Internet kao vanjska memorija

poruka: 37
|
čitano: 6.723
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet kao vanjska memorija".
16 godina
neaktivan
offline
Internet kao vanjska memorija

Desiti će se to, htjeli mi to priznati ili ne, da će naraštaji koji dolaze biti sve gluplji i gluplji. Neće više biti 'na mladima svijet ostaje' nego, 'na glupima svijet ostaje'.

Moj PC  
12 7 hvala 0
14 godina
offline
Internet kao vanjska memorija

To je stvarno točno. Samo ne znam jel to dobro ili lose. Ja osobno znam puno stvari samo ako imam net pri ruci, i to me u produktivnosti nimalo ne koči, znam naći ono što mi treba u nekom trenutku (nije ni naći nešto uvijek lako :) ). Ali malo me i strah, da moram ići na razgovor za posao, mislim da bi morao dobrano zagrijati stolicu i nauciti neke stvari, koje sad imam na dva klika mišem

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Riker kaže...

Desiti će se to, htjeli mi to priznati ili ne, da će naraštaji koji dolaze biti sve gluplji i gluplji. Neće više biti 'na mladima svijet ostaje' nego, 'na glupima svijet ostaje'.

To je istina, ali svoje prste u tome ima i školstvo te zatucane glavešine iz HNOS-a koje su izbacile nekoć obavezno gradivo jer je navodno pre kompleksno za djecu tog uzrasta. A to je dovelo do toga da svaka generacija posjeduje sve manje i manje znanja jer nemaju osnove srednjoškolskog/fakultetskog obrazovanja koje su trebali dobiti još u osnovnoj školi.

12 godina
protjeran
offline
Internet kao vanjska memorija

istina.. nema više papirnatih enciklopedija, istraživanja u kasne sate u knjižnici...etc.

 

zaglupljuje nas internet..

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Internet kao vanjska memorija

Svake godine se nesto novo otkrije/stvori/izmisli i svi mi odjednom trebamo to znaje znati u odredenoj dobi/vremenu.A svi zaboravljaju da ljudski mozak nema neogrnicenu memoriju.Prije 500 godina se vrlo malo znalo i ucilo jer nije bilo otkriveno/stvoreno/izmisljeno dosta toga,a ljudski je mozak ostako iste velicine.Za narednih 500 godina otkrice se jos mnogo toga,a ljudski mozak ce mozak ostati iste velicine.

Kada bi imali sve znaje koje od nas zahtjevaju bili bi kao sa slike.U ostalom strojevi se stvoreni da pomazu ljudima,a kome se ne svida nek se vrati u kameno doba i uziva.

Bože čuvaj nas gladi, kuge i Hrvata
 
12 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
ATiGamer kaže...
Riker kaže...

To je istina, ali svoje prste u tome ima i školstvo te zatucane glavešine iz HNOS-a koje su izbacile nekoć obavezno gradivo jer je navodno pre kompleksno za djecu tog uzrasta. A to je dovelo do toga da svaka generacija posjeduje sve manje i manje znanja jer nemaju osnove srednjoškolskog/fakultetskog obrazovanja koje su trebali dobiti još u osnovnoj školi.

Točno to. Moja je majka učiteljica (od 1. do 4. razreda) već dugi niz godina, i nedavno mi je pričala kako se školstvo mijenja, kako generacije koje dolaze i koje odlaze iz 4. razreda u više razrede su sve gluplje (nije baš tako rekla, ali to je mislila {#}) i da je doista zabrinuta razvojem situacije. Npr. ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet. Cijelo naše školstvo se okreće američkom sistemu koji se pokazao doista dobrim u stvaranju zatucanih, primitivnih i mentalno nesposobnih generacija.

14 godina
protjeran
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
elwood kaže...

istina.. nema više papirnatih enciklopedija, istraživanja u kasne sate u knjižnici...etc.

 

zaglupljuje nas internet..

 

Potrebna je sigurna i cvrsta veza s Internet-om i nasim glavama.

 

Znanje na domak ruke, a sive celije samo za razmisljanje. Kako bi to bilo dobro.

 

 

Riker kaže...
 

ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet.

 

 To ne sluzi nicemu.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 22:18 (Mentalist).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Mentalist kaže...
elwood kaže...
 

ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet.

 

 To ne sluzi nicemu.

Jesi siguran u to?

14 godina
protjeran
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Riker kaže...
Mentalist kaže...
elwood kaže...
 

ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet.

 

 To ne sluzi nicemu.

Jesi siguran u to?

 

Da, ja spadam u generaciju koja je intenzivno ucila pjesmice.

 

Naucio sam ih sve i prosao cetvrticom u prvom srednje. Eto kakve su.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Riker kaže...
Mentalist kaže...
elwood kaže...
 

ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet.

 

  To ne sluzi nicemu.

Jesi siguran u to?

  A služi za jačanje pamćenja...

 

Inače,jedna   poslovica govori da:Znanje nije znati informaciju,nego je znanje znati pronaći gdje je ta informacija.To je stajalo u jednoj učionici srednje škole i ukazivalo je na varanje pri ispitima.

 

 

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
14 godina
protjeran
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
g12356 kaže...

  A služi za jačanje pamćenja...

 

Inače,jedna   poslovica govori da:Znanje nije znati informaciju,nego je znanje znati pronaći gdje je ta informacija.To je stajalo u jednoj učionici srednje škole i ukazivalo je na varanje pri ispitima.

 

 

 

Sluzi za jacanje pamcenja, dakle, to je jedan dio mog mozga, kojeg ne mogu izbrisati, samo mi zauzima prostor.

 

Znanje je znanje, nema definicije.

 

Jesi li se ikad upustio u razgovor o bilo cemu s ucenikom koji je dobio pet na testu iz fizike, a sve prepisao, a ostali predmeti su mu dvice, osim ona 3 koja pada.

 

Pa on je idiot, na razini nekog malog djeteta, osim ako mu se nije desilo da voli nogomet, tad je naucio 20 igraca, 3 kluba i 5 pravila. Ne mozes mu reci da ima znanje jer je prepisao.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Mentalist kaže...
g12356 kaže...

  A služi za jačanje pamćenja...

 

Inače,jedna   poslovica govori da:Znanje nije znati informaciju,nego je znanje znati pronaći gdje je ta informacija.To je stajalo u jednoj učionici srednje škole i ukazivalo je na varanje pri ispitima.

 

 

 

Sluzi za jacanje pamcenja, dakle, to je jedan dio mog mozga, kojeg ne mogu izbrisati, samo mi zauzima prostor.

 

Znanje je znanje, nema definicije.

 

Jesi li se ikad upustio u razgovor o bilo cemu s ucenikom koji je dobio pet na testu iz fizike, a sve prepisao, a ostali predmeti su mu dvice, osim ona 3 koja pada.

 

Pa on je idiot, na razini nekog malog djeteta, osim ako mu se nije desilo da voli nogomet, tad je naucio 20 igraca, 3 kluba i 5 pravila. Ne mozes mu reci da ima znanje jer je prepisao.

  Jbg.ja samo velim to je stanje Hrvatskog društva.

Ja npr. na maturi nisam ni jedno pitanje u 6 predmeta koje sam polagao zvarao.Sve sam fer pisao,i dobio zakon rezultate.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
12 godina
offline
Internet kao vanjska memorija

Kaj ja znam. Ja osobno nikad nisam cijenio učenje napamet nego sposobnost snalaženja u raznim situacijama. Ono što u ovom tekstu nisu naveli, a na jednom portalu prije dva dana jesu je to, da oslobađanje memorijskih kapaciteta mozga povećava kreativnost u razmišljanju i općenito, što je samo po sebi logično jer se stvara manje kognitivnih putanja, tj. kraće su i jednostavnije.

 

Uopće nije ideja koliko toga znaš, nego kako to znanje koristiš u praksi {#}

 

Mentalist kaže...

 

Sluzi za jacanje pamcenja, dakle, to je jedan dio mog mozga, kojeg ne mogu izbrisati, samo mi zauzima prostor.

 

 

 

To u biti nije posve točno. Negdje sam čitao da su istraživanja pokazala da što smo stariji i što više popunjavamo memorijske kapacitete, nove informacije počinju istiskivati stare, manje važne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 22:55 (McVily77).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Internet kao vanjska memorija

Nes ti memorije kad je velika vecina jos na bakru...

 

Kada dodje do takvog interneta da budemo mogli posudit odredjenu kolicinu RAM-a (mjereno u GB-ima) onda to bude dobar internet :)

Naravno brzina mora bit kao i kod standardnog keksa :D

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 22:50 (Batista).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Riker kaže...
Mentalist kaže...
elwood kaže...
 

ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet.

 

 To ne sluzi nicemu.

Jesi siguran u to?

A čemu bi to moglo služiti?

Gubljenje vremena. Kao i debilna lektira. Za to vrijeme se može naučiti puno pametnijih i korisnijih stvari.

12 godina
protjeran
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
indy500 kaže...

A čemu bi to moglo služiti?

Gubljenje vremena. Kao i debilna lektira. Za to vrijeme se može naučiti puno pametnijih i korisnijih stvari.

 

Većina znanja koje sam skupio u školstvu, danas mi ne koristi u karijeri.

 

No naučio sam kako učiti i razmišljati. Mozak ima određena svojstva kao i mišič. Ukoliko ga ne stavljaš pod pritisak, trpaš informacijama bile one trivijalne ili kritičnog značenja - on zakržlja!

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
14 godina
neaktivan
offline
Internet kao vanjska memorija

Čip u mozgu s pristupom internetu. Tome mi  ovo vodi. 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 23:39 (Xanzzu).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Riker kaže...
ATiGamer kaže...
Riker kaže...

To je istina, ali svoje prste u tome ima i školstvo te zatucane glavešine iz HNOS-a koje su izbacile nekoć obavezno gradivo jer je navodno pre kompleksno za djecu tog uzrasta. A to je dovelo do toga da svaka generacija posjeduje sve manje i manje znanja jer nemaju osnove srednjoškolskog/fakultetskog obrazovanja koje su trebali dobiti još u osnovnoj školi.

Točno to. Moja je majka učiteljica (od 1. do 4. razreda) već dugi niz godina, i nedavno mi je pričala kako se školstvo mijenja, kako generacije koje dolaze i koje odlaze iz 4. razreda u više razrede su sve gluplje (nije baš tako rekla, ali to je mislila {#}) i da je doista zabrinuta razvojem situacije. Npr. ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet. Cijelo naše školstvo se okreće američkom sistemu koji se pokazao doista dobrim u stvaranju zatucanih, primitivnih i mentalno nesposobnih generacija.

ja ih učio od vrtića(2002.) i u OŠ, sad i u srednjoj..

Sestra isto tako.. od vrtića 2006. i u OŠ.

I brat isto od 2010 i sad će u OŠ :)

Tako da je to tako možda u tvom gradu/školi ali kod nas nije tako..

Kraj razgovora s Kobeom kaže novinar: Možda ipak nije kao Dražen Petrović ali ipak igra kao super zvijezda! (Success is my only motherfucking option, failure's not)
15 godina
protjeran
offline
Internet kao vanjska memorija

Ova vijest nije ništa čudno, primarno svojstvo ljudi (pogotovo mozga) je prilagodljivost/plastičnost - ovo definitivno nije znak ikakvog zaglupljivanja, ovakvo nešto se, u stvari, očekuje s obzirom na karakteristike ljudske kognicije. 

Nobody expects the Spanish inquisition!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Xanzzu kaže...

Čip u mozgu s pristupom internetu. Tome mi  ovo vodi. 

I antenica na glavi... :D

:D
13 godina
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
elwood kaže...
indy500 kaže...

A čemu bi to moglo služiti?

Gubljenje vremena. Kao i debilna lektira. Za to vrijeme se može naučiti puno pametnijih i korisnijih stvari.

 

Većina znanja koje sam skupio u školstvu, danas mi ne koristi u karijeri.

 

No naučio sam kako učiti i razmišljati. Mozak ima određena svojstva kao i mišič. Ukoliko ga ne stavljaš pod pritisak, trpaš informacijama bile one trivijalne ili kritičnog značenja - on zakržlja!

 Pa bilo bi pametnije da se to vrijeme iskoristi za korisno učenje. I stim bi se mozak vježbao, još i bolje nego s ovakvim gluparijama.

12 godina
protjeran
offline
Re: Internet kao vanjska memorija

Ne razumijem pod sta ti mislis "gluparije"... i sto bi se po tebi trebalo ucit?

 

Zar da djeca u 3. razredu osnovne uce programirat u C-u ? Mrežne protokole?

Tehnologija je friska stvar, a obrazovni sustav je vrlo star, trom i nikako nije aktualan po pitanju ITa.

 

A opet smatram da covjek mora imat neku "opcu kulturu" - lektiru koju procitat i nije tako strasno.

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
15 godina
odjavljen
offline
Internet kao vanjska memorija

Činjenica je da je obim cjelokupnog ljudskog znanja porastao do zapanjujućih razmjera te je broj informacija jednostavno prevelik da bi ih sve zapamtili.

 

U doba kada više nije moguće posvetiti se neoj grani znanja, tj. određenom obimu informcija, nego samo manjem dijelu tog pod-obima, korištenje uređaja za pohranu i pronalaženje informacija je jako potrebno.

 

Pri tome informacija ne mora biti teorija crnih rupa, već može biti i recept za palačinke.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Internet kao vanjska memorija

U nekim komentarima osjeti se strah prema Internetu kao izvoru kojem se okrećemo kada tražimo informaciju. Pretjerujemo li? Polako postajemo ovisni o Internetu jer je postao relevantan i pouzdan izvor informacija. Izjava da je Internet postao naša primarna vanjska memorija je nerealna. Zašto? Još uvijek nemam pristup Bug-ovoj digitalnoj arhivi. Još uvijek radije prelistam pokoji stvarni stari Bug u potrazi za nekom informacijom(da, jer sam materijalist). Jer nije isto popamtiti u kojem broju se nalazi potrebna informacija ili pak jednostavno upisati u tražilicu nekoliko ključnih riječi i eto informacija vam je broj xx stranica yy. Mogu dakako i ručno bez da koristim tražilicu(zabavniji način). Još uvijek je teži prvi način. A u tom grmu leži zec. S takvim aktivnostima treniram svoj mozak da i dalje pamti. Dugoročne posljedice simbioze? - užurban način života doveo nas je do užurbanog traženja informacija. Hoće li nas užurbano traženje informacija dovesti do užurbanog procesiranja istih? Ili ćemo u najgorem slučaju i tu funkciju prepustiti aplikaciji? Ovo je samo misao, bez panike. A što radim kada dobijem informaciju? O tome kada bude drugačije istraživanje...Idem listati.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Internet kao vanjska memorija

Puno je opasnija činjenica da sve više i više ljudi (mladih, djece, koga god) misli da ako nečeg nema na prvoj stranici sa rezultatima na Googleu da to uopće ne postoji ili nije vrijedno spomena. Cijeli školski sustav bi se trebao malo više okrenuti praktičnom znanju i educiranju kako pronaći pravu informaciju. Točnu, prema mogućnosti jer opet, dosta njih misli da ako je na wikipediji neka činjenica, onda mora biti točna.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 2:02 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Internet kao vanjska memorija

Primjetio sam po sebi koliko sam izgubio ili nisam trenirao memoriju. 
Otkako su mi smartphone i Internet dostupni na svakom koraku, ništa gotovo ne pamtim.

Do 1. srednje sam imao gotovo fotografsko pamćenje. Dovoljno je bilo jednom vidjeti neki sadržaj da bih ga mogao reproducirati s 99% točnosti.

Znao sam 30ak mobilnih i još toliko fiksnih brojeva napamet.

 

No, ne znam na koji način, primjećujem da ne mogu zapamtiti masu stvari {#}.

Morat' ću početi vježbati. To nije nešto što se samo izgubi, jednostavno, memoriju treba održavati kao i mišiće, treninzima. 

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
14 godina
offline
Internet kao vanjska memorija

Čitajući neke gornje postove, sam zadivljen prmitivizmom naših "mladih" ljudi. Ovo su baš ono "klasićni hrvatski" postovi.

 

A nevezano za ovu gore rečenicu samo da komentiram:

AIX 2.0 kaže...

Za narednih 500 godina otkrice se jos mnogo toga,a ljudski mozak ce mozak ostati iste velicine.

Volia bi reć da će ostat iste veličine ali nemoguće je da za 500 godina ostane bilo šta iste veličine pa tako i mozak koji non stop raste:

http://www.ted.com/talks/lang/eng/henry_markram_supercomputing_the_brain_s_secrets.html

 

 

Riker kaže...
ATiGamer kaže...
Riker kaže...

To je istina, ali svoje prste u tome ima i školstvo te zatucane glavešine iz HNOS-a koje su izbacile nekoć obavezno gradivo jer je navodno pre kompleksno za djecu tog uzrasta. A to je dovelo do toga da svaka generacija posjeduje sve manje i manje znanja jer nemaju osnove srednjoškolskog/fakultetskog obrazovanja koje su trebali dobiti još u osnovnoj školi.

Točno to. Moja je majka učiteljica (od 1. do 4. razreda) već dugi niz godina, i nedavno mi je pričala kako se školstvo mijenja, kako generacije koje dolaze i koje odlaze iz 4. razreda u više razrede su sve gluplje (nije baš tako rekla, ali to je mislila {#}) i da je doista zabrinuta razvojem situacije. Npr. ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet. Cijelo naše školstvo se okreće američkom sistemu koji se pokazao doista dobrim u stvaranju zatucanih, primitivnih i mentalno nesposobnih generacija.

Sa ovim napisanim se toliko neslažem da moram odgovorit. Sustav školovanja je toliko zastario i to ne samo u nas nego u svijetu da moje dijete slobodno nemora ić u školu. Ja ću ga naučit sve to treba. Da ne ulazim u detalje... Ali slažem se da LEKTIRA treba. Zašto? Evo ja znam ljude koj nemogu napravit konstrukciju rečenice kako treba, ne izražavat se književno, nego su im rečenice ono kao da švabo govori hrvatski.

 

sudy_freak kaže...

Primjetio sam po sebi koliko sam izgubio ili nisam trenirao memoriju. 
Otkako su mi smartphone i Internet dostupni na svakom koraku, ništa gotovo ne pamtim.

Do 1. srednje sam imao gotovo fotografsko pamćenje. Dovoljno je bilo jednom vidjeti neki sadržaj da bih ga mogao reproducirati s 99% točnosti.

Znao sam 30ak mobilnih i još toliko fiksnih brojeva napamet.

 

No, ne znam na koji način, primjećujem da ne mogu zapamtiti masu stvari {#}.

Morat' ću početi vježbati. To nije nešto što se samo izgubi, jednostavno, memoriju treba održavati kao i mišiće, treninzima. 

Mozak se vježaba igranjem igrica - a mislim moram ti reć

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=TEDkZ02pmWo
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 8:23 (KIKI3ooo).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
Riker kaže...

Točno to. Moja je majka učiteljica (od 1. do 4. razreda) već dugi niz godina, i nedavno mi je pričala kako se školstvo mijenja, kako generacije koje dolaze i koje odlaze iz 4. razreda u više razrede su sve gluplje (nije baš tako rekla, ali to je mislila {#}) i da je doista zabrinuta razvojem situacije. Npr. ako niste znali, djeca uopće više ne uče pjesmice napamet. Cijelo naše školstvo se okreće američkom sistemu koji se pokazao doista dobrim u stvaranju zatucanih, primitivnih i mentalno nesposobnih generacija.

 

Kreiranje nacije koja će biti jeftina radna snaga. Najteže je upravljati i kontrolirati inteligentnim ljudima koji posjeduju znanje. I uspjeli su, ljudi ne razmišljaju dalje od serviranja vijesti u dnevniku, nema kritičkog razmišljanja, ili razmišljanja uopće. I nije to samo zadnjih par godina, to je tako otkako "imamo 'rvacku". Obrazovanje u onim "crnim, tamnim vremenima" je bilo puno, puno kvalitetnije nego što je danas. Srozavanje statusa učitelja i profesora, te kreiranje mentaliteta da je bitnije imati nego znati po bilo koju cijenu dovelo je do toga da nam danas klinci u četvrtom razredu ne znaju zbrajati i oduzimati, a sve to da se ne bi slučajno propitkivalo tko je kome što ukrao i kako je što netko kupio.

Ako ti je majka radila kao učiteljica i prije 21 godinu, pitaj ju kako je tada bilo po pitanju školstva. Da, nije bilo materijala i učitelji su se snalazili, no kroz njihovo snalaženje i djeca su učila kako se može iz ničega napraviti nešto.

 

indy500 kaže...

A čemu bi to moglo služiti?

Gubljenje vremena. Kao i debilna lektira. Za to vrijeme se može naučiti puno pametnijih i korisnijih stvari.

 

Da vi klinci (a sumnjam da se u ovom threadu javilo više od dvoje, računajući i mene, koji smo završili školovanje) išta drugo učite umjesto da čitate lektiru, ili da išta drugo čitate, ne bih komentirao. No ne učite ništa, niti čitate. Lektira je jedini način da vam se u te tupe glavurde, koje su preopterećene seksom, hormonima i drogom, ubaci malo kulture i nekakve osnove po kojoj možete socijalno i kulturno napredovati. Na žalost, to ćete shvatiti kada ćete, sa trideset godina, kukati kako nemate posla i da bi vam država trebala omogućiti... nešto. A sve te stvarčice koje radite u školi vam ipak daju dobru odskočnu dasku za daljnje napredovanje u životu.

 

Internet danas ima svrhu enciklopedije; no potrebno je znati čitati sa razumijevanjem da bi se moglo koristiti to znanje. To čitanje sa razumijevanjem se davnih dana učilo u drugom osnovne, postojao je poseban, smeđi udžbenik za to. Pristup internetu nikoga ne čini automatski pametnijim.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
12 godina
protjeran
offline
Re: Internet kao vanjska memorija
KIKI3ooo kaže...

Čitajući neke gornje postove, sam zadivljen prmitivizmom naših "mladih" ljudi. Ovo su baš ono "klasićni hrvatski" postovi.

 

A nevezano za ovu gore rečenicu samo da komentiram:

AIX 2.0 kaže...

Za narednih 500 godina otkrice se jos mnogo toga,a ljudski mozak ce mozak ostati iste velicine.

Volia bi reć da će ostat iste veličine ali nemoguće je da za 500 godina ostane bilo šta iste veličine pa tako i mozak koji non stop raste:

http://www.ted.com/talks/lang/eng/henry_markram_supercomputing_the_brain_s_secrets.html

 

 

Riker kaže...
ATiGamer kaže...
Riker kaže...

Sa ovim napisanim se toliko neslažem da moram odgovorit. Sustav školovanja je toliko zastario i to ne samo u nas nego u svijetu da moje dijete slobodno nemora ić u školu. Ja ću ga naučit

sve to treba. Da ne ulazim u detalje...

 

Ali slažem se da LEKTIRA treba. Zašto?

 

Evo ja znam ljude koj nemogu napravit konstrukciju rečenice kako treba, ne izražavat se književno, nego su im rečenice ono kao da švabo govori hrvatski.

 

 

Mozak se vježaba igranjem igrica - a mislim moram ti reć

 

 

EPIC   {#}

 

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
14 godina
offline
Internet kao vanjska memorija

Ali lipo je napisano, ne izražavat se književno nego nemaju konstrukciju rečenice. Tako da to što si istaknio moje pravopisne greške ne pobija mogu tvrdnju.

I usput, pišem kako govorim i to daje autentičnost mojim postovima. Ili govorim kako se govori u mom gradu.


EDIT: Nemoj se ljutit na thumbs down

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=TEDkZ02pmWo
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 9:12 (KIKI3ooo).
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice