iPhone na solarnu energiju?

poruka: 16
|
čitano: 4.889
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone na solarnu energiju?".
15 godina
offline
iPhone na solarnu energiju?

iPhone+direct sunlight = NO

Okej, malo navučeni članak i stvarno treba pogoditi uvjete za neki ozbiljan kvar, ali sjećam se da je ovo ljeto moj crni Galaxy S znao na plaži postati jako topao osim ako ga nisam pokrio debljim ručnikom.

Kako oni misle izvesti da metalno kučište i staklo ekrana izdrže visoke temperature direktno izlaganja suncu, jer iako će navesti da ga se ne drži tako pod ekstremnim vručinama, uvijke će se naći "pametni" ljudi...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone na solarnu energiju?

Niš' jasno... već je osjetljiv na dodir, pa onda postaje opet osjetljiv na dodir? Zašto se ne bi punio cijelo vrijeme (solarni satovi tako rade već desetljećima), umjesto nakon što detektira neaktivnost?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
iPhone na solarnu energiju?

Ja tu vidim problem oko vidljivosti ekrana. Solarne celije ne mogu biti toliko transparentne da ne smetaju normalnom koristenju. Radi toga su sve ideje o ugradnju solarnih celija bile na poleđinu uređaja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
iPhone na solarnu energiju?

Kako volim te opisne patente. Pa onda čekaju da drugi naprave, recimo prozirne solarne čelije, pa onda oni kažu svojem proizvođaču ekrana da integrira sloj istog u ekran, naprave neku blentavo jednostavnu aplikaciju za detekciju dodira koja prekida napajanje i voila. Apple patentirao. Zrig.

Ad astra peronospora
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 14:28 (Bypass).
 
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPhone na solarnu energiju?

patent se zove, takni me po novcaniku jos ce bit skuplji neg je sad a ne vrijedi soma kuna,strasno :)

Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone na solarnu energiju?
wyks kaže...

iPhone+direct sunlight = NO

Okej, malo navučeni članak i stvarno treba pogoditi uvjete za neki ozbiljan kvar, ali sjećam se da je ovo ljeto moj crni Galaxy S znao na plaži postati jako topao osim ako ga nisam pokrio debljim ručnikom.

Kako oni misle izvesti da metalno kučište i staklo ekrana izdrže visoke temperature direktno izlaganja suncu, jer iako će navesti da ga se ne drži tako pod ekstremnim vručinama, uvijke će se naći "pametni" ljudi...

Zato postoje inženjeri koji će se pozabaviti problemom koji spominješ. Rješenje postoji samo se treba dovoljan broj pametnih dobro plaćenih ljudi posvetiti tome.

16 godina
offline
iPhone na solarnu energiju?

Je moguće da uvedete rubriku "Patenti" pa da tamo takve vijesti lupate, jer nešto ne valja dok zadnje vrijeme ne prođe dan da se ne mogu pročitati na naslovnoj vijest-dva o tome tko je koga tužio, povrijedio nečija prava ili registrirao krucijalni patent.

Što vi mislite?

2 Nek ostane kako je
17 Kategorizirati patent vijesti
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 18:36 (p0temk1n).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone na solarnu energiju?

"Iako je patent najvjerojatnije registriran da se preduhitri konkurencija, bilo bi zanimljivo ovu tehnologiju vidjeti u stvarnim uređajima."

Jednostavno odvratno koliko se na taj nacin koce drugi, a samim time i napredak.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
 
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
iPhone na solarnu energiju?

Idem ja patentirati warp drive pa kada ga naprave, mahat ću sa tim papirom da mi plate jer su mi ukrali patent. I teleporter, usput.

 

Treba zabraniti to patentiranje "opisnih" tehnologija. Imaš nešto konkretno što radi - može. Ostalo - nula bodova.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone na solarnu energiju?

Ovo bi moglo biti dobro samo ima problema nekih, kako bi se moglo mjenjati kada dotaknemo prstom na ekran? I kolika bi potrošnja struje bila samo na tom prebacivanju? Kada npr navećer koristimo uređaj ili je vani oblaćno ili se nalazimo u prostoriji koja nema dosta svijetla. Mora se trošiti struja na to. Samo nije mi jasno kako bi to funkcioniralo?

 

Ali ideja je super, npr tableti bi jako rijetko punili jer imaju veliku površinu ekrana a ne troše puno više od mobitela.

http://funnypage-77ari.blogspot.com/2012/11/10-crnogorskih-zapovjedi.html
15 godina
neaktivan
offline
iPhone na solarnu energiju?

Solarni mobiteli su postajali i prije. Apple je zapravo patentirao smještaj solarnog panela na prednju stranu umjesto na pleđini? Samsung je već predstavio prozirne ekrane, Apple sigurno misli smjestiti solarni panel ispod takvog ekrana. Dok se drugi bave inovacijama, Apple ih preduhitri patentima. Okiti se tuđim tehnologijama jer svojih nema a inovatore nagradi tužbom.

Samsung Samsung
LG pop LG pop
Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 19:55 (DragonShit).
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone na solarnu energiju?
DragonShit kaže...

Solarni mobiteli su postajali i prije. Apple je zapravo patentirao smještaj solarnog panela na prednju stranu umjesto na pleđini? Samsung je već predstavio prozirne ekrane, Apple sigurno misli smjestiti solarni panel ispod takvog ekrana. Dok se drugi bave inovacijama, Apple ih preduhitri patentima. Okiti se tuđim tehnologijama jer svojih nema a inovatore nagradi tužbom.

Kazes samsungovi prozirni ekrani.

Sve sto samsung treba da uradi je da patentira te ekrane i zabrani appleu da ih koristi i to i bio kraj price za ovaj appleov patent.

 

Loading...
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone na solarnu energiju?
GamerMaster2041 kaže...

Kazes samsungovi prozirni ekrani.

Sve sto samsung treba da uradi je da patentira te ekrane i zabrani appleu da ih koristi i to i bio kraj price za ovaj appleov patent.

A to bi imalo jako puno smisla i nevjerojatno bi pozitivno utjecalo na daljnji napredak i inovacije... /sarcasam off

 

Ima logike to sto kazes, ali je glupo i totalno lose za cjelokupni napredak te na kraju za nas kupce. Dobro je jedino za kompanijin dzep.

A ovo o cemu tu govorimo je vjerojatno nesto slicno ovome, ako i nije upravo to:

Ugljikove nanocijevcice (2.38)

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
11 godina
protjeran
offline
iPhone na solarnu energiju?

Ovo već polako postaje biti otužno.Termin patent u kontekstu Applea,gubi smisao..

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone na solarnu energiju?
Po meni to solarno punjenje neće nikako zazivit dok to ne bude vrlo efikasno, tipa u pola sata-sat da možeš napuniti 50% baterije na prosječnom osvjetljenju, a ne jakom suncu. Jer ja ionako kad sam vani ako ne koristim Mob on mi je u džepu i nikakve koristi od solara. Po meni vise bi bilo koristi da se može dobivati struju od kineticke energije dok se krecemo, tako bi ga i po noći i po danu i bilo gdje mogli puniti.
Stoja
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 18:22 (Stoja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone na solarnu energiju?
Stoja kaže...
Po meni to solarno punjenje neće nikako zazivit dok to ne bude vrlo efikasno, tipa u pola sata-sat da možeš napuniti 50% baterije na prosječnom osvjetljenju, a ne jakom suncu. Jer ja ionako kad sam vani ako ne koristim Mob on mi je u džepu i nikakve koristi od solara. Po meni vise bi bilo koristi da se može dobivati struju od kineticke energije dok se krecemo, tako bi ga i po noći i po danu i bilo gdje mogli puniti.

Slazem se da ne bude tako skoro. Primjena solarnog punjenja bi ti bila ako se nalazis u prirodi par dana pa ti je potreban alternativni izvor struje, ali i tada bi bolje rijesenje bilo ovo sto si predlozio sa kinetikom..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice