Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

poruka: 133
|
čitano: 28.007
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak".
16 godina
neaktivan
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

Treba prvo naći rješenje za efikasan i koliko-toliko brz i siguran način za prijevoz do planeta koje bismo kolonizirali... Pa tek onda razmišljati o kolonizaciji :D

Potpis ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

 „Naš genetski kod nosi sa sobom sebične i agresivne instinkte koji su nam davali prednost prilikom preživljavanja u prošlosti. pa ne vidim zašto bi i u budućnosti ljudi prestali biti sebični i agresivni,to se sigurno nemamo kaj bojati

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

Sljedeća stanica - Mars.

http://www.youtube.com/user/sfdebris --- recenzije Star Trek epizoda
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

Normalno je da se pod kolonizaciju podrazumijeva i prijevoz, sigurno je da se neće na put krenit sa fiat puntom. Osmijeh

 

Iako cijenim Hawkinga, malo je bezveze to razmišljanje od 200 ili čak milijun godina u naprijed, mislim da bi ipak više pažnje trebalo posvetiti sadašnjosti!

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
Moj PC  
16 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

da je slucajno osto Bush Jumior svemirskog programa ne bi ni bilo a Nasu bi ukinuli u narednih par godina u koirst financiranja vojne industrije zbog "oslobodilcakih" ratova po bliskom istoka

iako je odleprso unazadio je Nasa-in svemirski program za minumum jedno 20 godina

 

jedino ako kinezi krenu, a ima naznake da hoce, mozda se nesto i pokrene, inace ovako sipak - necemo ponovno na mjesec prije 2135 god.

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
Danijel kaže...

Treba prvo naći rješenje za efikasan i koliko-toliko brz i siguran način za prijevoz do planeta koje bismo kolonizirali... Pa tek onda razmišljati o kolonizaciji :D

 Dobro si rekao. Da su se malo ozbiljnije pozabavili sa hladnom fuzijom,mogli smo da sada imati nevjerojatne elektrane i vrlo vjerojatno nekakav impulsni pogon. Trenutni nedostatak te tehnologije je da troši više energije nego li stvara i zbog toga su od nje odustali. Ali glavno da se vdi rat u Iranu i Iraku zbog nafte koje će biti još 60-70 godina i troše se milijuni i milijarde na ta sranja. Jebo Amerikanace! Stvarno su glupi (ne svi,ali velika većina).

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
muhaqeri kaže...

 „Naš genetski kod nosi sa sobom sebične i agresivne instinkte koji su nam davali prednost prilikom preživljavanja u prošlosti. pa ne vidim zašto bi i u budućnosti ljudi prestali biti sebični i agresivni,to se sigurno nemamo kaj bojati

 

Trenutno to (ljudski nagoni), zbog napredovanja tehnologije, nije toliko pozitivna stvar...

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
itf4n kaže...
muhaqeri kaže...

 „Naš genetski kod nosi sa sobom sebične i agresivne instinkte koji su nam davali prednost prilikom preživljavanja u prošlosti. pa ne vidim zašto bi i u budućnosti ljudi prestali biti sebični i agresivni,to se sigurno nemamo kaj bojati

 

Trenutno to (ljudski nagoni), zbog napredovanja tehnologije, nije toliko pozitivna stvar...

 kad smo takvi,i ja bi volio da je drukčije

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
pa bi več danas bili u Enterpriseu i ganjali Ksinde po Prostranstvu:D
14 godina
protjeran
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
Ljuka :D kaže...
pa bi več danas bili u Enterpriseu i ganjali Ksinde po Prostranstvu:D

 ma jebes ksinde ja bi vise volio da naletimo na Citadel i Asarijevke

  

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
dado8 kaže...

da je slucajno osto Bush Jumior svemirskog programa ne bi ni bilo a Nasu bi ukinuli u narednih par godina u koirst financiranja vojne industrije zbog "oslobodilcakih" ratova po bliskom istoka

iako je odleprso unazadio je Nasa-in svemirski program za minumum jedno 20 godina

 

jedino ako kinezi krenu, a ima naznake da hoce, mozda se nesto i pokrene, inace ovako sipak - necemo ponovno na mjesec prije 2135 god.

Ne pratim baš politiku, ali zar nije Bush smislio "Moon, Mars and beyond" program i povećao financiranje Nase?

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
dado8 kaže...
Ljuka :D kaže...
pa bi več danas bili u Enterpriseu i ganjali Ksinde po Prostranstvu:D

 ma jebes ksinde ja bi vise volio da naletimo na Citadel i Asarijevke

 

Ja bi bio djed naseg Sheparda...

webigre.bloger.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 0:42 (FichoM).
14 godina
protjeran
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

Razbijanje ljude na čestice i ponovna materijalizacija je jedini siguran način,

te brz i efikasan, radi seljenja na veće udaljenosti.

 

Bio to "teleporter" ili recimo prijenos radio valom (brzim, ne ovim sporim, jer se kod Plutona gleda utikamica finala 1974 laal).

 

Em nema fizičkog čekanja, em se genetski kod zapisuje u teleporter, i kod ponovnog materijaliziranje nema greške.

 

U slučaju da čovjek "pogine" neprirodnom smrću, teleporter bi čak mogao napraviti "system restore" sa čovjekom.

Naravno, izgubio mi možda par dana/sati rada, ali nwm, radilo bi.

 

Usput, tu je ponovno problem "vječnog života" bez updatea memorije slijeda događaja,

makar bi se i to moglo riješiti, no nisam zagovornik toga.

 

Ako sam za umrijeti, ne želim vječno živjeti. Jedan život mi je dosta...

 

Dva puta biti informatičar je previše...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
14 godina
protjeran
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
DigiMagic kaže...
dado8 kaže...

da je slucajno osto Bush Jumior svemirskog programa ne bi ni bilo a Nasu bi ukinuli u narednih par godina u koirst financiranja vojne industrije zbog "oslobodilcakih" ratova po bliskom istoka

iako je odleprso unazadio je Nasa-in svemirski program za minumum jedno 20 godina

 

jedino ako kinezi krenu, a ima naznake da hoce, mozda se nesto i pokrene, inace ovako sipak - necemo ponovno na mjesec prije 2135 god.

Ne pratim baš politiku, ali zar nije Bush smislio "Moon, Mars and beyond" program i povećao financiranje Nase?

 

ma prvo sta je bush napravio je da je opcenito revidiro izdvajnaje za znanost: hladna fuzija, americki ubrzivac cestica, istrazivanje na maticnim stanicama, nasin program... sve je to za vrijeme njegova dva mandata stavljeno u ler

da onda nakon one nesrece s Columbijom se krenulo u kupovanje simpatija, njemu tada zbog ratova i cjelokupne situacije u drzavi izrazito nenaklonjene javnosti, s tim famoznim Moon, Mars and beyond programom

znam za to jer se maglovito sjecam da je izbila neka frka u znanstvenim krugovima jer su vodeci americki znasntvenici pobunili da Nasu financiraju tako da odbijaju od njihoviih budgeta tj. ukupna izdvajanja za znanost su ostala ista samo su se prenamjenila sredstva dok je s druge strane proracun za vojsku po tko zna koji put masno podebljen

 

Sad ako se ne varam (a ne varam seSmijeh) taj famozni Moon, Mars and beyond je dolaskom Obame totalno reduciran ili cak ukinut zato jer su realno izdvajanje da bi se ostvarilo zacrtano tim programom trebalo biti stostruko veca nego sto je to za njih namjenila Busheva adminstracija

 

politika je zajebana stvar 

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 0:59 (dado8).
15 godina
neaktivan
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

Taj Hawking je takva budala da se to nemoze opisati uopce . Da cemo izumrijeti za 200god , to on kaze , zamislite vi to!

Pa naravno da necemo nestati za 200god , nestat cemo za 100-150god.

 
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

e stevo,o kakvoj ti kolonizaciji pricas,jos brodove saljemo raketom u svemir,astronauti jos nose pelene,nepostoji umjetna gravitacija,upitno je jesmo li uopce i bili na mjesecu,posjet 1.planetu nam je jos u domeni SF-a i nista od toga jos minimum 20-30 godina,sve je to na jako krhkim temeljima

 

malo se precjenjujemo a negledamo realno stanje stvari

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

Ma dobro nije mi jasna fasicnacija novinara svakom Hawkinovom izjavom.

Niti se sjecam kada je izjavio nesto novo sto neznaju i vrapci na grani a niti kada je napravio nesto novo.

Valjda pravi znanstvenici nemaju vrmena za novinare pa ovi uzimaju izjave tipa daj sta das.....

 

 
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
konjRR kaže...

Ma dobro nije mi jasna fasicnacija novinara svakom Hawkinovom izjavom.

Niti se sjecam kada je izjavio nesto novo sto neznaju i vrapci na grani a niti kada je napravio nesto novo.

Valjda pravi znanstvenici nemaju vrmena za novinare pa ovi uzimaju izjave tipa daj sta das.....

 

 neosprono veliki um al za fizicare kazu (pogotovo za teoreticare) sta naprave do svojih tridesetih naprave

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
16 godina
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
vexx5555 kaže...
Danijel kaže...

Treba prvo naći rješenje za efikasan i koliko-toliko brz i siguran način za prijevoz do planeta koje bismo kolonizirali... Pa tek onda razmišljati o kolonizaciji :D

 Dobro si rekao. Da su se malo ozbiljnije pozabavili sa hladnom fuzijom,mogli smo da sada imati nevjerojatne elektrane i vrlo vjerojatno nekakav impulsni pogon. Trenutni nedostatak te tehnologije je da troši više energije nego li stvara i zbog toga su od nje odustali. Ali glavno da se vdi rat u Iranu i Iraku zbog nafte koje će biti još 60-70 godina i troše se milijuni i milijarde na ta sranja. Jebo Amerikanace! Stvarno su glupi (ne svi,ali velika većina).

 Bolje da trose milijune za naftu, nego za idiotarije zvane kao "obnovljivi izvori". Nekako sumnjam da ce nas vjetrenjace , solarna energija i opcenito stednja energija dovesti do ikuda. Zna se koliko energije treba da se uopce dodje do orbite, da ne pricamo negdje dalje.  

Think locally, act globally...
13 godina
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

Opet neka njegova velika misao.

Taj Hawking samo želi privući pažnju. Malo malo daje neke bombasticne izjave samo da se o njemu piše.

 
0 7 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

ja neću biti živ da vidim prvi brod na warp pogon.Plač

We can't change the past we can only affect the future
 
6 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
Champollion kaže...

Normalno je da se pod kolonizaciju podrazumijeva i prijevoz, sigurno je da se neće na put krenit sa fiat puntom. Osmijeh

 

Iako cijenim Hawkinga, malo je bezveze to razmišljanje od 200 ili čak milijun godina u naprijed, mislim da bi ipak više pažnje trebalo posvetiti sadašnjosti!

da, trebalo bi razmišljati na taj način...sadašnjost urediti na taj način da nam budućnost bude svijetla. nimalo svjetline nema trenutno...

13 godina
protjeran
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
dado8 kaže...
Ljuka :D kaže...
pa bi več danas bili u Enterpriseu i ganjali Ksinde po Prostranstvu:D

 ma jebes ksinde ja bi vise volio da naletimo na Citadel i Asarijevke

  

izgleda da će nas u svemir odvesti neki drugi nagon, a ne onaj za preživljavanjem :D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
bugonja kaže...

e stevo,o kakvoj ti kolonizaciji pricas,jos brodove saljemo raketom u svemir,astronauti jos nose pelene,nepostoji umjetna gravitacija,upitno je jesmo li uopce i bili na mjesecu,posjet 1.planetu nam je jos u domeni SF-a i nista od toga jos minimum 20-30 godina,sve je to na jako krhkim temeljima

 

malo se precjenjujemo a negledamo realno stanje stvari

 

amen to that...

 

upravo to .. previse resursa se trenutno u svjetu trosi na takve gluposti da covjecanstvu treba jedna dobar vanjski (elijenski) razlog ( da ne kazem - enemy) , da se prestanu medjusobno mlatiti po glavi i krenu zajedno raditi na obitavanju u svemirskim prostranstvima i ala-zemljanstima.

16 godina
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
Ne kuzim sto neki jamraju. Pa ocito je da u trenutnom svjetovno/politickom poretku nema napretka. Dok god su biznis i korporacije ti koji upravljaju svijetom nema napretka. I u Star Treku je trebao nuklearni rat da dodje ljudima iz guzice u glavu... Njima napredak ni nije cilj, cilj im je samo doci do necega i onda to izmusti koliko ide, pa makar to znacili i kociti napredak. Dok je njima dobro nema zime. A njima ce uvijek biti dobro, zato i rade to sto rade. Mi ostali cemo mozda zivjeti u Megatonu i piti radioaktivnu vodu, no Enclave nece.

Nije Hawking jedini koji tako misli, no za njega su barem ljudi culi. Da je to rekao Larry Niven (koji to prica vec 40 godina) koliko bi vas uopce i obrvu diglo. Isaac Asimov vise nije medju zivima pa on ne moze biti taj koji salje poruke, mada je u svoje vrijeme i on tvrdio isto. I da, taj zakljucak je ocit, no problem je sto u njemu nema love u kratkom roku pa znaci nije isplativ lovasima.
14 godina
offline
Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak

koliko još područja zemlje je nenaseljeno,a ovi trabunjaju o drugim planetima, taj se izgleda nije se maknuo iz velegradova,

 
1 4 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
bus kaže...

koliko još područja zemlje je nenaseljeno,a ovi trabunjaju o drugim planetima, taj se izgleda nije se maknuo iz velegradova,

solarni vjetrovi

asteroidi

globalno zatopljenje

umiranje sunca

14 godina
protjeran
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
RaNzO kaže...
bus kaže...

koliko još područja zemlje je nenaseljeno,a ovi trabunjaju o drugim planetima, taj se izgleda nije se maknuo iz velegradova,

solarni vjetrovi

asteroidi

globalno zatopljenje

umiranje sunca

Da ali to se sve ne dogadja sad niti ce jako uskoro.Na Zemlji mozemo ziviti sigurno jos 100.000 godina i to je zaista puno.Zmaislite malo kako je bilo prije 3000 godina pa onda zamislite kako bi moglo biti u buducnosti.

Sto se tice globalnog zatopljenja to je prirodan proces di se mjenjaju polovi.Prije je Sahara bila ledena pustinja.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
Champollion kaže...

Normalno je da se pod kolonizaciju podrazumijeva i prijevoz, sigurno je da se neće na put krenit sa fiat puntom. Osmijeh

 

Iako cijenim Hawkinga, malo je bezveze to razmišljanje od 200 ili čak milijun godina u naprijed, mislim da bi ipak više pažnje trebalo posvetiti sadašnjosti!

 

ne razumijem. čime bi se to jedan fizičar trebao bavit ... kad je tesla razmišljao o bežičnom prijenosu informacije, energije? dal je onda on trebao razmišljati o parnim strojevima. 200 godina za znanstvenike koji proučavaju svemir je kao za tebe i mene 2 sekunde.

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hawkingov savjet: kolonizacija ili nestanak
konjRR kaže...

Ma dobro nije mi jasna fasicnacija novinara svakom Hawkinovom izjavom.

Niti se sjecam kada je izjavio nesto novo sto neznaju i vrapci na grani a niti kada je napravio nesto novo.

Valjda pravi znanstvenici nemaju vrmena za novinare pa ovi uzimaju izjave tipa daj sta das.....

 

 

On je sa svojim teorijama malo zapeo (i tako već nekih 10-ak godina), tako da je vjerojatno odlučio ovo života što mu je ostalo potrošiti kako bi prenio svijetu poruke koje smatra važnima. A ideja je vjerojatno pokušati pozitivno utjecati na ponovno pokretanje svemirskih programa. Ne vidim ništa loše u tome, dapače - zašto ne bi iskoristio svoj medijski utjecaj za nešto dobro i pozitivno (ako ga već ima)?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice