Hyperloop stiže već za pet godina

poruka: 10
|
čitano: 2.026
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hyperloop stiže već za pet godina".
15 godina
offline
Hyperloop stiže već za pet godina

a još kad na te troškove doda uhljebe - zemljake, rodbinu, tazbinu, kumove ... teško će isplatiti taj projekt 

 

a ako stiže tek za pet godina, onda i nije toliko brz. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2015 15:30 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Hyperloop stiže već za pet godina

Iznosi koji se spominju čine mi se premali za red veličine 100 do 1000 puta...

Ako već ne mislimo uspoređivati s običnom željeznicom ili maglevom onda barem s cijenom magistralnog plinovoda ili naftovoda...

 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Hyperloop stiže već za pet godina

"radi se o vagonima koji bi se kretali kroz vakuumske cijevi – ostvarujući pritom velike brzine bez rizika od prometnih nezgoda ili slijetanja s tračnica"

 

A puštanje trupa ili pucanje stakla i gušenje svih putnika?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hyperloop stiže već za pet godina
CyberDemonVZ kaže...

"radi se o vagonima koji bi se kretali kroz vakuumske cijevi – ostvarujući pritom velike brzine bez rizika od prometnih nezgoda ili slijetanja s tračnica"

 

A puštanje trupa ili pucanje stakla i gušenje svih putnika?

 Vjerujem da razmišljaju i o tome i da će nešto poduzeti glede toga.

16 godina
neaktivan
offline
Hyperloop stiže već za pet godina
I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2015 14:38 (ROADRUNNER).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Hyperloop stiže već za pet godina

Po meni presporo, a zato i preskupo u odnosu na zrakoplove. Da se radi o brzinama 4000-5000km/h onda da. Ali ovako ni sim ni tam... Nešto sitno brže od trenutnih aviona i vjerojatno sporije od budućih koji su već u razvoju.

Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
offline
Hyperloop stiže već za pet godina

Pa nije baš sporo ako se uzmu u obzir dolasci do zračne luke, pa vrijeme prije i poslije leta, ovo je uvijek dva do tri sata brže. Osim toga vjerojatno će se ovo najviše (ako ne i isključivo) koristiti za teretni promet, pa tada zrak za putnike nije toliko bitan... 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hyperloop stiže već za pet godina
lllnuclearlll kaže...

Po meni presporo, a zato i preskupo u odnosu na zrakoplove. Da se radi o brzinama 4000-5000km/h onda da. Ali ovako ni sim ni tam... Nešto sitno brže od trenutnih aviona i vjerojatno sporije od budućih koji su već u razvoju.

 trenutno avioni ne mogu biti "puno" brzi zbog svih "problema" na tlu koji dolaze sa probijanjem zvucnog zida.

kad je concorde bio aktualan bio je revolucija, al mu je bilo dozvoljeno letjeti brze od 1 mach samo preko oceana, i to vec dosta daleko od obale. nekako sumnjam da bi na relaciji LAX-SFO mogli letjeti avioni blizu ili preko 1 mach (zamisli koji je to kaos da bi par puta na dan "lupa" iznad glave po cijeloj kaliforniji) tak da je ultra brzi vlak zapravo jedino rjesenje. a i kalkuliraj kolko vremena izgubis na dolazak do aerodroma, security, ukrcaj i opet iskrcaj, voznju od aerodroma do grada.. a i bojim se kolka bi bila cijena leta s takvim avionima, neisplativo za kratke relacije

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2015 16:35 (nixass).
12 godina
offline
Re: Hyperloop stiže već za pet godina
nixass kaže...
lllnuclearlll kaže...

Po meni presporo, a zato i preskupo u odnosu na zrakoplove. Da se radi o brzinama 4000-5000km/h onda da. Ali ovako ni sim ni tam... Nešto sitno brže od trenutnih aviona i vjerojatno sporije od budućih koji su već u razvoju.

 trenutno avioni ne mogu biti "puno" brzi zbog svih "problema" na tlu koji dolaze sa probijanjem zvucnog zida.

kad je concorde bio aktualan bio je revolucija, al mu je bilo dozvoljeno letjeti brze od 1 mach samo preko oceana, i to vec dosta daleko od obale. nekako sumnjam da bi na relaciji LAX-SFO mogli letjeti avioni blizu ili preko 1 mach (zamisli koji je to kaos da bi par puta na dan "lupa" iznad glave po cijeloj kaliforniji) tak da je ultra brzi vlak zapravo jedino rjesenje. a i kalkuliraj kolko vremena izgubis na dolazak do aerodroma, security, ukrcaj i opet iskrcaj, voznju od aerodroma do grada.. a i bojim se kolka bi bila cijena leta s takvim avionima, neisplativo za kratke relacije

A uz to vecina novih modela aviona na kojima se radi idu upravo u suprotnom smjeru - nesto manja brzina od danasnjih te velike ustede u gorivu.

16 godina
offline
Re: Hyperloop stiže već za pet godina
CyberDemonVZ kaže...

"radi se o vagonima koji bi se kretali kroz vakuumske cijevi – ostvarujući pritom velike brzine bez rizika od prometnih nezgoda ili slijetanja s tračnica"

 

A puštanje trupa ili pucanje stakla i gušenje svih putnika?

 

Šta će im stakla uopće? Da gledaju cijev iznutra?

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice