Higgsov bozon protiv LHC-a

poruka: 50
|
čitano: 9.552
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Higgsov bozon protiv LHC-a".
15 godina
odjavljen
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Aj' ovi bar nisu trabunjali o tome da ce se stvoriti crna rupa koja ce progutati Zemlju Smijeh.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Nije "Schredinger " nego Schrödinger ;)

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

-ako ovo nije jedan od boljih izgovora za neuspjeh.. -vraćanje kroz vrijeme. Genijalno. :)))))

-btw. ona mačka je odavno mrtva.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Akaj drugo očekivati. Današnji znanstvenici nisu više zanesenjaci koji su živjeli za svoja otkrića kakvi su bili do prije čertdesetak godina. Sada su to mamini i tatini sinovi i kćeri kojima je zapravo najvažnija ta titula "znanstvenik" s kojom će se kočoperit u društvu.

Nemože se po noći provodit opijat i drogirat i onda ujutro u "labosu" zmislit nekaj pametnoga.

Današnji svijet napreduje uglavnom samo u svijetu iluzija (čitaj nove grafičke kartice), u svemu ostalom se debelo stagnira ili nazaduje

 
0 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Znaci Higgsov bozon daje cesticama masu iz nicega? Ja sam mislio da masa ne moze nastati iz nicega.

 

I moze li mi netko objasniti ovo s mackom? o.O nasao sam nesto po netu ali i dalje ne kuzim u cemu je bit

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2009 23:40 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Oba ova fizičara tvrde da se prema njihovim izračunima Higgsov bozon nakon stvaranja u LHC-u vraća kroz vrijeme i sprječava LHC da uspješno izvede eksperimente, te na taj način svaki eksperiment koji za cilj ima njegovo otkrivanje - ostaje neuspješan!

Haha, jednostavno sam morao citirati. Carski! Kužim kvantnu fiziku iza ove priče, ali čitajući ovo sam cijelu stvar drugačije vizualizirao.
His name is Bozon, Higgs Bozon, double o-nothing - timetravler. His mission is to travel back through time and stop the LHC guys from ever discovering his identity. ROFL.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a

Ja ne mogu o tome donijeti nikakav sud koji bi imao neki značaj, ali ovo je meni osobno prekrasno, to je nešto poput nove granice ljudskoj znanstvenoj moći (nešto poput Heisenbergovih relacija neodređenosti ili pak deterministički kaos).

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2009 23:43 (bmw_power).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a
AA-d00d kaže...

Znaci Higgsov bozon daje cesticama masu iz nicega? Ja sam mislio da masa ne moze nastati iz nicega.

 

I moze li mi netko objasniti ovo s mackom? o.O nasao sam nesto po netu ali i dalje ne kuzim u cemu je bit

Ne, HB JEST masa.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a

@ AA-dood -bit mačke u kutiji je da postoji u dva (suprotna) stanja 'istovermeno'..  Kvantna fizika... bla-bla. -zapravo samo teoretsko filozofiranje, jer mačka je odavno krepala od žeđi. ;-)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2009 23:45 (ihush).
16 godina
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a

Što se tiče teoretskog filozofiranja, mislim da sam čuo od nekoga da je 75% današnjih novih proizvoda temeljeno na kvantnoj teoriji. A s druge strane može se reči da je "teoretsko filozofiranje" jer se bavi "materijom" koja je na skalama u kojima se čovjek teško intuitivno snalazi, sva objašnjenja su ustvari pokušaj kako dobivene rezultate objasniti "slikama" iz "klasičnog svijeta" kojeg donekle dosta dobro intuitivno razumijemo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a
naxeem kaže...

Ne, HB JEST masa.

Ok, znaci HB daje masu SVIM cesticama u svemiru. Totalni bullsh*t; HB se navodno giba i kako se giba dolazi u neku vrstu interakcije sa cesticama sto ima za posljedicu njihovo postojanje mase, kako onda vreca krumpira od 10kg u izoliranom okolisu (znaci nista ne utjece na tu vrecu na bilo koji nacin) do 'kraja vremena' ce i dalje imati 10kg a HB ju je odavno presisao?

 

ihush kaže...

@ AA-dood -bit mačke u kutiji je da postoji u dva (suprotna) stanja 'istovermeno'..  Kvantna fizika... bla-bla. -zapravo samo teoretsko filozofiranje, jer mačka je odavno krepala od žeđi. ;-)

imas mozda neki link gdje to malo mogu procitati? ono, da mi je ta kvanta fizika konkretno povezana sa ovime? Iznenađen

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a

google ili wiki, kao paradoks.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Ma to im je samo izgovor u slučaju da ga ne otkriju s tim eksperimentom!

 

A najverojatnije ga neće otkriti!  Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a
AA-d00d kaže...
naxeem kaže...

Ne, HB JEST masa.

Ok, znaci HB daje masu SVIM cesticama u svemiru. Totalni bullsh*t; HB se navodno giba i kako se giba dolazi u neku vrstu interakcije sa cesticama sto ima za posljedicu njihovo postojanje mase, kako onda vreca krumpira od 10kg u izoliranom okolisu (znaci nista ne utjece na tu vrecu na bilo koji nacin) do 'kraja vremena' ce i dalje imati 10kg a HB ju je odavno presisao?

Naravno da nisi u pravu.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

naravno da nisamSmijeh pitanje je zasto?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a
AA-d00d kaže...

naravno da nisamSmijeh pitanje je zasto?

Za to sta vrecu krumpira nemozes izolirati od Higgsovog bozona?

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

dobro, krivo sam se izrazio, pitat cu drugacije.

HB se giba, kako se on giba tako bi i masa trebala varirati (ovisnu o udaljenosti u nekom trenutku). Zasto je onda masa neke tvari/predmeta/cestice konstanta (bez vanjskih utjecaja osim HB)?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a
AA-d00d kaže...

dobro, krivo sam se izrazio, pitat cu drugacije.

HB se giba, kako se on giba tako bi i masa trebala varirati (ovisnu o udaljenosti u nekom trenutku). Zasto je onda masa neke tvari/predmeta/cestice konstanta (bez vanjskih utjecaja osim HB)?

Zato jer hb ne postoji sam za sebe.

 

Masa nije konstanta - Opća teorija relativnosti - Kvantna kromodinamika itd.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
15 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Ja bi ovakvo nešto objavio tek kad završi pokus.....po mogućnosti neuspješno...jer ovako je to obično teoretiziranje...:P

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a
Tale kaže...

Ja bi ovakvo nešto objavio tek kad završi pokus.....po mogućnosti neuspješno...jer ovako je to obično teoretiziranje...:P

 

Upravo to... Svi teoretiziraju, a na kraju moze ispasti da je osnova, odnosno sama teorija kriva...

Doduse, takav je i obrazovni sistem i to ne samo kod nas... Tko je god recimo pokusao srusiti teoriju relativnosti tesko da nije dobio komad.

Umjesto da se dopusta kreativnost (pa bila ona i totalno kriva, kod nas se trazi da se nauci iz knjige - zato i tako stojimo po pitanju znanosti). Mi nismo otisli mnogo dalje od onoga 'da je zemlja ravna ploha'.

16 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

a da pokusaju ubrzati u lhc-u gore spomenute krompire?

jel to spada pod kreativnost?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Sama teorija je vrlo vjerojatno točna jer sve upućuje na to.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a
bmw_power kaže...

Ja ne mogu o tome donijeti nikakav sud koji bi imao neki značaj, ali ovo je meni osobno prekrasno, to je nešto poput nove granice ljudskoj znanstvenoj moći

 

Slažem se. Iako se radi još uvijek o nemoći, ali u tome je uzbuđenje ovog doba i vremena koje dolazi. Meni je zanimljivo pratiti kroz razne knjige koje naručujem iz US i UK kako se paradigma čovječanstva mijenja dok obilato pristižu informacije s područja kvantne fizike, genetike i astronomije, koje utječu na ostale discipline, a potom i na šire shvaćanje svijeta, pa i religije.

 

bmw_power kaže...

ili pak deterministički kaos

 

Preciznije je govoriti o teoriji kaosa, zapravo teoriji koja opisuje kako iz naizgled kaosa funkcionira uređen sustav (atmosfera, na primjer).

 

 

 

16 godina
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Dobro, jos uvjek nam ostaje ona druga namjena LHC-a, a to je dokazivanje dodatnih prostornih dimenzija, a samim time eventualno i teorije struna (valjda je to hrv prijevod za "string theory", ako nije neka me netko ispravi).

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a

jel može netko ono s mačkom objasnit jer pol riječi ne razumijem na eng Smijeh

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

teorija bi mozda i bila dobra kad bi bilo moguće putovati natrag kroz vrijeme,

ovdje govorimo o prostor-vremenu nastalom pocetkom svemira, i iako se to relativno vrijeme smatra dimenzijom što, bar matematički, daje mogućnost putovanja kroz isto, većina znanstvenika smatra to vrijeme 'specijalnom dimenzijom' i da je kroz to vrijeme moguće putovati samo naprijed, brže ili sporije, ali ne i unatrag, što je i moje mišljenje. Apsolutno vrijeme nikako nije dimenzija, to je ljudski konstrukt, a ovo relativno, pa u zatvorenoj vremenskoj petlji bi se i moglo (opet matematički), tako da iako putuješ samo naprijed dođeš do nečega što se već dogodilo, ali po meni bi to trebala biti zatvorena prostorno-vremenska petlja, e sad da li takva struktura postoji u svemiru i da li ju je moguće stvoriti ???

u svakom slučaju, to bi značilo da se sve ponavlja i nema nekog smisla u fizici, iako sasvim opravdano u matematici

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Ali ako bi bozon putovao nazad kroz vrijeme i spriječio LHC da ga otkrije u našem svemiru bi taj bozon bio otkriven jer se prošlost ne može promjenit!?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a
Mrgud Veliki kaže...
Tale kaže...

Ja bi ovakvo nešto objavio tek kad završi pokus.....po mogućnosti neuspješno...jer ovako je to obično teoretiziranje...:P

 

Upravo to... Svi teoretiziraju, a na kraju moze ispasti da je osnova, odnosno sama teorija kriva...

Doduse, takav je i obrazovni sistem i to ne samo kod nas... Tko je god recimo pokusao srusiti teoriju relativnosti tesko da nije dobio komad.

Umjesto da se dopusta kreativnost (pa bila ona i totalno kriva, kod nas se trazi da se nauci iz knjige - zato i tako stojimo po pitanju znanosti). Mi nismo otisli mnogo dalje od onoga 'da je zemlja ravna ploha'.

Teorija relativnosti je vrlo vjerojatno točna, a jedan od dokaza je recimo ovo (čak je i sam Einstein to ponudio kao dokaz). Stvar ide uglavnom ovako: Einstein je predložio da se za vrijeme totalne pomrčine sunca gledaju zvijezde blizu sunca. Uglavnom 1919. A. Eddington otišao je fotografirati zvijezde za vrijeme pomrčine sunca negdi na Afričkoj obali, ne sjećam se gdje točno i potvrdio je Einsteinova predviđanja. Nadalje, čak i astronomi koji promatraju udaljene galaksije, ponekad primijete, da se svjetlost zakrivljuje kada prolazi pokraj druge galaksije. Da to nije sve, i GPS ajmo reć radi na principu teorije relativnosti, tj. uzima u obzir teoriju relativnosti kod izračuna. Bilo kako bilo, svaki test koji se postavio teoriji relativnosti, ona je potvrdila i prošla. Tak da sumnjam da se može srušiti...

Zvijezda iza sunca, a vidi se pokraj sunca Zvijezda iza sunca, a vidi se pokraj sunca
Svjetlost udaljene galaksije se zakrivljuje prilikom prolaska pokraj druge galaksije. Svjetlost udaljene galaksije se zakrivljuje prilikom prolaska pokraj druge galaksije.
"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 13:21 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Higgsov bozon protiv LHC-a

Ne želim ulazit u neke detalje ali teroja relativnosti koliko ja znam nije savrseno tocna..to je dokazano sa nekim svijanjem svijetlosti...umejsto 12% je 13%....neznam

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Higgsov bozon protiv LHC-a

Ono sto je meni fascinantno je da ništa po teoriji ne moze ic brze od brzine svijetlosti. Pa da cak mi i mozemo ic tom brzinom, to nam apsolutno ništa ne bi znacilo uzimajuci u obzir velicinu svemira. Kako smo mali i jadni Smijeh

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice