Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

poruka: 129
|
čitano: 16.511
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo".
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

-Izgled je sasvim osrednji što je jedan od razloga kupovine nokie

-Zagrijavanje se osjeti na modelu 950 koji je bliži mojim potrebama od XL modela

-Kamera iako ima više megapiksela i dalje "mobitel kvalitete"

 

Imam lumiu 925 i imam 4 zamjerke. Mogao bi biti malo brži, slika bi trebala biti malo kvalitetnija (ne treba mi više megapixela), povremeno se pretjerano grije, baterija mi ne traje dugo.

Od svih navedenih problema novi model rješava samo jedan u značajnoj mjeri (brzina), a to ne vrijedi cca 5k kuna. Prema tome izgleda da ću se strpiti do iduće serije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 12:36 (axos).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
axos kaže...

-Izgled je sasvim osrednji što je jedan od razloga kupovine nokie

-Zagrijavanje se osjeti na modelu 950 koji je bliži mojim potrebama od XL modela

-Kamera iako ima više megapiksela i dalje "mobitel kvalitete"

 

Imam lumiu 925 i imam 4 zamjerke. Mogao bi biti malo brži, slika bi trebala biti malo kvalitetnija (ne treba mi više megapixela), povremeno se pretjerano grije, baterija mi ne traje dugo.

Od svih navedenih problema novi model rješava samo jedan u značajnoj mjeri (brzina), a to ne vrijedi cca 5k kuna. Prema tome izgleda da ću se strpiti do iduće serije.

 Ili jednostavno za te pare kupi neki flagship android 

9 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Ili imjesto androida koristiti stari nokia dumb phone i čekati da se nokia vrati na scenu

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Jedino minus je plastika, ali i to se da riješiti sa MOZO kućištem (košta cca 50$).

Ja čekam da dođe u t-com ili VIP pa da vdimo cijene.. 

Battlelog: MUDO_HR
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

ostajem na staroj nokiji ashi 200 sa nekakvim nokia os-om (neam pojma koji je ali je meni ok). ak niš drugo, ms dosljedno upropašćuje sve čega se dočepa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 15 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
lllnuclearlll kaže...
axos kaže...

-Izgled je sasvim osrednji što je jedan od razloga kupovine nokie

-Zagrijavanje se osjeti na modelu 950 koji je bliži mojim potrebama od XL modela

-Kamera iako ima više megapiksela i dalje "mobitel kvalitete"

 

Imam lumiu 925 i imam 4 zamjerke. Mogao bi biti malo brži, slika bi trebala biti malo kvalitetnija (ne treba mi više megapixela), povremeno se pretjerano grije, baterija mi ne traje dugo.

Od svih navedenih problema novi model rješava samo jedan u značajnoj mjeri (brzina), a to ne vrijedi cca 5k kuna. Prema tome izgleda da ću se strpiti do iduće serije.

 Ili jednostavno za te pare kupi neki flagship android 

 Imao, ali draži mi je WP.

12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Kad nemas sto drugo naci onda je i plastika problem  I debeli obrubi haha 

 

Ali to samo pokazuje da su telefoni zapravo jako dobri.

http://igrali.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 14:20 (igrali).
 
12 1 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Dock? Ne hvala. Zelim smartphone koji ce biti sposoban wrtiti Windowse ali ne pada mi na pamet kupovati, a jos manje nositi sa sobom nekakav dock.

 
1 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
Racunas i da nosis TV sa sobom u toj varijanti?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
Preći ću, na Ubuntu touch ili Tizen.

A ako ostajem na Androidu onda bih htio Blackberry priv.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
BlueMax kaže...

Dock? Ne hvala. Zelim smartphone koji ce biti sposoban wrtiti Windowse ali ne pada mi na pamet kupovati, a jos manje nositi sa sobom nekakav dock.

 

Čini mi se da baš ne shvaćaš koncept ovoga.

 

Ideja je u tome da kad dođes kući spojiš mobitel na dock i dobiješ nekakvo "Deskrop Experience" sučelje, barem za neke osnovne stvari koje 70-80% ljudi jedino i koristi, a to su Internet, glazba, filmovi, tekst procesor i neka jednostavnija igra...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 14:46 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
g12356 kaže...
Preći ću, na Ubuntu touch ili Tizen.

A ako ostajem na Androidu onda bih htio Blackberry priv.

 

Nemoj ubuntu touch ako boga znaš. Kolega dežurni Linuxaš je naručio Nexus 5 samo zato jer je bio uvjeren da je Ubunu Touch nešto najbolje ikad, a Android smeće. Nakon 2 dana je vratio Android na mobitel.

Prije toga nam je dao da isprobamo i sučelje je katastrofa za mobitel, plus sve je usporeno. Praktički čisti mobitel je učitavao prazan imenik 3-4 sekunde.

Ja i dalje preporučujem svima koji su casual korisnici Windows Phone (makar se moja informatički neobrazovana majka skroz bez problema naviknula na Android i sad joj baš ne sjeda WP).

15 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Pa, Petricu, dragi - može li ijedan članak bez barem jednog prefiksa "i"?

 

Btw, sjećam se svojevremeno sramotne recenzije L920

od strane iPetrica. Od tad nisam uvjeren u njegovu objektivnost prilikom recenziranja. Mada je ovaj tekst tek prvi dojam, debelo mi miriše na pristrasno piskaranje.

 

 

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 15:01 (morrisoN).
 
16 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
lllnuclearlll kaže...
BlueMax kaže...

Dock? Ne hvala. Zelim smartphone koji ce biti sposoban wrtiti Windowse ali ne pada mi na pamet kupovati, a jos manje nositi sa sobom nekakav dock.

 

Čini mi se da baš ne shvaćaš koncept ovoga.

 

Ideja je u tome da kad dođes kući spojiš mobitel na dock i dobiješ nekakvo "Deskrop Experience" sučelje, barem za neke osnovne stvari koje 70-80% ljudi jedino i koristi, a to su Internet, glazba, filmovi...

 Meni se cini da ti ne shvacas mene. Zasto bi bio ogranicen samo na doma? TV imam gdje god hocu a vecina danasnjih je opremljena bezicnim standardimakojima je opremljen i mobitel. Dock je visak.

PC - personal computer. 

16 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Šteta što nema Google aplikacija za WP, inače bi to bila sasvim solidna platforma. Što se L950/L950XL tiče, osim dizajna koji je dosadan i plastičan, meni jedino fali fingerprint reader. Iris scanner je super fora za pokazat frendovima na pivi, ali čitač otiska prsta je brži i možeš ga koristiti kad ne gledaš u mobitel (npr. dok ti stoji na stolu ili dok ga vadiš iz džepa).

 

Pitanje za znalce:

Koliko sam se informirao HERE Maps, Metrotube i Metro Drive su WP zamjene za Maps, Youtube i Drive, a jel postoji adekvatna zamjena za Google Photos? Tamo imam milijune slika i ne bih to htio migrirati na OneDrive ili neki drugi cloud.

 

Također, kakvo je surfanje na WP-u kad se Continuum uključi (dakle na velikom ekranu)? Je L950 dovoljno snažna da prožvače desktop verzije stranica bez da zapinje? Ili npr. pokretanje flash/HTML5 videa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

lumia 950 = 4/5000kn + dock (100$) kod nas vjerovatno 1000kn = 5/6000kn + (monitor, tipkovnica, miš) = 6000-7000kn da bi imao nekakvo win rt iskustvo. Ne hvala MS, za iste pare se može puno puno bolje.

Moj PC  
0 7 hvala 1
16 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
BlueMax kaže...

 Meni se cini da ti ne shvacas mene. Zasto bi bio ogranicen samo na doma? TV imam gdje god hocu a vecina danasnjih je opremljena bezicnim standardimakojima je opremljen i mobitel. Dock je visak.

PC - personal computer. 

 Pa nisi ograničen samo na doma, WP podržava i Miracast i možeš dobiti Continuum i bežičnim putem bez docka.

16 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
bik kaže...

lumia 950 = 4/5000kn + dock (100$) kod nas vjerovatno 1000kn = 5/6000kn + (monitor, tipkovnica, miš) = 6000-7000kn da bi imao nekakvo win rt iskustvo. Ne hvala MS, za iste pare se može puno puno bolje.

Daj neki primjer, živo me zanima.

 

4-5000 kn je normalna cijena flagship smartphonea pa ajmo reć da uzmeš neki Android.

Ako hoćeš dobiti i PC iskustvo monitor, tipkovnica i miš ti ionako trebaju.

Koji to PC možeš sklepati za $100 da dobiješ bolje od Windows RT iskustva?

15 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
zag0 kaže...
bik kaže...

lumia 950 = 4/5000kn + dock (100$) kod nas vjerovatno 1000kn = 5/6000kn + (monitor, tipkovnica, miš) = 6000-7000kn da bi imao nekakvo win rt iskustvo. Ne hvala MS, za iste pare se može puno puno bolje.

Daj neki primjer, živo me zanima.

 

4-5000 kn je normalna cijena flagship smartphonea pa ajmo reć da uzmeš neki Android.

Ako hoćeš dobiti i PC iskustvo monitor, tipkovnica i miš ti ionako trebaju.

Koji to PC možeš sklepati za $100 da dobiješ bolje od Windows RT iskustva?

 Jesi cuo kad za intel compute stick (s kojim dobivaš full win8/10 iskustvo)? Kupum njega i ne treba mi flagship smartphone da bih ga kao spajao na monitor i imao "ograničeno" win iskustvo (feature za geekove koji ne znaju šta bi s njim).

Želiš jeftinije? android stickova nađeš za 25eur pa nadalje, rasberry pi da ne spominjem i sl..

Lumia 950 uspoređivat sa drugim flagshipovima nema smisla, win10 još nedovršen pun bugova, nedostatak aplikacija, plasticni poklopci i zaostao dizajn za premium cijenu, ne hvala još jednom. 

13 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Ja sam odustao od premium modela. Puno previše para za mlako iskustvo, posbice mlako po pitanju baterije. Spustiš se stepenicu niže i to je to. Lumia 630 s WP 8.1 i moje zadovoljstvo je ogromno. Dobio je u pretplati za smješno mali iznos kuna. Ima neki stvari koje bi mogle biti bolje ali baterija me naprosto osvojila. 2-3 dana između dva punjenja.

Stručnjak za odmaganje...
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
@bik
Cini mi se da ne razumijes poantu. Poanta je da taj telefon to moze, a drugi za sad ne. Niko te ne tjera da to kupis. Cijena je visoka, ali u VIP- S6 edge kosta 7000 ljutih kuna. Skoro duplo! Sto se plastike i izgleda tice, ne znam nisam ih vidio, ali to je ionako subjektivno. Niko nista nije rekao o punjenju. Imaju li za nase trziste QI?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
morrisoN kaže...

Pa, Petricu, dragi - može li ijedan članak bez barem jednog prefiksa "i"?

 

Btw, sjećam se svojevremeno sramotne recenzije L920

od strane iPetrica. Od tad nisam uvjeren u njegovu objektivnost prilikom recenziranja. Mada je ovaj tekst tek prvi dojam, debelo mi miriše na pristrasno piskaranje.

 

 

 Kad sam vidio naslov i tko je napisao odmah sam se sjetio ove "recenzije" L920. Čudo 

 

bik kaže...

 Jesi cuo kad za intel compute stick (s kojim dobivaš full win8/10 iskustvo)? Kupum njega i ne treba mi flagship smartphone da bih ga kao spajao na monitor i imao "ograničeno" win iskustvo (feature za geekove koji ne znaju šta bi s njim).

Želiš jeftinije? android stickova nađeš za 25eur pa nadalje, rasberry pi da ne spominjem i sl..

Lumia 950 uspoređivat sa drugim flagshipovima nema smisla, win10 još nedovršen pun bugova, nedostatak aplikacija, plasticni poklopci i zaostao dizajn za premium cijenu, ne hvala još jednom. 

Ali opet dolazimo do one stavke da opet treba miš i tipkovnica. šta ćeš sa samim stikom? Utikat ga i gledat? 
btw. Bik koristiš li Win10M ili WP?  

www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
12 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Ako vam smeta plastika(koja nije površinski bojana) onda uzmite komad aluminija i iztokarite maskicu... Ili ako hoćete eleganciju onda krknite tigra i uzmite mu kožu....

 
7 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Ja sam već bil ozbiljno zainteresiran za L 950, tražim zamjenu za svoju 520-tku, a pošto volim odj**at u prirodu i malo fotkat, 950 mi se učinila idealna zamjena za "pravi" fotić zbog kamere, tj. samo na prvu loptu dok sam videl fotke koje je mićosoft sam objavil, al kolko vidim nije to baš tak. Dizajn mi nije baš nekaj, ko neki kineski jeftilen a ne flagship. Ako je za vjerovati testovima na youtube-u baterija je srednja žalost. Sve u svemu očekival sam više, al sam zaboravil da to nije Nokia neg Mićosoft. Iako se vidi napredak samog OS-a, kad se sve zbroji ipak fali nešto, ne puno al ono dva deci.
Tak da sam ja odlučil pričekat da stigne nasljednik Sony A6000 pa da njemu padne cijena i njega uzet a za mob uzet kakvu Lumiu 640 za male novce.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
bik kaže...
zag0 kaže...
bik kaže...

lumia 950 = 4/5000kn + dock (100$) kod nas vjerovatno 1000kn = 5/6000kn + (monitor, tipkovnica, miš) = 6000-7000kn da bi imao nekakvo win rt iskustvo. Ne hvala MS, za iste pare se može puno puno bolje.

Daj neki primjer, živo me zanima.

 

4-5000 kn je normalna cijena flagship smartphonea pa ajmo reć da uzmeš neki Android.

Ako hoćeš dobiti i PC iskustvo monitor, tipkovnica i miš ti ionako trebaju.

Koji to PC možeš sklepati za $100 da dobiješ bolje od Windows RT iskustva?

 Jesi cuo kad za intel compute stick (s kojim dobivaš full win8/10 iskustvo)? Kupum njega i ne treba mi flagship smartphone da bih ga kao spajao na monitor i imao "ograničeno" win iskustvo (feature za geekove koji ne znaju šta bi s njim).

Želiš jeftinije? android stickova nađeš za 25eur pa nadalje, rasberry pi da ne spominjem i sl..

Lumia 950 uspoređivat sa drugim flagshipovima nema smisla, win10 još nedovršen pun bugova, nedostatak aplikacija, plasticni poklopci i zaostao dizajn za premium cijenu, ne hvala još jednom. 

 Standradno pljuvanje.

Win10 pun bugova? Vjerujem da ga nisi niti isprobao tako da nemoj ni pričat. Nitko ne spominje revolucionarne stvari poput IRIS senzora ili vodenog hlađenja u mobu ili možda os koji ni u jednom trenutku ne zalaga.

Većina aplikacija koju koristiš svaki dan već je dosta vremena na windows marketu + uskoro će se dosta aplikacija početi prebacivati sa androida/ios-a uz pomoć novog ms-ovog programa.

Mislim da mnogi pljuju mob bez razloga, zapravo je veoma dobar mob i nadam se da će doživiti značajniji bum kako sam mobitel tako i windows platforma općenito :)

9 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

ako Lumia 640 vrti Win10 odlično onda na 950 ne bi trebalo biti ni najmanjih problema... samo treba ispolirati OS... osobno, meni se Lumie sviđaju, lako na internetu nađem maskice kojima zamjenim ove što se prodaju uz telefone i riješen problem maski... ono što je meni na Lumiji najvažnije da je brz, fluidan i siguran a ne da moram brinuti da je više od pola aplikacija nečim zaraženo, dal ću dobit root virus i slično... da ne moram brinuti kako će mi se usporiti ako mu napunim memoriju i slično.. 

 

nitko nikog ne prisiljava da kupuje nešto. ionako će cijena pasti a par mjeseci a dotle će se uočiti eventualne dječje bolesti... meni je veća glupost dati 6-7 tisuća za iPhone npr pa ne idem u iPhone teme to pisati... briga me. ali netko ima neki ljudi nalaze satisfakciju da idu piskarati drugima kako nešto ne valja i da treba kupit nešto drugo. nek se ljudi vesele... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 18:18 (dadn).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Continuum će doći i na mobitele nižeg cjenovnog ranga. Za mene je WP super platforma,nisam zahtjevan (hvala Toniju iz SH za preporuku).Da imam para za iPhone kupio bi ga no ipak volim Nokiu i ostaću s Lumiama.

Ne znam ja ništa....
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Kad god bih vidio Petricevu recenziju u Bugu, kroz glavu bi mi prošlo da ga ne volim, a nikako se nisam mogao sjetiti zašto. I onda sam ovdje naletio na ovaj video o 920 i sjetio se - zato jer je fangirl.

 

Nego, o 950. Ne smeta mi plastika jer će biti u futroli, a drugo je sve odlično, bar koliko sam pohvatao.
Dalje, W10 bi mi trebao odlično sjesti ako je unaprijeđena verzija WP8.1 i ako nema bugova na esencijalnim stvarima. Lako za iris scanner, ali nije dobro ako zeza baterija ili telefon, a koliko vidim to nije problem.

 

Ono što me zanima jest ima li i dalje Nokia aplikacija.
Aplikacije poput Here Drive, Here Maps, Lumia Camera i sl., jesu li izbačene, preimenovane, poboljšane?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 18:39 (chutac).
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i W
chutac kaže...

 

 

Ono što me zanima jest ima li i dalje Nokia aplikacija.
Aplikacije poput Here Drive, Here Maps, Lumia Camera i sl., jesu li izbačene, preimenovane, poboljšane?

 Microsoft ide da bude jedna aplikacija za sve...

 

Here više nije pod Microsoftom ali izgleda da će i oni tako... Here Drive+ radi na W10M, Maps trenutno ne... možda se kreće u tom smjeru, jedna aplikacija za navigaciju i karte...

 

Lumia Camera je gotova barem po trenutnom stanju... njenu i njene funkcije preuzima Kamera aplikacija, iako se može instalirati, kod pokretanja prebacuje na Kameru

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 18:43 (dadn).
10 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Microsoft Lumiju 950, 950 XL i Windo

Lumia Camera je samo za 1020 na 10,a Here su ok.

Ne znam ja ništa....
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice