iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

poruka: 46
|
čitano: 5.121
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iOS 4.3.3 tijekom mjeseca".
16 godina
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Sviđa mi se produljenje trajanja baterije. Iako mi je, od kad sam uključio push e-mail umjesto fetcha, baterija prilično dobra. Potraje i nešto više od 2 dana u zadnje vrijeme.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
i onda oni kažu da nikad nisu pratili korisnike. mrš gamad!
15 godina
neaktivan
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

iPhone je mobitel za teenage-re i žene, to neće promjeniti nikakav update softwera. Svaki put kad pokušam browsati po netu vidim da su moji prsti jednostavno preveliki za ovaj feminizirani uređaj.. Sorry

Moj PC  
0 14 hvala 0
15 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
limitedition kaže...

iPhone je mobitel za teenage-re i žene, to neće promjeniti nikakav update softwera. Svaki put kad pokušam browsati po netu vidim da su moji prsti jednostavno preveliki za ovaj feminizirani uređaj.. Sorry

ili si jednostavno nespretan. Sorry.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
13 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
limitedition kaže...

iPhone je mobitel za teenage-re i žene, to neće promjeniti nikakav update softwera. Svaki put kad pokušam browsati po netu vidim da su moji prsti jednostavno preveliki za ovaj feminizirani uređaj.. Sorry

Nije Apple kriv sto ti imas prst kao cevap.
I'll see you on the dark side of the moon
13 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

fascinantno

prvo negiraju problem

onda ga rijese update-om

pa ispadnu heroji {#}

 

valjda...

signal reception problems and unauthorised tracking. now in white.
15 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Danny_HR kaže...

Sviđa mi se produljenje trajanja baterije. Iako mi je, od kad sam uključio push e-mail umjesto fetcha, baterija prilično dobra. Potraje i nešto više od 2 dana u zadnje vrijeme.

Kako postavit taj push e-mail i koja je razlika?

Razer_Copperhead
14 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
limitedition kaže...

iPhone je mobitel za teenage-re i žene, to neće promjeniti nikakav update softwera. Svaki put kad pokušam browsati po netu vidim da su moji prsti jednostavno preveliki za ovaj feminizirani uređaj.. Sorry

 

koje budalaštine se ovdje pišu, etiketirati ovako ljude mogu samo osobe koje su nesigurne u sebe pa da si malo podignu ego,, ajde valjda ti je pomoglo malo

14 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Razer_Copperhead kaže...
Danny_HR kaže...

Sviđa mi se produljenje trajanja baterije. Iako mi je, od kad sam uključio push e-mail umjesto fetcha, baterija prilično dobra. Potraje i nešto više od 2 dana u zadnje vrijeme.

Kako postavit taj push e-mail i koja je razlika?

Ako se ne varan, push e-mail je kada ti mail dolazi bez kašnjenja, odnosno ne moraš provjeravat jeli ti doša mail nego ti mobitel zavibrira/zazvoni poput SMS-a.

 

To namistiš u postavkama. Postavke > Mail,kontakti , kalendari > učitaj nove podatke > i staviš kvačicu na "proslijedi"

http://about.me/antesirkovic
15 godina
neaktivan
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Mogu li ''Učitaj'' onda staviti na ručno ako mi je uključeno proslijedi?

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Razer_Copperhead kaže...

Kako postavit taj push e-mail i koja je razlika?

Imaš u postavkama za e-mail. Pogle:

 

Razlika u odnosu na fetch je da telefon sa e-mail serverom komunicira isključivo kad ima novih mailova i oni ti se prikazuju "real time". Fetch ti periodično provjerava mailove, pa samim time troši više baterije.

Push server će tvom telefonu poslati signal kad ima novih emailova, i telefon će onda povući mail.

 

Mislim, nemoj me držati za riječ, da funkcionira na sličnom principu kao sms. Zbog toga telefon ne mora biti u stalnom kontaktu sa serverom.

 

Budući da ne primam više od 10-ak mailova dnevno meni je push prilično produljio trajanje baterije.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Razer_Copperhead kaže...
Danny_HR kaže...

Sviđa mi se produljenje trajanja baterije. Iako mi je, od kad sam uključio push e-mail umjesto fetcha, baterija prilično dobra. Potraje i nešto više od 2 dana u zadnje vrijeme.

Kako postavit taj push e-mail i koja je razlika?

Da, kako postaviti push mail na npr gmailu.

Mentalist je moj idol...
16 godina
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Kad podešavaš e-mail na iPhoneu ne konfiguriraš ga kao klasični gmail, nego kao exchange.

 

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138740&topic=14252

 

Nakon toga možeš birati želiš li ručno učitavanje maila, automatski fetch u nekim intervalima ili push.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 10:10 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Znači samo unesem podatke od Gmaila u exchange i to je to?

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Jep. Sve kako je gore u linku.

 

Samo obrati pažnju na to koliko mailova primaš, ako primaš malo onda ti je bolji push jer se neće spajati kad nema novih mailova, ako primaš puno mailova onda ti je bolji fetch.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 10:18 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

''(If you are a 2-step verification user, please use an application-specific password instead.)'' što tu treba?

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Samo upiši svoju gmail lozinku, ovo zanemari.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Ne mogu dalje kad upišem ''Username'' i ''Password''. Prema onoj slicu u ''Username'' unesem mail adresu, ali ja imam ''Username'' i ''Email'' pa možda zato neće?

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 10:33 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

U username upiši email. I mora raditi.

 

"Enter your full Google Account email address as the Username"

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 10:34 (Danny_HR).
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
apoteka kaže...

fascinantno

prvo negiraju problem

onda ga rijese update-om

pa ispadnu heroji {#}

 

valjda...

 

"Promjene uključuju značajno reduciranje veličine baze lokacijskih podataka, automatsko brisanje lokacijske baze s isključenjem lokacijskih usluga te prestanak izrade pričuvne kopije iste te baze podataka prilikom sinkronizacije uređaja s iTunesima."

 

Gdje ti vidiš da su riješili problem "praćenja"????? samo su reducirali količinu podatka koja se prema na mobitelu i ukinuli izradu pričuvne baze. niti su prije pratili, niti će sada to prestati raditi. stvar je samo u količini spremljenih podataka

15 godina
neaktivan
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Meni je ovako.

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Nema veze, samo upiši svoj email pod "email" i pod "username".
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Da li je tako i tebi? {#}

 

[EDIT]

Sad me je pustilo naprijed.

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 10:48 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Je, evo sad sam provjerio.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
online
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Danny_HR kaže...

Razlika u odnosu na fetch je da telefon sa e-mail serverom komunicira isključivo kad ima novih mailova i oni ti se prikazuju "real time". Fetch ti periodično provjerava mailove, pa samim time troši više baterije.

Push server će tvom telefonu poslati signal kad ima novih emailova, i telefon će onda povući mail.

 

Mislim, nemoj me držati za riječ, da funkcionira na sličnom principu kao sms. Zbog toga telefon ne mora biti u stalnom kontaktu sa serverom.

 

Budući da ne primam više od 10-ak mailova dnevno meni je push prilično produljio trajanje baterije.

 

Ne bih bas rekao da si u pravu jer kad je ukljucen push mobitel mora imati stalnu vezu sa serverom da bi uopce mogao primiti notifikaciju. Mislim, super je push, koristim ga preko exchangea od kad je dostupan ali nisam siguran da to trosi bateriju manje od fetcha.

16 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Ezio kaže...

Ne bih bas rekao da si u pravu jer kad je ukljucen push mobitel mora imati stalnu vezu sa serverom da bi uopce mogao primiti notifikaciju. Mislim, super je push, koristim ga preko exchangea od kad je dostupan ali nisam siguran da to trosi bateriju manje od fetcha.

Ne, kad je uključen push telefon nema nikakvu vezu sa serverom sve dok na serveru nema novih poruka. Server tada mobitelu šalje signal da se spoji i provjeri e-mail.

 

Ja sam primjetio da mi baterija traje prilično dulje od kad koristim push, to je ono što je sigurno.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
protjeran
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Cudno mi je to Danny. Jedan od glavnih savjeta ljudima koji su nezadovoljni sa trajanjem baterije je da iskljuce push. Ja drzim fetch na svakih sat vremena, al eto bas cu probat ukljucit push da vidim kako ce se odrazit na bateriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

Velim, ja dobivam cca 10 mailova dnevno, s tim da predvečer i preko noći gotovo ništa ne dobivam. Samim time nema potrebe da mail provjerava preko noći. Push to ni ne radi.

Proučio sam po internetu i zbilja sam naišao na puno preporuka za push ako se malo mailova dobiva.

Doduše, ja sam imao fetch na 15 minuta... Nemam pojma.

Samo znam da sam skužio drastično manju potrošnju baterije.

 

Evo i citat sa objašnjenjem:

PUSH does not keep a active DATA connection like when you check your mail every 15 min or browsing the WEB. It is in idle mode, waiting for that ping command from the server to hit the phones IP address, when this happens, the phone opens the data connection and pulls the emails down. PUSH does save battery life because it doesn't need to check every 15 min for a email when their might not be any. If you don't receive many emails, this is the best way to set your phone up. If you receive a email every few minutes, then I would not use PUSH because it will keep opening that data connection and pull a email down every time you do get a email instead of just getting them every 15 min. Fetch normally drains the batteries much faster than PUSH in a normal email user life.

 

S tim da ja govorim isključivo o e-mail pushu. Ono što jako troši bateriju su push notifikacije aplikacija koje imaš na telefonu, no to je sasvim druga stvar. Meni su sve push notifikacije isključene.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 11:13 (Danny_HR).
14 godina
online
Re: iOS 4.3.3 tijekom mjeseca
Danny_HR kaže...

Velim, ja dobivam cca 10 mailova dnevno, s tim da predvečer i preko noći gotovo ništa ne dobivam. Samim time nema potrebe da mail provjerava preko noći. Push to ni ne radi.

Proučio sam po internetu i zbilja sam naišao na puno preporuka za push ako se malo mailova dobiva.

Doduše, ja sam imao fetch na 15 minuta... Nemam pojma.

Samo znam da sam skužio drastično manju potrošnju baterije.

 

Evo i citat sa objašnjenjem:

PUSH does not keep a active DATA connection like when you check your mail every 15 min or browsing the WEB. It is in idle mode, waiting for that ping command from the server to hit the phones IP address, when this happens, the phone opens the data connection and pulls the emails down. PUSH does save battery life because it doesn't need to check every 15 min for a email when their might not be any. If you don't receive many emails, this is the best way to set your phone up. If you receive a email every few minutes, then I would not use PUSH because it will keep opening that data connection and pull a email down every time you do get a email instead of just getting them every 15 min. Fetch normally drains the batteries much faster than PUSH in a normal email user life.

 

Da nije on-line ne bi mogao biti pingan. Odrzava stalnu vezu sa serverom zbog funkcioniranja pusha. Kad bi se fetch namjestio na svakih sat vremena vjerojatno bi potrosnja baterije bila manja. Ali sve je relativno jer ovisi o ucestalosti mailova.

Ja koristim push za vise servisa a ne samo mail tako da mi je potrosnja baterije dosta velika. Ali nikad mi nije bilo jasno (doduse nisam ni istrazivao) kako tocno funkcioniraju te push notifikacije. Evo recimo imam ukljucen push osim maila i za kontakte i za kalendar. Ali ok, to je sve preko google servera. A sta je sa facebookom , viberom i slicnim aplikacijama? Jel sve te notifikacije idu preko jednog servera ili kako?

14 godina
offline
iOS 4.3.3 tijekom mjeseca

zna li netko kako to na androidu napraviti?

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice