Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti

poruka: 10
|
čitano: 1.873
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti".
14 godina
offline
Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti

To je da njihovi IT tehnicari lakse mogu naplatit uklanjanje virusa iz racunala zapadnih zemalja.

Moj PC  
5 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti
passat kaže...

To je da njihovi IT tehnicari lakse mogu naplatit uklanjanje virusa iz racunala zapadnih zemalja.

 "Tehnicari". Hello Srrrrrrrr

12 godina
offline
Re: Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti
passat kaže...

To je da njihovi IT tehnicari lakse mogu naplatit uklanjanje virusa iz racunala zapadnih zemalja.

 Kakvo blebetanje.. Imas kakve dokaze?

12 godina
offline
Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti

Mislim da nisu sposobni za to, radim sa indijcima skoro pa 3 godine i živi je pakao, što god da naprave - sve se mora prepraviti...

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti

Digitalne kovanice će zamijeniti papire. Nameće se pitanje što će se dogoditi s dosadašnjim digitaliziranim "pravim" dolarima, eurima i kunama.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti

Njima valja pridodati i Reserve Bank of India, koja radi na izmjeni postojećih zakonskih regulativa, što bi omogućilo uvođenje nove nacionalne kriptovalute, pod kontrolom te iste institucije.

 

Jedna od osnovnih ideja koje stoje iza kriptovaluta je da su decentralizirane i nisu pod kontrolom bilo koje institucije. Prema tome, ova ideja nema previše smisla.

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti
Ovo je super, napokon stabilna kriptovaluta.
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti
A kako ja ili bilo tko od nas može napraviti svoju "valutu" naravno ne mislim pritom na rudarenje
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti
NecroKnight kaže...

Njima valja pridodati i Reserve Bank of India, koja radi na izmjeni postojećih zakonskih regulativa, što bi omogućilo uvođenje nove nacionalne kriptovalute, pod kontrolom te iste institucije.

 

Jedna od osnovnih ideja koje stoje iza kriptovaluta je da su decentralizirane i nisu pod kontrolom bilo koje institucije. Prema tome, ova ideja nema previše smisla.

 Naprotiv, time se dobiva prava valuta, koja nije špekulativna. BC nije valuta u pravom smislu riječi, nego više piramidalna shema.

Bilo bi logično da svaka država izda svoju kriptovalutu. Elektronički novac polako istiskuje papirnati, ali banke imaju monopol nad elektroničkim plaćanjem. Uz službenu kriptovalutu ljudi bi mogli sigurno trgovati bez posredstva banaka.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Indija razmišlja o vlastitoj kriptovaluti
Sve današnje valute su elektroničke. Čak i hrk. Onaj mali minijaturni dio koji postoji u obliku gotovine je zanemariv, ispod 5%. Sve vaše hrk i eur su samo zapis stanja u računalu banke. Banke ih stvaraju bez truda, u trenutku kad dižeš kredit. I ne, nisu stabilni. Stalno gube vrijednost na duge staze. Za razliku od bitcoina koji dobiva vrijednost na duge staze. I kojeg svatko smije rudariti, koji se polako stvara, s trudom rudarenja, i koji ne stvara istovremeno i dug kao što ostale valute stvaraju i zavili su svijet u crno odnosno kredit koji je neotplativ.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice