Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

poruka: 22
|
čitano: 4.856
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini".
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

Ha, ha, došli smo do toga da se telefone sa 4.3 inchnim ekranima smatra malenima.

Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
mapir kaže...

Ha, ha, došli smo do toga da se telefone sa 4.3 inchnim ekranima smatra malenima.

Ne zovemo telefon od 4.3" minijem. To je mini verzija Galaxy S4. Dakle Samsung Galaxy S4 Mini.

 

Samsung Galaxy Mini 2 je 3.27" uređaj.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

Preterali su sa velicinama, na kraju ce mobiteli biti velicine tableta..

 
2 5 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
mapir kaže...

Ha, ha, došli smo do toga da se telefone sa 4.3 inchnim ekranima smatra malenima.

ne vidim gdje je problem u tome - mozda za malecke rucice 4.3'' nije malo, no za mnoge ruke je.

uostalom, sjeti se vremena kad su 21'' monitori bili "veliki" pa su danas to 30'', dosta ljudi kupuje 24' monitore danas..

ja navijam za to da smartfoni jos rastu, naime tako i tako ljeti nosim torbicu oko pasa jer ne volim nosit novcanike, kljuceve i mobitele po dzepovima iz puno razloga. a svaki smartfon koji stane u torbicu i sto veci ekran (sa sto vecom rezolucijom) dobro je dosao. zimi je slicna stvar. jedina mana velikih ekrana kod smartfona je sto su operacije (primjerice hvatanje notifikacija sa vrha ekrana) jednom rukom ili otezane ili neizvedive no ne sumnjam da ce Google i za to naci neko od rjesenja. Uostalom, meni nije big deal koristit obje ruke, sto je ionako slucaj kod surfanja webom i sl.

 

mislim da je u buducnosti od velicine ekrana vaznije kako ce se ti smartfoni integrirati sa okolinom, kucama, automobilima,placanjima..a tu smo jos uvijek dosta daleko. U Hrvatskoj primjerice nije moguce platiti smartfonom u restoranima, marketima...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2013 9:19 (smartfonija).
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

Ma nije uopce problem, niti je ironija već mi je interesantno kako se trendovi mijenjaju. Prije nekih desetak i više godina tendencija je bila razviti što manji mobitel sa što više upakiranih funkcija u sebi. Vrijedilo je pravilo da ako je malen i tanak, znači da je moćan. Tada, kad se reklo da je telefon mali, stvarno je bio mali!

Sjeća li se tko primjera sa slike? :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
mapir kaže...

Ma nije uopce problem, niti je ironija već mi je interesantno kako se trendovi mijenjaju. Prije nekih desetak i više godina tendencija je bila razviti što manji mobitel sa što više upakiranih funkcija u sebi. Vrijedilo je pravilo da ako je malen i tanak, znači da je moćan. Tada, kad se reklo da je telefon mali, stvarno je bio mali!

Sjeća li se tko primjera sa slike? :)

nije se smatralo da je mocan, nego da je to sto je - malen. bili su popularni, to je tocno. no nemoj smetnuti s uma da je to bilo vrijeme bez visokih rezolucija u mobitelima, jakih procesora, mnogo RAM-a, pametnih OS-eva...tada su mobiteli sluzili iskljucivo za pozive i poruke, pokoji su bili ok i za fotografiranje.

 

Ja niti malo ne osjecam nostalgiju za tim vremenima u kojem su ikonice izgledale kao na igre na komodorcima a puno mobitela je bilo jako sporo sa sjebanim hardverskim tipkama...mislim da je revolucija smartfona jedna od vecih na prijelazu iz 20. u 21. stoljece, po meni osobno znacajnija od pojave pc-a jer pc ne mozes (ne zelis, cak i laptop, zbog velicine i tezine) imati stalno sa sobom u pokretu, smartfon mozes. a velika prednost danasnjih smartfona je i to sto imaju sve kvalitetnije kamere, cime ubijaju jos jednu muhu-gnjavazu a to su kompakt fotoaparati

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2013 9:47 (smartfonija).
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

Neki su imali i ugradjen MP3 player i mogli zavrtit 2-3 pjesme :)...Da, bili su moćni... za svoje vrijeme. Bit će zanimljivo znati kakvu ćemo za 12- 15 godina imati percepciju o današnjim top modelima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
smartfonija kaže...

a velika prednost danasnjih smartfona je i to sto imaju sve kvalitetnije kamere, cime ubijaju jos jednu muhu-gnjavazu a to su kompakt fotoaparati

Pa sad baš... Ja slikam s kompaktnim Olympusom starim evo skoro 9 godina, zbog toga što je kvaliteta slike bolja od mobitela koji imam (HTC Desire). Usput na fotiću imam i makro snimanje, ksenon bljeskalicu, optički zoom, bolji objektiv. Jedino je CCD 4Mpix, no to i nije toliko bitno kao što se to marketingom hoće prikazati.

 

Dok ne naguraju optički zoom u mobitele da to na nešto liči neće bit bolji "slikači" od kompaktnih fotića, a i ne znam zašto se ksenonice ne stavljaju na bolje telefone. Evo počeli su za Galaxy Zoomom, no malo je debel ispo {#}, a i hardverski su ga zajebali... no ne mogu se mobiteli mjerit s trenutnim kompaktnim fotićima još po mogućnostima, iako za dosta korisnika je i više nego dovoljno ono što nude.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2013 10:14 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

Jel se zna kad mini dolazi u prodaju?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
lllnuclearlll kaže...
smartfonija kaže...

a velika prednost danasnjih smartfona je i to sto imaju sve kvalitetnije kamere, cime ubijaju jos jednu muhu-gnjavazu a to su kompakt fotoaparati

Pa sad baš... Ja slikam s kompaktnim Olympusom starim evo skoro 9 godina, zbog toga što je kvaliteta slike bolja od mobitela koji imam (HTC Desire). Usput na fotiću imam i makro snimanje, ksenon bljeskalicu, optički zoom, bolji objektiv. Jedino je CCD 4Mpix, no to i nije toliko bitno kao što se to marketingom hoće prikazati.

 

Dok ne naguraju optički zoom u mobitele da to na nešto liči neće bit bolji "slikači" od kompaktnih fotića, a i ne znam zašto se ksenonice ne stavljaju na bolje telefone. Evo počeli su za Galaxy Zoomom, no malo je debel ispo {#}, a i hardverski su ga zajebali... no ne mogu se mobiteli mjerit s trenutnim kompaktnim fotićima još po mogućnostima, iako za dosta korisnika je i više nego dovoljno ono što nude.

S naglaskom na mobitel koji imas) taj stary olympus sigurno ne daje bolju sliku od htc one-ove ili s4-ove. bljeskalice imaju i smartfoni, s time da je njihova korist ionako vrlo mala, bljeskalica mora imati guide number barem >10  da bi bi bila stvarno upotrebljiva.

koji to objektiv imas na foticu? opticki zoom je inace samsung upravo ugurao u jedan od svojih smartfona-aparata, imas clanak o tome u vijestima ovdje na BUG-u. Sto se samog zooma tice, on i nije nesto sto ce znalac koristiti u street fotografiji (kamere niti u vecini jeftinijih kompakata nisu niti namijenjene nekom ozbiljnijem fotkanju portreta i sl.), ali ajde, recimo da je opticki (ne digitalni) zoom do neke mjere (3x uvećanje) bitan.

 

naglasak je na zadnjem sto si rekao. za vecinu korisnika danasnje kamere su vise no dovoljne. pogotovo onakva kao u One-u koja moze raditi solidne fotke (web formata) i u low-lightu. ja ih sasvim sigurno ne bi mijenjao kompaktima kao tvoj, jedino kompaktima kao nex, eos-m ili neki od Panasonica a oni se opet krecu u cijeni manjih DSLR-ova kao sto je Canonov 100D. Kamere ce u smartfonima ovih godinu-dve jako napredovati, imati cemo senzore poput onih u nexovima, dakle vrhunsku kvalitetu slike, jedino ce optika biti do jedne mjere ogranicena jer je to zakon fizike. no ja bih osobno uzeo nekakav hibrid nexa sa uvlacecim objektivom i htc one-a, pa makar i po cijenu nesto debljeg kucista, recimo do 10mm sirine. mada bi se takav objektiv vjerojatno sporo izvlacio, pa bih radije pristao na kombinaciju sa fiksnim objektivom sirokog kuta jer s smartfonom ionako slikam uglavnom siroko (putovanja itd.). Za neke profi namjene tu je ionako DSLR sa portretnim objektivima...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2013 10:45 (smartfonija).
15 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
smartfonija kaže...
lllnuclearlll kaže...
smartfonija kaže...

a velika prednost danasnjih smartfona je i to sto imaju sve kvalitetnije kamere, cime ubijaju jos jednu muhu-gnjavazu a to su kompakt fotoaparati

...

koji to objektiv imas na foticu? opticki zoom je inace samsung upravo ugurao u jedan od svojih smartfona-aparata, imas clanak o tome u vijestima ovdje na BUG-u. Sto se samog zooma tice, on i nije nesto sto ce znalac koristiti u street fotografiji ...

Zasto znalac ne bi koristio zoom? 

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
11 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
Ged kaže...
smartfonija kaže...
lllnuclearlll kaže...
smartfonija kaže...

a velika prednost danasnjih smartfona je i to sto imaju sve kvalitetnije kamere, cime ubijaju jos jednu muhu-gnjavazu a to su kompakt fotoaparati

...

koji to objektiv imas na foticu? opticki zoom je inace samsung upravo ugurao u jedan od svojih smartfona-aparata, imas clanak o tome u vijestima ovdje na BUG-u. Sto se samog zooma tice, on i nije nesto sto ce znalac koristiti u street fotografiji ...

Zasto znalac ne bi koristio zoom? 

zato jer je nepotreban za ulicnu fotografiju. a i prespor, pogotovo na takvim smartfonima ili kompaktima. a sto se portreta tice, za to su ionako stvorene zarisne od >70mm + f brojevi kakav taj kompakt nema (a smartfoni imaju, ali im se efekt gubi zbog malih senzora) - zato da izdvojis lice od pozadine, odnosno da zamutis pozadinu.

osim toga, tesko da ce jos dugo smartfoni biti relativno tanki sa uvlacecim (dakle, zoom) i kvalitetnim (a pritom i svjetlosno slabim) objektivima, pa bih se osobno radije odlucio za smartfon sa fiksnom "lecom" ali da je kvalitetna, te naravno velikim senzorom (barem veličine micro 4/3, a idealno APS-C). To nas gotovo sigurno i čega narednu godinu-dve. Mada i ovako S4 primjerice daje vrlo dobre slike na dobrom svjetlu, iako mu je mana što ne fotka u RAW-u jer nisam baš siguran da su slike direkt iz njegovog fotoaparata sasvim uštelane i odličnog dinamičkog raspona. Zapravo je nedostatak -RAW fotkanja najveća mana današnjih smartfona, ali to je i mana dobrog dijela kompaktnih fotića.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2013 11:56 (smartfonija).
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

Uf... Tesko da ce u mob ikad ugraditi senzor aps-c tipa. Optika koja je potrebna takvom chipu "da se razmase" prelazila bi granicu dobrog ukusa kad bi bila instalirana na neki telefon.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
smartfonija kaže...
Ged kaže...
smartfonija kaže...
lllnuclearlll kaže...
smartfonija kaže...

a velika prednost danasnjih smartfona je i to sto imaju sve kvalitetnije kamere, cime ubijaju jos jednu muhu-gnjavazu a to su kompakt fotoaparati

...

koji to objektiv imas na foticu? opticki zoom je inace samsung upravo ugurao u jedan od svojih smartfona-aparata, imas clanak o tome u vijestima ovdje na BUG-u. Sto se samog zooma tice, on i nije nesto sto ce znalac koristiti u street fotografiji ...

Zasto znalac ne bi koristio zoom? 

zato jer je nepotreban za ulicnu fotografiju. a i prespor, pogotovo na takvim smartfonima ili kompaktima. a sto se portreta tice, za to su ionako stvorene zarisne od >70mm + f brojevi kakav taj kompakt nema (a smartfoni imaju, ali im se efekt gubi zbog malih senzora) - zato da izdvojis lice od pozadine, odnosno da zamutis pozadinu.

Znaci, znalac nece koristiti zoom ali ce koristiti smartfon? Nece ici.

Znalac ce koristiti ono sto mu treba... vjerojatno neki brzi prime ili dobar zoom ako misli da mu je potreban, ali sigurno nece korisitit smartphone da bi isao slikati ulicnu fotografiju. Ili portrete.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
Ged kaže...

Znaci, znalac nece koristiti zoom ali ce koristiti smartfon? Nece ici.

Znalac ce koristiti ono sto mu treba... vjerojatno neki brzi prime ili dobar zoom ako misli da mu je potreban, ali sigurno nece korisitit smartphone da bi isao slikati ulicnu fotografiju. Ili portrete.

Razmišljamo slično. Kažu Ameri da je najbolji fotoaparat na tržištu onaj koji imaš kad zatreba. Tu je telefon u prednosti, uvijek je u džepu ili u torbi. I baš zato je poželjno da ima dobru kameru.

Ipak, telefon za ozbiljnu fotografiju treba koristiti samo u slučaju nužde, pa čak i ona Nokia čuda (808 i ovaj samo što nije) koja mogu dati jako dobre rezultate. Stvari će ići na bolje, kamere na mobitelima će napredovat no to će i dalje biti telefoni sa proširenom funkcionalnošću, a ne uređaji za pravi posao fotografskoga tipa.

12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

Evo snimao sam jucer na moru masline na direktnom suncu u 3 popodne. Galaxy note vs Sony DSC H3. Ne samo da je Note imao bolje fotografije (isto MP) nego ono sto je glavna prednost mobitela je veliki jako ekran na kojem sam sve vidio dok su na Sonyevom ekranu nije vidjelo gotovo nista a nema opticko trazilo.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
mapir kaže...
Ged kaže...

...

Razmišljamo slično. Kažu Ameri da je najbolji fotoaparat na tržištu onaj koji imaš kad zatreba. 

Relativno gledajuci, mislim da sam vise slikao na kompaktu starom 7 godina koji stane u bilo koju torbicu, nego s dvije godine starim DSLR-om. Da, slike se ne mogu mjeriti po kvaliteti, ali kompakt mogu nositi uvijek i svugdje, dok se dslr obicno uzima tek kad se ide ciljano nesto slikati. Isto kao sto s formulom neces skociti do ducana ili trabantom voziti formulu 1.

 

logik kaže...

Evo snimao sam jucer na moru masline na direktnom suncu u 3 popodne. Galaxy note vs Sony DSC H3. Ne samo da je Note imao bolje fotografije (isto MP) nego ono sto je glavna prednost mobitela je veliki jako ekran na kojem sam sve vidio dok su na Sonyevom ekranu nije vidjelo gotovo nista a nema opticko trazilo.

Obicno se ne slika po takvom suncu, a i puno bolja usporedba bi bila kakve fotografije daju u mracnijim uvjetima. Na suncu i idiot (mislim na aparat) radi pristojne fotke.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
B0J4N_99 kaže...

Preterali su sa velicinama, na kraju ce mobiteli biti velicine tableta..

Mobitel i smarfon neće, barem u tim terminima, nikad preći određenu veličinu. Možemo očekivat povećavanje dijagonale ekrana ali preko određenih dimenzija smartfon postaje phablet.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
Ged kaže...
mapir kaže...
Ged kaže...

...

Razmišljamo slično. Kažu Ameri da je najbolji fotoaparat na tržištu onaj koji imaš kad zatreba. 

Relativno gledajuci, mislim da sam vise slikao na kompaktu starom 7 godina koji stane u bilo koju torbicu, nego s dvije godine starim DSLR-om. Da, slike se ne mogu mjeriti po kvaliteti, ali kompakt mogu nositi uvijek i svugdje, dok se dslr obicno uzima tek kad se ide ciljano nesto slikati. Isto kao sto s formulom neces skociti do ducana ili trabantom voziti formulu 1.

 

logik kaže...

Evo snimao sam jucer na moru masline na direktnom suncu u 3 popodne. Galaxy note vs Sony DSC H3. Ne samo da je Note imao bolje fotografije (isto MP) nego ono sto je glavna prednost mobitela je veliki jako ekran na kojem sam sve vidio dok su na Sonyevom ekranu nije vidjelo gotovo nista a nema opticko trazilo.

Obicno se ne slika po takvom suncu, a i puno bolja usporedba bi bila kakve fotografije daju u mracnijim uvjetima. Na suncu i idiot (mislim na aparat) radi pristojne fotke.

Varas se. Balans i jacina boja su na losem foticu po suncu losi. Dobijes spaljene fotke.

Al ja sam glavnu razliku vidio u ekranu. Dok se na slabasnom foticevom LCDu nije nista vidjelo na Noteu sve ok. Zato mislim da je ovaj kompaktni android fotic dobrih karakteristika s dobrim ekranom dobar proizvod.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
15 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i Mini

Spaljene fotke dobijes s krivim postavkama, boje s tim nemaju nikakve veze.

Najbolje svjetlo je obicno rano ujutro i kasno poslijepodne.

Uz puno svjetla, svaki fotic radi pristojne fotke. Problemi nastaju kad svjetla nema.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
Ged kaže...

Spaljene fotke dobijes s krivim postavkama, boje s tim nemaju nikakve veze.

Najbolje svjetlo je obicno rano ujutro i kasno poslijepodne.

Uz puno svjetla, svaki fotic radi pristojne fotke. Problemi nastaju kad svjetla nema.

Ako je loša optika i sveukupan softver fotoaparata na dalmatinskom suncu usred dana uvijek doviješ spaljene fotke koje trebaju Photoshop.

Na NEXu ne dobijem spaljene fotke, ali na starom H3 i Noteu da. Ja ne trebam pristojne fotke (kao te sa sunca ili one portrete s flashom od kojih mi se diže svaka dlaka na glavi) nego dobre fotografije. To ne mogu dobiti s Noteom, a S4 Zoom ima dobru optiku i softver (koliko vidim) te mogućnosti koje mobiteli nemaju te ima ekran s mobitela koji je bolji na vanjskom svijetlu nego ekrani "idiota" koji se danas mogu kupiti. To je moja poanta.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
15 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S4 Zoom, Activ i
logik kaže...
Ged kaže...

...

Ako je loša optika i sveukupan softver fotoaparata na dalmatinskom suncu usred dana uvijek doviješ spaljene fotke koje trebaju Photoshop.

Na NEXu ne dobijem spaljene fotke, ali na starom H3 i Noteu da. Ja ne trebam pristojne fotke (kao te sa sunca ili one portrete s flashom od kojih mi se diže svaka dlaka na glavi) nego dobre fotografije. To ne mogu dobiti s Noteom, a S4 Zoom ima dobru optiku i softver (koliko vidim) te mogućnosti koje mobiteli nemaju te ima ekran s mobitela koji je bolji na vanjskom svijetlu nego ekrani "idiota" koji se danas mogu kupiti. To je moja poanta.

Zasto bi itko kupio i koristio fotoaparat koji ima tako losu optiku i softver da spaljuje slike?

Nikakav Photoshop nece spasiti spaljenu fotku. Na spaljenim dijelovima fotke nema informacija.

Nemam H3, ali bas citam recenziju na dpr: 

- Good image quality in good light; 

- Reliable exposure system in most shooting conditions

Imam dojam da imas neispravan H3 ili da nesto krivo radis.

 

Izgleda da usporedjujes flagshipe mobitela s idiotom iz konzuma. Jedni kostaju 5-7 tisuca kuna, drugi ravno 100. I ovi prvi su bolji? Za to nam stvarno ne treba test u tri poslijepodne.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice