Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

poruka: 43
|
čitano: 5.976
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone".
16 godina
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

Idealan kapacitet baterije je...ovaj trenutni kod iPhone-a. Bar dok ne povecaju. :D

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

 

Naravno da je protiv jačih baterija, ali motivi su sve samo ne plemeniti.

 

Od svih komponenti u smartfonu, baterija ima najkraći rok trajanja i u redu je da je kapacitet inicijalno šugav tako da telefon u (njima) očekivanom vremenu postane poluneupotrebljiv.

 

Što se tiče procesorske snage, memorija, ekrana i fićura, došlo se do točke gdje je sve teže korisniku prodati novi telefon, ako stari još radi. Nepromjenjiva baterija s rokom trajanja je tu važna linija obrane prihoda.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 15:27 (Mycroft).
 
13 2 hvala 0
15 godina
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

članak ukratko: ovce Iphone kupuju radi preseravanja a ne funkcije. to smo znali i prije. nije nam nekakav ... hm ... dizajner trebao da nas prosvijetli. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 9 hvala 0
16 godina
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

Slazem se s Ivom. A onima kojima bas treba veca baterija a ne smeta im veca masa i dimenzije uvijek mogu uzeti masku sa dodatnom baterijom.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
SupremeCommander kaže...

Slazem se s Ivom. A onima kojima bas treba veca baterija a ne smeta im veca masa i dimenzije uvijek mogu uzeti masku sa dodatnom baterijom.

 

 

Govoris to kao da je u pitanju nekakvo "trazenje hljeba preko pogace". Veca baterija "bas treba" skoro svima. S druge strane, vecina ne zeli "uzeti masku s dodatnom baterijom" - jer to nije to.

15 godina
odjavljen
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

Iveova logika je zapravo dobra: težina uređaja je bitna (to je dizajn, ali ne samo vizualni dizajn) u linearno je korisna, dok je trajanje baterije ovisno o pragu korisnosti (threshold). Ako meni baterija treba trajati cijeli dan (recimo 16 sati) a traje samo 10 i teža baterija to gura na 12 (što je teško slučaj), sasvim mi je svejedno i zapravo ne želim težu, jer će mi kratko punjenje koje ionako moram obaviti dati više vremena nego deblja baterija. Tek ako će malo veća baterija prebaciti prag cijelog dana, onda se isplati. Inače ne.

 

iPhone 6 Plus je dobar primjer. Baterija je zbog veličine uređaja bitno veća (mnogo veća nego je to moguće na iPhoneu 6) i dovoljna za cijeli dan. Na iPhoneu 6 bi trebalo dodati mnogo više debljine i težina iPhonea 6 Plus nije nešto što korisnici žele na manjem uređaju, kao što npr. deblji Plus ne bi bio koristan jer ni osjetno deblja baterija (i teža) ne bi uspjela dati 2 puna dana, a sve manje od još jednog dana nema smisla.

Moj PC  
1 9 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
knight kaže...
SupremeCommander kaže...

Slazem se s Ivom. A onima kojima bas treba veca baterija a ne smeta im veca masa i dimenzije uvijek mogu uzeti masku sa dodatnom baterijom.

 

 

Govoris to kao da je u pitanju nekakvo "trazenje hljeba preko pogace". Veca baterija "bas treba" skoro svima. S druge strane, vecina ne zeli "uzeti masku s dodatnom baterijom" - jer to nije to.

Pa maske sa dodatnom baterijom, osim sto NENORMALNO povecaju telefon, jos ga ucine i OGAVNIM.... fuj

14 godina
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

Ma sta će iphoneu i jedan dan,  zašto ne pola dana pa će biti upola tanji... 

Oh wait... 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

Koja glupost, nek slbodono budu tanji ali tada su i osjetliviji na svijanje :D pa ljudi manje kupuju iphone :D 

 

 

Ne kažem da smartphone treba biti debeli ali je nepotrebno valjati smartphone da bude tanji kada evo ja za svoj smartphone (asus zenfone 5 ) smatram da ne treba biti tanji. samo nek u isto kućiste probaju kasnije ugurati veču bateriju. 

 

12 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
Ako svaki puta stanje uređaj za 0,1 mm iphone-u prijeti izumiranje za kojih 20.godina
16 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
knight kaže...
SupremeCommander kaže...

Slazem se s Ivom. A onima kojima bas treba veca baterija a ne smeta im veca masa i dimenzije uvijek mogu uzeti masku sa dodatnom baterijom.

 

 

Govoris to kao da je u pitanju nekakvo "trazenje hljeba preko pogace". Veca baterija "bas treba" skoro svima. S druge strane, vecina ne zeli "uzeti masku s dodatnom baterijom" - jer to nije to.

A ti govoris kao da apple ima neku super ultra tehnologiju za baterije u svojim tajnim laboratorijima ali je zbog naftnog lobija i reptila ne zeli stavit u ajfon.

 

Vecina ne zeli ciglu od mobitela. Ako se tko vise sjeca Lumije 920, koja je bila prilicno dobar mobitel ali vrlo nepopularna upravo zbog mase.

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 16:57 (SupremeCommander).
16 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
Tonči kaže...

 

iPhone 6 Plus je dobar primjer. Baterija je zbog veličine uređaja bitno veća (mnogo veća nego je to moguće na iPhoneu 6) i dovoljna za cijeli dan. Na iPhoneu 6 bi trebalo dodati mnogo više debljine i težina iPhonea 6 Plus nije nešto što korisnici žele na manjem uređaju, kao što npr. deblji Plus ne bi bio koristan jer ni osjetno deblja baterija (i teža) ne bi uspjela dati 2 puna dana, a sve manje od još jednog dana nema smisla.

 

Ali bi korisnicina dobro dosla baterija koja kod manjeg iPhonea izdrzi barem 1 dan, a kod veceg 2? Ili ne bi, jer bi im to zeznulo dizajn? :)

Biti spreman zrtvovati barem jednodnevno trajanje baterije, u zamjenu za milimetar-dva manju debljinu, po meni je snobizam.

 

"Osjetno deblja"  baterija mi bez problema prebaci 2 dana a ponekad i puna 3 na L1520. I nisam nezahtjevan korisnik niti sta iskljucujem kad ne koristim. To sasvim opravdava velicinu phableta. Ali da izdrzi jedan dan - to je ne bi opravdavalo.

 

Ako obican smartphone (ne phablet) ne moze "hladno" izdrzati jedan dan (da se navece stavi na punjac sa barem 20-30%)  kod prosjecnog korisnika (2-3 push mail accounta, viber, whatsupp, surfanje, wi-fi/data ON itd...) - to je veliko razocarenje.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
Ajar kaže...

članak ukratko: ovce Iphone kupuju radi preseravanja a ne funkcije. to smo znali i prije. nije nam nekakav ... hm ... dizajner trebao da nas prosvijetli. 

 Ja kupujem iPhone samo radi funkcije a ne radi podataka na papairu. Tko pada na to prije nego sto nesto proba sam je kriv.

Kad ne spavam budan sam
16 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
SupremeCommander kaže...
knight kaže...
SupremeCommander kaže...

Slazem se s Ivom. A onima kojima bas treba veca baterija a ne smeta im veca masa i dimenzije uvijek mogu uzeti masku sa dodatnom baterijom.

 

 

Govoris to kao da je u pitanju nekakvo "trazenje hljeba preko pogace". Veca baterija "bas treba" skoro svima. S druge strane, vecina ne zeli "uzeti masku s dodatnom baterijom" - jer to nije to.

A ti govoris kao da apple ima neku super ultra tehnologiju za baterije u svojim tajnim laboratorijima ali je zbog naftnog lobija i reptila ne zeli stavit u ajfon.

 

 

 

 

Ne znam gdje sam rekao ista slicno tome. Ja mislim upravo suprotno - da Apple to zapravo ne moze izvesti. Tj. da nije u stanju napraviti dovoljno dobar dizajn mobitela sa dovoljno dobro baterijom.

 

14 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
Ajar kaže...

članak ukratko: ovce Iphone kupuju radi preseravanja a ne funkcije. to smo znali i prije. nije nam nekakav ... hm ... dizajner trebao da nas prosvijetli. 

 

isto tako i Samsung, LG, Samsung...... dovoljna ti je Nokia 3310 :)

 

15 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
Tonči kaže...

Iveova logika je zapravo dobra: težina uređaja je bitna (to je dizajn, ali ne samo vizualni dizajn) u linearno je korisna, dok je trajanje baterije ovisno o pragu korisnosti (threshold). Ako meni baterija treba trajati cijeli dan (recimo 16 sati) a traje samo 10 i teža baterija to gura na 12 (što je teško slučaj), sasvim mi je svejedno i zapravo ne želim težu, jer će mi kratko punjenje koje ionako moram obaviti dati više vremena nego deblja baterija. Tek ako će malo veća baterija prebaciti prag cijelog dana, onda se isplati. Inače ne.

Puno priče oko nečega što da Ive nije rekao nikada ne bi ni pomislio.

Kako si prije 3 godine koristio iPhone 4 koji je imao 150 grama? Jel tada bilo bitno? Ne.

 

Jedini pandan iPhoneu 6 (130g) po prodaji jest Samsungov S5 koji teži 150 grama. Znači da postoji stavnovit broj ljudi kojima tih 20 grama ne znači ništa. HTC M8 ima 160 grama, dok je Z3 155 grama. Motorola Droid MAXX je u nešto veći mobitel od iP6 ugurala 3500 mAh bateriju i teži 167 grama. Kako svi ovi mobiteli imaju jednak broj korisnika kao i iPhone, ne može se generalizirati, osim ako zbilja misliš nekoga etiketirati kao isključivo kupca iPhonea. Što je glupo.

 

Kao i uvijek, Ive kaže nešto što mu u ovom trenutku odgovara, dok istodobno zanemaruje činjenicu da je sve što danas kritizira vrijedilo u prijašnjoj inačici iPhonea.

Da su zadržali tih 150-ak grama težine, aposolutno nitko nikada ne bi rekao ni riječ.

 

Kao što malo tko uistinu i ima sposobnosti (volje) izračunati ovo što ti sad uzalud pišeš, tako i Ive govori nešto što tek ima smisla kao marketinški pamflet sa ciljem iskazivanja da je jako odriješit kad je dizajn u pitanju.

 

Možeš li mi zbilja izračunati da bi 400mAh baterije utjecalo na težinu, a samim time i na korištenje mobitela? Jer ako možeš napravio bi najuzaludniji posao ikad. I dobio bi nagradu za najanalnijeg korisnika smartphonea (ičega) ikad.

 

Korsitim mobitel 17 godina i ne mogu naći 3 slična sata po korištenju mobitela dnevno, a kamoli da se bacam u računice koliko će omjer težine i mAh utjecati na cikluse korištenja i punjenja baterije.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 18:23 (wyks).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
knight kaže...
Tonči kaže...

 

iPhone 6 Plus je dobar primjer. Baterija je zbog veličine uređaja bitno veća (mnogo veća nego je to moguće na iPhoneu 6) i dovoljna za cijeli dan. Na iPhoneu 6 bi trebalo dodati mnogo više debljine i težina iPhonea 6 Plus nije nešto što korisnici žele na manjem uređaju, kao što npr. deblji Plus ne bi bio koristan jer ni osjetno deblja baterija (i teža) ne bi uspjela dati 2 puna dana, a sve manje od još jednog dana nema smisla.

 

Ali bi korisnicina dobro dosla baterija koja kod manjeg iPhonea izdrzi barem 1 dan, a kod veceg 2? Ili ne bi, jer bi im to zeznulo dizajn? :)

Biti spreman zrtvovati barem jednodnevno trajanje baterije, u zamjenu za milimetar-dva manju debljinu, po meni je snobizam.

 

"Osjetno deblja"  baterija mi bez problema prebaci 2 dana a ponekad i puna 3 na L1520. I nisam nezahtjevan korisnik niti sta iskljucujem kad ne koristim. To sasvim opravdava velicinu phableta. Ali da izdrzi jedan dan - to je ne bi opravdavalo.

 

Ako obican smartphone (ne phablet) ne moze "hladno" izdrzati jedan dan (da se navece stavi na punjac sa barem 20-30%)  kod prosjecnog korisnika (2-3 push mail accounta, viber, whatsupp, surfanje, wi-fi/data ON itd...) - to je veliko razocarenje.

 

Dakle, ti si uvjeren da bi 1-2mm deblja baterija i teža n grama dodala koliko sati? Lumia 1520 je  kamen od telefona od 210 grama i dimenzija daleko većih od iPhonea 6. To nije telefon.

 

iPhone 6 drži jedan dan sasvim uredno (meni ostane 15-tak %). Nema nikakvog smisla povećavati telefon za više od toga, jer 2 dana neće držati ni dupla baterija. iPhone 6 Plus drži bez muke cijeli dan i kod baš intenzivnog korištenja, a normalnog više od dan ipo, dosegne dva ponekad (vikendom). Dakle, što uopće treba povećavati?

 

I da, iPhone ima bateriju bitno manju nego bilo koji Android i WinPhone telefon, a drži jednako.

15 godina
odjavljen
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

Jedini impresivan telefon baterijom je Sonyjev Xperia Z2/Z3/Z2C/Z3C. A probao sam sve telefone flagship kategorije u prošloj i ovoj godini.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
Tonči kaže...

I da, iPhone ima bateriju bitno manju nego bilo koji Android i WinPhone telefon, a drži jednako.

 Mislim da ovo na IT forumu i nije potrebno isticati jer bi svakome sa malo znanja trebalo biti jasno da će mobitel koji ima striktne HW/SW odrednice imati optimiziraniji battery managment od hardverski različitih mobitela koji još imaju i masu (nepotrebnog) OEM sotvera.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
bus kaže...

 

isto tako i Samsung, LG, Samsung...... dovoljna ti je Nokia 3310 :)

 

 igzektli. sad imam ashu no prije toga sam uvijek imao sony ericssone. sve na gumbe, sve debelo ispod 1000 novaca i baterija po dva tjedna bez punjenja. mila majka. imam i ispravan (i u izvrsnom stanju općenito) 3310 no ne mogu pronaći punjač. grrrrr ... 

 

pe se: piloti, primjerice, imaju mahom stare telefone, kojima baterija traje u nedogled (ako se avion sruši i sl.) a jednako i ostala "osjetljiva" zanimanja (satelitski za vojsku, planinare itd.), gdje ljudi jednostavno nemaju vremena zajebavati se sa svakodnevnim punjenjem i beskorisnim bedastoćama jer im treba telefon a ne igračka.

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 18:27 (Ajar).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
wyks kaže...
Tonči kaže...

I da, iPhone ima bateriju bitno manju nego bilo koji Android i WinPhone telefon, a drži jednako.

 Mislim da ovo na IT forumu i nije potrebno isticati jer bi svakome sa malo znanja trebalo biti jasno da će mobitel koji ima striktne HW/SW odrednice imati optimiziraniji battery managment od hardverski različitih mobitela koji još imaju i masu (nepotrebnog) OEM sotvera.

 Vjerovao ili ne, ali to mnogi ne znaju.

 

Inače, da budemo iskreni, ja bih rado da je iPhone deblji 2mm, ali ne zbog baterije (jer bismo dobili zanemarivo vrijeme), nego zbog kamere nazad i gripa bočno.

9 godina
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

U neku ruku prvi čovjek Appleovog dizajnerskog odjela je potvrdio kako je kupcima njihovih proizvoda na prvom mjestu dizajn, pa tek onda performanse

 

 

 

uze mi recenicu iz usta..

 

previse ljudi poznajem koji imaju iphone tocno iz tog razloga..

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 19:20 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
Tonči kaže...

Iveova logika je zapravo dobra: težina uređaja je bitna (to je dizajn, ali ne samo vizualni dizajn) u linearno je korisna, dok je trajanje baterije ovisno o pragu korisnosti (threshold). Ako meni baterija treba trajati cijeli dan (recimo 16 sati) a traje samo 10 i teža baterija to gura na 12 (što je teško slučaj), sasvim mi je svejedno i zapravo ne želim težu, jer će mi kratko punjenje koje ionako moram obaviti dati više vremena nego deblja baterija. Tek ako će malo veća baterija prebaciti prag cijelog dana, onda se isplati. Inače ne.

 

iPhone 6 Plus je dobar primjer. Baterija je zbog veličine uređaja bitno veća (mnogo veća nego je to moguće na iPhoneu 6) i dovoljna za cijeli dan. Na iPhoneu 6 bi trebalo dodati mnogo više debljine i težina iPhonea 6 Plus nije nešto što korisnici žele na manjem uređaju, kao što npr. deblji Plus ne bi bio koristan jer ni osjetno deblja baterija (i teža) ne bi uspjela dati 2 puna dana, a sve manje od još jednog dana nema smisla.

 Ive je opcepoznati blefer koji maloumnima moze uvaliti pricu kakvu hoce a ovo sto ti govoris je kao da kazes kako je za 10kn bolje kupiti cokoladu od 100grama nego onu od 200 jer ta od 100 manje deblja.

Uskoro ocekujem  Iveovo objasnjenje kako je ispupcena kamera super rjesenje. 

 

16 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
Ja ne znam kad je ovaj napuhanko iz Apple-a ikad rekao ista pametno.
16 godina
neaktivan
offline
Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone

Mislim da je ova cijela rasprava suvišna budući da ne vidim da bi iPhone sa "malom" baterijom trajao išta manje nego većina konkurenata, a s druge strane je prošlo doba kad su telefoni imali trajanje baterije od tjedan dan, no koristili su samo za pozive i poruke. Danas velik broj ljudi konstanto "prčka" po telefonu i njegova namjena se promijenila. Ja sam još na počeku te ere sa HTC Desireom prihvatio to da navečer zaštekam telefon u struju do kad se ujutro ne probudim.

S druge strane, priče o tome koliko je Appleu bitan dizajn se ovdje pogrešno tumače: kod Applea je bitna ergonomija koja direktno utječe na upotrebljivost, a ne da se radi o nekim glupavim dizajnerskim forama, a naslov članka je tendenciozno postavljen jer se zapravo radi o tome da Ive ne želi žrtvovati ergonomiju radi par sati više rada bez punjenja 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
southy kaže...

 a naslov članka je tendenciozno postavljen jer se zapravo radi o tome da Ive ne želi žrtvovati ergonomiju radi par sati više rada bez punjenja 

 Ne znam koliko možeš promjeniti ergonomiju kvadra od aluminija sa zaobljenim rubovima. Ionako je zimi većinom hladan na dodir dok je tankoća upravo ono što je neugodno dok se ne navikneš. Pogotovo kad napraviš upgrade sa iP4/S, koji ima izrazito oštre rubove (naoštrije od svih mobitela koje sam koristio).

 

Kao što rekoh, ovo je samo izjava - ja sam najozbiljniji dizajner na svijetu. (Jer se ne može nikako izmjeriti utjecaj milimetra i grama na ergonomiju uređaja.)

 

Već sam spomenuo Motorolu Droid Maxx, koja je primjetljivo veći uređaj i ima duplo jaču bateriju (3500mAh)  pa je opet samo 30 grama teža i 1.5 milimetara deblja. (I dvije godine stara).

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 20:04 (wyks).
12 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
southy kaže...

Mislim da je ova cijela rasprava suvišna budući da ne vidim da bi iPhone sa "malom" baterijom trajao išta manje nego većina konkurenata, a s druge strane je prošlo doba kad su telefoni imali trajanje baterije od tjedan dan, no koristili su samo za pozive i poruke. Danas velik broj ljudi konstanto "prčka" po telefonu i njegova namjena se promijenila. Ja sam još na počeku te ere sa HTC Desireom prihvatio to da navečer zaštekam telefon u struju do kad se ujutro ne probudim.

S druge strane, priče o tome koliko je Appleu bitan dizajn se ovdje pogrešno tumače: kod Applea je bitna ergonomija koja direktno utječe na upotrebljivost, a ne da se radi o nekim glupavim dizajnerskim forama, a naslov članka je tendenciozno postavljen jer se zapravo radi o tome da Ive ne želi žrtvovati ergonomiju radi par sati više rada bez punjenja 

 Nije ti palo na pamet da bi sa vecom baterijom iPhone trajao duze nego iPhone sa manjom?

Ispupcena kamera je dokaz da im je bitno sto tanje i sto lakse a ne sto ergonomicnije i sto bolje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
BlueMax kaže...

 Nije ti palo na pamet da bi sa vecom baterijom iPhone trajao duze nego iPhone sa manjom?

Ispupcena kamera je dokaz da im je bitno sto tanje i sto lakse a ne sto ergonomicnije i sto bolje.

 Trajao bi i više da je napravljen od akumulatora, no iPhone i ovako traje dulje nego većina Android perjanica pa ne vidim puno potrebe da traje i dulje. A ovo sa kamerom je fakat glupa izjava, ako je to znak da je nekome bitan dizajn značilo bi da je i Samsungu bitan, a opet nikako ne izgleda 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
southy kaže...
BlueMax kaže...

 Nije ti palo na pamet da bi sa vecom baterijom iPhone trajao duze nego iPhone sa manjom?

Ispupcena kamera je dokaz da im je bitno sto tanje i sto lakse a ne sto ergonomicnije i sto bolje.

 Trajao bi i više da je napravljen od akumulatora, no iPhone i ovako traje dulje nego većina Android perjanica pa ne vidim puno potrebe da traje i dulje. A ovo sa kamerom je fakat glupa izjava, ako je to znak da je nekome bitan dizajn značilo bi da je i Samsungu bitan, a opet nikako ne izgleda 

 kako da ne

 

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

 

Samsung ne prica okolo kako je slaba baterija vrlina, njihova velicina ekrana idealna, korisnik kriv za prekide signala, savijanje normalna pojava itd.

Apple radi dobre telefone ali price koje su u stanju popusiti njihovi kupci su tragikomicne.

 

 

14 godina
offline
Re: Ive nije pobornik boljih baterija za iPhone
BlueMax kaže...
southy kaže...
BlueMax kaže...

 Nije ti palo na pamet da bi sa vecom baterijom iPhone trajao duze nego iPhone sa manjom?

Ispupcena kamera je dokaz da im je bitno sto tanje i sto lakse a ne sto ergonomicnije i sto bolje.

 Trajao bi i više da je napravljen od akumulatora, no iPhone i ovako traje dulje nego većina Android perjanica pa ne vidim puno potrebe da traje i dulje. A ovo sa kamerom je fakat glupa izjava, ako je to znak da je nekome bitan dizajn značilo bi da je i Samsungu bitan, a opet nikako ne izgleda 

 kako da ne

 

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

 

Samsung ne prica okolo kako je slaba baterija vrlina, njihova velicina ekrana idealna, korisnik kriv za prekide signala, savijanje normalna pojava itd.

Apple radi dobre telefone ali price koje su u stanju popusiti njihovi kupci su tragikomicne.

 

 

 Prvi iphone na 23.mjestu, tolko o optimizaciji softwarea i hardwarea i kako im baterija traje dulje nego većini android flagshipa.

Samo onaj tko je imao mobitel kojem baterija traje 2 dana zna to cijeniti.

A ovo natjecanje u tankoći mobitela mi je presmiješno.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice