Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

poruka: 58
|
čitano: 9.922
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz".
15 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Gdje su sad dušebrižnici oko Ašrota u ovoj priči?

 
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Mitch kaže...

Gdje su sad dušebrižnici oko Ašrota u ovoj priči?

 Pa jedan je u međuvrimenu postao vlasnik jedne AsŠrot ploče točnije x99x Killer Fatal1ti (sjebanije biosa oliti kako se to sad zove UEFI-a u životu vidija nisan)

neda mi se
7 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Mene zanima koja je fora u gasenju 2 jezgre i guranja ostatka na 7ghz? Osim kurcenja?
 
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

s obzirom na svrhu ovoga, može se reći kako su mentalne institucije prepune "entuzijasta". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

To su ljudi koji neznaju gdje će s novcima i vremenom u životu pa se idemo igrat...obični smrtnici poput mene i tebe i da si priuštimo jedan ovakav procesor...držat ćemo ga na default-u u bios-u.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 14:12 (Igor150).
16 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

lol 4.5 sa boostom pa ovo out of box ubija lol netreba vise ni oc-at nice 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

možda z270 ploče poprave situaciju aloi ove temperature ne obečavaju

http://www.tomshardware.com/news/intel-core-i7-7700k-kaby-lake-overclocking-update,33119.html

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
blackeagle29 kaže...
Mene zanima koja je fora u gasenju 2 jezgre i guranja ostatka na 7ghz? Osim kurcenja?

 Koja je fora u formuli 1 kad takav auto nema smisla?

12 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Igor150 kaže...

To su ljudi koji neznaju gdje će s novcima i vremenom u životu pa se idemo igrat...obični smrtnici poput mene i tebe i da si priuštimo jedan ovakav procesor...držat ćemo ga na default-u u bios-u.

 Zašto?

10 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Opet idiotizam na djelu .. Overklokiranje 4-jezgrenog procesora a da mu se isključe dvije jezgre - jer to više NIJE "i7" .. :( Da mu je uspio isključit tri jezgre vjerovatno bi potegao još koji GHZ .. :)

Zašto dotični nije uzeo procesor iz i3 serije pa usporedio - ako mu je matična preživila naknadno odleđivanje ?!

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Čini se da se dobro kloka - s tekućim dušikom...

E pa evo i ovaj se dobro kloka...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

a čuj odnos cijene istog proca ovdje kod nas i u Ameriki ... nama je cijena takva paprena svega radi šipinga.barem sam ja takav,pljunit 5 milja za takav proc pa ga clockat. a svi znamo kuda clockanje vodi...ipak bih gledao da mi poživi malo duže cjela konfa.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 15:19 (Igor150).
15 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Ovo je u svrhu skidanja rekorda, ali se autor teksta nije sjetio pogledat da skylake isto ide na 7 GHz tako da intel nije napravio apsolutno ništa s kabyjem osim promjenio ime i dignuo takt procesora.

Skylake eto nije skinut s trona.

http://valid.x86.fr/8v1dq5

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 15:37 (Blue_Fatal1ty).
7 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Moje pitanje je zas gasi jezgre i ostale overclocka? Zas ne clocka sve jezgre?
10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
blackeagle29 kaže...
Moje pitanje je zas gasi jezgre i ostale overclocka? Zas ne clocka sve jezgre?

 To ni meni nikad neće bit jasno

neda mi se
13 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
nicky.sl kaže...
Mitch kaže...

Gdje su sad dušebrižnici oko Ašrota u ovoj priči?

 Pa jedan je u međuvrimenu postao vlasnik jedne AsŠrot ploče točnije x99x Killer Fatal1ti (sjebanije biosa oliti kako se to sad zove UEFI-a u životu vidija nisan)

 ja sam totalna njubara koja je u jednom trenutku imala 2 keke kesa i nesto alkohola u krvi i kupil kao neku zver.. koji qrac je to za bios.. i zasto toliko muha i musica.. trebal sam nesto mainstream a ostalo investirat u rumunjke.. 

16 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
blackeagle29 kaže...
Mene zanima koja je fora u gasenju 2 jezgre i guranja ostatka na 7ghz? Osim kurcenja?

Slabo je to dokazivanje, i pogotovo na tekučem dušiku jer od takvog klokanja u praksi nema nikakve koristi.Kaj se tiče ovog zelenog, to bi bilo to da su skinuli ili potukli stare AMD FX procove ili jedan usamljeni Celeronček ali ovako šipak.Realno AMD FX starudija ostaje visoko na vrhu, njih realno ubuduče više nikad neče skinut niti jedna današnja ili koja buduča nova AMD/Intel CPU arhitektura.

 

http://valid.x86.fr/records.html

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
9 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Ovo navlačenje rezultata s isključivanjem jezgri mi izgleda korisno i usporedivo isto kao da netko baci auto s krova zgrade i kaže da je njegov pao brže jer je imao samo jedan kotač umjesto četiri pa je, eto, zbog manjeg otpora zraka brže letio prema tlu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
rambox kaže...
blackeagle29 kaže...
Mene zanima koja je fora u gasenju 2 jezgre i guranja ostatka na 7ghz? Osim kurcenja?

Slabo je to dokazivanje, i pogotovo na tekučem dušiku jer od takvog klokanja u praksi nema nikakve koristi.Kaj se tiče ovog zelenog, to bi bilo to da su skinuli ili potukli stare AMD FX procove ili jedan usamljeni Celeronček ali ovako šipak.Realno AMD FX starudija ostaje visoko na vrhu, njih realno ubuduče više nikad neče skinut niti jedna današnja ili koja buduča nova AMD/Intel CPU arhitektura.

 

http://valid.x86.fr/records.html

 

Bas me bilo zanimalo kako ces ovu vijest pretvoriti u hvalospjev AMD-u

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
rambox kaže...
blackeagle29 kaže...
Mene zanima koja je fora u gasenju 2 jezgre i guranja ostatka na 7ghz? Osim kurcenja?

Slabo je to dokazivanje, i pogotovo na tekučem dušiku jer od takvog klokanja u praksi nema nikakve koristi.Kaj se tiče ovog zelenog, to bi bilo to da su skinuli ili potukli stare AMD FX procove ili jedan usamljeni Celeronček ali ovako šipak.Realno AMD FX starudija ostaje visoko na vrhu, njih realno ubuduče više nikad neče skinut niti jedna današnja ili koja buduča nova AMD/Intel CPU arhitektura.

 

http://valid.x86.fr/records.html

Zlatno doba 32nm litografije kada se po prvi puta moglo sa standarnim hlađenjem preči magičnih 5.0 GHz,tranzistor dovoljno malen ali ipak veče disipacijske toplinske moči od 22nm i 14nm što u neku ruku pogoduje OC-u. Što je litografija proizvodnje manja to su i frekvencije niže ali ipak kada se sjetim 45nm onda je dobar i ovaj rezultat sa 14nm. Kada če taj Zen već izači,čekam ga kao ozeblo sunce.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
3n3m1 kaže...
rambox kaže...
blackeagle29 kaže...
Mene zanima koja je fora u gasenju 2 jezgre i guranja ostatka na 7ghz? Osim kurcenja?

Slabo je to dokazivanje, i pogotovo na tekučem dušiku jer od takvog klokanja u praksi nema nikakve koristi.Kaj se tiče ovog zelenog, to bi bilo to da su skinuli ili potukli stare AMD FX procove ili jedan usamljeni Celeronček ali ovako šipak.Realno AMD FX starudija ostaje visoko na vrhu, njih realno ubuduče više nikad neče skinut niti jedna današnja ili koja buduča nova AMD/Intel CPU arhitektura.

 

http://valid.x86.fr/records.html

Zlatno doba 32nm litografije kada se po prvi puta moglo sa standarnim hlađenjem preči magičnih 5.0 GHz,tranzistor dovoljno malen ali ipak veče disipacijske toplinske moči od 22nm i 14nm što u neku ruku pogoduje OC-u. Što je litografija proizvodnje manja to su i frekvencije niže ali ipak kada se sjetim 45nm onda je dobar i ovaj rezultat sa 14nm. Kada če taj Zen već izači,čekam ga kao ozeblo sunce.

 

Hoces reci da se skylake ne moze potjerati preko 5 sa standardnim hladjenjem? Ja sam na 4.8 vrtio prime bez problema (i sa temperaturama 78-80 stupnjeva).

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Friday kaže...
3n3m1 kaže...

Zlatno doba 32nm litografije kada se po prvi puta moglo sa standarnim hlađenjem preči magičnih 5.0 GHz,tranzistor dovoljno malen ali ipak veče disipacijske toplinske moči od 22nm i 14nm što u neku ruku pogoduje OC-u. Što je litografija proizvodnje manja to su i frekvencije niže ali ipak kada se sjetim 45nm onda je dobar i ovaj rezultat sa 14nm. Kada če taj Zen već izači,čekam ga kao ozeblo sunce.

 

Hoces reci da se skylake ne moze potjerati preko 5 sa standardnim hladjenjem? Ja sam na 4.8 vrtio prime bez problema (i sa temperaturama 78-80 stupnjeva).

Opčenito gledano dobro se OC Skylake kao što kažeš ali teško da ima primjeraka sa kojim možeš uredno odraditi test na 5.0GHz bez nekih intervencija u smislu vodenoga ili delida,možda preuviličavam stvari ali realno 32nm je nešto bolji OC od 14nm naravno govorim o Sandy Bridge i Skylake generaciji procesora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 17:09 (3n3m1).
10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Thinker kaže...

Ovo navlačenje rezultata s isključivanjem jezgri mi izgleda korisno i usporedivo isto kao da netko baci auto s krova zgrade i kaže da je njegov pao brže jer je imao samo jedan kotač umjesto četiri pa je, eto, zbog manjeg otpora zraka brže letio prema tlu...

 Vidim da ti oc slabo ide naime auto s jednim kotačem bi sporije pao jer je auto sa svim kotačima teži i samim time privlačniji gospođici zvanoj Sila Teže ;)

neda mi se
14 godina
protjeran
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
nicky.sl kaže...
Thinker kaže...

Ovo navlačenje rezultata s isključivanjem jezgri mi izgleda korisno i usporedivo isto kao da netko baci auto s krova zgrade i kaže da je njegov pao brže jer je imao samo jedan kotač umjesto četiri pa je, eto, zbog manjeg otpora zraka brže letio prema tlu...

 Vidim da ti oc slabo ide naime auto s jednim kotačem bi sporije pao jer je auto sa svim kotačima teži i samim time privlačniji gospođici zvanoj Sila Teže ;)

Ovo ti nije tocno sta si napisao, elementarna fizika...

12 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Ja nakon i5 2500K još nisam došao do 5GHz,i5 3570k,i7 3770k,i5 6600k sve max 4.9Ghz!!

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

neda mi se
16 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

a kaj ce ti to na 4.4-5 sve fercera 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
nicky.sl kaže...

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

Lol, to je potpuno netocno...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

Lol, to je potpuno netocno...

Olovo od 2 kg pada jednako brzo kao i jastuk od 2 kg?

10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

Lol, to je potpuno netocno...

 Dokaži

neda mi se
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice