HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

poruka: 53
|
čitano: 7.984
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil".
9 godina
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

Kako izmusti novac iz poduzeća odnosno kako prebaciti dobit u matičnu državu. Praona novca na legalan način...

 
21 1 hvala 0
14 godina
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

Odlikaši sine, odlikaši!

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

Zar smo se za to borili '91-e.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

Prethodni komentar Thinkera je netočan - ne radi se o "praonici novca", bar ne s hrvatskog gledišta. Kupnja financijskih instrumenata ne umanjuje dobit što znači da je na taj iznos plaćen porez na dobit RH.

Također, ne radi se ni o "izvlačenju novca iz države" jer je DT legalni vlasnik HT-a i kada god se isplaćuje dobit, DT dobije svoj udio prema broju dionica koje ima. Znači, nema nikakvog "izvlačenja" (izraz koji idiotski novinari u Hrvatskoj jako vole krivo upotrebljavati) jer je to i legalni i legitimni postupak. Nitko nije vlasnik tvrtke zato da bi se mogao time hvaliti ili radi nekog altruizma - tvrtke se osnivaju i kupuju zato da bi se od njih stekla dobit.

 

Ono o čemu se ovdje radi jest varanje ostalih dioničara. Ne znam točan iznos dionica u vlasništvu DT-a, ali jednostavnosti radi, recimo da se radi o 60%.

Kada HT otkupi 125 MEur obveznica DT-a, onda DT dobije svih 125 M. Da je HT isplatio dobit od 125 MEur, onda bi DT od toga dobio 60% tj. 75 MEur, a ostalih 50 M podijelili bi ostali dioničari.

 

Pritom ne znam kako se obračunava porez za međunarodne kompanije tj. kod isplate dobiti od HT-a, DT mora u svojoj zemlji (Njemačka) prijaviti to kao prihod - ne znam da li se na taj iznos ponovo plaća porez na dobit, ovaj put njemački, ili se izbjegava dvostruko oporezivanje (pogotovo unutar EU). Ako se i to mora platiti, onda je DT ovako izbjegao i plaćanje poreza Njemačkoj. No taj dio nije naš problem, time bi se trebali baviti njemački poreznici, a oni su puno stroži i temeljitiji od naših...

 
24 0 hvala 10
14 godina
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

I sad ce smradovi opet isplatiti neki sitnis od dividende. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Sad će Bakić biti zadovoljan, jer on voli kada djeluju zakoni slobodnog tržišta, koji garantiraju blagostanje i prosperitet.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
SveZauzeto kaže...

Prethodni komentar Thinkera je netočan - ne radi se o "praonici novca", bar ne s hrvatskog gledišta. Kupnja financijskih instrumenata ne umanjuje dobit što znači da je na taj iznos plaćen porez na dobit RH.

 

 Istina, ali zaboravljas da je HT taj novac mogao uloziti u razvoj infrastrukture, zaposlenja novih ljudi, itd. na koji bi nasa drzava imala indirektnu korist. Ovako sav taj novac odlazi u Njemacku za razvoj njihove drzave. I onda se cudimo zasto je Njemacka razvijenija od Hrvatske...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 11:08 (SupremeCommander).
14 godina
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Danke Deutschland?
16 godina
odjavljen
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

Saka u lice dionicarima...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
SupremeCommander kaže...
SveZauzeto kaže...

Prethodni komentar Thinkera je netočan - ne radi se o "praonici novca", bar ne s hrvatskog gledišta. Kupnja financijskih instrumenata ne umanjuje dobit što znači da je na taj iznos plaćen porez na dobit RH.

 

 Istina, ali zaboravljas da je HT taj novac mogao uloziti u razvoj infrastrukture, zaposlenja novih ljudi, itd. na koji bi nasa drzava imala indirektnu korist. Ovako sav taj novac odlazi u Njemacku za razvoj njihove drzave. I onda se cudimo zasto je Njemacka razvijenija od Hrvatske...

 

 

Oprosti ali i da ja imam 125m eura hrvatska bi bila zadnja rupa na svijetu u kojoj bi to uložio :)  I svatko s pol mozga će se složit s tim.

 

13 godina
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

I onda Merkelica zagovara da bi HT trebao raditi glavne komunikacije između gradova (agregacujsku infrastrukturu), a ne neki državni telekom. Pa taj HT drži 90 % trenutne infrastrukture (koja se upotrebljava) - nije li to monopol? A hrpa položene optike stoji gotovo neiskorištena (ali nije HT-ova) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
SveZauzeto kaže...

Prethodni komentar Thinkera je netočan - ne radi se o "praonici novca", bar ne s hrvatskog gledišta. Kupnja financijskih instrumenata ne umanjuje dobit što znači da je na taj iznos plaćen porez na dobit RH.

Također, ne radi se ni o "izvlačenju novca iz države" jer je DT legalni vlasnik HT-a i kada god se isplaćuje dobit, DT dobije svoj udio prema broju dionica koje ima. Znači, nema nikakvog "izvlačenja" (izraz koji idiotski novinari u Hrvatskoj jako vole krivo upotrebljavati) jer je to i legalni i legitimni postupak. Nitko nije vlasnik tvrtke zato da bi se mogao time hvaliti ili radi nekog altruizma - tvrtke se osnivaju i kupuju zato da bi se od njih stekla dobit.

 

Ono o čemu se ovdje radi jest varanje ostalih dioničara. Ne znam točan iznos dionica u vlasništvu DT-a, ali jednostavnosti radi, recimo da se radi o 60%.

Kada HT otkupi 125 MEur obveznica DT-a, onda DT dobije svih 125 M. Da je HT isplatio dobit od 125 MEur, onda bi DT od toga dobio 60% tj. 75 MEur, a ostalih 50 M podijelili bi ostali dioničari.

 

Pritom ne znam kako se obračunava porez za međunarodne kompanije tj. kod isplate dobiti od HT-a, DT mora u svojoj zemlji (Njemačka) prijaviti to kao prihod - ne znam da li se na taj iznos ponovo plaća porez na dobit, ovaj put njemački, ili se izbjegava dvostruko oporezivanje (pogotovo unutar EU). Ako se i to mora platiti, onda je DT ovako izbjegao i plaćanje poreza Njemačkoj. No taj dio nije naš problem, time bi se trebali baviti njemački poreznici, a oni su puno stroži i temeljitiji od naših...

 Djelomično točno. Istina je da se ne radi o umanjenju postojeće dobiti jer je kupnja provedena iz likvidnih sredstava kompanije ali... 

 Ovdje se radi o propuštenoj dobiti jer je ovo beskamatno kreditiranje majke a firma kćer je mogla na puno drugih načina uložiti te novce i ostvariti prihod. Da li bi itko ovdje, da ima te novce, iste posudio bez kamata. Što se tiče poreznog dijela sve tvrdnje stoje.

Democracy is not for the people
16 godina
neaktivan
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

Privatna firma odluci sto napraviti sa svojom lovom, sheeple poludi o urotama protiv Hrvatske...

Nesposobni debil odluci spizditi zbog populizma i uhljebljivanja desetine milijarde kuna koje nemamo na INAu i opticku mrezu rulja prica bajke o nacionalnim interesima...

 

Zaista cudno da je Hrvatska u kur*u.

 
2 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
JudgeDredd kaže...

 Ovdje se radi o propuštenoj dobiti jer je ovo beskamatno kreditiranje majke a firma kćer je mogla na puno drugih načina uložiti te novce i ostvariti prihod.

 A ti to znas kako?

Moguce je da HT radi odluke stetne 49% dionicara, ali to je na tih 49% da utjeruju ako to tako misle.

Ja mislim da je puno vjerojatnije da je HR trziste na kojem se HTu ne isplati ulagati i da su to utvrdili ljudi koji zaraduju 10x vise od mene i tebe zajedno.

7 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Zoidberg kaže...

 A ti to znas kako?

 

 

Pa nemoj tako.. prava Hrvatina zna SVE. I to bolje od nekog glupog HT CEO-a, i svkog drugog CEOa na svijetu kad smo već kod toga :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Pa ako njemačkom vlasniku nije isplativo ulagati dobit u Hrvatsku, onda je jasno sa hrvatski nacionalni interes nije da Nijemci kupuju naše firme, jer je naš nacionalni interes da se ostvarena dobit ovdje reinvestira. Nije to tako teško za shvatiti.

Ako niti jednom privatnom vlasniku nije u interesu reinvestirati, onda nizi jednom ne treba prodavati državna poduzeća. DT nije stvorio HT, pa da sada može s njime raditi što hoće. Smisao prodaje državnih poduzeća je da posluju bolje nakon privatizacije, na korist vlasnika i cijelog društva, a ne da ih budući vlasnik muze isključivo za svoju korist, a na štetu države, malih dioničara i zaposlenika. Ako to nije moguće izvesti onda privatizacija nema smisla.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 1 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo mil

Nije to HT kupio, mi smo! Happy Xmas n Nyear

<----skorvy----> [tcbalkan.eu]
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Visak kaže...
Pa ako njemačkom vlasniku nije isplativo ulagati dobit u Hrvatsku, onda je jasno sa hrvatski nacionalni interes nije da Nijemci kupuju naše firme, jer je naš nacionalni interes da se ostvarena dobit ovdje reinvestira. Nije to tako teško za shvatiti.

Ako niti jednom privatnom vlasniku nije u interesu reinvestirati, onda nizi jednom ne treba prodavati državna poduzeća. DT nije stvorio HT, pa da sada može s njime raditi što hoće. Smisao prodaje državnih poduzeća je da posluju bolje nakon privatizacije, na korist vlasnika i cijelog društva, a ne da ih budući vlasnik muze isključivo za svoju korist, a na štetu države, malih dioničara i zaposlenika. Ako to nije moguće izvesti onda privatizacija nema smisla.

Oh vidi ekonomska nepismenost na internetu...

Tko bi rekao...

Da li se isplati ulagati ili ne odreduje ekonomska stvarnost a ne nekakav fiktivni nacionalni interes po kojem uvijek treba investirati. To sto drzava moze "ulagati" kad hoce je samo zato sto ih boli k za povrat na investiciju...

Inace zasto u HR se isplati manje ulagati nego u recimo Estoniju je: korupcija, porezi, regulativa, neobrazovana radna snaga, monopoli drzavnih poduzeca...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 12:50 (Zoidberg).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Nisi shvatio što sam htio reći. DT ima svoj interes, Hrvatska ima svoj.
Ako su oni u suprotnosti, a mi smo na početku cijele priče vlasnici, onda je suludo prodavati HT, jer je to protiv naših interesa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Zoidberg kaže...
Visak kaže...
Pa ako njemačkom vlasniku nije isplativo ulagati dobit u Hrvatsku, onda je jasno sa hrvatski nacionalni interes nije da Nijemci kupuju naše firme, jer je naš nacionalni interes da se ostvarena dobit ovdje reinvestira. Nije to tako teško za shvatiti.

Ako niti jednom privatnom vlasniku nije u interesu reinvestirati, onda nizi jednom ne treba prodavati državna poduzeća. DT nije stvorio HT, pa da sada može s njime raditi što hoće. Smisao prodaje državnih poduzeća je da posluju bolje nakon privatizacije, na korist vlasnika i cijelog društva, a ne da ih budući vlasnik muze isključivo za svoju korist, a na štetu države, malih dioničara i zaposlenika. Ako to nije moguće izvesti onda privatizacija nema smisla.

Oh vidi ekonomska nepismenost na internetu...

Tko bi rekao...

Da li se isplati ulagati ili ne odreduje ekonomska stvarnost a ne nekakav fiktivni nacionalni interes po kojem uvijek treba investirati. To sto drzava moze "ulagati" kad hoce je samo zato sto ih boli k za povrat na investiciju...

Inace zasto u HR se isplati manje ulagati nego u recimo Estoniju je: korupcija, porezi, regulativa, neobrazovana radna snaga, monopoli drzavnih poduzeca...

 

aj mozda si u pravu a mozda nisi jer oko isplativosti ulaganja je tesko raspravljati kod tih ogromnih tvrtki kad se sjetimo kad je ina morala dici benzin iznad 10 kuna jer bi inace bila u gubicima a na kraju godine ispalo da ina imala najvecu dobit u zemlji, a i oneobrazovanoj radnoj snazi tesko komentirat jer brdo nasih obrazovanih odlazi van jer tu kod nas se nikome ne isplati ih zaposliti pa ih ti isti zaposljavaju vani za vece pare

13 godina
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
hoover kaže...
Danke Deutschland?

 Sta jos ima netko tko misli da nas je Njemacka priznala iz altruizma i povijesno dobrih odnosa hrvatskog i njemackog naroda?

14 godina
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Zoidberg kaže...
Visak kaže...
Pa ako njemačkom vlasniku nije isplativo ulagati dobit u Hrvatsku, onda je jasno sa hrvatski nacionalni interes nije da Nijemci kupuju naše firme, jer je naš nacionalni interes da se ostvarena dobit ovdje reinvestira. Nije to tako teško za shvatiti.

Ako niti jednom privatnom vlasniku nije u interesu reinvestirati, onda nizi jednom ne treba prodavati državna poduzeća. DT nije stvorio HT, pa da sada može s njime raditi što hoće. Smisao prodaje državnih poduzeća je da posluju bolje nakon privatizacije, na korist vlasnika i cijelog društva, a ne da ih budući vlasnik muze isključivo za svoju korist, a na štetu države, malih dioničara i zaposlenika. Ako to nije moguće izvesti onda privatizacija nema smisla.

Oh vidi ekonomska nepismenost na internetu...

Tko bi rekao...

Da li se isplati ulagati ili ne odreduje ekonomska stvarnost a ne nekakav fiktivni nacionalni interes po kojem uvijek treba investirati. To sto drzava moze "ulagati" kad hoce je samo zato sto ih boli k za povrat na investiciju...

Inace zasto u HR se isplati manje ulagati nego u recimo Estoniju je: korupcija, porezi, regulativa, neobrazovana radna snaga, monopoli drzavnih poduzeca...

 

Eto, to su i Nijemci zorno prikazali kada su Kinezi htjeli kupiti par njihovih top tehnoloških firmi, a oni rekoše aha, je, je, evo odmah, samo dajte lovu i vaše je, ma nama je samo bitno ko da više!  

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Zdravek2008 kaže...
Zoidberg kaže...
Visak kaže...
Pa ako njemačkom vlasniku nije isplativo ulagati dobit u Hrvatsku, onda je jasno sa hrvatski nacionalni interes nije da Nijemci kupuju naše firme, jer je naš nacionalni interes da se ostvarena dobit ovdje reinvestira. Nije to tako teško za shvatiti.

Ako niti jednom privatnom vlasniku nije u interesu reinvestirati, onda nizi jednom ne treba prodavati državna poduzeća. DT nije stvorio HT, pa da sada može s njime raditi što hoće. Smisao prodaje državnih poduzeća je da posluju bolje nakon privatizacije, na korist vlasnika i cijelog društva, a ne da ih budući vlasnik muze isključivo za svoju korist, a na štetu države, malih dioničara i zaposlenika. Ako to nije moguće izvesti onda privatizacija nema smisla.

Oh vidi ekonomska nepismenost na internetu...

Tko bi rekao...

Da li se isplati ulagati ili ne odreduje ekonomska stvarnost a ne nekakav fiktivni nacionalni interes po kojem uvijek treba investirati. To sto drzava moze "ulagati" kad hoce je samo zato sto ih boli k za povrat na investiciju...

Inace zasto u HR se isplati manje ulagati nego u recimo Estoniju je: korupcija, porezi, regulativa, neobrazovana radna snaga, monopoli drzavnih poduzeca...

 

aj mozda si u pravu a mozda nisi jer oko isplativosti ulaganja je tesko raspravljati kod tih ogromnih tvrtki kad se sjetimo kad je ina morala dici benzin iznad 10 kuna jer bi inace bila u gubicima a na kraju godine ispalo da ina imala najvecu dobit u zemlji, a i oneobrazovanoj radnoj snazi tesko komentirat jer brdo nasih obrazovanih odlazi van jer tu kod nas se nikome ne isplati ih zaposliti pa ih ti isti zaposljavaju vani za vece pare

 INA je kompanija sa hrpom nesposobnih menandzera (mozda cak ima i kriminala ;) )koja bi na slobodnom trzistu propala dok si rekao Milton Friedman. :D

 Za odlazak brdo nasih obrazovanih: zapitaj se da li bi ih vise ostalo da drzava nekom inzinjeru ne uzima 60-65% place... Takoder ne pomaze struktura "visokoobrazovanih" medu kojima je u proslim desetljecima porastao postotak beskorisnih diploma...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Jehonan kaže...

Eto, to su i Nijemci zorno prikazali kada su Kinezi htjeli kupiti par njihovih top tehnoloških firmi, a oni rekoše aha, je, je, evo odmah, samo dajte lovu i vaše je, ma nama je samo bitno ko da više!  

 

 Njemacka je nazalost prilicno socijalisticka zemlja postala usprkos sjajnim uspjesima kapitalizma u periodu poslije WWII. Tako da sada npr Irska ima bolji gospodarski rast od Njemacke...

16 godina
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Zoidberg kaže...
JudgeDredd kaže...

 Ovdje se radi o propuštenoj dobiti jer je ovo beskamatno kreditiranje majke a firma kćer je mogla na puno drugih načina uložiti te novce i ostvariti prihod.

 A ti to znas kako?

Moguce je da HT radi odluke stetne 49% dionicara, ali to je na tih 49% da utjeruju ako to tako misle.

Ja mislim da je puno vjerojatnije da je HR trziste na kojem se HTu ne isplati ulagati i da su to utvrdili ljudi koji zaraduju 10x vise od mene i tebe zajedno.

   Ma da ne flejmamo jer vidim da smo krenuli u krivom smjeru, a pogotovo Spem koji doista vrijeđa, ali ja bih mu samo uzvratio da sam ponosan što sam Hrvat i za razliku od njega iznosim argumente iza kojih stoji moje znanje i iskustvo iz materije koju komentiram.

  Ali da tebi odgovorim kako znam. Iz aspekta CEO-a (a tko kaž i da ja nisam jedan od njih) koji vodi firmu radije uložim te novce, ajmo reći u neki investicijski fond sa povratom od 3% (niskorizično ulaganje više manje) jer firmi kojoj sam na čelu više zarađujem. Znači čista matematika 3>0. Naravno da nisam implicirao da je meni nastala ikakva šteta jer nisam više dioničar HT pa kao takav nisam niti stakeholder ali to ne znači da ne smijem komentirati, zar ne? Ali isto tako sam pragmatičan da znam da vrijedi ona "veži konja gdje di gazda kaže". A što se tiče samog ulaganja ono se DT-u višestruku isplatilo :)

 

 

 

Democracy is not for the people
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 16:27 (JudgeDredd).
15 godina
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
Thinker kaže...

Kako izmusti novac iz poduzeća odnosno kako prebaciti dobit u matičnu državu. Praona novca na legalan način...

 nesumnjivo pranje love no legalitet je ipak upitan. imali bi tu štošta uskok/heckenschützer/ambusher za iščeprkati (iako možda nije regulirano u njemačkim ili hrvatskim zakonima) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 16:27 (Ajar).
9 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo

Zoidberg 

Dečec, Njemačka treba puno više žgancov pojesti da bi njezina ekonomija od 2 bilijuna eura narasla, nego jedna Irska u kojoj otvoriš jedan, dva malo veća pogona i eto ti rast njihovog BDP-a od 5%.

 

Pusti se ti ekonomije jer imaš deluziju da ju znaš, a nije to bas tak kak se tebi čini

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 17:01 (JozoBozo121).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
JozoBozo121 kaže...

Zoidberg 

Dečec, Njemačka treba puno više žgancov pojesti da bi njezina ekonomija od 2 bilijuna eura narasla, nego jedna Irska u kojoj otvoriš jedan, dva malo veća pogona i eto ti rast njihovog BDP-a od 5%.

 

Pusti se ti ekonomije jer imaš deluziju da ju znaš, a nije to bas tak kak se tebi čini

 odje*i sa patroniziranjem ekonomska neznalico. Irska ima veci gdp ppp od Njemacke.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo
JudgeDredd kaže...
Zoidberg kaže...
JudgeDredd kaže...

 Ovdje se radi o propuštenoj dobiti jer je ovo beskamatno kreditiranje majke a firma kćer je mogla na puno drugih načina uložiti te novce i ostvariti prihod.

 A ti to znas kako?

Moguce je da HT radi odluke stetne 49% dionicara, ali to je na tih 49% da utjeruju ako to tako misle.

Ja mislim da je puno vjerojatnije da je HR trziste na kojem se HTu ne isplati ulagati i da su to utvrdili ljudi koji zaraduju 10x vise od mene i tebe zajedno.

   Ma da ne flejmamo jer vidim da smo krenuli u krivom smjeru, a pogotovo Spem koji doista vrijeđa, ali ja bih mu samo uzvratio da sam ponosan što sam Hrvat i za razliku od njega iznosim argumente iza kojih stoji moje znanje i iskustvo iz materije koju komentiram.

  Ali da tebi odgovorim kako znam. Iz aspekta CEO-a (a tko kaž i da ja nisam jedan od njih) koji vodi firmu radije uložim te novce, ajmo reći u neki investicijski fond sa povratom od 3% (niskorizično ulaganje više manje) jer firmi kojoj sam na čelu više zarađujem. Znači čista matematika 3>0. Naravno da nisam implicirao da je meni nastala ikakva šteta jer nisam više dioničar HT pa kao takav nisam niti stakeholder ali to ne znači da ne smijem komentirati, zar ne? Ali isto tako sam pragmatičan da znam da vrijedi ona "veži konja gdje di gazda kaže". A što se tiče samog ulaganja ono se DT-u višestruku isplatilo :)

 

 

 

 Kamate su svugdje niske... A za HT u Hrvatskoj postoji porez na dividende, mozda ce im trebati lova kasnije... uglavnom ako hoces vidjeti pravu pljacku procitaj ovaj clanak, dio o NEXE(sa tim da te drzava prisiljava da sudjelujes u tome, dok opet ovih 49% dionicara ne moraju biti dionicari HTa a i ako jesu imaju mehanizme kontrole svojih interesa...)

 

http://www.jutarnji.hr/globus/arhiva/velika-mirovinska-laz/4091106/

9 godina
neaktivan
offline
Re: HT kupio obveznice Deutsche Telekoma za gotovo

Eto, ti pričaš s rastu BDP-a pa se prebaciš na PPP. U redu, Irska ima veći PPP, ali ti si rekao da Njemačka raste ni približno koliko Irska (btw, ne raste toliko vise, samo zbog prebacivanja intelektualnih prava i sličnog od strane Applea je narastao za onoliko veliki postotak). Daleko je lakše postići ekonomski rast kad imaš malu ekonomiju, a ne kad imaš veliku. Da bi Njemačka imala gospodarski rast (gledajući PPP) od recimo 5% njima bi gospodarstvo trebalo narasti za 200 milijardi eura, dok bi Irskoj trebalo narasti za 16 milijardi. Za isti postotak treba vise nego 12 puta veću vrijednost. 

 

Lako je generalizirati s postocima i govoriti da nešto ne valja, a kad prevedeš to u konkretne brojke onda je to već sasvim druga slika. Njemačka nije nikakva socijalistička država već ona ima jedan dobar model uređene države, jedini manjak je da se bazira na trgovinskom suficitu, no Njemci definitvno rade na diverzifikaciji svojeg gospodarstva kako i pad u izvozu ne bi utjecao na proračun i državu. Ne sele se ljudi u Njemačku jer ima loš model nego dobar.

 

 

A ustalom, određena doza socijalizma u demokraciji je svakako potrebna sudeći po rastu bogatstva najbogatijih i padu kod običnih ljudi. Također će masovna robotizacija i automatizacija proizvodnih procesa utjecati na to da će se sustavi rada i socijalne pomoći morati mijenjati kako bi se prilagodili novim uvjetima na tržištu. Već je počeo projekt osnovnog dohotka u Finskoj, a vjerujem da će se proširiti i drugdje po svijetu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 18:16 (JozoBozo121).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice