HRT sramota u 4:3 formatu

poruka: 233
|
čitano: 47.456
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT sramota u 4:3 formatu".
16 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Ma oni starci na HRT-u niti neznaju šta znači FullHD, misle da je to neki komad auta ili štaveć... Tamo radi hrpa neobrazovanih, nestručnih ljudi samo peru lovu koju mi plaćamo i ništa drugo ne rade.

 
24 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

HRT je uredno emitirao 1080 kanal dugo vremena, ali su prestali. NovaTV ga nudi samo na kabelu. Mreža postoji, slika je dobra, ali neki drugi razlozi su problem.

 

Najgore od svega je, što titlove (koji se ne mogu isključiti jer nisu odvojeni od slike, što digitala omogućava), naguraju na crni prostor pa ni oni s TV-ima koji mogu pametno razvući sliku, ne mogu to napraviti jer titlovi forsiraju TV ili se ne vide. U vrijeme kad se 4:3 TV ne može niti kupiti, oni su na 4:3 umjesto 16:9.

 

Najbolje je što im je kvaliteta slike smeće na svim "providerima". RTL ima fantastičnu sliku kod koje jedva da trebaš HD (na običnom signalu), NovaTV solidnu, ali HRT uglavnom govnavu, pogotovo sad na Euru.

 

Ja se ne bih bunio ni na 720p.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 20:50 (Tonči).
Moj PC  
67 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Šta reci koju posluku porati?

mogu samo reci svaka cast na ovom clanku.. skidam kapu..

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. http://db.tt/0iXs5Cx
Moj PC  
17 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Radi se o tromom stroju sa 4000 uhljebljenih neradnika, okačenih na sisu pretplatnika.  Nenavikli na tržišno nadmetanje, skloni jadikovanju i krajnjoj nemaštovitosti.  Vrhunac maštovitosti je ispod loga držati nezanimljivu poruku, bila to neka brand 2012 nagrada ili 30 satni natpis, sutra Hrvatska - Italija.

I taj sićušni dio posla koji se mora odraditi ,odrade honorarci. Ostalih 4000 čeka mirovinu.  Žalosno je da danas privatna radio postaja može biti enormno popularna sa 15 djelatnika, dok za njihov jedan radijski program treba vojska od 250 ljudi.  A čovjek nema što pametno čuti, ništa se nije promijenilo, još je sve na levelu "a sada, sport i glazba", "drugi-drugi".

 
86 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu
Siskin kaže...

Radi se o tromom stroju sa 4000 uhljebljenih neradnika, okačenih na sisu pretplatnika.  Nenavikli na tržišno nadmetanje, skloni jadikovanju i krajnjoj nemaštovitosti.  Vrhunac maštovitosti je ispod loga držati nezanimljivu poruku, bila to neka brand 2012 nagrada ili 30 satni natpis, sutra Hrvatska - Italija.

I taj sićušni dio posla koji se mora odraditi ,odrade honorarci. Ostalih 4000 čeka mirovinu.  Žalosno je da danas privatna radio postaja može biti enormno popularna sa 15 djelatnika, dok za njihov jedan radijski program treba vojska od 250 ljudi.  A čovjek nema što pametno čuti, ništa se nije promijenilo, još je sve na levelu "a sada, sport i glazba", "drugi-drugi".

jednom rječju državna firma.

everybody lies
12 godina
neaktivan
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu

"Mnogi gledatelji iz Slovenije obraćaju se HRT-u ljutiti zbog činjenice da Euro 2012. ne mogu pratiti na HTV2. Iako RTV Slovenija prenosi Euro, mnogi Slovenci radije bi ga pratili na HRT-u zbog, kako kažu, bolje kvalitete prijenosa i analiza u studiju. No, RTV Slovenija ovih je dana zatražila od svog tržišnog regulatora da kabelskim operaterima naloži da zatamne ekrane kada HRT prenosi utakmice s Eura."

 

Sto li je tek u Sloveniji ?! ;))

 

http://slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/177944/Default.aspx

 

 

16 godina
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu

ali to JEST istina.. kamere u hrt studijima su katastrofa.. Ikegami kamere stare ko zna koliko.. vjerojatno još od rata. par puta tjedno gledam taj čemer po studijima..

glavno da bruno kovačević prtlja po novom dnevniku..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 19:46 (nixass).
15 godina
odjavljen
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Doduše, reklama imaju znatno manje, dok su RTL i NovaTV nepodnošljivi. Imaju solidne i odlične dokumentarce, ali rijetko. Svakako, jedva da više gledam TV: HRT samo reprizira (ne znam što imaju aktualno?), a RTL i NovaTV imaju toliko dugačke reklame, da zaboravim što sam gledao. Internet FTW.

Moj PC  
56 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Slažem se sa činjenicama u članku, ali stil kojim je pisan je na razini nekog 16-godišnjeg blogera.

 
8 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu
nixass kaže...

ali to JEST istina.. kamere u hrt studijima su katastrofa.. Ikegami kamere stare ko zna koliko.. vjerojatno još od rata. par puta tjedno gledam taj čemer po studijima..

glavno da bruno kovačević prtlja po novom dnevniku..

Stanje s opremom je pogotovo loše ako se gledaju regionalni centri. Vjerojatno su u centrali već par puta mijenjali opremu dok van centra još uvijek stare Bete vuku po snimanjima, mislim svaka čast tim starim kamerama, neuništive su, ali vrijeme ih je pregazilo.

Don't believe what you're told. Double check.
16 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Sale se malo raspojaso pišući tekst.... zbog atmosfere...nogomet, piva i tako to...

možda pokaže i sisu..dvije...ko zna  {#}

I'm Afraid of Americans
 
27 0 hvala 0
15 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Treba im prestat plačat pretplatu i to je to.

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

hrt je sr*nje nad sr*njima, nova i rtl srednja žalost a max, total, digi misle da pare rastu na drvjeću

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu
Srđela kaže...

"Mnogi gledatelji iz Slovenije obraćaju se HRT-u ljutiti zbog činjenice da Euro 2012. ne mogu pratiti na HTV2. Iako RTV Slovenija prenosi Euro, mnogi Slovenci radije bi ga pratili na HRT-u zbog, kako kažu, bolje kvalitete prijenosa i analiza u studiju. No, RTV Slovenija ovih je dana zatražila od svog tržišnog regulatora da kabelskim operaterima naloži da zatamne ekrane kada HRT prenosi utakmice s Eura."

 

Sto li je tek u Sloveniji ?! ;))

 

http://slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/177944/Default.aspx

 

 

ja gledam na slo2 i kvaliteta je fenomenalna

16 godina
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu
Tonči kaže...

Doduše, reklama imaju znatno manje, dok su RTL i NovaTV nepodnošljivi. Imaju solidne i odlične dokumentarce, ali rijetko. Svakako, jedva da više gledam TV: HRT samo reprizira (ne znam što imaju aktualno?), a RTL i NovaTV imaju toliko dugačke reklame, da zaboravim što sam gledao. Internet FTW.

Hrt nema puno reklama jer im mi placamo mjesecnu pretplatu, a Nova i RTL su komercijalne postaje koje se same financiraju zato imaju maksimalnu dopustenu minutazu reklama!!

 

I da ja jos niasm kupio LCD posto nema smisla dok mi stari dobri CRT radi ko zmaj(72cm ekran, 100hz, milina) ;-)

14 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Kod mene na tv-u od 10k kuna slika ko prije 20 godina. Da ne govorim kad prenose tekmu sa maksimira...ja majko....slika užas.

 

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Kada se spominju regionalni ogranci.  Primjeri iz prakse:

 

Neki xy događaj se dogodio recimo sada u nekom gradu...Split, Osijek, Rijeka, svejedno.  Sve tri TV kuće dobijaju informaciju i jure odraditi prilog za prvi sljedeći termin sa vijestima. 

Hrtovci dolaze sa dva vozila, uglavnom mazda 6 karavan i vw touran.  Bude oko 7-8 ljudi.  Novinarka, nosač kamere, kamerman, tonac, nosač kabela i stativa, vozač.

Nova tv stiže sa malim puntom, kamerman i novinar.  RTL isto u dvojcu.  Snime prilog.  Hrtovci kao konjica svi u vozila i pravac sjedište na montažu priloga.   Nova tv... kamerman spušta kameru, vadi laptop, cut/edit brza sirova montaža i linkom se spaja na tv odašiljač. Šalje prilog u ZG.  Sve odrađeno "on d fejs of d plejs".    Eto odakle nekom treba milijarda kuna za proračun.  Čekaš prilog u 19.15 i 19.30 i uvijek je bolji prilog ove dvojice od priloga osmorice.  Zanimljivo.

 
41 0 hvala 5
16 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Dok se ne zatvori javna televizija ili barem ne prestane sufinancirat istu nece biti srece. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu

Ma treba da se ukine pretplata na TV ja ga osobno ni ovako negledam a plaćam svaki mjesec........

13 godina
protjeran
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Recite vi što hoćete ali HRT ima kvalitetniji program nego nova, rtl, doma i rtl2 svi skupa zajedno. Prošlu jesen/zimu su imali vrhunske filmove naspram ove dvije kuće. Čak sam se i začudio koje filmove su kupili. Dok na novoj i rtl gledamo seagal-a svaki je*beni dan, u kombinaciji sa dudikoff-om ili van damme-om. Da ne govorim o onim užasnim HR sapunicama i još gorim zabavnim programom. Jedino što vrijedi jest novin informativni program. Ostalo - sranje.

 

p.s. Dok se sjetim kad je rtl prenosio rukometno prvenstvo, mrak mi na oči padne. One reklame za čips poljepljene po ljudima - katastrofa. A da ne govorim o komentatorima koji kao da su sa marsa pali.

 
35 1 hvala 1
15 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Sto mi placamo pitate se. Brdo uhljebljenih ljudi. U zatvor oni koji su primili mito i oskrvnuli drzavu a na biro neradnici. Inace cemo se usporedjivati sa africkim zemljama po svemu osim kanibalizmu. A mozda i po tome uskoro.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu

BRAVO Saša! Odličan tekst.

Istu stvar se pitam već godinu dana, nevezano za EURO.

Svi imamo digitalne prijemnike ili televizore, meni se cini da emitiranje u 16:9 uopce nema veze sa kamerama.

 

Mogu emitirat kao RTL, kad je format 4:3 onda ga posalju unutar 16:9. Svi moji prijemnici digitalni i televizori (2 prijemnika na starim TV i jedan novi LCD TV) se znaju sa time nositi.

12 godina
neaktivan
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Ma trebali bi emitirati crno-bijeli prijenos utakmice, pa da nam govore koje su su boje igrači :-)

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Izgleda da je Hrvatska potpuno napustila plan za emitiranje SD ili HD u mpeg4. Vidim da daju Pošti koncesiju za dvbt-2 (pay-tv) koji će se moći gledati samo sa njihovim recieverima ( i da je free tv, na tržištu ima samo par televizora i to ovogodišnjih modela koji podržavaju ovaj standard).  Nova TV je krenula sa testnom HD slikom i to su zaustavili.

Ideja digitalizacije je bila odlično zamišljena, no kao da se promjenila ekipa (ili nešto u njihovim glavama). Dakle krenuli sa dvbt mpeg2 jer je program SD , većina ima  CRT televizore, dvbt prijemnici relativno jeftini. U međuvremenu nove generacije TV imaju Mpeg4 dekodere koji su unatrag kompatibilni sa Mpeg2. Trebalo je samo pokrenuti  HD kanale na mpeg 4 ili dati drugom da to uradi. Zašto ne isti program HRT u SD i HD na različitim kanalima (i tako OiV rade kodiranje u realnom vremenu prije slanja u eter)?

 

Postoji priča da analogno emitiranje U SR i BiH koči daljni razvoj mreže. 

Svi moji CRT-i (koji sam prebacio na vikendicu) od Sony-a starog 15 godina na dalje, imaju opciju 16:9  gdje sami dodaju crne crte (zbijaju sliku sa gornje i donje strane) pa mislim da im izgovori ne leže.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

U 4 banke sam gledao gomilu tekmi u 4:3 pa sam još uvijek živ, i telka mi i je još uvijek 4:3 i bit će dok god radi a radi eto 14 godina uz jedan popravak... samo vi trčite kupovati široke telke za prvenstvo kada ga široko ni ne emitiraju.... Da znam sad ću pokupiti gomilu TD ali nema veze. :)

bug caruje, um klade valja
 
7 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu
Bypass kaže...

Recite vi što hoćete ali HRT ima kvalitetniji program nego nova, rtl, doma i rtl2 svi skupa zajedno. Prošlu jesen/zimu su imali vrhunske filmove naspram ove dvije kuće. Čak sam se i začudio koje filmove su kupili. Dok na novoj i rtl gledamo seagal-a svaki je*beni dan, u kombinaciji sa dudikoff-om ili van damme-om. Da ne govorim o onim užasnim HR sapunicama i još gorim zabavnim programom. Jedino što vrijedi jest novin informativni program. Ostalo - sranje.

 

p.s. Dok se sjetim kad je rtl prenosio rukometno prvenstvo, mrak mi na oči padne. One reklame za čips poljepljene po ljudima - katastrofa. A da ne govorim o komentatorima koji kao da su sa marsa pali.

wtf?

svake godine samo od pretplate zarade milijardu (1000 miliona) i po kuna. opravdanje je da u odnosu na ''komercijalne'' televizije moraju raditi i ''nepopularni''  obrazovni program i sl. ajde prije rata je bilo kvalitetne domaće produkcije, filmova, serija i emisija. danas ništa. crtani filmovi? gdje je to nestalo?  sve to treba rastjerati bičem, kao što je Isus rastjerao one trgovce u Jeruzalemu ili neznam gdje več.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 20:40 (Harold).
12 godina
neaktivan
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

Ja baš gledam na taljanskom programu slika fenomalna jest da kur*** nerazumijem.

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Neo051][img]http://g.bf3stats.com/pc/qvJvFKXL/Neo051.png[/img][/url]
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

I bolje da k... ne razumiješ nego da slušašŠtimca i Ćosića.  {#}

bug caruje, um klade valja
 
8 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HRT sramota u 4:3 formatu

nije tocno da "u Hrvatskoj nemamo DVB-T mrežu koja može prenositi HD sliku". standard kodiranja videa ne ovisi ni na koji nacin o samim odasiljacima i tehnickoj konfiguraciji multipleksa. hrvatska je svojevremeno na području širem od regije jako prednjačila u digitalizaciji televizije općenito. sve je palo u vodu kada se krenulo na potpuni prijelaz i nakon što je hrt hd kanal proveo nekoliko godina vrteći jednoteiste razglednice iz zagreba i plitvičkih jezera.

najsvjetliji trenutak je i bio emitiranje prethodnog europskog prvenstva u čemu smo dakako bili prvi od zemalja susjeda.

danas je tužna istina što je srpski rts (iako u nekim drugim tehničkim stvarima kaska za hrtom) i pokretao dtv-exclusive programe, a ovo prvenstvo se na njihovom, dakako, može i pratiti u hd-u.

 

hrt-u ništa ne stoji na putu da počne emitirati u 16:9 formatu. većina produkcije je već takva, a afd signal (ono što koriste nova i rtl) nije nikakav problem slati. ne znam kad ce im to lupiti u glavu i do kad cemo morati gledati letterbox sliku koja je prosla silu neizrecivo loših konvertera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 20:51 (Doma93).
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HRT sramota u 4:3 formatu
Oldy kaže...

U 4 banke sam gledao gomilu tekmi u 4:3 pa sam još uvijek živ, i telka mi i je još uvijek 4:3 i bit će dok god radi a radi eto 14 godina uz jedan popravak... samo vi trčite kupovati široke telke za prvenstvo kada ga široko ni ne emitiraju.... Da znam sad ću pokupiti gomilu TD ali nema veze. :)

Komentar ti je na razini kao da ja kažem: moja prababa je cijeli život živjela bez TV-a, računala, auta, bicikle, kanalizacije, plina, kasno je nabavila frižider, vodovod i struju, a  vjerojatno nije ni čula za Euro i umrla je s 93 godine sretna. Da, sve je to istina i njoj je bilo dobro.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice