Iskustva iz Istre

poruka: 15
|
čitano: 7.480
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iskustva iz Istre".
15 godina
neaktivan
offline
Iskustva iz Istre

Ja zadovoljan, kupio 12 komada od Vivaxa i svi rade super, dobro, ljudi su me gledali jako cudno dok sam u kolicima nosio desetak "nekakvih" uredjaja ali je sve proslo ok...Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva iz Istre
Dodge_167 kaže...

Ja zadovoljan, kupio 12 komada od Vivaxa i svi rade super, dobro, ljudi su me gledali jako cudno dok sam u kolicima nosio desetak "nekakvih" uredjaja ali je sve proslo ok...Namigiva

Zasto si toliko kupio puno prijemnika? 

16 godina
neaktivan
offline
Iskustva iz Istre

Odgovor na pitanje u tekstu - kada ste uopće čuli da je neki TV odašiljač za koji se brine OiV umuknuo? :

 

Zapravo, čuo sam da se to događa često na zadarskom području, odašiljač Ugljan samo u posljednjih mjesec dana nije bio u funkciji čak 5 puta.

 

Zašto?

 

Zbog udara groma prekinuto je napajanje odašiljača, a postojeći agregati nisu namješteni da se automatski pale kad nestane struje. Zbog toga su OiV imali čovjeka koji bi u toj situaciji u najkraćem roku otišao do odašiljača i pokrenuo agregat.

 

Međutim, procijenili su da je dotadašnji mjesečni honorar od 1.600 kn bio previsok, te su ponudili svega 400 kuna mjesečno, što čovjeku nije bilo prihvatljivo.

 

Kako to sad rješavaju? Tehničar OiV-a čeka prvi sljedeći trajekt za Ugljan i putuje kako bi riješio problem.

 

A to traje... I za to vrijeme signala nema.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva iz Istre
308gtsfan kaže...
Dodge_167 kaže...

Ja zadovoljan, kupio 12 komada od Vivaxa i svi rade super, dobro, ljudi su me gledali jako cudno dok sam u kolicima nosio desetak "nekakvih" uredjaja ali je sve proslo ok...Namigiva

Zasto si toliko kupio puno prijemnika?

  Za apartmane, svaku sobu, trebali smo jos uzeti ali je to malo previse...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva iz Istre
Točno tako, ja nisam ima slike dva dana, pa se pitam dal će tako biti svaki put kad udari grom negdi blizu? Ako se mene pita, onda je bolje da ostave analogni signal..
15 godina
offline
Iskustva iz Istre

Ne znam za Istru i Ugljan, ali primjetio sam (u Sv. Nedelji, zagrebačka županija) da OiV napokon distribuira i EPG (uuuuuu j****e!!!!). Istinabog, na mom TV-u (lg 37lh7000) sam uočio određene greške, koje ću zasad pripisati OiV-u, jer je pretpostavljam EPG "friška" stvar. Naime, kada na TV-u upalim EPG i pregledavam opise emisija (najčešće filmovi, serije) onda opis krene sa ispravno prikazanim hrvatskim dijakritičkim znakovima. Zatim se nakon dvije-tri linije teksta znakovi prestanu prikazivati ispravno (kao da je netko usred teksta promijenio kodnu stranicu).

 

Ne vjerujem da je problem u firmware-u, obzirom da imam najnoviji firmware na TV-u (3.55) i postavke na hrvatskom jeziku. Nisam pokušavao sa starijim verzijama firmware-a.

 

Nadam se da će skoro početi i emitiranje u wide formatu, da iskoristimo te nove televizore.

 

 

HRT HD promo ne lovim sa vanjskom antenom, ali lovim sa kućnom koju sam dobio sa gigabyte-ovom tv-tuner pc karticom (!?)

 

BTW epg se (ovdje) emitira samo na 42 kanalu, na 48 ga NEMA

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2010 22:38 (redrum781).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva iz Istre
macak kaže...

Odgovor na pitanje u tekstu - kada ste uopće čuli da je neki TV odašiljač za koji se brine OiV umuknuo? :

 

Zapravo, čuo sam da se to događa često na zadarskom području, odašiljač Ugljan samo u posljednjih mjesec dana nije bio u funkciji čak 5 puta.

 

Zašto?

 

Zbog udara groma prekinuto je napajanje odašiljača, a postojeći agregati nisu namješteni da se automatski pale kad nestane struje. Zbog toga su OiV imali čovjeka koji bi u toj situaciji u najkraćem roku otišao do odašiljača i pokrenuo agregat.

 

Međutim, procijenili su da je dotadašnji mjesečni honorar od 1.600 kn bio previsok, te su ponudili svega 400 kuna mjesečno, što čovjeku nije bilo prihvatljivo.

 

Kako to sad rješavaju? Tehničar OiV-a čeka prvi sljedeći trajekt za Ugljan i putuje kako bi riješio problem.

 

A to traje... I za to vrijeme signala nema.

U Hrvatskoj me još jedino ljudska glupost nije nikad iznevjerila(Ovo se odnosi na sve slavne managere naših tvrtki)Ako je tako,onda što će OIV-u generatori???Pa skup je benzin pobogu!!!!

dasHHa
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva iz Istre
Dodge_167 kaže...

Ja zadovoljan, kupio 12 komada od Vivaxa i svi rade super, dobro, ljudi su me gledali jako cudno dok sam u kolicima nosio desetak "nekakvih" uredjaja ali je sve proslo ok...Namigiva

Koji si model uzeo ''Vivaxa''?

Frend mi uzeo ''Nitrobox 4001 usb'', pa sada ima problema sa njim, izgleda da je prijemnik malo gluh i slabo hvata, skoro pa nikako!

Poz! :D

16 godina
protjeran
offline
Iskustva iz Istre

Imam analogni LG snimač sa hard diskom i preko skarta snimam ono što se na TV-u vidi.

Da bih vidio meni-e sa snimača, moram na TV-u preći na 'vanjski 1' (što je scart AV1).

Sliku vidim dobro, ali zvuk ima čudne smetnje (neka povratna veza?).

Problem je da ako se snima, snima se i loš zvuk. Pokušao sam sa svim postavkama za zvuk i na TV-u i na snimaču, i ništa. TV je Samsung (novi) i radi odlično.

Ima netko kakvu ideju zbog čega se to dešava?

 

I nije mi problem kada se ručno snima (onda TV držim na TV signalu kojeg snimam), a problem mi nastaje kada uprogramiram u TV timer-e (vrijeme paljenja i gašenja TV-a i na kojem programu da radi) vrijeme snimanja (isto upišem i u snimač) i kada se TV automatski prebaci na AV1 (jer detektira signal na njemu, valjda). Moguće da ima utjecaja pali li se prije TV ili recorder (nisam još probao), jer nekada snimi OK, a nekada izobličen zvuk.

Glupo je i kada se stisne 'time-shift' na snimaču, što zahtjeva da je TV na AV1 (da bi se gledalo sa kašnjenjem), a onda imam 'time-shift' sa izobličenim zvukom. Ukoliko se u nekom trenutku prebacim na TV, pogledam šta je u realnom vremenu i vratim na AV1, kasnije će se gledanjem kroz 'time-shift' dobiti dobar zvuk, a onda opet loš.

 

 

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Iskustva iz Istre

Daj malo pojasni kako je što spojeno...

 

Ne bi bilo loše navesti modele snimalice i telke.

 

Da li snimalica ima svoj tuner? Ako ima (a pretpostavljam da ima) onda nema potrebe da TV bude upaljen, dovoljno je spojiti antenu na antenski ulaz snimalice i snimalicu isprogramirati da u određeno vrijeme snima određeni kanal (ono, ko stari videorecorderi).

 

Ako nema svoj tuner, što bi po meni bilo čudno, onda je vjerojatno problem u odašiljanju signala sa TV scarta na scart na snimalici.

15 godina
offline
RE: Iskustva iz Istre

Hehe, ja radim praksu u Poreču i prošli četvrtak u 9 sati smo dobili isporuku od 200 uređaja, do 2 popodne su nestali.

Ljudi su samo uletali ko muhe u trgovinu tražeći te resivere. Ja mislim da tog dana ni milijardu Kineza nije moglo napraviti dovoljno resivera tog dana za Hrvate.

To samo govori kako ljudi uvijek reagiraju u poslijednji trenutak. Ja sam odavno imao digitalni resiver a nedavno sam se fino opskrbio s LH5000 37''

 

9A3BMQ
16 godina
protjeran
offline
RE: Iskustva iz Istre

TV je Samsung digitalni, novi (fullHD), tako da tu sve radi OK.

Snimač je LG-ev (analogni tuner), pa na njemu više ne mogu staviti na PR1 (npr.) već je stalno stavljen na AV1 (scart). Problem nastaje što kroz isti scart dolazi signal sa TV-a a istovremeno ga scart vraća na TV. Čini mi se da audio koji dođe sa TV-a, opet se vrati na zvučnik TV-a i tu dođe do nekog mix-izobličenja.

Bojim se da bez jednog dodatnog digitalnog receivera, neću moći ovo rješiti.

Time bih rješio i nepotreban rad TV-a dok snimam, a i mogao bih gledati neki drugi program dok snimam.

Najbolje rješenje bi mi bio npr. LG-ev snimač sa hard diskom, koji ima 2 digitalna tunera u sebi, ali košta dosta. A šteta mi je ovaj analogni otpisati kada još radi dobro (samo što je tuner analogni). Mojima jako treba programiranje snimanja i za sada se previše muče.

 

Valjda je to cijena digitalnog napretka. Najprije sam kupio novi TV, a sada moram i snimač (naviknuli se u kući na vremensko programiranje, zamrzavanje gledanja dok telefonski razgovor ne prođe i slično). Samo mi je previše keširati još 2300 kuna, a upravo sam kupio novu televiziju, jer mi je ova kutija od 55 cm išla na živce.

 

Uh, što su nas uvalili, za nekoliko lokalnih programa više... A nisu još televizije niti 120 Hz (3D kompatibilne)... Ma ima hrvatski narod para! Kako kažu: "Nije Beg cicija!" Kad se troši, nek se troši digitalno. A kada dođe 3D, onda ćemo i ove FullHD bacati u smeće.

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2010 11:37 (branko).
15 godina
offline
RE: Iskustva iz Istre

Procitao sam tvoj post i otisao provjeriti ovo za EPG. Imam LeadTek DTV 2000H PCI DVB-T karticu za PC. Meni je signal malo slabiji na 42 kanalu pa mi slika ponekad zastane, ali EPG mi izgleda totalno necitko. Skoro pa ni jedan znak tu nije iz Hr abecede. Na 48om kanalu nemam nikakvog EPGa bas kao sto i ti kazesNa 56om sam nasao uz HTV HD i programe Test1, 2, 3 i 4 i na njima se uredno emitira EPG od HRTa1,2, Nove i RTL. Na ovim programima mi je EPG citak (samo nemam Hr znakove). Takoder hvatam Slovence na 45Kanalu. Kad promjenim program ispise mi se vrijeme, ali umjesto naziva emisije koju gledam vidim hrpu upitnika.

To su moja iskustva. Da li netko vidi normalno EPG na Hr i Slo kanalima?

 

btw ja sam u Zagrebu

 

15 godina
offline
RE: Iskustva iz Istre
branko kaže...

TV je Samsung digitalni, novi (fullHD), tako da tu sve radi OK.

Snimač je LG-ev (analogni tuner), pa na njemu više ne mogu staviti na PR1 (npr.) već je stalno stavljen na AV1 (scart). Problem nastaje što kroz isti scart dolazi signal sa TV-a a istovremeno ga scart vraća na TV. Čini mi se da audio koji dođe sa TV-a, opet se vrati na zvučnik TV-a i tu dođe do nekog mix-izobličenja.

Bojim se da bez jednog dodatnog digitalnog receivera, neću moći ovo rješiti.

Time bih rješio i nepotreban rad TV-a dok snimam, a i mogao bih gledati neki drugi program dok snimam.

Najbolje rješenje bi mi bio npr. LG-ev snimač sa hard diskom, koji ima 2 digitalna tunera u sebi, ali košta dosta. A šteta mi je ovaj analogni otpisati kada još radi dobro (samo što je tuner analogni). Mojima jako treba programiranje snimanja i za sada se previše muče.

 

Valjda je to cijena digitalnog napretka. Najprije sam kupio novi TV, a sada moram i snimač (naviknuli se u kući na vremensko programiranje, zamrzavanje gledanja dok telefonski razgovor ne prođe i slično). Samo mi je previše keširati još 2300 kuna, a upravo sam kupio novu televiziju, jer mi je ova kutija od 55 cm išla na živce.

 

Uh, što su nas uvalili, za nekoliko lokalnih programa više... A nisu još televizije niti 120 Hz (3D kompatibilne)... Ma ima hrvatski narod para! Kako kažu: "Nije Beg cicija!" Kad se troši, nek se troši digitalno. A kada dođe 3D, onda ćemo i ove FullHD bacati u smeće.

Eh... Ili neki jeftini receiver (heier u konzumu) ili novi snimač. Ili manual od snimalice pa vidi ima li kakva opcija za podesiti. Ima li snimalica još kakav priključak osim scarta i koaksijalca za antenu?

15 godina
offline
RE: Iskustva iz Istre
JosephBullet kaže...

Procitao sam tvoj post i otisao provjeriti ovo za EPG. Imam LeadTek DTV 2000H PCI DVB-T karticu za PC. Meni je signal malo slabiji na 42 kanalu pa mi slika ponekad zastane, ali EPG mi izgleda totalno necitko. Skoro pa ni jedan znak tu nije iz Hr abecede. Na 48om kanalu nemam nikakvog EPGa bas kao sto i ti kazesNa 56om sam nasao uz HTV HD i programe Test1, 2, 3 i 4 i na njima se uredno emitira EPG od HRTa1,2, Nove i RTL. Na ovim programima mi je EPG citak (samo nemam Hr znakove). Takoder hvatam Slovence na 45Kanalu. Kad promjenim program ispise mi se vrijeme, ali umjesto naziva emisije koju gledam vidim hrpu upitnika.

To su moja iskustva. Da li netko vidi normalno EPG na Hr i Slo kanalima?

 

btw ja sam u Zagrebu

 

Koliko sam ja skužio na 56om je OiV radio test za EPG. Pri prikazu naslova emisija font je ok. Kod opisa emisije font kao da se u jednom trenu prebaci na drugu kodnu stranicu. Nadam se da će to ispeglati...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice