Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

poruka: 31
|
čitano: 6.133
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?".
16 godina
odjavljen
offline
Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

Ne znam kakve oni stručnjake misle privući sa 8500 eura bruto plaće...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Friday kaže...

Ne znam kakve oni stručnjake misle privući sa 8500 eura bruto plaće...

 pa isto takve kakvi rade i vani za istu takvu plaću, jer piše da je vani takva plaća standard, a kod nas znanstvena fantastika te da privuku najbolje ljude moraju staviti plaću kakva je i vani.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
jura kaže...
Friday kaže...

Ne znam kakve oni stručnjake misle privući sa 8500 eura bruto plaće...

 pa isto takve kakvi rade i vani za istu takvu plaću, jer piše da je vani takva plaća standard, a kod nas znanstvena fantastika te da privuku najbolje ljude moraju staviti plaću kakva je i vani.

 

Očekivao bih da su plaće za prave stručnjake veće. Od ovoga će im država uzeti pola, pa ono...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Friday kaže...

 

Očekivao bih da su plaće za prave stručnjake veće. Od ovoga će im država uzeti pola, pa ono...

 da, jedino kaj kod nas država ubire od takve plaće puno više nego vani, ali to je već drugi par rukava...

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 12:44 (jura).
15 godina
offline
Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

Končar je već dobio priznanje i radili su sa njima?

Ok, kako je to djelovalo na gospodarstvo?

 

Budite malo realni, neće se tu okretati milijarde eura da bi to postao zamašnjak ičega a pogotovo rupe bez dna koju zovemo naše gospodarstvo.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

Nece, kao i svim ustanovama politicki ce zaposliti kljucne ljude i to ce polako propasti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Ne shvaćam čime su zaslužili ove podcjenjivačke komentare. Imaju nekakve rezultate i viziju za dalje, a čini se da ih i vani doživljavaju ozbiljno. Imate neke konkretne podatke da to nije tako ili pljuckate iz dosade?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Visak kaže...
Ne shvaćam čime su zaslužili ove podcjenjivačke komentare. Imaju nekakve rezultate i viziju za dalje, a čini se da ih i vani doživljavaju ozbiljno. Imate neke konkretne podatke da to nije tako ili pljuckate iz dosade?

 možda zato kaj imaju tam skaldište prepuno radiaktivnih tvari (samo "žutog kolača" 400 kg!) a nemaju pojma o tome? takvima nije mudro povjeriti ikakav ozbiljan rad. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
moderator
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Ajar kaže...
Visak kaže...
Ne shvaćam čime su zaslužili ove podcjenjivačke komentare. Imaju nekakve rezultate i viziju za dalje, a čini se da ih i vani doživljavaju ozbiljno. Imate neke konkretne podatke da to nije tako ili pljuckate iz dosade?

 možda zato kaj imaju tam skaldište prepuno radiaktivnih tvari (samo "žutog kolača" 400 kg!) a nemaju pojma o tome? takvima nije mudro povjeriti ikakav ozbiljan rad. 

 

 

Tražili me ovi iz HORIZON-a tvoju adresu da ti daju projekt, bazirano na aktivnosti na forumu, al' kad ti znam samo nick...

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Drago kaže...

 

 

Tražili me ovi iz HORIZON-a tvoju adresu da ti daju projekt, bazirano na aktivnosti na forumu, al' kad ti znam samo nick...

 

 

 hvala na dobrim namjerama no nakon niza (blago rečeno) loših iskustava s rvackim i zlovenskim poduzetnicima, odlučio sam od svih svojih struka ostaviti samo jednu i raditi doma kao prevoditelj/sudski too much. slijedom posla sam stalno na netu a BUG je idealan za održavanje sive tvari svježom. tu je i moj border collie, koji traži svo preostalo vrijeme. fala vragu da više odavno nisam oženjen jer bi bilo ... vraga. do bijah školarac (u "onoj" državi), imao sam izvrsne ocjene iz (napredne) fizike i kemije i da život nije htio drugačije, sad bih bio kipar (akademski) a ne mr. sc. ekonomije. bošković is not my cup of tea, jer me zanimala teorijska (astro)fizika (čemu je dobrano doprinio i g. radonić) a ne inženjerska. i make my own horizon 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

Iznimno mi je drago da su dobili novce, ali imam dva pitanja.

 

1. Kad prođe projekt, odakle će se financirati plaće onih koji će se zaposliti za 8500 € bruto?

2. Što se tiče rashodovne strane, sad kad već imaju puno novaca, hoće li se riješiti i sva dugovanja koja su se skupila prethodnih godina da sad u javnosti ne spominjemo kakva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Ajar kaže...
Visak kaže...
Ne shvaćam čime su zaslužili ove podcjenjivačke komentare. Imaju nekakve rezultate i viziju za dalje, a čini se da ih i vani doživljavaju ozbiljno. Imate neke konkretne podatke da to nije tako ili pljuckate iz dosade?

 možda zato kaj imaju tam skaldište prepuno radiaktivnih tvari (samo "žutog kolača" 400 kg!) a nemaju pojma o tome? takvima nije mudro povjeriti ikakav ozbiljan rad. 

 Vjerojatno si čitao samo verziju vijesti u kojoj o cijeloj priči nisu pitali nikoga na IRBu. Evo njihove verzije:

http://m.tportal.hr/vijesti/395723/Zasto-se-Ruder-napada-bas-kada-biljezi-uspjehe.html

 

Državni zavod za nuklearnu sigurnost 2006. obavio je očevid u IRB-u 'radi primjene propisa u svezi s nadzorom posjedovanja i čuvanja te izvještavanja o nuklearnom materijalu i posebnoj opremi'. Tom je prilikom inspekcija Državnog zavoda za nuklearnu sigurnost učinila izravan uvid u propisane isprave i dokumentaciju, te obavljenim očevidom na lokaciji smještaja nuklearnog materijala i opreme utvrdila da se, između ostalog, tzv. mistificiran 'žuti kolač' nalazi i u novom dijelu skladišta, što odgovara evidenciji priloženoj od strane IRB-a.

...

Točna je tvrdnja da sav radioaktivni otpad iz 60-ih i 70-ih godina nije bio detaljno evidentiran jer zakoni tadašnje države nisu isto tražili, ali sve inspekcije kako je gore navedeno imale su konstantan uvid u situaciju.

 

Dakle nije kolač taj koji je bio neevidentiran, nego su nam mediji po običaju lagali da naprave senzciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
neaktivan
offline
Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

Kakve su ovo scifi pričice na bugu? Prvo neki sateliti, rakete u Udbini sad CERN u HR, ludost.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
BMT kaže...

Iznimno mi je drago da su dobili novce, ali imam dva pitanja.

 

1. Kad prođe projekt, odakle će se financirati plaće onih koji će se zaposliti za 8500 € bruto?

Nemam pojma kako posluje IRB, no ideja kod ovakvih subvencija je napraviti komercijalni proizvod (ili više njih) dok traje subvencija, i/ili temeljem novog iskustva/znanja/opreme/poslovnih veza dobiti slične komercijalne projekte za vrijeme ili nakon subvencije. Nije ideja potrošiti sve novce bezveze, a poslije propasti. Barem je tako kod privatnih firmi.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Ajar kaže...
Visak kaže...
Ne shvaćam čime su zaslužili ove podcjenjivačke komentare. Imaju nekakve rezultate i viziju za dalje, a čini se da ih i vani doživljavaju ozbiljno. Imate neke konkretne podatke da to nije tako ili pljuckate iz dosade?

 možda zato kaj imaju tam skaldište prepuno radiaktivnih tvari (samo "žutog kolača" 400 kg!) a nemaju pojma o tome? takvima nije mudro povjeriti ikakav ozbiljan rad. 

 rvacki mentalitet

 

xfact
15 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
=xfact= kaže...

 rvacki mentalitet

 

 hoću reći (pa i reći ću) da možda već tamo i imaju brda vrhunske tehnologije ali se nije sastala komisija za formiranje odbora koji će ustanoviti radnu skupinu za popisivanje inventara. dok sam radio u nekadašnjoj Plivi događale su se takve stvari. i nikome ništa. 

 

a naš mentalitet je takav da sve opravdavamo mentalitetom 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

Ja bih volio da se vratimo na plaće... Jel stvarno moguće da će oni uspjeti dovući VRHUNSKE znanstvenike za kojih 4-5k eura neto?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Sto znaci vrhunski, high, very high ili ultra...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
picajzla0707 kaže...
Sto znaci vrhunski, high, very high ili ultra...

Top notch valjda, ne?

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Glede plaće u znanosti: naša najviša plaća u znanosti je 1800 eura neto. Do te plaće (znanstveni savjetnik u višem zvanju) može se doći nakon najmanje 20 godina rada.
Dakako, neki do te plaće nikad ne dođu. To znači da bi strani stručnjak bio dvaput više plaćen od najbolje plaćenog našeg znanstvenika.
Eto, toliko da znate. Znanstvenicima u Hrvatskoj ne cvatu ruže. (Točnije, nikoga u Hrvatskoj za znanost nije briga - osim rijetkih entuzijasta.)
15 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Friday kaže...

Ja bih volio da se vratimo na plaće... Jel stvarno moguće da će oni uspjeti dovući VRHUNSKE znanstvenike za kojih 4-5k eura neto?

 ja bum im za tu lovu najvrhunskiji znanstvenik (imam već i znanst. reg. broj) u sunčevu sustavu i domah ću izumiti hladnu fuziju kave s vodom na jednosobnoj temperaturi. ostale će stvarno morati dovući (s argumentom puške u leđa), jer sumnjam da će itko doći dobrovoljno. 

 

nota bene plaće, nikad nije bila bitna njezina visina koliko učestalost. ako toliko dobivaš npr. tjedno, ic oke. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

Drago mi je čut ovu vijest, no tužan sam kad skužim da netko tko je proveo ogroman dio svog života učeći,usavršavajući se i misleći sada dobiva manju plaču od k*rve koja se skida pred publikom i tu i tamo neš zjakne u mirkofon.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 13:41 (zerocool12).
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
zerocool12 kaže...

Drago mi je čut ovu vijest, no tužan sam kad skužim da netko tko je proveo ogroman dio svog života učeći,usavršavajući se i misleći sada dobiva manju plaču od k*rve koja se skida pred publikom i tu i tamo neš zjakne u mirkofon.

 

Ne zarađuju naše kurave na estradi nešto puno. Zato ih ima po jahtama, tamo dižu dnevnice

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Friday kaže...
zerocool12 kaže...

Drago mi je čut ovu vijest, no tužan sam kad skužim da netko tko je proveo ogroman dio svog života učeći,usavršavajući se i misleći sada dobiva manju plaču od k*rve koja se skida pred publikom i tu i tamo neš zjakne u mirkofon.

 

Ne zarađuju naše kurave na estradi nešto puno. Zato ih ima po jahtama, tamo dižu dnevnice

 Obračunavam i dnevnice :P

A nije mikrofon jedino što ima u ruci.

--------------------------------------------------------------------------------------------
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
zerocool12 kaže...

 Obračunavam i dnevnice :P

A nije mikrofon jedino što ima u ruci.

 

A jbg, i one su se usavršavale godinama...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
danen kaže...
Glede plaće u znanosti: naša najviša plaća u znanosti je 1800 eura neto. Do te plaće (znanstveni savjetnik u višem zvanju) može se doći nakon najmanje 20 godina rada.
Dakako, neki do te plaće nikad ne dođu. To znači da bi strani stručnjak bio dvaput više plaćen od najbolje plaćenog našeg znanstvenika.
Eto, toliko da znate. Znanstvenicima u Hrvatskoj ne cvatu ruže. (Točnije, nikoga u Hrvatskoj za znanost nije briga - osim rijetkih entuzijasta.)

 Možda bi u Hrvatskoj nekog više interesirali ti znanstvenici da se napokon više povežu sa našim gospodarstvom i da iz toga proizlaze novi proizvodi i novi izvoz.Svaka čast Institutu ,ali da da li mi imamo u javnosti neku poznatu tvrtku koja je izrasla kao spin off suradnje Instituta i gospodarstva ili čak nekog poznatog izvoznog proizvoda? U tom je najveći problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 14:37 (Radoznali).
15 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
danen kaže...
Glede plaće u znanosti: naša najviša plaća u znanosti je 1800 eura neto. Do te plaće (znanstveni savjetnik u višem zvanju) može se doći nakon najmanje 20 godina rada.
Dakako, neki do te plaće nikad ne dođu. To znači da bi strani stručnjak bio dvaput više plaćen od najbolje plaćenog našeg znanstvenika.
Eto, toliko da znate. Znanstvenicima u Hrvatskoj ne cvatu ruže. (Točnije, nikoga u Hrvatskoj za znanost nije briga - osim rijetkih entuzijasta.)

 ovo je jednostavno jezivo. sva sreća da sam odustao od doktorata 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
Ajar kaže...

 ovo je jednostavno jezivo. sva sreća da sam odustao od doktorata 

 

Meni je sad krivo što sam i srednju školu završio!

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?

Sva sreca kaj sam opal prvu godinu faksa....

 

Btw. Ajar mislio sam da ti vec imas doktorat.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 18:29 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska dobiti mali CERN?
zerocool12 kaže...

Sva sreca kaj sam opal prvu godinu faksa....

 

Btw. Ajar mislio sam da ti vec imas doktorat.

 po bolonji da. po starom ne - odustao sam usred pisanja (nakon ispunjenja svih ostalih uvjeta) zbog katastrofalno bezobrazno-dezorganiziranog odnosa spram kandidata na zg sveučilištu. kad shvatiš da znaš više i pametniji si od mentora, okrene ti se želudac. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice