Imamo li stvarno LTE?

poruka: 47
|
čitano: 7.781
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Imamo li stvarno LTE?".
14 godina
neaktivan
offline
Imamo li stvarno LTE?

potpisujem i biljezim se sa stovanjem!

Ako sam ti imalo pomogao stisni HVALA. :)
Moj PC  
23 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?

Zar nisu "pustili u rad" na 800MHz? Jer, tu frekv. navodno koristi Njemačka, a to znači da će uređaja zasigurno biti. Zar bi Apple bez iPada ostavio najbogatiju državu Europe?

16 godina
offline
Imamo li stvarno LTE?

Imamo LTE samo u nazivu a u praksi nemamo ništa i vozi miško.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?
Tonči kaže...

Zar nisu "pustili u rad" na 800MHz? Jer, tu frekv. navodno koristi Njemačka, a to znači da će uređaja zasigurno biti. Zar bi Apple bez iPada ostavio najbogatiju državu Europe?

Ne, nisu na 800 MHz - to je digitalna dividenda i za to trebaju najprije kupiti koncesiju od države. 

drpetric
14 godina
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
odjavljen
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?
drpetric kaže...
Tonči kaže...

Zar nisu "pustili u rad" na 800MHz? Jer, tu frekv. navodno koristi Njemačka, a to znači da će uređaja zasigurno biti. Zar bi Apple bez iPada ostavio najbogatiju državu Europe?

Ne, nisu na 800 MHz - to je digitalna dividenda i za to trebaju najprije kupiti koncesiju od države. 

Svašta... Dakle, ostaju jedino stickovi za mobilni pristup. Ako im cijene ne budu dobre i paketi prometa veliki (npr. 30GB) onda je beskorisno.

 

Cijene: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/internet-pakiety-danych.cp :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 18:02 (Tonči).
14 godina
protjeran
offline
Imamo li stvarno LTE?

Briga me za LTE, jer nisam u dijelu Zagreba koji je pokriven signalom, niti imam uređaj kojim mogu koristiti LTE, niti bih to mogao plaćati samo da bih se mogao hvaliti time na kavi (jer će cijena u početku vjerojatno biti visoka, što uređaja, što prijenosa podataka).

 

Više me zanima ukidanje famozne uspostave poziva, sniženje cijena jer su neke cijene gotovo na razini onih prije 10-12 godina (Pogledajte cijene T-Mobileove tarife na bonove "Stil" u službenom cjeniku u kojem se nalaze cijene svih tarifa i opcija, pa ćete se uvjeriti.), poboljšanje 3G mreže, osobito u pojedinim turističkim mjestima i još ponešto.

 

Kakav LTE...

 

Vi koji dajete ocjenu palac dolje stvarno ste nerealni. Ne smetaju vam poskupljenja mobitelskih tarifa koja su de facto nastupila u zadnje dvije godine, ne smetaju vam ni uspostave poziva, niti sitna slova i cake u uvjetima korištenja tarifa, ništa vam ne smeta, samo da je nešto novo u vijestima, pa makar nedostupno. Usput se ne pitate koliko smo stvarno zaostali u razvoju internetskih veza. Umjesto VDSL-a ili optike, taljigamo se na ovom starom DSL-u na kapaljku s kojim ne mogu napraviti ni poštenu videokonferenciju s više ljudi iz hobija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 18:43 (propuhmajstor).
 
35 1 hvala 0
16 godina
offline
Imamo li stvarno LTE?

Dakle, kapa dolje Petricu! Zbilja si u rijeci pretocio moje razmisljanje nakon sto sam procitao objave obaju operatera.

 

Sve ovo sto se danas izdogadjalo samo je jedno veliko "majke mi, radi" i mi im trebamo vjerovati na rijec... je niti mobitela, niti tableta s kojima bismo to njihovo hvalisanje mogli provjeriti na bilo koji nacin.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Imamo li stvarno LTE?

Ako sam dobro shvatio, nemože na toj frekvenciji ni mobitel ni tablet samo uređaj na kojeg se sa usb-om spoji "LTE stick" da ga tako nazovem

Jukebox: http://www.youtube.com/watch?v=3N1GAGPB1t8
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 18:34 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?

Tehnički gledano, radi i to ako imaš signala. Koristio sam LTE pola godine. ALI, u praksi, ne postoji baš...

16 godina
offline
Imamo li stvarno LTE?

Gospodine Dragane zanima me jeste li slobodni i dali pišete zavjete za vjenčanja i zaruke, trebat će mi skoro pa bi bilo super, imba i cool da mi vi to napišete. xD Garantirano bi rasplakao punca i punicu. VRH! :)

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Imamo li stvarno LTE?

ma nek sisaju oni. na more kad odem 3g hvatam s vjetrom (a u Trogiru sam ne na Jabuci). Jedno veliko E su oni svi zajedno..

dbdesign.com.hr
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?

Gospon Petric, ispravak netočnog navoda :) tehnološki lideri su dakako Japanci i Južno Korejci, samo šta se za njih manje čuje jer Ameri to objave na sva zvona.. a i lakše pročitati englesko nego vijest na japanskom ili korejskom.

Anyways, dok će naši držati skupe cijene kao i dosada neću koristiti ništa od toga kao i do sada. Samo neka se hvale LTE-om i neka potrođe stotine milijuna ako treba ali moje novce neće vidjeti dok će god nuditi lihvarski cjenik.

14 godina
protjeran
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?
Vuce kaže...

ma nek sisaju oni. na more kad odem 3g hvatam s vjetrom (a u Trogiru sam ne na Jabuci). Jedno veliko E su oni svi zajedno..

Ista stvar na jednom sjevernojadranskom otoku. Administrativno središte otoka fino je pokriveno 3G signalom, a malo dalje signal lovim uz pomoć trikova. Telefoniranje na 3G tijekom sezone ponekad jednostavno nije moguće, osobito predvečer kada svi navale telefonirati. Prvo neka srede to, a onda ćemo se veseliti LTE-u.

16 godina
offline
Imamo li stvarno LTE?

g. Petriću odličan komentar dana!

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Imamo li stvarno LTE?

Nek srede prvo kvalitetu i dostupnost 3G-a pa nek se jave s ovakvim patkama.

LoL EU: Ferinus
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Imamo li stvarno LTE?

Jeste li gledali prilog o 4G na RTL Danas?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 20:20 (royalhero).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?
Jesmo.
www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?

Da ,jesmo. Ukratko - prodavanje magle!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?
kizo2703 kaže...

Da ,jesmo. Ukratko - prodavanje magle!

Naravno.

16 godina
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?

Dok flatrate ne bude bio 100kn mjesečno na neku srednju brzinu recimo 50Mbit, neka sa šljive. A da su pametni mogu razmišljati o tome kako s takvim brzinama doći tamo gdje optika neće još 10-15 godina. Ali kako nisu pametni radije će nabit 500kn mjesečno pretplatu za nekih 5 Mbit pa da šakica menandžera iz Plive ili Konzuma to koristi.

Dok LTE ne bude stvarno dostupan običnom korisniku neće biti niti napretka u tehnološkom smislu za cijelu Hrvatsku, to su upravo te kompanije koje koče napredak Hrvatske u IT-u, jer ne dopuštaju osnovno a to je brzina interneta da bude jeftina da bi je svi mogli koristiti, SVI a ne pojedinci.

14 godina
offline
Imamo li stvarno LTE?

Ma ako vas tjesi svi operateri muljaju, pa i ovdje u Americi, AT&T ima 3G sto je HSPA+.  Sad kazu nasli nacina kako da boostaju pa kazu da teoretski mogu to cak do 168 Mps brzine , i da ne trebaju 4G (LTE) jer navodno ima neki limit od 150 Mbps. No ne prijeci ih da prodaju to kao LTE,  nesto se ne zure s pravim LTE : razlog jer je skupo pokrit cijelu Ameriku s pravim LTE (novi opticki kablovi do tornjeva). No, ajmo prodavat to ko LTE o'mah.

Al na uredjaju se pokazuje da imas 4G (ustvari HSPA+) no kad imas stvarni LTE onda uredjaj pokazuje LTE oznaku.

 T-Mobil je odustao od LTE ovdje i poboljsava 3G.

Realnost je da na iPhonu najvise ljudi ima 3G  s 2-4 Mbps, a na iPadu 3 osobno izmjerio max najvise 10 Mps (kad pokazuje 4G, tj. to je HSPA+)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 21:18 (podnar).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Imamo li stvarno LTE?
Ovo što ću sada reći je malo OT, ali je formalno vezano za "napredak" naš svagdašnji!
Sa prebivalištemsam na D1 prema jugu i moru, po izlasku iz Karlovca. Već prije, a oko 2 godine, položena je trasa optičkog kabela i samo treba spojiti parice.
ALI, nemogućnost dogovora oko puno nečega, priječi kao T COM da pokrene optiku.
Susjed koji živi preko puta mene, do prošle godine je radio u T Com-u na poslovima ugovaranja poslova sa velikim komintentima, te mi je rekao kako je bio na prezentaciji optike, i kako sve na optici, jednostavno LETI!
Samo što nisu poletjeli sa aktivacijom, nerazriješeni imovinsko pravni osnovi, tko polaže pravo/a ne korištenje i sve ostalo.

Sve mi se čini da će i LTE biti jedan veliki promašaj, obzirom puno babica, kilavo dijete, svi su kao "pametni" dok ga ne upitaš, a zašto recimo T Com nema opciju video poziva ili push poruka ili onog razgovora kaovpreko voki-toki uređaja, što često koristi Horati Cain u CSI Miami!

Kako se meni vidi, veliki tić, malecki krić, na žalost i.
ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Imamo li stvarno LTE?

Haha svida mi se frustracija i bijes pisanja teksta(Dragan Petric),trebali ste stavit jos FFFUUUUU rage face:D!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 23:15 (kach).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Imamo li stvarno LTE?

dok to kodnas bude sve proradilo kako treba već će izaći neš novo!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?

Tek 2015 će LTE kod nas biti u komercijalnoj ponudi, mislim u punoj snazi

14 godina
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?
Tonči kaže...
drpetric kaže...
Tonči kaže...

Zar nisu "pustili u rad" na 800MHz? Jer, tu frekv. navodno koristi Njemačka, a to znači da će uređaja zasigurno biti. Zar bi Apple bez iPada ostavio najbogatiju državu Europe?

Ne, nisu na 800 MHz - to je digitalna dividenda i za to trebaju najprije kupiti koncesiju od države.

Svašta... Dakle, ostaju jedino stickovi za mobilni pristup. Ako im cijene ne budu dobre i paketi prometa veliki (npr. 30GB) onda je beskorisno.

 

Cijene:  http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/internet-pakiety-danych.cp  :)

  Imaju i poljaci noćnu kao i ja na vipu? dobro ja nemam to ograničenje na 50GB hehe

 

Dragane svaka čast, mislim kao djeca su bez ičeg konkretnog izlete sa moj tata je jači od tvog tate on je bio prvi a ti si drugi lol

umjesto da imaju pripremljene karte pokrivenosti, pakete, cijene, uređaje, kako prijeći itd pa onda kvragu reči mi krenuli, ovo im je toliki fail da ne znam da li bi se smijao ili plakao užas jeza groza pa gdje ja to živim

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2012 2:22 (Oldy).
15 godina
odjavljen
offline
Imamo li stvarno LTE?

Netko vidio "LTE" opciju u configu bazne stanice koju su dobili na poklon od matične im firme u Dojčlandu.

 

- "Klik"

- "I šta sada?"

- "Ne znam ja, sad imamo taj LTE uključen"

- "Šta ćemo sa time? Tko će to koristiti?"

- "Ne znam, nije ni bitno, glavno da smo uključili prije Vipa"

- "A kako će ljudi znat da je uključeno?"

- "A pošalji par mailova, imaš onu mailing listu "Obavjest o beskorisnim opcijama""

- "Ok"

- "Kad završiš, odi na Vipnetovu stranicu, vidi jel imaju uređaja koji to podržavaju"

- "Ma i da imaju, ovo je na krivoj frekvenciji. Skoro pa neupotrebljivo"

- "Aha, ok. Vidimo se sutra. Ne zaboravi te mailove"

 

Svaka sličnost sa stvarnim događajima i osobama je slučajna.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Imamo li stvarno LTE?

Ja ne kužim jednu stvar; - ZAŠTO bi oni LTE morali posebno naplaćivati???

LTE nije paket prometa podataka. A tarife za promet podataka postoje. Nekak mi je glupo, i ne vjerujem da je moguće da će biti npr. ak se spajaš prek 3G onda je jedna cijena, a ak preko 4G, onda je skuplje?!!

Po mom mišljenju, skupo će nam naplatiti jedino te stikove s kojima ćemo se "prištekati"!

Zdravac
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Imamo li stvarno LTE?
Zdravac kaže...

Ja ne kužim jednu stvar; - ZAŠTO bi oni LTE morali posebno naplaćivati???

LTE nije paket prometa podataka. A tarife za promet podataka postoje. Nekak mi je glupo, i ne vjerujem da je moguće da će biti npr. ak se spajaš prek 3G onda je jedna cijena, a ak preko 4G, onda je skuplje?!!

Po mom mišljenju, skupo će nam naplatiti jedino te stikove s kojima ćemo se "prištekati"!

 

A zašto ti na ADSL naplaćuju i brzinu i promet?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice