Hoćemo li biti govna i prema androidima?

poruka: 46
|
čitano: 6.970
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćemo li biti govna i prema androidima?".
15 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

a evo što jedan od meni najdražih bandova ima za reći o tome: 

 

sve gravitira egoizmu: netko/nešto je ok dok imamo koristi od toga. onda više ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Pa ljudi su govna i prema ljudima (pogledajte primjere iz Afrike i ove iz Isila), zašto bi bili drugačiji prema strojevima, makar i samomislećim.
9 godina
neaktivan
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

i for one welcome our new robot overlords

 
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Pa strojevi će biti napravljeni da olakšaju život ljudi tako da ne vidim zašto bi napredniji strojevi trebali imati bilo kakva prava. Razmišljanje da će moći "osjećati" bol, tugu, strah itd. i da zato trebaju imati neka prava je u najmanju ruku gl*po. Da bi se moglo reći da im treba dati neka prava, prvo bi trebalo naći odgovor na pitanje što su ljudi i koja je naša uloga u svemiru, pa ako se ti odgovori mogu prenjeti i na umjetno (od strane ljudi) napravljene strojeve, onda im treba dati prava. Ovako su samo strojevi koji nam trebaju pomagati.

 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Pa prema nekima od njih probably, jer smo bad bića po defaultu

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
formula1live kaže...

Pa strojevi će biti napravljeni da olakšaju život ljudi tako da ne vidim zašto bi napredniji strojevi trebali imati bilo kakva prava. Razmišljanje da će moći "osjećati" bol, tugu, strah itd. i da zato trebaju imati neka prava je u najmanju ruku gl*po. Da bi se moglo reći da im treba dati neka prava, prvo bi trebalo naći odgovor na pitanje što su ljudi i koja je naša uloga u svemiru, pa ako se ti odgovori mogu prenjeti i na umjetno (od strane ljudi) napravljene strojeve, onda im treba dati prava. Ovako su samo strojevi koji nam trebaju pomagati.

 

Fast-forward 100 godina u budućnost:

 

"Najpametniji čovjek je duplo gluplji od najglupljeg robota. OK, napravili su naše pretke i to im je svakako zasluga, ali zašto bi im to sad dalo nekakva posebna prava. Što se tiče uloge ljudi, ulogu su ispunili time što su doveli do našeg postojanja i to je to. Nagradimo ih tako da ih sve digitaliziramo i pretvorimo u simulacije. Tako će biti sretniji, kompaktniji i energetski daleko učinkovitiji."

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 14:57 (Mycroft).
16 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Zanimljivo.

Nisam kopao dalje na tu temu (samo pročitao ovo), ali koliko od 100 milijardi neurona se odnosi na svijest, odnosno više moždane funkcije ili kako se već zovu (te dijelove mozga)? Davno sam negdje čitao da je koncentracija neurona najviša u malom mozgu (za motoriku?).

Nek požure simulaciju s tim dijelom mozga (za svijest) pa nek me kopiraju, a kasnije nadograde :D

 

Btw, Drago odakle je slika? Neki film ili drugo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 15:16 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
DrNasty kaže...

Nek požure simulaciju s tim dijelom mozga (za svijest) pa nek me kopiraju, a kasnije nadograde :D

 

 ništa od toga s početka, prvo će se kopirati oni s više nula na računu nego što ja imam lipa

a kad dođu do nas, dotad će te već i vlastita praunučica kopirati u mobitel i igrati se s tobom kao sa talking tomom (samo moraš paziti da je ne raspizdiš, pa da ti ne pobriše zauvijek)

11 godina
neaktivan
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

HDZ će biti protiv zatvaranja tvornica jer je pobačaj grijeh.

Moj PC  
4 7 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

 

 

hm, stavim da krene od tridesete sekunde i ne želi uopće pokrenut video. ili to samo meni?

 

 

Uglavnom, smatram da će to biti jedan veoma zamršen odnos i teško je predvidjeti gdje će nas odvesti.

Asimov u Robotima i Fondaciji ide totalno u krajnost sa svoja 4 zakona robotike (koje slobodno možemo i primjeniti na AI, sve je to isto u suštini) u svrhu spašavanja čovječanstva od njega samog, dok recimo Simmons u Hyperionu pruža nekako realističniju sliku odnosa ljudi i AI i smjera gdje bi to moglo otići. Na neki način stvaranje AI bi mogao biti ravan kontaktu s vanzemaljskom inteligencijom. 

 

Jedno sam siguran, AI kad ga stvore bit će definitivno naš glas izvan sunčevog sustava i ponajviše korišten u svemirska istraživanja i putovanja. 

MPLAB C18
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 15:59 (zhUPer_C18).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Onjegin kaže...

HDZ će biti protiv zatvaranja tvornica jer je pobačaj grijeh.

 mozda bas zatvore. bit ce u strahu da ce i ti glupi roboti biti pametniji od njih i da se robot lako programira da random dize ruke u saboru.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Kad smo već kod video isječaka, ovako ja vidim našu budućnost:

 

Ako netko misli da je to samo film neka provjeri ovo

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Hand_%28nuclear_war%29

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 16:27 (Hrvoje001).
 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
DrNasty kaže...

 

 

Btw, Drago odakle je slika? Neki film ili drugo?

 

A.I. Artificial Intelligence od Spielberga.  Ljudi ga ne vole, meni dobar.

 

This space for rent!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
DrNasty kaže...

Zanimljivo.

Nisam kopao dalje na tu temu (samo pročitao ovo), ali koliko od 100 milijardi neurona se odnosi na svijest, odnosno više moždane funkcije ili kako se već zovu (te dijelove mozga)? Davno sam negdje čitao da je koncentracija neurona najviša u malom mozgu (za motoriku?).

Nek požure simulaciju s tim dijelom mozga (za svijest) pa nek me kopiraju, a kasnije nadograde :D

 

Btw, Drago odakle je slika? Neki film ili drugo?

 

Neuroni se nalaze u cijelom živčanom sustavu, dakle u sve i jednom dijelu tijela, ali nemaju svi istu funkciju; motorni neuroni, senzorni neuroni i interneuroni. To su samo primitivno navedene glavne skupine. Osim neurona, postoje i receptori, te supstance (molekule) koje podražavaju te receptore. Npr. benzodiazepini, lijekovi protiv anksioznosti, koji se često koriste i za lakše induciranje sna (tipa Xanax (alprazolam), Apaurin (diazepam)) se "lijepe" na dio receptora gama-aminobutirične kiseline (GABA).

U probavnom sustavu ima jednako mnogo neurona i receptora kao i u mozgu.

 

Evo nešto o funkcionalnim jedinicama živčanog sustava (engl.)

 

 

Pohvale za lijepo (opširno) napisan članak, potkrijepljen mnogim izvorima! Samo tako nastavite!

If you eliminate the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 17:17 (Trubilo4).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
DrNasty kaže...

Zanimljivo.

Nisam kopao dalje na tu temu (samo pročitao ovo), ali koliko od 100 milijardi neurona se odnosi na svijest, odnosno više moždane funkcije ili kako se već zovu (te dijelove mozga)? Davno sam negdje čitao da je koncentracija neurona najviša u malom mozgu (za motoriku?).

Nek požure simulaciju s tim dijelom mozga (za svijest) pa nek me kopiraju, a kasnije nadograde :D

 

Btw, Drago odakle je slika? Neki film ili drugo?

 

Za gotovo svaku sliku koju vidiš na vijestima, ako koristiš Chrome (nisam siguran za druge browsere), možeš right-clickati na sliku i kliknuti "Search Google for this image" - pretraživanje po slici, čime možeš prilično brzo doći i do izvora.

 

 

Shortcut: Right-click + S

 

If you eliminate the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 16:57 (Trubilo4).
13 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Po naslovu sam pomislio da Drago piše o mobitelima.

 

Šalu na stranu, pomalo sam skeptik da će Androidi zaživjeti u skorije vrijeme. Možda je to zbog razočaranja vezanog uz istraživanje svemira. G

Stručnjak za odmaganje...
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Daleko smo mi od pravog AI.
Pogledajte si film "Automata", realniji je po pitanju umjetne inteligencije.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
formula1live kaže...

Pa strojevi će biti napravljeni da olakšaju život ljudi tako da ne vidim zašto bi napredniji strojevi trebali imati bilo kakva prava. Razmišljanje da će moći "osjećati" bol, tugu, strah itd. i da zato trebaju imati neka prava je u najmanju ruku gl*po. Da bi se moglo reći da im treba dati neka prava, prvo bi trebalo naći odgovor na pitanje što su ljudi i koja je naša uloga u svemiru, pa ako se ti odgovori mogu prenjeti i na umjetno (od strane ljudi) napravljene strojeve, onda im treba dati prava. Ovako su samo strojevi koji nam trebaju pomagati.

 strojevi trebaju biti naši robovi i olakšat nam život do maksimuma da se nebi trošili na bezvezne stvari nego da se mozemo izgrađivati fizicki(sport) i intelektualno ;)

Long Live Freedom
15 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

"imaju li androidi električne hemoroide?" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Ajar kaže...

"imaju li androidi električne hemoroide?" 

 for (int i = 1; i != 0; i++)

MPLAB C18
15 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

"Govna"? Okej, već sam se navikao na novinare u politici i "običnim" medijima, ali zar i vi u Bug-u baš morate biti seljačine? :-(

Moj PC  
3 2 hvala 1
9 godina
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Onjegin kaže...

HDZ će biti protiv zatvaranja tvornica jer je pobačaj grijeh.

jednog dana, kad budeš držao svoje dijete u rukama, sigurno ćeš drugačije razmišljati..

želim ti puno sreće i u ljubavi i u životu, pa tako i oko djece.. ali do tada predlažem da odeš do vrtića, pogledaš malo djecu koja se igraju i onda malo razmisliš prije nego što počneš pisati o istome..

 

 

govoriti o robotima je SCI FI, tako da ok, ali olako govoriti o pobačaju u bilo kojem kontekstu je blago rečeno neodgovorno jer to nije SCI FI - pravo na život ima svako dijete pa i ono nerođeno..

 

PS

i ne, nisam hdzovac, ne sjećam se kad sam zadnji put bio na misi, ali jesam roditelj

 

 

i da, povijest našeg ponašanja ne ide na ruku ni robotima u budućnosti

16 godina
neaktivan
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

 

Mali linkić na srodnu temu:

 

I Computer

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 22:39 (Mycroft).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
eladioms kaže...
Onjegin kaže...

HDZ će biti protiv zatvaranja tvornica jer je pobačaj grijeh.

jednog dana, kad budeš držao svoje dijete u rukama, sigurno ćeš drugačije razmišljati..

želim ti puno sreće i u ljubavi i u životu, pa tako i oko djece.. ali do tada predlažem da odeš do vrtića, pogledaš malo djecu koja se igraju i onda malo razmisliš prije nego što počneš pisati o istome..

Više desetero djece umre svake minute od gladi.

 

Ti i ja ne možemo zamisliti takvu smrt jer nismo vidjeli gladnog čovjeka već desetak godina.

 

To je smrt u delirijumu. Smrt u kojoj svaka stanica mladog tijela ugasne u najvećoj mogućoj patnji. Jedino čime majka može pomoći svom uskoro mrtvom djetetu, jer poslije prelaska granice mase smrt je neizbježna, je da mu vlaži usne i utiša svoje krike.

 

Razmisli o tome prije nego što napišeš post koji poziva na moral i ljubav.

14 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Da abortus grijeh - mislim koji bolesnici i koja bolesna država

xfire: GStyle|KIKI3000
 
2 4 hvala 0
11 godina
online
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
KIKI3ooo kaže...

Da abortus grijeh - mislim koji bolesnici i koja bolesna država

 pa jegiba, grijeh je vjernicima ili ti je to teško za shvatiti ili oni nemaju pravo reći svoje mišljenje

i uostalom nije uopće bio uvredljiv za razliku od tebe, koji se, ako se ne varam, smatraš liberalnim i tolerantnim

i da, nisam vjernik nit mi se sviđa njihova filozofija

16 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Može li mi netko objasniti zašto bismo ikada napravili računalni program koji može patiti ?!? Koja bi bila svrha toga ?

King in the castle, king in the castle ...
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Da pati umjesto nas

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Već vidim matrix scenarij. Pogledajte animatrix. Tamo se točno to događa. Ljudi Govna prema robotima i onda se oni pobune. A koliko ja vidim već sad su roboti u poodmakloj fazi razvoja. Onaj scenarij je neizbježan...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
tjodalv kaže...

Može li mi netko objasniti zašto bismo ikada napravili računalni program koji može patiti ?!? Koja bi bila svrha toga ?

 

Cilj nije napraviti program koji može patiti, već je cilj emuliranje biološkog mozga. Počinje se s c. elegans, već sada se radi na emulaciji muhinog mozga, a onda slijede kralježnjaci - štakori, psi i na kraju, evtl. čovjek. 

 

Hipoteza je (koju ne prihvaćaju svi znanstvenici) da dovoljno složena umjetna inteligencija razvija samosvijest, a računalno emuliranje biološkog mozga emulira sve njegove karakteristike, pa tako pored samosvijesti i emocije, među njima i sposobnost za patnju. 

 

 

 

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice