Intel odustaje od telefona i tableta

poruka: 28
|
čitano: 5.792
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel odustaje od telefona i tableta".
16 godina
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

papci...

 

...najlakse je odustati

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
Kant kaže...

papci...

 

...najlakse je odustati

a jos lakse "subvencionirati" (citaj: potplacivati) ostale da koriste tvoj proizvod..

no, kuzim sarkazam

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

Stvano svašta. Guraju te mobilne Atome već godinama i konačno dođu (već neko vrijeme) do dobrih primjeraka, no sad, pritisnuti ljutom konkurencijom u vidu AMD-a, pomahnitalim ARM-om (nailazi na iste probleme proizvodnog procesa/ grijananja) i neizdrživim pritiskom godišnjih prihoda/ dobiti - sad moraju otpuštati i odustajati. Ok, ja nisam ekonomist.

 

S druge strane, Microsoft ili je dobro informiran ili izigran. Vjerojatno ovo prvo zbog Wintela, no ipak, godinama se nastoji udaljiti od ARM arhitekture. Izlazak Windowsa RT dok Intel ne sredi x86 atome, Continuum i glasine oko x86 Surface phonea. Možda prije Windows 10 RT.

 

O tempore, o mores...

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

Kul, IoT je sada sveobuhvatan.

Iako nitko iz te branše ne može definirati što taj pojam točno znači.

 

FPGA - sretno im bilo. Procesori "opće namjene" još su uvijek dovoljno moćni, jeftini i štedljivi (OK, svi osim x86 baziranih), a krivulja učenja VHDL-a dovoljno strma da se previše ljudi ne odlučuje ići u tom smjeru.

Jedino gdje tu mogu ostvariti napredak je da unaprijede SystemC ili naprave neki derivat C/C++ koji bi omogućio razvoj baziran na programabilnom sklopovlju široj publici.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta

Imam kineskoh chuwi vi8 plus i veoma sa zadovoljan sa funkcionalnošću windows  tableta i intelovog atoma x5-z8300. Vrti dotu 2 na low, i najnormalnije vrti punokrvni windows 10. Na androidu daju rezultate oko 50 000 na antutu benchmark. Sad cu ubacit jos jednog intel atoma pa cu vidjet kako ce stvar funkcionirat

12 godina
neaktivan
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

Ja sam kontao da će se baš sad još više posvetiti mobitelima, s obzirom na "opadanje" PC-a. Ali izgleda da PC nije sve ono što stavljaju u one prodajne rezultate (gotove konfiguracije) PC je ipak puno više od toga.

 

No, ispada da skaliranje proizvodnje čipova na dimenzije ispod 14 nanometara nije niti približno tako jednostavno kao što su u Intelu očekivali.

Izgleda da nekima ipak jest. Čitao sam da Mediatekov sljedeći procesor se proizvodi na 10nm, vjerovatno u TSMC-u.

A od mobilnih x-86 ja još ne bih odustao. Treba tek vidjeti šta AMD ima tu za reći sa svojim Zen-om. A vjerovatno će imati i neku kombinaciju sa ARM-om. Ako budu dovoljno dobri, onda neće ni trebati subvencionirati proizvođače kao Intel. 

Eto AMD-u prilike da pored konzola upadne u Surface liniju na primjer.

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

 

To su ih pohračkali zbog ove teme pa su se naljutili:

http://www.bug.hr/vijesti/intel-izbacivanje-35-milimetarskog-jacka-mob/152499.aspx

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
Leprechaun kaže...

Stvano svašta. Guraju te mobilne Atome već godinama i konačno dođu (već neko vrijeme) do dobrih primjeraka, no sad, pritisnuti ljutom konkurencijom u vidu AMD-a, pomahnitalim ARM-om (nailazi na iste probleme proizvodnog procesa/ grijananja) i neizdrživim pritiskom godišnjih prihoda/ dobiti - sad moraju otpuštati i odustajati. Ok, ja nisam ekonomist.

 

S druge strane, Microsoft ili je dobro informiran ili izigran. Vjerojatno ovo prvo zbog Wintela, no ipak, godinama se nastoji udaljiti od ARM arhitekture. Izlazak Windowsa RT dok Intel ne sredi x86 atome, Continuum i glasine oko x86 Surface phonea. Možda prije Windows 10 RT.

 

O tempore, o mores...

Intel Atom ime je nebitno, a bitno je samo ono kaj se skriva ispod haube, a to je danas najlošiji X86 CPU na tržištu.ARM SoC vitezovi uloženo-dobiveno pojedu za doručak navedene Intel super-jeftikaner procesore.Krakto i jasno Intel je očekivano pretučen od strane ARM SoC vitezova, bilo to ovi zapadni kao Qualcomm Snapdragon linija, ili razni Kineski proizvođači kao MediaTek/RockChip/SpredTrum itd.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/asusov-stick-pc-qm1-dobio-procesor-iz-cherry-trail/233959.aspx?page=0&jumpto=4878856&sort=asc&view=flat

 

AMD za sad Intel nije niti okrznuo, bilo to Desktop tržište ili neko drugo tržište ali budučnost ipak donosi znatne promjene.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intel-najavljuje-12000-otkaza-sklopu-evolucije/238494.aspx?page=0&jumpto=5005826&sort=asc&view=flat

 

AMD za sad nema u planu nikakav mobilni SoC, bilo za Tablete ili Mobitele toga nema nigdje u trenutnim AMD planovima.Realno Mobeki i Tableti to je ARM teritorij, a svi ostali crta nemate nikakve šanse.Samo jedan primjer u praksi, eto za 600kn dobiješ 4.5 Mob sa četri ARM Cortex A53 CPU jezgre.Šta če Intel tu ponudit osim Atom slame, koja troši okvirno 50% više energije a dalje Atom CPU performanse ne moramo niti spominjat.

 

http://megastore.hr/proizvod/zopo-zp330/

 

http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/smartphone1/mt6735/

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
neaktivan
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

Bogami mislim da ima AMD šta tražiti na mobilnom tržištu. Oni već i sad imaju APU-a za tablete, samo što ih niko ne koristi. Vjerovatno su tome razlog upravo Intelove subvencije. A sa novom serijom, na 14nm procesu, sigurno da će imati šta ponuditi. Možda ne samo za tablete, nego i buduće Windows Mobile mobitele sa Continuum-om na kojem će se moći pokretati i x86 programi.

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

To samo znaci da ce na desktop djelu postati jos jaci...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

znači li to da više neće postojati windows tableti (ovi jeftiniji naravno)...jer nigdje nisam vidio windows tablete sa drugim procesorima osim intelovog (možda griješim)...

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

A steta. Kinezi prave bas dobre dual boot tablete sa ovim procesorima, i skoro sam uzeo jedan(Cube iwork 10 ultimate) i prezadovoljan sam. Bas me zanima sta ce se sad desiti sa njima.

Treat men generously or destroy them completely. For small wounds they will seek vengeance, for great ones they cannot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

En dessant:

 

"Internet of things" je najgluplji buzzword trend još od revolucionarnog "INTRAneta" ako ga se tko još sjeća.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta

oni i jesu tamo od 2013te na tom polju...ako me sjećanje nevara.

Schiljak
15 godina
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

bez telefona još kako tako (bar moš na wc u miru) no bez tableta (u propisanim dozama, jasno) se ponekad ne može. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

Ma ovo je bilo očekivano, od početka su činjenice govorile da x86 ne može konkurirati ARM-u na "ultralakim" platformama. Preskupo, previše energije troši, posljedično se previše grije, prespora inicijalizacija (boot) i tromi standby/up mode... jednostavno kruške i jabuke.
Lako je biti general poslije bitke, ali od početka sam znao da to ne može proći, pogotovo kad je Sinofsky krenio najavljivati Windows mobilne uređaje (smartfone i tablete) koji će biti 100% kompatibilni sa desktop Windowsima, a vrtit će se podjednako i na ARM-u i na x86. Nemere to ići. Kao što ni ARM nemere pogoniti punokrvno desktop računalo, bez "oblak" cheatova.
Za mene, Intel već skoro desetljeće ima strategiju opstruirati ARM: Prvi su načeli Nokiu sa zajedničkim razvojem MeeGo (Moblin+Maemo), gdje su samo zabušavali. Pa su onda unosili razdor putem Moblina (mobilnog Linuxa), sve oni su frendli, ušlepali se pod Linux konzorij, platforma nije bitna... da bi brutalno preuzeli Alteru (konkurenta na ARM-u) i uspavali je... Ja mislim da su oni naprosto strateški ulagali pare "subvencioniranjem" ATOMa kako bi odgodili neumitno: svaku godinu kojom su usporili širenje ARM-a, duže su i bolje prodavali desktop proc-ove. Međutim, kako je tržište desktop računala znatno palo, ne isplati im se više boriti protiv vjetrenjača.

Za Windows nostalgičare: ja i dalje mislim da bi trebalo gurati Windows RT (ARM), samo ne treba inzistirati na tome da budu 100% kompatibilni sa desktop inačicama. Gotovo nemoguće i nema realne potrebe. Dobro poznati GUI i visoka kompatibilnost (u granicama mogućnosti) sa desktop inačicom - sasvim dovoljno. Stvari se ionako sele pod oblake, a time i primarna platforma postaje manje bitna.

 
6 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

S obzirom da je ARM poceo sve brze dizati IPC svojim jezgrama (mada istina da su tu jos uvijek radi o low hanging fruits), i da armovi ulaze na trziste servera sto vjerojatno znaci da ce pocet izlazit armovi sa sve vise cachea i vecim TDP-om - bas me zanima kako ce se situacija krenut razvijat kad se pojave prvi armovi sposobni vrtit prosjecan windows desktop.

 

Pretpostavljam da ce se do onda pojavit i "pravi" Windowsi za arm, s obzirom da MS sada vise stvarno nema drugog izbora ako zeli progurat svoju filozofiju jednog OS-a za sve tri platforme.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
Prije će se x86 spustiti na ARM potrošnju, i usput biti jači.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
Bilal kaže...
Prije će se x86 spustiti na ARM potrošnju, i usput biti jači.

 

Erm.. zar ne komentiramo clanak u kojem pise da je Intel upravo to i pokusao, i u tome toliko failao da mora restruktuirati tvrtku i otpustiti veci broj radnika?

Takoder, clanak napominje da Intel u svojoj viziji buducnosti vise uopce ne spominju mobilni segment. Ne znam, meni se to cini ko potpuna kapitulacija...

 

Od ostalih igraca AMD je takav kakav je, a VIA cak i razvija energetski najefikasnije x86, ali nikako da se pojave u mobilnom sektoru...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2016 21:38 (DanijelX).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
Ma o čemu ti? 
Windows desktop se odavno lakoćom vrti na Atom Bay Trail čipovima, istima onima koji su potuceni od ARM-a kad su se našli na istom terenu (Smartphone). 
Današnji Snapdragon 820 ili A9 su overkill u usporedbi sa bilo kojim Atomom.
DanijelX kaže...

S obzirom da je ARM poceo sve brze dizati IPC svojim jezgrama (mada istina da su tu jos uvijek radi o low hanging fruits), i da armovi ulaze na trziste servera sto vjerojatno znaci da ce pocet izlazit armovi sa sve vise cachea i vecim TDP-om - bas me zanima kako ce se situacija krenut razvijat kad se pojave prvi armovi sposobni vrtit prosjecan windows desktop.

 

Pretpostavljam da ce se do onda pojavit i "pravi" Windowsi za arm, s obzirom da MS sada vise stvarno nema drugog izbora ako zeli progurat svoju filozofiju jednog OS-a za sve tri platforme.

 

11 godina
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
DanijelX kaže...

Od ostalih igraca AMD je takav kakav je, a VIA cak i razvija energetski najefikasnije x86, ali nikako da se pojave u mobilnom sektoru...

 

VIA se fokusirala na svoju nišu i štanca štedljive mašine i koliko znam nemaju namjeru ići u "mobilni sektor".

Njihov trenutno najjači quad x86 predstavljen je 2013. godine i za pojmove današnjeg desktopaša, ili u usporedbi s onime što se danas ugrađuje u mobitele, nije baš nešto moćan.

Ali zato imaju nekoliko nekoliko zanimljivih ARM Cortex-A8 i A9 ploča i gotovih mašina po relativno razumnoj cijeni.

 

 

Još nekoliko velikih poluvodičkih tvrtki koje su proizvodile ARM procesore (Texas instruments, Freescale/NXP, ST) povuklo se prije par godina iz tog "mobilnog sektora", no još uvijek su žive i štancaju i razvijaju moćne i štedljive procesore za industriju.

 

Problem s potrošačkom elektronikom je što moraš u kratkom roku izdvojiti ogromna sredstva za razvoj, da bi onda prodaja ovisila o trenutnom hiru, modi ili čemu već.

A istovremeno životni vijek proizvoda na tržištu je oko dvije godine.

Dakle, imaš samoubilački tempo razvoja i ne baš veliku garanciju prodaje.

 

Istovremeno na "embedded" tržištu stvari idu sporije, a pojedine linije procesora/mikrokontrolera na tržištu dožive više od desetljeća.

Danas jedna od najkorištenijih ARM Cortex-M jezgri (Cortex-M3) postoji već više od 12 godina.

A ako bi gledali unatrag, najviše korišten procesori su bazirani na Intel 8051, a to je starije od 30 godina.

Dan-danas prodaju se i razvijaju procesori koji su u rangu Intelovih 486-ica ili malo jači od toga.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vortex86

 

Intel za sada gubi na frontovima gdje nema potrebe za "legacy" x86 podrškom, ili gdje te operativni sustav ne ograničava u izboru hardverske platforme za neki uređaj.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
DanijelX kaže...
Bilal kaže...
Prije će se x86 spustiti na ARM potrošnju, i usput biti jači.

 

Erm.. zar ne komentiramo clanak u kojem pise da je Intel upravo to i pokusao, i u tome toliko failao da mora restruktuirati tvrtku i otpustiti veci broj radnika?

Takoder, clanak napominje da Intel u svojoj viziji buducnosti vise uopce ne spominju mobilni segment. Ne znam, meni se to cini ko potpuna kapitulacija...

 

Od ostalih igraca AMD je takav kakav je, a VIA cak i razvija energetski najefikasnije x86, ali nikako da se pojave u mobilnom sektoru...

 Pa upravo i mislim na AMD. Pogledaj malo šta je AMD radio zadnjih godina sa APU-ima. I iz serije u seriju manje troše, a brži su. I to sve na zastarjelom 28nm procesu. Samo sačekaj kad krenu na 14nm. A najavljivali su i neku kombinaciju sa ARM-om.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
darko_sam kaže...
Ma o čemu ti? 
Windows desktop se odavno lakoćom vrti na Atom Bay Trail čipovima, istima onima koji su potuceni od ARM-a kad su se našli na istom terenu (Smartphone). 
Današnji Snapdragon 820 ili A9 su overkill u usporedbi sa bilo kojim Atomom.

 

Hm, ne znam da li si me dobro razumio, pod prosjecan desktop mislim da na prosjecne korisnika desktop-a (web browser sa vise tabova - fb,yt i hrpa flash reklama, tu i tamo koja igra).

 

Iskreno ne znam kako se Atom Bay Trail ponasa kad otvoris hrpu tabova, ili teta u uredu otvori hrpu word i excel dokumenata, ali mislim da se Intelovi Celeron/Pentium/i3 procesori nebi bas dobro prodavali kad bi Atom to mogao sa lakocom vrtjeti.

8 godina
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
Bilal kaže...

Treba tek vidjeti šta AMD ima tu za reći sa svojim Zen-om. A vjerovatno će imati i neku kombinaciju sa ARM-om. Ako budu dovoljno dobri, onda neće ni trebati subvencionirati proizvođače kao Intel

Eto AMD-u prilike da pored konzola upadne u Surface liniju na primjer.

 Prilike??? 

Bilal kaže...

Bogami mislim da ima AMD šta tražiti na mobilnom tržištu. Oni već i sad imaju APU-a za tablete, samo što ih niko ne koristi. Vjerovatno su tome razlog upravo Intelove subvencije. A sa novom serijom, na 14nm procesu, sigurno da će imati šta ponuditi. Možda ne samo za tablete, nego i buduće Windows Mobile mobitele sa Continuum-om na kojem će se moći pokretati i x86 programi.

 Vjerojatno??? PA MS je utukao 4+ milijarde $ u Nokiju, Intel samo 2014. isto toliko u subvencije. Za te pare su mogli odletjeti na mjesec i tamo... postaviti dock za Continuum. 

Bilal kaže...
DanijelX kaže...
Bilal kaže...
Prije će se x86 spustiti na ARM potrošnju, i usput biti jači.

Erm.. zar ne komentiramo clanak u kojem pise da je Intel upravo to i pokusao, i u tome toliko failao da mora restruktuirati tvrtku i otpustiti veci broj radnika?

Takoder, clanak napominje da Intel u svojoj viziji buducnosti vise uopce ne spominju mobilni segment. Ne znam, meni se to cini ko potpuna kapitulacija...

 

Od ostalih igraca AMD je takav kakav je, a VIA cak i razvija energetski najefikasnije x86, ali nikako da se pojave u mobilnom sektoru...

 Pa upravo i mislim na AMD. Pogledaj malo šta je AMD radio zadnjih godina sa APU-ima. I iz serije u seriju manje troše, a brži su. I to sve na zastarjelom 28nm procesu. Samo sačekaj kad krenu na 14nm. A najavljivali su i neku kombinaciju sa ARM-om.

 Eto, sad će nakon Nokie i Intela AMD iskoristiti "priliku", jer "sve manje troše, brži su" i "bit će toliko dobri da ih neće trebati subvencionirati". I pritom "skočiti" na 14nm (nova proizvodna linija će im sigurno pojefitniti prozvodnju). A sve... kako bi spasili Surface. 
Silom bi izmislio drveno željezo i samo o tome tupiš. Uštekan si u "continuum" buzzword i vrtiš se u mrtvoj petlji. X86 JE U STARTU SKUPLJI OD ARM, ništa se tu ne može i neće promijeniti! Niti će ARM real-time emulirati x86 (da, i to su ideje fanatika), niti će AMD napraviti konkurentno jeftin hibrid x86 i ARM (to je još Sinofsky pokušavao).
Intel može dodati 5G ili neki drugi fićr na Atom kojeg ARM nema i time konkurirati u nekom skupom segmentu... ali to ćemo vidjeti na nekoj komercijalno isplativoj platformi.

8 godina
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
DanijelX kaže...
darko_sam kaže...
Ma o čemu ti? 
Windows desktop se odavno lakoćom vrti na Atom Bay Trail čipovima, istima onima koji su potuceni od ARM-a kad su se našli na istom terenu (Smartphone). 
Današnji Snapdragon 820 ili A9 su overkill u usporedbi sa bilo kojim Atomom.

 

Hm, ne znam da li si me dobro razumio, pod prosjecan desktop mislim da na prosjecne korisnika desktop-a (web browser sa vise tabova - fb,yt i hrpa flash reklama, tu i tamo koja igra).

 

Iskreno ne znam kako se Atom Bay Trail ponasa kad otvoris hrpu tabova, ili teta u uredu otvori hrpu word i excel dokumenata, ali mislim da se Intelovi Celeron/Pentium/i3 procesori nebi bas dobro prodavali kad bi Atom to mogao sa lakocom vrtjeti.

 
Ma upravo to. Digneš Chrome, na par tabova otvoriš Facebook, Youtube itd i slijedeći put kad klikneš odeš kuhati kavu. Chrome "predviđa" buduće surfanje, tako da unaprijed kešira desetine mb i zakolje i jači sistem. SSD i puno rama spašava stvar, ali se Bay Trail počne gutiti sa 5 većih Excel tablica i Outlook/Thunderbirdom u pozadini. Zašto, nemam pojma jer ne bi trebalo biti (toliko) do proc-a... ali očito da je. Doduše ovi Snapdragoni npr ti počnu također žderati bateriju u sličnim okolnostima (jezgre, jelte), a pitanje je koliko i mogu odraditi stvari odjednom. Ali zato i koštaju upola manje!

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2016 16:20 (Zechina).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
DanijelX kaže...
darko_sam kaže...
Ma o čemu ti? 
Windows desktop se odavno lakoćom vrti na Atom Bay Trail čipovima, istima onima koji su potuceni od ARM-a kad su se našli na istom terenu (Smartphone). 
Današnji Snapdragon 820 ili A9 su overkill u usporedbi sa bilo kojim Atomom.

 

Hm, ne znam da li si me dobro razumio, pod prosjecan desktop mislim da na prosjecne korisnika desktop-a (web browser sa vise tabova - fb,yt i hrpa flash reklama, tu i tamo koja igra).

 

Iskreno ne znam kako se Atom Bay Trail ponasa kad otvoris hrpu tabova, ili teta u uredu otvori hrpu word i excel dokumenata, ali mislim da se Intelovi Celeron/Pentium/i3 procesori nebi bas dobro prodavali kad bi Atom to mogao sa lakocom vrtjeti.

 

E pa onda evo čitaj i uči.

Jedan od najpopularnijih entry level laptop čipova - Celeron N2840 - je zapravo Bay Trail Atom, u principu ista arhitektura (Silvernont CPU) i vrlo sličnih performansi kao i verzija za Smartfone, Z3580 (Asus Zenfone 2).

16 godina
offline
Re: Intel odustaje od telefona i tableta
Bilal kaže...
Prije će se x86 spustiti na ARM potrošnju, i usput biti jači.

Ma jok nema šanse ništa od toga, več je sve navedeno dakle niska cijena, uostalom pa Mobiteli i Tableti uopče ne trebaju X86 CPU.

 

Intel jednostavno ne može prodavat svoj CPU za šaku graha, zato su i logično potpuno odustali od tog tržišta.ARM ekipa često puta vodi kolonu napretka, kao u dolnjem slučaju to je onako idealan primjer u praksi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/chromebookovi-rockchip-soc-em/210117.aspx?page=0&jumpto=4253262&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
neaktivan
offline
Intel odustaje od telefona i tableta

Koji retard u pm. Koji je smisao tvog života...

 

@rambox, bio je Vizio tablet sa jednim od prve serije AMD APU procesora. Pa je bio i onaj koji su oni sami napravili za demonstraciju. Čak se na njemu moglo solidno i igrati (PES 2015). Čisto sumnjam da neće imati u novoj generaciji mobilnih procesora. A vrlo dobro znaš koji je ono njihov veliki cilj o uštedi. Ne slažem se da za tablete i mobitele ne treba x86 CPU. Vidimo da tableti počinjuu opadati. A tableti sa pravim OS-om sve više napreduju. A vjerujem da ista sudbina čeka i mobitele. Kao što su stari telefoni odjednom postali beskorisni kad su došli ovi "pametnjakovići", tako će i oni postati beskorisni kada dođe nešto kvalitetnije...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice