kn (+  radijska frekvencija) 200 min prema svima, 200 por prema svima i 1000 mb po brzini 7,2 mbit. Smjesno losa tarifa sa jos smjesnijom cijenom.

 

Mjesecno potrosim 55 kn (bon od 50 kn) i imam 1000 min, inf. sms i 1000 mb, uz to svakom nadoplatom dobim jos tolko besplatno kn pa prakticki nemam uspostavu poziva.

 

I najbolje od svega nisam nuzan placati 24 mjeseca u komadu fix-nu potrosnju.

 

 

 ne mozes tako gledati, nije svima mob za zajebanciju, nekima kao meni treba pretplata jer si ne mogu zbog posla dopustiti da ostanem bez novaca za poziv, pa da trazim gdje i kako nadoplatiti bon u drugom gradu/drzavi i sl., a nikad ne znam koliko ce mi kada trebati.. 

usput dobijem mob vrijedan vise od 5000kn za 1000kn, na sto nemam prigovora..

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
THK kaže...

Odlično ovo u vezi dužeg trajanja bonova.

 nekad je bon 100kn kod VIPa trajao 3 mjeseca a 200kn 6 mjeseci

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 21:05 (zlatkor).
9 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
digitall kaže...

 

 ne mozes tako gledati, nije svima mob za zajebanciju, nekima kao meni treba pretplata jer si ne mogu zbog posla dopustiti da ostanem bez novaca za poziv, pa da trazim gdje i kako nadoplatiti bon u drugom gradu/drzavi i sl., a nikad ne znam koliko ce mi kada trebati.. 

usput dobijem mob vrijedan vise od 5000kn za 1000kn, na sto nemam prigovora..

 

 Poštujem tvoju potrebu za pretplatom zbog posla. Želim samo razjasniti kako činjenica da netko koristi uslugu na bonove ne znači automatski da mu mobitel služi za zabavu, niti da je socijalni slučaj, niti da mu treba mobitel koji košta najviše 100 kuna i nema niti jednu funkciju osim poziva i SMS-a i slično. Malo mjere u izjavama ne bi škodilo.

 

 

16 godina
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

tako i treba biti, konačno nešto pametno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Pravila, pravila, pravila ... A bon od 100 kuna košta 110. xD

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
BudalastoStvorenje kaže...

 Tarife na bonove su trenutno jako dobro složene. Tele2 još uvijek nudi Smart s 2000 minuta i 2GB prometa u sljedeće 2 godine (aktivacija do 28.2.2015.), kao i 3GB prometa ako se Tele2 broj kupi na INA-inoj benzinskoj nakon točenja goriva ili broj prenese na Tele2, VIP nudi Zakon s 3GB prometa godinu dana (aktivacija do kraja ožujka 2015.), Simpa nudi tjednu opciju - mjesečno ukupno 2000 minuta i 2GB prometa (aktivacija do sredine ožujka ili do kraja ožujka, nisam siguran), bonbon ima svoju ponudu... Da se fino izabrati i proći povoljno.

 

i ja sam preko bona tarifa, na vipu, 35 kn, 1500 min/razgovora, 100 min besplatno prema drugim mrezama, 0,29 uspostava poziva, 2 gb za 35 min... tako da... vise mi je bitno koliko cu iman love da mi tarifa ne propadne (jer ako ne produzim dize mi se cijena na 50 kn)

It's not who u are, it's who u know.
9 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
BudalastoStvorenje kaže...
digitall kaže...

 

 ne mozes tako gledati, nije svima mob za zajebanciju, nekima kao meni treba pretplata jer si ne mogu zbog posla dopustiti da ostanem bez novaca za poziv, pa da trazim gdje i kako nadoplatiti bon u drugom gradu/drzavi i sl., a nikad ne znam koliko ce mi kada trebati.. 

usput dobijem mob vrijedan vise od 5000kn za 1000kn, na sto nemam prigovora..

 

 Poštujem tvoju potrebu za pretplatom zbog posla. Želim samo razjasniti kako činjenica da netko koristi uslugu na bonove ne znači automatski da mu mobitel služi za zabavu, niti da je socijalni slučaj, niti da mu treba mobitel koji košta najviše 100 kuna i nema niti jednu funkciju osim poziva i SMS-a i slično. Malo mjere u izjavama ne bi škodilo.

 

 

 a gdje sam ja to sve nabrojao? lol

napisao sam da ne moze nitko reci; kome jos treba pretplata pored bonova.. jer bez pretplate ne mogu ni zamisliti mob, pa da kao prije 14-15 godina stalno provjeravam koliko jos imam na racunu, da li ce mi biti dosta na slijedecem putu i sl., po meni mob mora biti neogranicen po bilo kojem pitanju, pa koliko potrosim toliko platim i to je to..

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 21:50 (digitall).
9 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
digitall kaže...

 

 a gdje sam ja to sve nabrojao? lol

napisao sam da ne moze nitko reci; kome jos treba pretplata pored bonova.. jer bez pretplate ne mogu ni zamisliti mob, pa da kao prije 14-15 godina stalno provjeravam koliko jos imam na racunu, da li ce mi biti dosta na slijedecem putu i sl., po meni mob mora biti neogranicen po bilo kojem pitanju, pa koliko potrosim toliko platim i to je to..

 Napisao si: "nije svima mob za zajebanciju" na poruku u kojoj se spominju bonovi. Sve ostalo o socijalnom slučaju, mobitelu koji ne smije koštati više od 100 kuna sam ja dodao jer je to tipično razmišlanje dijela korisnika pretplata i neprestano se ponavlja po raznim portalima, forumima i blogovima.

 

14 godina
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

treba ukinuti HAKOM

naprave par kozmetickih izmjena i sad trebamo biti sretni. sto cemo za koju godine opet morat kupovat nove televizore to nema veze, to sto stalno koce brzinu interneta nema veze.....

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Iznenađuje me hakom, pozitivno, eto ipak netko nešto i radi među pustim uhljebima..

Na forumu.hr kad sam komentirao kako je sramotno prikriveno poskupljenje bonova u vidu skraćenog trajanja bonova, bio sam poklopljen komentarom da mi mobitel ni ne treba kad ne potrošim bon za vrijeme dok traje..Eto, tipičan mentalni sklop prosječnog hr korisnika bilo čega..Nije bitno što netko mobitele razne koristi za razne namjene..

 

Recimo, štednja, odgovorno trošenje i slične tričarije kod nas nisu na cijeni..

Treba nalupati račun na pretplati, imao il' nemao,..Dignuti i po koji kredit, koji bilo u kojoj god valuti,  pa poslije tražiti da država oprašta dugove..

Treba biti tipični hrvat, jel'..

 

Nek netko kaže da takvo ponašanje ne prolazi kod nas..

 
9 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
freeman kaže...

treba ukinuti HAKOM

naprave par kozmetickih izmjena i sad trebamo biti sretni. sto cemo za koju godine opet morat kupovat nove televizore to nema veze, to sto stalno koce brzinu interneta nema veze.....

 otkud sad to?

15 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
Loroc kaže...
freeman kaže...

treba ukinuti HAKOM

naprave par kozmetickih izmjena i sad trebamo biti sretni. sto cemo za koju godine opet morat kupovat nove televizore to nema veze, to sto stalno koce brzinu interneta nema veze.....

 otkud sad to?

 Pa hrvatska je sad na MPEG 2. To nece dugo trajat kad tad cemo biti prisiljeni preci na DVB-T2

15 godina
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

Produljenje trajanja bona je super stvar za mnoge korisnike.

 

Uopće, ne razumijem priču "moram pretplatu, bonovi su komplikacija".

Pa i pretplatu moraš plaćati svaki mjesec ili će ti vrlo brzo ograničiti korištenje.  A ako dođeš u tu situaciju,

izlaz ne mora biti ni lak ni brz.

 

Ja kupujem bon od 200 kn i miran sam oko 3 mj., sve se knjiži na teret firme i ni o čemu ne moram misliti.

Upozorenje o isteku tarife/novca automatski stiže, a i ako ostaneš bez novca, stvar se riješi odmah, doslovno bilo gdje

i u bilo koje doba.

Bez zvanja službe za pretplatnike i natezanja je li uplaćeno - je li sjelo.

 

Po mnogome je bon elegantnije rješenje, a da je jeftiniji govori jednostavan račun.

 

Da nema mobitela na pretplati (a zna biti dobrih ponuda, i sam koristim jednoga) mislim da bi

pretplata kao model praktički nestala, ili barem znatno pojeftinila.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
HAKOM - nova pravila od 1. svibnja

1. Ograničeno trajanje bonova je idiotizam - kao da daš banci lovu i oni ti kažu ako ne potrošiš u godinu dana te novce s računa, mi ćemo ti ih uzeti, dakle, to nije lopovski, ili nepošteno, već doslovno kretenski - ako postoji bon od 1kn, on bi trebao trajati dok ga ne potrošiš i nema isprike da tako ne bude

 

2. Cijena telekomunikacijskih usluga u Hrv je među jeftinijima (za ekvivalentne usluge) u razvijenim zemljama (EU - SAD - Kanada)... (ako tko planira popljuvati ovu izjavu, neka najprije ode na stranice bilo kojeg operatora u tim državama i nađe uslugu koja je dostupna u RH i usporedi cijenu)

 

3. Svako dodatno smanjenje je dobro došlo došlo, ali ne vidim neke velike beneficije u navedenim promjenama - sve cijene su i do sada bile transparentne i za svakoga tko se htio informirati vrlo dostupne - osobno sam za svaku tarifu vrlo lako saznao što sadrži i koliko košta - veće beneficije bi bile za korisnike da smanje namete i papirologiju, te tako potaknu operatore na izgradnju optičke mreže, sve ostalo se radi samo da bi se stakao privid da nešto rade.

 

EDIT:

4. koristim mjesečno 700 - 1500 min razgovora prema svim mogućim fiksnim i mobilnim mrežama (500 - 1000 uspostava poziva), oko 500 sms-ova, oko 2GB interneta, molim zagovaratelje bonova da mi nađu tarifu koja će biti jeftinija od 3-4 postojeće tarife na pretplatu koje zadovoljavaju moje potrebe

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 8:57 (Mazga).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
Mazga kaže...

2. Cijena telekomunikacijskih usluga u Hrv je među jeftinijima (za ekvivalentne usluge) u razvijenim zemljama (EU - SAD - Kanada)... (ako tko planira popljuvati ovu izjavu, neka najprije ode na stranice bilo kojeg operatora u tim državama i nađe uslugu koja je dostupna u RH i usporedi cijenu)

 

3. Svako dodatno smanjenje je dobro došlo došlo, ali ne vidim neke velike beneficije u navedenim promjenama - sve cijene su i do sada bile transparentne i za svakoga tko se htio informirati vrlo dostupne - osobno sam za svaku tarifu vrlo lako saznao što sadrži i koliko košta - veće beneficije bi bile za korisnike da smanje namete i papirologiju, te tako potaknu operatore na izgradnju optičke mreže, sve ostalo se radi samo da bi se stakao privid da nešto rade.

 

EDIT:

4. koristim mjesečno 700 - 1500 min razgovora prema svim mogućim fiksnim i mobilnim mrežama (500 - 1000 uspostava poziva), oko 500 sms-ova, oko 2GB interneta, molim zagovaratelje bonova da mi nađu tarifu koja će biti jeftinija od 3-4 postojeće tarife na pretplatu koje zadovoljavaju moje potrebe

 Ostavio sam ono što kanim komentirati:

2. Cijene su među jeftinijima jer je takva naša kupovna moć. Tu se nema što za dodati. Digni cijene i nećeš imati korisnika. Prihod po korisniku (ARPU) operaterima (barem za dva od tri) i dalje pada, a to si mogao sam pročitati u njihovim izvještajima za 2014. godinu objavljenim prije kakva 2 tjedna.

 

3. Nije se lako informirati, pogotovo ako nemaš pristup internetu i živiš negdje gdje nema trgovine operatera ili čak ni partnera koji radi u ime operatera. Čak i ako imaš sve to, nisu svi ljudi jednako informacijski pismeni niti se snalaze na Web siteovima operatera na kojima su cjenici i uvjeti korištenja često skriveni. Tek u novije vrijeme sva tri operatera na samome dnu Web siteova imaju linkove na uvjete korištenja i cjenike.

 

4. Nisam siguran da trenutno postoji tarifa na bonove koja bi podnijela 1000 uspostava poziva prema svim mrežama uz mali trošak ali to svakako nije prosjek korištenja mobitela. 500 SMS-ova i 2GB nisu nikakav problem za prepaid tarifu. Ja se i dalje čudim ekipi koja toliko telefonira za potrebe posla kraj činjenice da postoji internet.

16 godina
offline
Re: HAKOM - nova pravila od 1. svibnja
Mazga kaže...

1. Ograničeno trajanje bonova je idiotizam - kao da daš banci lovu i oni ti kažu ako ne potrošiš u godinu dana te novce s računa, mi ćemo ti ih uzeti, dakle, to nije lopovski, ili nepošteno, već doslovno kretenski - ako postoji bon od 1kn, on bi trebao trajati dok ga ne potrošiš i nema isprike da tako ne bude

 

2. Cijena telekomunikacijskih usluga u Hrv je među jeftinijima (za ekvivalentne usluge) u razvijenim zemljama (EU - SAD - Kanada)... (ako tko planira popljuvati ovu izjavu, neka najprije ode na stranice bilo kojeg operatora u tim državama i nađe uslugu koja je dostupna u RH i usporedi cijenu)

 

 

ovak, s pod broj 1 se slazem u potpunosti i to zdusno podrzavam

pod broj dva: kazes cijena TLK usluga u HR je medju jeftinijima? opet slusas floskule iz telekom sektora. mi smo toliko skupi da boli glava, vec sam pisao jednom prilikom da u njemackoj (kad vec spominjes EU) kao jednoj od najrazvijenijih zemalja EU poziv iz mobilne mreze blau.de u fiksnu HR mrezu kosta 0,09€ (recimo da je to 0,70kn (mozda malo vise/manje al da ne racunam u lipu)), a mene na bonbonu minuta poziva kosta 0,88kn ili 0,11€, tu naravno govorimo o medjunarodnom pozivu kad je u pitanju blau.de a o nacionalnom pozivu kad je pitanje o bonbonu (medjunarodni pozivi su oko 5,00kn/min prema DE u bonbonu), s time da i lokalno kod njih unutar DE mreza fiksnih i mobilnih je cijena 0,09€ sa poziv/sms

Postoji i mreza Lebara kojoj je poziv u HR fiksnu mrezu 0,01€ ali ima uspostavu poziva od 0,15€ (sto je jos uvijek jeftinije nego kod nas na bonove u osnovnim tarifama (jer i ovo je osnovna tarifa)

Tako da sto se pojedinih zemalja u EU nisi informiran (za druge zemlje nisam gledao, ali pretpostavljam da je jeftinije ili isto kao u DE)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice