Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

poruka: 59
|
čitano: 13.933
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o".
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
nikbkk kaže...

Mislim da ću svojeg i5-4440 nadograditi na i7 i pričekati "tock" za skylake. ne sviđa mi se ovaj TDP.

 kaj s tdp-om?, po meni se on nece opcenito nista ni promjeniti, manji proizvodni proces smanjuje doticni no povecava ga kolicina jezgri i takt koji konstantno raste...tak da smo na istom ne?! dakle trk u ducan po i7!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
neaktivan
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Mora biti znatan skok u performansama s ovim tdp na 14 nm. Nije mi ja sno zašto i5 i i7 imaju isti tdp?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Friday kaže...
Igor150 kaže...

znači da davno nisi čitao "nelogičnosti,nepovezanosti i bezveznije"...vrati se u 2009 - 2012e...kada je to bilo aktualno.

 

Ti, dakle, tvrdiš da amd ima bolje procesore od intela?

 ništa nisi shvatio, htio je reći da su amd sandy procesori onda bili bolji od intelovih apu rješenja, ali intelovo pariranje u koljena se dokazalo na testovima fm1 socketa...

kuiš?

10 godina
online
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Stjepanj kaže...
nikbkk kaže...

Mislim da ću svojeg i5-4440 nadograditi na i7 i pričekati "tock" za skylake. ne sviđa mi se ovaj TDP.

 kaj s tdp-om?, po meni se on nece opcenito nista ni promjeniti, manji proizvodni proces smanjuje doticni no povecava ga kolicina jezgri i takt koji konstantno raste...tak da smo na istom ne?! dakle trk u ducan po i7!

 Kako ? Aako usporedis sa 4790K dobijes losiji GHz (u Turbo modu) a veci TDP (95W Skylake vs 88W Haswell DC model) a broj jezgri (4+4HT) ostao isti?

Zato i kazem da mi nekako te brojke ne stimaju jer u tom slucaju ako nije raidkalna promjena jezgre ubrzanje u odnosu na 4790K ce biti marginalno (ako ga i bude sbog manjeg takta u Turbo modu).

Ako tako izbace jiidno sto ih moze "spasit" je da se Syklake overclocka kao lud napsram haswella sto mi je isto tesko za vjerovati jer i Ivy Bridge i Haswell se generalno slabije clockaju od starog Sandy Bridgea.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
NSA kaže...

Mora biti znatan skok u performansama s ovim tdp na 14 nm. Nije mi ja sno zašto i5 i i7 imaju isti tdp?

TDP je takoder i brojka koja predstavlja minimalnu orijentaciju potrebnog hladenja(dakle oba ce raditi bez problema s coolerom od 80+ wTDP-a), ne i maximalnu koju ce taj cpu proizvoditi u uvjetima na 100% loadu! dakle da bi i7 u takvom scenariju ohladio na iste temperature kao identicni i5 trebat ce ti bolje hladenje (citaj hladenje s vecim TDP specifikacijama)

primjer jedan pocetni cooler Lc95

   ima maximalni TDP od 120w dok Freezer 13
 ima 200w
! ocigledno je koji ce bolje ohladiti? malo jasnije?!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 15:16 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Zura kaže...
maximus007 kaže...

A jesu postali p****! SoC 1151 , za 1 pin! za 1 f******* pin moraš kupovat novu ploču.

Pa za to je barem vrlo jednostavan odgovor, da se ne nađe lik koji bi utrpao novi proc na ploču sa starim čipsetom ili obrnuto i onda vrištao da mu neradi.

Zaboravljaš da se Intel drži onog svog pravila izmjene arhitekture svake druge generacije.

 klik-klak. pin viška se može isčupati/ubušiti.. nije sam CPU, chipset + periferija (interna).

 

Dud kaže...

Upadam u temu ali kad sam vidio ime procesora, prvo mi je palo na pamet dobro da nije Skynet. I'll be back.

- i njima je to palo na pamet, zato takav naziv, šira slika, wintel. Pripremaju 'sudnji dan'..

 

Puls3 kaže...
Penryn kaže...
Puls3 kaže...

Ovo planiram preskočiti mislim da realno nema potrebe za prelazak ako imate Sandy Brigde i novije.

Ali postoje negdje rani testovi Skylakea pa znaš koliki će bit porast u performansama?

Naravno da ne. Ali uzmimo u obzir da je Sandy Brigde naprema Nehalemu bio prilično visok skok nakon toga je došao Ivy koji je imao nešto malo više perfomanse isto tako dogodilo se sa Haswell-om pa pretpostavljam kako će se to i nastaviti. Ovo ne mora biti točno možda sa 14nm naprave puno veći skok u perfomansama ali to samo oni znaju ja samo prepostavljam. 

 

Test svih 5 generacija Intel-ovih procesora na Anadtech-u.

- usporedba je u RL beskorisna, jer periferija CPUa je dio stvarnih performansi, npr početni s2011, SATA-USB, sabirnica, RAM.. tad i (teoretski) isti/identičan CPU na novijoj platformi ima prednost, jer pogotvo CPU čeka periferiju, npr SSD/RAM tom promjenom juzer više osjeti nego s gigahercom više. Sintetika, dok je realna usporedba nemoguća ili nepravedna +marketing itd.

 

Igor150 kaže...

evo ga to sam čekao !!! amd vs intel vrati se čitaj ponovo. spomenio sam jednu seriju procesora AMDovi APUi i intelovi sandy bridge...rmoj odg je: da AMD je bolji na jednom polju;a Intel je bolji na drugom polju. Citiram kako se to onda pokazalo kao totalni promašaj sa obje strane.

- AMD je stvarno bolji na polju (livadi), dok u usporedbi s intelom izgleda kao mali bug (buba) koja nešto zuji. Cijena nije tema, usporedba s drugim proizvođačem je logična i očekivana, pa i spominjanje APUa. btw, intelova integruša ima multipraktik ulogu, tranzistori u njoj služe (pojednostavljeno) kao coproc, tj koristi se za sve (bitno) tj MMX instrukcije, tu AMD suxa žešće oduvjek (pa je brže radio word/tetris, ali sporije multimedija npr). To je stvar filozofije kako podjeliti tranzistore na socu, koju ulogu im dati, koliko ih pretvoriti u cache, fpu.. to je kod intela 'jače', dok su pri tome MHz nevažni, tj tek kad uspoređuješ dva jednaka (jezgre) CPUa možeš megahercima uspoređivati. Broj jezgara čak ne mora biti prednost, tj postoji problem sinkronizacije. Banalno, stari LPT printer port je paralel, PATA IDE... a noviji je USB/SATA tj serijal, daleko veće brzine dok je paralelni lupio u zid/granicu. Paralelizam ima svoje granice nakon kojih se više gubi na sinkronizaciji nego što je dobitak (i konkretna formula), dok se npr u grafičkoj obradi može vrlo dobro iskoristiti (VGA-GPU) i općenito mjevenje brojeva paralelizmom, multimedija... i to zato, danas preuzima GPU na sebe, browser, konverter,.. sve je coporocessor, sve ima neki chip, svime time upravlja 'šef' CPU. Intelov to radi bolje. Zašto? Zbog naravi OSa, tj RISC-CISC podjele, tj može postojati OS/app koja može biti za RISC/paralelizam itd.. i tad biti najjači, ali tad nije 'multipraktik' prilagodljiv, specijalizirane radne stanice i sl. x86 je multipraktik platforma... optimalna (može i više ali tad nije optimum/specijalizacija kao kod alata).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Stjepanj kaže...

primjer jedan pocetni cooler Lc95   ima maximalni TDP od 120w dok Freezer 13  ima 200w! ocigledno je koji ce bolje ohladiti? malo jasnije?!LP

 

Nije taj freezer 13 baš nešto...

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Friday kaže...
Stjepanj kaže...

primjer jedan pocetni cooler Lc95   ima maximalni TDP od 120w dok Freezer 13  ima 200w! ocigledno je koji ce bolje ohladiti? malo jasnije?!LP

 

Nije taj freezer 13 baš nešto...

 ma cini ti se, u svoje vrijeme apsolutni grand-prix, onda je kod mene podnosio overklok od skoro 60% na starom i7 920! primjer danasnje grafe s 3x top hladenjima imaju i po 500w (tdp) sad sretan brojkom?!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 15:30 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Stjepanj kaže...
Friday kaže...

 

Nije taj freezer 13 baš nešto...

 ma cini ti se, u svoje vrijeme apsolutni grand-prix, onda je kod mene podnosio overklok od skoro 60% na starom i7 920! primjer danasnje grafe s 3x top hladenjima imaju i po 500w (tdp) sad sretan brojkom?!

 

Moj i5 ode na skoro 90 stupnjeva na 4.4...

(prime test)

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 15:31 (Friday).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Stjepanj kaže...
NSA kaže...

Mora biti znatan skok u performansama s ovim tdp na 14 nm. Nije mi ja sno zašto i5 i i7 imaju isti tdp?

TDP je takoder i brojka koja predstavlja minimalnu orijentaciju potrebnog hladenja(dakle oba ce raditi bez problema s coolerom od 80+ wTDP-a), ne i maximalnu koju ce taj cpu proizvoditi u uvjetima na 100% loadu! dakle da bi i7 u takvom scenariju ohladio na iste temperature kao identicni i5 trebat ce ti bolje hladenje (citaj hladenje s vecim TDP specifikacijama)

primjer jedan pocetni cooler Lc95   ima maximalni TDP od 120w dok Freezer 13  ima 200w! ocigledno je koji ce bolje ohladiti? malo jasnije?!LP

Problem kod haswella, a pretpostavljam da ce biti i kod skylake-a, je taj sta jezgra dostize jako visoke temperature (full fpu load sa avx/fma3) iako je tdp relativno nizak.

 

FX-evi imaju daleko veci tdp al su laksi za hladit i ne dostizu ni blizu tako visoke max temperature kao haswell. Primjera radi, intel je sibica a amd termo pec, jedno ima puno visu temperaturu al oslobadja puno manje toplinske energije od drugog..

12 godina
protjeran
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Glavni problem kod Haswell-a je sto nije zalemljen pa onda jako losa termalna pasta( AMD FX procesori su zalemljeni dakle direktni dodir s IHS (poklopcem na koji sjeda cpu cooler), FX ima za cca 1/3 vecu povrsinu pa prema tome i lakse otpusta toplinu za razliku od intela koji je eto manji! neke stvari si i sam znao no evo da ponovimo za one koj neznaju!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
ihush kaže...

- AMD je stvarno bolji na polju (livadi), dok u usporedbi s intelom izgleda kao mali bug (buba) koja nešto zuji. Cijena nije tema, usporedba s drugim proizvođačem je logična i očekivana, pa i spominjanje APUa. btw, intelova integruša ima multipraktik ulogu, tranzistori u njoj služe (pojednostavljeno) kao coproc, tj koristi se za sve (bitno) tj MMX instrukcije, tu AMD suxa žešće oduvjek (pa je brže radio word/tetris, ali sporije multimedija npr). To je stvar filozofije kako podjeliti tranzistore na socu, koju ulogu im dati, koliko ih pretvoriti u cache, fpu.. to je kod intela 'jače', dok su pri tome MHz nevažni, tj tek kad uspoređuješ dva jednaka (jezgre) CPUa možeš megahercima uspoređivati. Broj jezgara čak ne mora biti prednost, tj postoji problem sinkronizacije. Banalno, stari LPT printer port je paralel, PATA IDE... a noviji je USB/SATA tj serijal, daleko veće brzine dok je paralelni lupio u zid/granicu. Paralelizam ima svoje granice nakon kojih se više gubi na sinkronizaciji nego što je dobitak (i konkretna formula), dok se npr u grafičkoj obradi može vrlo dobro iskoristiti (VGA-GPU) i općenito mjevenje brojeva paralelizmom, multimedija... i to zato, danas preuzima GPU na sebe, browser, konverter,.. sve je coporocessor, sve ima neki chip, svime time upravlja 'šef' CPU. Intelov to radi bolje. Zašto? Zbog naravi OSa, tj RISC-CISC podjele, tj može postojati OS/app koja može biti za RISC/paralelizam itd.. i tad biti najjači, ali tad nije 'multipraktik' prilagodljiv, specijalizirane radne stanice i sl. x86 je multipraktik platforma... optimalna (može i više ali tad nije optimum/specijalizacija kao kod alata).

 A kaj da radimo sa VISC novotarijom, konkretnije informacije vezano za to stare su pola godine, ali Bug službeno o tome nije napisal niti slova.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Friday kaže...
..

Moj i5 ode na skoro 90 stupnjeva na 4.4...

(prime test)

-slabo je to, daj mu još struje.

moj u leru (idle) ide preko stotke, tetris 114c..

Razmišljam dali ubaciti selotep (termootporan) da se cooler ne pregrije, bez paste.

 

rambox kaže...
..

 A kaj da radimo sa VISC novotarijom, konkretnije informacije vezano za to stare su pola godine, ali Bug službeno o tome nije napisal niti slova.

-što je to? Jestivo?.. Zašto BUG to nema?

Virtual ili vaporware...? Cloud i farme za rentanje nisu zanimljiva tema osim možda za ransomware... al tad je jeftinije platit otkupninu nego struju za superračunala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
maximus007 kaže...

A jesu postali p****! SoC 1151 , za 1 pin! za 1 f******* pin moraš kupovat novu ploču.

Kako već 3 desetljeća ne možete skontati. Da Intel može postaviti novi CPU u isti socket odavno bi to radio upravo radi zarede. Sjetite se da je nožice prebacio na proizvođača ploča jer je Intel imao dosta bolju maržu kada se te 'muke' riješio.

 

Ali o ovome razmisli:i da možeš da staviš novi CPU u 3 godine staru generaciju ploča (čitaj: socketa) koja je poenta? Kada sam CPU podržava 10 USB 3.1 utora, nove eSATA i M.2 SATA sučelja, DDR4 memoriju, PCIe 4th gen i sl. novotarije a ploča ti ništa od toga ne podržava. To se neće desiti nikada sada još sa razlogom više: životni vijek CPU-a je produžen u tolikoj mjeri da ti sada račuanr može biti i do 7 godina. 

 

Strahoslav Trta kaže...

(1) Pa kad ima ljudova koji nemilice kupuju skupo sve nove modele kao i u slucaju smartphonea.

Ne znam po cemu je ovaj najnoviji i5-6600 K toliko bolji od mog i5-2500 K da bi ja svog trebao prodati s plocom za sitnu lovu da bih imao "najnovije"

 

(2) Aj da "ONI" mogu (proizvesti) roknuti default brzinu bez boosta na 6000 MHz (a ne mogu (i znamo zasto ne mogu)) pa bi covjek i razmislio a ovako, ne kontam. (dobar ovaj jutarnji dupli cokoladni kapucino)

(1) Nema tih ljudi. Ima malo ili nimalo. Oni koji kupuju nove top modele telefona i auta ima ali račuanra ja još nisam nikoga sreo, da je zamjenio 4 generacije Core arhitekture (nek se javi ako takav postoji). Skok sa vć starog Core 2 Duo na Haswell Pentium G3258 je skok sa magarca na konja (u mom slučaju sa magarca na raketni pogon AMD 5000+ je u pitanju)

 

(2) Treba dobro isčitati članak, jer naglasak ide na zadnje dvije cifre unutar kodne oznake CPU-a tj. i7 6700K, što misliš koliko će onda ići 6790 ili 6890 u tkv. E segmentu?

zmaz kaže...
Strahoslav Trta kaže...

Pa kad ima ljudova koji nemilice kupuju skupo sve nove modele kao i u slucaju smartphonea.

Ne znam po cemu je ovaj najnoviji i5-6600 K toliko bolji od mog i5-2500 K da bi ja svog trebao prodati s plocom za sitnu lovu da bih imao "najnovije"

 

Aj da "ONI" mogu (proizvesti) roknuti default brzinu bez boosta na 6000 MHz (a ne mogu (i znamo zasto ne mogu)) pa bi covjek i razmislio a ovako, ne kontam. (dobar ovaj jutarnji dupli cokoladni kapucino)

 ti si svjestan da ghz nije mjerilo brzine ?

 

Poprilično točno ali ipak postoji uski aplikativni dio gdje je clock time (GHz) mjerilo brzine. Mslim da bi ti ihush malo bolje objasnio meni se nešto ne da.

 

Lewis kaže...

Ne kuzim ovaj dio da ce raditi na brzoj defualt frekvenciji nego bilo koji prije ? Pa i7 4790K (Devils Canyon) ima default 4.0GHZ i Turbo boost na 4.4GHz.

Isto kao gore citirani post pod (2) ti pričaš o 4790K a u članku se spominje 6700K, čisto sumnjam da 6790  neće imati enke budalaštine da ga sigurno odvoji od par godina starog 4790K.

 

anarchyST kaže...
Friday kaže...
NiramX kaže...

 

Čisto sumnjam da ćemo se opet vratiti u vremena kada je svaka nova generacija bila i više nego osjetno moćnija od starije. 

 

Nema više toliko mjesta za napredak ali skroz se dodavaju nove instrukcije, smanjuje se TDP, clock-per-clock performanse sa svakom novom generacijom rastu... Ja zadovoljan. Iako sam mislio da ćemo do danas već imati mainstream 8 core procesore iz intela. Bit će da im se ne žuri...

 Mislim da to nema nikakve veze sa napretkom, nego se radi o cistoj ekonomiji. Cinjenica je da Intel vec  godinama nema postene konkurencije u desktop segmentu pa i nemaju potrebe za velikim skokovima u porastu performansi...

 

A na ruku im ide i sindrom "ovce" kod potrosaca koji zele uvijek imati najnovije... pa im se svaka generacija i5 i i7 procesora prodaje ka vruce kifle... musti ce nas dokle dokle god mogu...

Nije ovo tema o mobitelima. I nitko nikoga ne muze. Treuntno mijenjam 7 godina starog AMD-a (5000+) koji bez problema vrti Windows TP 10041 na vrlo vjerojatno Haswell Pentium G3240, ili moža njegovu Broadwell varijantu.

 

BlueMax kaže...
Igor150 kaže...

a čuj intel je pokušao parirati sa sandy bridge amd-ovom fm1 socketu i Apu-ima(onda). dokazalo se da su AMD-ovi APU-i totalni promašaj;intelovom pariranju koje se "dokazalo" da su do koljena amd-ovom APU na testovima...dosta priče...

 Nelogicniju, nepovezaniju i bezvezniju recenicu odavno ne procitah.

Ja ga isto pokušavam skontati ali..

 

Igor150 kaže...

evo ga to sam čekao !!! amd vs intel vrati se čitaj ponovo. spomenio sam jednu seriju procesora AMDovi APUi i intelovi sandy bridge...rmoj odg je: da AMD je bolji na jednom polju;a Intel je bolji na drugom polju. Citiram kako se to onda pokazalo kao totalni promašaj sa obje strane.

... izgleda da nam nisi baš jasan na čemu si. Kao da slušam čeha kak priča češki. kao 'sve je jasno' ali 'ništa nije jasno'.

 

Stjepanj kaže...

14nm ce definitivno biti zanimljivo vidjeti sto ce donijeti, ovi pusti brojevi..., ako ostanu na istoj arhitekturi bez znacajnih promjena a ocigledno budu! vece perfomanse od 10% necemo gledati niti u najboljem slucaju(cpu testovi)! Moore-ov zakon je izgleda odavno propao LP

Pričapš gluposti (kao i po običaju). 14nm je već donio Broadwell seriju CPU-va ali trenutno samo u mobilnom segmentu i to pod kodnim oznakom Core-M i to nisu Atomi koji koštaju po RPC cijeni 15-tak USD nego oko $275,00 i trenutno pokreću najbolje i najskuplje tablet/hybride.

 

PS: nemaš pojma što je Mooreov zakon: http://www.bug.hr/komentari/sve-prolazno-mooreov-zakon-traje-vjecno/142349.aspx

15 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Envy kaže...
..

... izgleda da nam nisi baš jasan na čemu si. Kao da slušam čeha kak priča češki. kao 'sve je jasno' ali 'ništa nije jasno'.

..

 -meni je to sve madjarski.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Stjepanj kaže...
nikbkk kaže...

Mislim da ću svojeg i5-4440 nadograditi na i7 i pričekati "tock" za skylake. ne sviđa mi se ovaj TDP.

 kaj s tdp-om?, po meni se on nece opcenito nista ni promjeniti, manji proizvodni proces smanjuje doticni no povecava ga kolicina jezgri i takt koji konstantno raste...tak da smo na istom ne?! dakle trk u ducan po i7!

 95W mi je previše. Nadao sam se da će ponuditi neki mid range i5 sa 65W u 14nm.

A neću po i7 sad, pričekat ću da vi (ostali) počnete kupovati Skylakeove pa ću kupiti jeftiniji i7 kako se Intel bude rješavao zaliha.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 0:36 (nikbkk).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
nikbkk kaže...

 95W mi je previše. Nadao sam se da će ponuditi neki mid range i5 sa 65W u 14nm.

A neću po i7 sad, pričekat ću da vi (ostali) počnete kupovati Skylakeove pa ću kupiti jeftiniji i7 kako se Intel bude rješavao zaliha.

 pa imas vise verzija istih procesora(link-ani primjer s 4500 serijom), no stvar je opcenito u manjem "base" taktu, kao i loadu pod punim opterecenjem di se zaokruzuje na srednje vrijednosti, naravno s adekvatnom plocom sve jezgre mogu raditi na maximalnim taktovima, no predpostavljam da te ovo zadnje ne zanima nije bas za svakoga!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 0:43 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina

jedan pametan ovdje. em što sam vidio mali milion benchmarkova i po igrama. gdje je amd slab intel dobiva;gdje intel puši amd dobiva....

M
12 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
nikbkk kaže...

 95W mi je previše. Nadao sam se da će ponuditi neki mid range i5 sa 65W u 14nm.

A neću po i7 sad, pričekat ću da vi (ostali) počnete kupovati Skylakeove pa ću kupiti jeftiniji i7 kako se Intel bude rješavao zaliha.

 Ocito ne znas Intelovu politiku cijena. Kad izadje nova serija staroj raste cijena. Tako danas i7 4790K kosta 2700kn dok mu prethodnik i7 3770K kosta 2900kn.

Pa ti cekaj :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
nikbkk kaže...
...

A neću po i7 sad, pričekat ću da vi (ostali) počnete kupovati Skylakeove pa ću kupiti jeftiniji i7 kako se Intel bude rješavao zaliha.

 Intel nikad ne prodaje procesore ispod cijene.

tako sam ja čekao i7 980, pa nikad dočekao.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
15 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

intelove cijene su fixne, mijenja se tečaj i količine dobavljača, trgovac odredi cijenu (ponekad odokativno, tj digne koliko može jer starije komponente služe da se kupca malo odere).

 

edit: (uređeno/čitljivost) + količina koja direktno utječe na nabavnu cijenu kao i intelove 'stimulacije'.. btw cijene se mogu vidjeti na intel.ark to su fixne cijene koje jedine imaju veze s intelom i one su unutrar 'istog' (nasljednika) skoro identične.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 14:22 (ihush).
 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
ihush kaže...

intelove cijene su fixne mijenja se tecaj i kolicine dobavljaca trgovac odredi cijenu.

 ovo je jedino tocno...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Planirao sam zamijenit trenutnu Ivy konfiguraciju (maticnu+ procesor) za Skylake konfu al po ovoj slici iznad ne isplati mi se bas...eventualno cu pricekat testove pa odlucit.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Ako i7 6700k bude minimalno 50% jači od mog Sandya (mislim clock per clock i jedan i drugi na 4ghz) možda i prominim platformu.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Ne moras se ni nadat da ce bit 50% brzi. Bude li 30-35% bit ce super..

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
ansha kaže...

Ne moras se ni nadat da ce bit 50% brzi. Bude li 30-35% bit ce super..

 

bome cu i ja ovog preskocit, pa usudim se rec cak i skroz dok ddr4 ne postane mainstream.. svaki put se polakomim pa kupi/prodaj i izgubim bar 1000kn na preprodaji a razlika u performansama nezamjetna. treba povuc rucnu malo..

13 godina
neaktivan
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Ja isto ne planiram upgrade dosta dugo međutim sljedeći upgrade planiram uzet 6 ili 8 jezgreni Intel cpu. 

Zmaj od Bosne
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Nastave li oni takvim sitnim koracima ić naprid ostaće moj i7 2600k još bar pet godina kod mene

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Dali se zna točan datum izlaska socket 1151 ploća i procesora ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice