Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

poruka: 39
|
čitano: 4.726
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB".
11 godina
neaktivan
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Bradavice su mi se ukrutile od ovog modula :)

battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
39 1 hvala 2
13 godina
protjeran
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Dobro da ti se nije nest drugo ukrutilo

http://www.soundstream.com/
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

- prije da je neki propuh (ili imaš DDR4 MBO uz hw koji dozvoljava više od.. xGB).

 

-ono što me kod ovakvih (ipak čisto teh. vijesti?) zapanjuje, je puašalnost-ofrlje tipkanje poluinformacija.

- npr: besmislena (netočna) rečenica.

Modul radi na 2133 Mb/s, izrazito niskom naponu od 1.2 V (trenutačni DDR3 moduli rade na naponu od 1.35 V) te ima sabirnicu širine 64-bita...

-ovo je DDR4, standard je 1.05-1.2V dakle ova radi na gornjoj granici (nije ni po čemu niži napon) dok se DDR3 nominalno koristi 1.5V uz DDR3L (low voltage) koji je npr 1.35V ... to su kruške i jabuke, jer DDR3 nije DDR4, kao i ono slovo L koje nije slučajno dodatak... (ovisnost i o chipsetu i sl.).

Koji smisao je nabacivati manje-više opće poznate podatke i tako ih mućkati bez ikakvog smisla, ili je samo cilj navesti da DDR4 radi na nižem naponu od DDR3? Ovo je 'normalan' modul, kasnije će se sigurno pojaviti štedljivija verzija

( teh.ispravak, ne DDR3 ne radi na 1.35V, nego na 1.5V, dok DDR3L radi na 1.35V... ili autor misli da je jedno slovo vamo-tamo nevažno? Istu vijest pročitaju surferi i tad postane 'istina' jer eto tako piše..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Napreduje to, da..   evo recimo ja danas imam u svom kućnom računalu 16GB RAM-a, dok sam prije točno 17 godina (proljeće 1997) kupio prvi PC sa 16MB RAM-a (što je tada bilo solidno).

Dakle 1000x više memorije samo 17 godina kasnije.

 

Uz trenutačni tempo napretka tehnologije do 2030. će biti uobičajene konfiguracije 'za po doma' sa 16 terabajta RAM-a {#}

 

Također zgodna pojava - kapaciteti modula se uvijek poduplavaju - 1GB; 2GB; 4GB; 8GB; 16GB, 32GB, 64GB, 128GB...   sad treba napraviti 256 gigabajtni 'keks', ali to vjerojatno tek krajem iduće godine {#}  

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
16 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Opa ... ne moram više tražiti server ploču sa 6+ DIMMova za po doma kako bi vrtio RAM drive umijesto crappy SSDa over SATA ili PCIE!

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Za kućnog/prosječnog/gamera/korisnika računala potpuno nebitna vijest. {#}

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
6 7 hvala 0
15 godina
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

a ne znam baš. Hyundaijeve memorije nisu baš najsretnije kvalitete. oće krnut kad se najmanje nadaš. no cijeni se pokušaj. {#}

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Ajar kaže...

a ne znam baš. Hyundaijeve memorije nisu baš najsretnije kvalitete. oće krnut kad se najmanje nadaš. no cijeni se pokušaj. {#}

Ma tu je bitno da tehnologija probija granice i ide dalje - jedna firma krene, ostale odmah prate u stopu {#}

Lijep pozdrav ;)
10 godina
protjeran
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
memulica kaže...

Za kućnog/prosječnog/gamera/korisnika računala potpuno nebitna vijest. {#}

to je istina,ali cemu ovaj komentar? ovo je potpuno nebitan komentar.

edit:da nebude jako off,svida mi se povecavanje memorije. ja sam jos uvijek na 2 gb{#}

HOW ABOUT NO
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2014 21:23 (Kulo Vi Britania).
15 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Kulo Vi Britania kaže...
memulica kaže...

Za kućnog/prosječnog/gamera/korisnika računala potpuno nebitna vijest. {#}

to je istina,ali cemu ovaj komentar? ovo je potpuno nebitan komentar.

edit:da nebude jako off,svida mi se povecavanje memorije. ja sam jos uvijek na 2 gb{#}

A ja na 4GB ali na žalost iako su pločice od 800 MHz memorija mi radi na 667, možda zato što su od različitih proizvođača ili nečega trećeg. Volio bih to ispraviti kad bi mogao jer vidim da nemam performance u programima koji ne traže više od 2 GB RAM-a ali zato u svim ostalim prilikama 4 GB je osjetno poboljšanje, iako i ono dostigne vrtoglavih 98% iskorištenosti.

 

Ali braćo, i mile sestre: keks od 128 GB DDR4 i takva 2 komada {#}

16 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Ajar kaže...

a ne znam baš. Hyundaijeve memorije nisu baš najsretnije kvalitete. oće krnut kad se najmanje nadaš. no cijeni se pokušaj. {#}

 

hyundai

 

{#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Da se nadovezem na ihusha: NAJVAZNIJI podatak, onaj o brzini (latencije), nije niti spomenut.
Sto to znaci da RAM moze obradjivati podatke? Nigdje nisam naisao da itko spominje brzinu izvrsavanja DRAM komandi, npr precharge, refresh...
Ali, svaka im cast. Serveri ce biti vrlo zadovoljni.
13 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
segregator kaže...
Ajar kaže...

a ne znam baš. Hyundaijeve memorije nisu baš najsretnije kvalitete. oće krnut kad se najmanje nadaš. no cijeni se pokušaj. {#}

 

hyundai

 

{#}

 

Tako je, hyundai electrnics iliti hynix
11 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Drazen kaže...
Da se nadovezem na ihusha: NAJVAZNIJI podatak, onaj o brzini (latencije), nije niti spomenut.
Sto to znaci da RAM moze obradjivati podatke? Nigdje nisam naisao da itko spominje brzinu izvrsavanja DRAM komandi, npr precharge, refresh...
Ali, svaka im cast. Serveri ce biti vrlo zadovoljni.

 

Tipujem na poslovično podizanje latencija (kod zamjene generacija DDRa) za skoro 100%. {#} Serveri će biti jako zadovoljni čim se pojavi komercijalni mainstream čipset koji moze žvakat ovakve čipove uopće. {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Kulo Vi Britania kaže...
memulica kaže...

Za kućnog/prosječnog/gamera/korisnika računala potpuno nebitna vijest. {#}

to je istina,ali cemu ovaj komentar? ovo je potpuno nebitan komentar.

edit:da nebude jako off,svida mi se povecavanje memorije. ja sam jos uvijek na 2 gb{#}

 

A kakav bi to trebao bit komentar na potpuno nebitnu vijest ?

 

... možda je bilo bolje da sam napisao:

 

Sviđa mi se , Svršiću, Lajkam, Amazing, Awsome, Predobro, Digomise, Ukrutile su mi se bradavice, Itd. !??? {#}

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 15:21 (memulica).
10 godina
protjeran
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
memulica kaže...
Kulo Vi Britania kaže...
memulica kaže...

Za kućnog/prosječnog/gamera/korisnika računala potpuno nebitna vijest. {#}

to je istina,ali cemu ovaj komentar? ovo je potpuno nebitan komentar.

edit:da nebude jako off,svida mi se povecavanje memorije. ja sam jos uvijek na 2 gb{#}

 

A kakav bi to trebao bit komentar na potpuno nebitnu vijest ?

 

... možda je bilo bolje da sam napisao:

 

Sviđa mi se , Svršiću, Lajkam, Amazing, Awsome, Predobro, Digomise, Ukrutile su mi se bradavice, Itd. !??? {#}

hahahahahaahhah ne komentiraj

HOW ABOUT NO
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
memulica kaže...

Sviđa mi se , Svršiću, Lajkam, Amazing, Awsome, Predobro, Digomise, Ukrutile su mi se bradavice, Itd. !??? {#}

I tebi isto? Cek jel su ti se ukocile na memoriju ili na cinjenicu da su i moje ukrucene?

battlelog: b4stardo_CRO
16 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Bastardo kaže...
memulica kaže...

Sviđa mi se , Svršiću, Lajkam, Amazing, Awsome, Predobro, Digomise, Ukrutile su mi se bradavice, Itd. !??? {#}

I tebi isto? Cek jel su ti se ukocile na memoriju ili na cinjenicu da su i moje ukrucene?

 

A ne, ne ... kad sam vidio ovu vijest i onda još tvoj ukrućeni komentar, postao sam impotentan na sat vremena.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Meni je drago zbog ove vijesti, znači da će svi oni slabijeg kapaciteta pojeftinit. Recimo kupim ja jednu pločicu od 32 gb i to mi je dosta :D Samo ako su cijene pristupačne :D 

Nego mene zanima di se rami mogu iskoristtiti reicmo 32 ili 64gb recimo ako nisam gamer, dali se mogu iskoristiti za obradu videa itd ? 

11 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Kako gameri iskorištavaju 32/64GB RAM?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
protjeran
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Jovanka kaže...

Kako gameri iskorištavaju 32/64GB RAM?

trenutno najvecu potrebu ima bf4 od cca 5,5gb sistemske memorije i 2.5gb video memorije toliko o gamerskim potrebama{#}! a odredena kolicina rama se moze iskoristiti na recimo ramdisk!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Stjepanj kaže...
Jovanka kaže...

Kako gameri iskorištavaju 32/64GB RAM?

trenutno najvecu potrebu ima bf4 od cca 5,5gb sistemske memorije i 2.5gb video memorije toliko o gamerskim potrebama{#}! a odredena kolicina rama se moze iskoristiti na recimo ramdisk!

Određena količina misliš kao 120GB za ramdisk, a ostalo za sistemsku?

12 godina
protjeran
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

neznam koliko se moze, nisam previse ulazio u te vode, imam ssd pa nemam potrebe za tim! no izgleda da cu se poigrati time jer mu mozes unutra potrpati najcesce aplikacije koje se tokom sljedeceg otvaranja instantno otvaraju:) itd..

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Nisam još to koristio, ali taj RAM drive zvuči OK. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB

Imao sam ja u svom starom Sharp MZ800 RAM disk, taj je bila dobra stvar

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Stjepanj kaže...
* * *

* * * a odredena kolicina rama se moze iskoristiti na recimo ramdisk!

 

Stjepanj kaže...

neznam koliko se moze, nisam previse ulazio u te vode, imam ssd pa nemam potrebe za tim! no izgleda da cu se poigrati time jer mu mozes unutra potrpati najcesce aplikacije koje se tokom sljedeceg otvaranja instantno otvaraju:) itd..

Ovo živo i mene zanima pa 128 GB RAMA to je čitav jedan SSD disk, ali kako natjerati (budući da ja ne gasim računar nikada skoro) da prilikom dizanja OS-a prebaci sve na RAM memoriju. Jao zamisli 4 ovakva modula, ili 4 od po 256 GB (koji ne sumnajm da će se pojaviti). Eeeee.. kakav li bi to stroj bio.

 

Dado_ZG78 kaže...

Nisam još to koristio, ali taj RAM drive zvuči OK. 

I meni, i odavno razmišljam zašto to ne naprave. Ne bi bilo loše otvoriti novu temu vezano za ovo pitanje.

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Envy kaže...

Ovo živo i mene zanima pa 128 GB RAMA to je čitav jedan SSD disk, ali kako natjerati (budući da ja ne gasim računar nikada skoro) da prilikom dizanja OS-a prebaci sve na RAM memoriju. Jao zamisli 4 ovakva modula, ili 4 od po 256 GB (koji ne sumnajm da će se pojaviti). Eeeee.. kakav li bi to stroj bio.

 

 

 

http://www.radeonmemory.com/software_4.0.php

 

 

http://www.radeonmemory.com/software_downloads.php

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 12:05 (segregator).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Envy kaže..

 

Ovo živo i mene zanima pa 128 GB RAMA to je čitav jedan SSD disk, ali kako natjerati (budući da ja ne gasim računar nikada skoro) da prilikom dizanja OS-a prebaci sve na RAM memoriju. Jao zamisli 4 ovakva modula, ili 4 od po 256 GB (koji ne sumnajm da će se pojaviti). Eeeee.. kakav li bi to stroj bio.

 

I meni, i odavno razmišljam zašto to ne naprave. Ne bi bilo loše otvoriti novu temu vezano za ovo pitanje.

pa skini neki free program za to, pa ne treba ti 100gb za recu bezveze 5 najcesce pokretanih aplikacija  koje sve skupa zauzimaju 300mb stavis recimo 2gb pa probaj...{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
Stjepanj kaže...
Envy kaže..

 

Ovo živo i mene zanima pa 128 GB RAMA to je čitav jedan SSD disk, ali kako natjerati (budući da ja ne gasim računar nikada skoro) da prilikom dizanja OS-a prebaci sve na RAM memoriju. Jao zamisli 4 ovakva modula, ili 4 od po 256 GB (koji ne sumnajm da će se pojaviti). Eeeee.. kakav li bi to stroj bio.

 

I meni, i odavno razmišljam zašto to ne naprave. Ne bi bilo loše otvoriti novu temu vezano za ovo pitanje.

pa skini neki free program za to, pa ne treba ti 100gb za recu bezveze 5 najcesce pokretanih aplikacija  koje sve skupa zauzimaju 300mb stavis recimo 2gb pa probaj...{#}

Da je meni da ja cijeli OS stavim u RAM, pa da vidim onda kako će se ponašati. A aplikacije koje ja koristim su megalomanski paketi Corelovi, Autodeskovi, Matworksovi, Adobeovi itd. ali budući da imam 4 GB RAM-a probat ću sa ovim sitnim aplikacijama, recimo Chrome, Firefox, GomPlayer pa da vidim kako će se to ponašati.

15 godina
offline
Re: Hynix ima DDR4 RAM modul od 128 GB
segregator kaže...
Envy kaže...

Ovo živo i mene zanima pa 128 GB RAMA to je čitav jedan SSD disk, ali kako natjerati (budući da ja ne gasim računar nikada skoro) da prilikom dizanja OS-a prebaci sve na RAM memoriju. Jao zamisli 4 ovakva modula, ili 4 od po 256 GB (koji ne sumnajm da će se pojaviti). Eeeee.. kakav li bi to stroj bio.

 

 

 

http://www.radeonmemory.com/software_4.0.php

 

 

http://www.radeonmemory.com/software_downloads.php

 

Probao ovu Free verziju (ionako imam samo 4 GB RAM-a) i kaže mi fino da za Servere nije dostupan pa me uputio na: http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk/ramdisk-purchase-and-download 

Sada ga skidam preko one zelene ikone pa ćemo vidjeti, kako će se ponašati ;)

 

Uređivano: Ništa ni ovdje ne može proči instalacija. Kaže da program ne podržava sisteme poslije Windowsa 8. (Serverska verzija 8-ce je Windows Server 2012, a serverska verzija 8.1 je Server 2012 R2)

Sad mi se ne da sa ovim zezati ali biću u toku.. vidm na Wiki ima gro drugih programa. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 13:11 (Envy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice