HTC Vive odgođen do travnja

poruka: 21
|
čitano: 2.070
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HTC Vive odgođen do travnja".
16 godina
offline
HTC Vive odgođen do travnja

nije bad bolje da ga jos isklesaju kak spada

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2015 23:19 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC Vive odgođen do travnja

Uh kada sve to krene od sljedeće godine!

HTC Vive, Oculus Rift, Gear VR, Microsoft HoloLens, PlayStation VR, sva ona oprema, sve više se istražuje snimanje Light Field metodom, sve je više VR kamera za snimanje sadržaja u 360 i 180 stupnjeva... Svaki popularniji grafički engine je dobio podršku za VR. Ako se bavite 3D modeliranjem u Blenderu onda pogledajte ovo, riješen je problem equirectangularne projekcije pa je stereo efekt ispravan u bilo kojem smjeru gledanja!

 

Ne treba zaboraviti ni Google Cardbord koji ima značajan doprinos u popularizaciji VRa jer je VR učinio svima pristupačnim i podijelio milijune Cardboarda. Cardboarad je pokrenuo i otvoreni projekt Google Jump (profesionalna kamera koja košta 15 000 USD) iz čijeg je istraživanja proizašla aplikacija Cardboard Camera koja je predstavljena prije nekoliko dana a omogućuje svima da prvi puta mobitelom snimimo 360 stupnjeva u 3D-u. Kada se sjetim koliko je ljudi pljuvalo po Cardboardu bez da su ga isprobali samo zato što je napravljen od kartona a to mu je glavna prednost. Cardboard je bio Googleov veliki uspjeh a sada imamo VR aplikacije i YouTube s podrškom za Cardboard.

 

Otvara se jedno veliko tržište i još veća potreba za razvojem sadašnjeg hardvera, senzora, memorija, ekrana, algoritama za kompresiju VR filmova ogromne rezolucije i velikog frejmrejta (na tome radi Oculus), puno novih izazova...

Mislim da će igranje na monitoru uskoro postati dosadno i nezanimljivo. Jednako kao što je čitanje knjiga postalo dosadno otkako imamo filmove.

A tek druga generacija toga svega...

 

Ako vas zanimaju VR novosti, ovdje imate sve najzanimljivije VR linkove na jednom mjestu: http://www.vrfavs.com/

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 2:07 (DragonShit).
 
3 7 hvala 1
16 godina
offline
HTC Vive odgođen do travnja

ja sam vec spreman sa svojim cf-om za vr

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja
DragonShit kaže...
Jednako kao što je čitanje knjiga postalo dosadno otkako imamo filmove.

 Kakva usporedba, Bože... Naravno da demantiram ovu glupost. :)

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
11 godina
neaktivan
offline
HTC Vive odgođen do travnja

Mislim da ce se najveca bitka vodit izmedju HTC Vive i Oculus Rift sto se tice virtualne stvarnosti, mozda jos Sony upadne tu, ne znam doke su oni odmakli u razvoju.

Google i Samsung tu daleko zaostaju dok Applea nema ni u vidokrugu. 

 

Microsoft je sa svojim HoloLensom otisao u totalno drugom smjeru, oni rade holograme i njihova tehnologija ce se vjerojatno koristiti u inzinjerstvu, medicini i takvih projektima i tu po mom misljenju tu nece imati nikakve konkurencije godinama, dok ce HTC Vive i Oculus Rift ubiti sadasnju gaming industriju.

Cak mislim da ima mjesta i za Oculus Rif i za HTC Vive kao sto sada postoje Xbox i PlayStation.

Nisam siguran ali mislim da Sony zaostaje za njima ali nebi ni njih tako olako odbacio.

 

Mislim da su Samsung i Google fail sto  se tice virtualne stvarnosti, a Apple je tek u zacecima i trebat ce im godine dok dostignu sve ostale.

Izgleda da je google otisao u pogresnom smjeru kad je razvijao Google Glass.

 

Uglavnom, bit ce zanimljivo.

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja
DragonShit, koliko imas godina? Mislim kad mozes izvaliti takvu glupost.
16 godina
offline
HTC Vive odgođen do travnja

joj decko se zanio malo kaj ga odmah napadate

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: HTC Vive odgođen do travnja
kingofthenight kaže...
Mislim da su Samsung i Google fail sto  se tice virtualne stvarnosti

 

Da si barem mrvicu proučio to o čemu pričaš znao bi da Samsung ne razvija vlastiti VR nego koristi postojeću tehnologiju Oculus Rift-a uparenu sa svojim smartphone ekranima. Dodatno, Gear VR podržani uređaji imaju veću rezoluciju i gustoću piksela na display-a nego će Oculus CV imati kad izađe u prvom kvartalu 2016.

 

Dakle Samsung S6 + novi Gear VR = svako oko 1280x1440 (display S6 mobitela, 2560x1440, QHD rezolucija total)

Trenutni Oculus DK2 = svako oko 960 x 1080 (total 1920x1080)

Oculus CV jednom kad izađe = svako oko 1080 x 1200 (total 2160x1200)

 

Zaključak: Novi Gear VR ima bolji display i vjerniji VR nego će Oculus Rift imati u CV, no podrška i mogućnosti su mu limitirane mobilnim OS-om. Dakle, Samsungov Gear VR trenutno daje najčišči i najljepši prikaz VR-a koji je dostupan krajnjim korisnicima.

 

P.S. Imam Gear VR koji sam jučer kupio u Sancta Domenici i koristim ga sa Samsung Galaxy S6 Edge mobilnim telefonom - VR je daleko ugodniji i ljepši za gledati nego Oculus DK2 koji sam isprobao. Nisam protiv Oculus CV-a ni u kojem smislu i vjerujem da će biti vrlo sličan Gear VR-u po kvaliteti prikaza - tako da jedva čekam i to isprobati u gamingu. Dakako, jedva čekam isprobati i HTC Vive koji obećava još i više - upravljanje, kretanje, itd.!

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 0:12 (mrsmith).
14 godina
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja
Citajuci knjigu mozes sam zamisliti likove. lokacije i sve ostalo. Gledajuci film mozes gledati kako je to reziser sebi zamislio otprilike. Dakle fulana usporedba.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja

je bolji ali po cijeni ne jer u startu moras imat flag samsung mob. sto je oko 5,6 keka a oc cv bi trebao biti oko 4keka

15 godina
online
Re: HTC Vive odgođen do travnja
4mal kaže...

je bolji ali po cijeni ne jer u startu moras imat flag samsung mob. sto je oko 5,6 keka a oc cv bi trebao biti oko 4keka

Slažem se :)

 

Ali i uz CV ti treba i komp od barem milju eura

 

EDIT: Ovaj Oculus Cinema je bolesno dobro iskustvo na Gear VR fucking personal home Cineplex! Baš je ogromno!

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 0:06 (mrsmith).
16 godina
offline
HTC Vive odgođen do travnja

znao sam da ces to napisat heh

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 0:06 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja
A kaj drugo. Mi svatko za sebe najbolje zamislja nekaj. Nego mene brine nekaj drugo dok to metnem na glavu neko me moze opljackat i ubit da uopce ne skuzim kaj se dogadja. :p
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC Vive odgođen do travnja

doma uzivaj sa time a ne po vani

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja
I kak bumo grupno gledali tekme? Kaj si to svak stavi na glavu i svak gleda isto ali medjusobno se ne vidimo i ne vidimo gdje nam je cuga? :p
 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: HTC Vive odgođen do travnja
Oldy kaže...
I kak bumo grupno gledali tekme? Kaj si to svak stavi na glavu i svak gleda isto ali medjusobno se ne vidimo i ne vidimo gdje nam je cuga? :p

A jesi ko moja žena... "Ma šta sad i da hoćemo gledati film skupa u tome svako stavi to na glavu i ne možemo se ni naslonit jedno na drugo, niti se vidimo ni čujemo..." Pffff, get over it!

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 0:15 (mrsmith).
16 godina
offline
HTC Vive odgođen do travnja

to nije za tekme nego gaming i VR njavu

 

ma stipu ga malo je cendrav jer je ostaril...oce to sa godinama

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 0:17 (4mal).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja
Neg kaj. Kaj bum po zraku lovil pivu? :)
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC Vive odgođen do travnja

slamka is your friend

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja
No vish da nije idealna tehnologija. Ima mane kao i svaka druga. Pusti ti godine zato ih i imam da malo sire razmisljam. :) Da i kak bum dimil kad me igra iznervira? Da kucu zapalim. Jbga. Ma samo vi dajte tko voli nek izvoli. :)
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Vive odgođen do travnja
Arendelle kaže...
DragonShit kaže...
Jednako kao što je čitanje knjiga postalo dosadno otkako imamo filmove.

 Kakva usporedba, Bože... Naravno da demantiram ovu glupost. :)

Mislim na beletristiku a ne na stručnu literaturu.

Dva i pol milijuna Hrvata u godinu dana ne pročita ni jednu jedinu knjigu. Statistički podaci su činjenica.

Ako misliš da više ljudi pročita neku knjigu nego što je pogledalo film sniman po toj knjizi, onda možda ne živimo na istom planetu.

Ako imaš neke druge podatke, nabaci linkove da pogledam.

Drago mi je da ima ljudi koji redovito čitaju beletristiku ali kakva su tvoja iskustva s VR-om?

Brk kaže...
DragonShit, koliko imas godina? Mislim kad mozes izvaliti takvu glupost.

Imam 29 godina. Zašto? Koliko ti imaš?

Knjige, igre i filmovi su različiti oblici zabave, imaju istu svrhu ali sve troje može biti edukativnog karaktera.

Igre sve manje igram, imam osjećaj da sam ih prerastao jer ne donose ništa novo ali VR igre bi me mogle zainteresirati. Svakodnevno pratim sve novosti vezane uz VR na stranim portalima otkako je Google predstavio prvi Cardboard.

Oldy kaže...
Citajuci knjigu mozes sam zamisliti likove. lokacije i sve ostalo. Gledajuci film mozes gledati kako je to reziser sebi zamislio otprilike. Dakle fulana usporedba.

Svaki stanovnik Hrvatske godišnje prosječno pročita samo dvije knjige. Koliko filmova pogleda?

I dalje misliš da je glupa usporedba? Govorim o statistikama a ne tko što voli.

 

Sadržaj se može dostaviti na razne načine (knjiga, film, igra, VR), najbitnije su emocije koje izaziva. Emocije su ključan faktor kod bilo kojeg oblika umjetnosti. VR u tome najbolje uspijeva (više o tome ovdje i ovdje) pa neke humanitarne organizacije koriste VR da bi izazvale empatiju (dokumentarne snimke o Siriji ili 

o
, o ropstvu i nasilju u obitelji itd)... Znanstvenici i psiholozi su se već počeli baviti VR-om, ima puno zanimljivih predavanja i istraživnja na tu temu. Svakodnevno nas bombardiraju potresnim pričama pa smo postali imuni na televiziju dok to sami ne vidimo i ne doživimo u 360 stupnjeva iz prvog lica što VR omogućuje. Na VR-u je čak i gledanje koncerta jako zanimljivo i uzbudljivo, nešto u čemu osobno ne bih uživao da gledam na televiziji.

 

Najgluplje mi je kada ljudi samo lupaju thumb down umjesto da svoje spoznaje potkrijepe činjenicama jer ne možemo svi sve znati. Forum služi da nešto naučimo a svi ovdje imamo nekakvog iskustva, znanja ili barem inters za VR jer u suprotnom ne bi sudjelovali u ovakvim temama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 17:25 (DragonShit).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice