Iz Hrvatske u svemir?

poruka: 32
|
čitano: 5.892
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iz Hrvatske u svemir?".
15 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

kad uračunaju pinku lokalnim šerifima (tzv. samoupravi), čitava će im matematika završiti u orbiti. da ne spominjem zaštićene ličke međede. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
30 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iz Hrvatske u svemir?

imaju kapacitete u Željavi, samo treba malo pobojati, pokositi travu i pokrpati rupe na zidovima 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

Ovo bi više značilo za promociju HR od bilo kakvog slogana turističke zajednice.

 

Svaka čast autoru na članku. Imam osjećaj da ponavljam kao papagaj ali moram, stoga autoru veliki .

Stručnjak za odmaganje...
 
31 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
miller1985 kaže...

imaju kapacitete u Željavi, samo treba malo pobojati, pokositi travu i pokrpati rupe na zidovima 

 Željava je jos minirana. Nju su natrpali sa 10 puta vise eksploziva nego što je bilo potrebno. Zatrpani tuneli su vjerojatno i ostlai netaknuti , cijeli objekt je samo okrznut. Problem je razminiravanje koje bi naravno koštalo miljune.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 21:09 (zeroname).
15 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

Mislim da mine i lokal šerifi nisu problem kolko naši mali zeleni koji se protiv svega bune .

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
mario.L_hr kaže...

Ovo bi više značilo za promociju HR od bilo kakvog slogana turističke zajednice.

 

Svaka čast autoru na članku. Imam osjećaj da ponavljam kao papagaj ali moram, stoga autoru veliki .

Gledao sam uvod u novu sezonu za Game of Thrones, reklama za Hrvatsku samo takva, ali ne čudi me da recimo takav potencijal HTZ ne koristi jer glupo je recimo izreklamirat se 5 sekundi na HBO-u prije Game of Thrones-a, to bi bio bačen novac jer tko to uopće gleda i kao da je bitno što se dobar dio snimao u Hrvatskoj...

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?

Nisam 100% siguran, ali mislim da HBO nema reklame. Kaj se tiče ovog projekta nadam se da će uspjeti. Vrijeme je da ova država okrene visokoj tehnologiji jer možda uz par iznimaka nismo u stanju niti tačke napraviti.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 21:45 (ROADRUNNER).
13 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

 

Ante je car, toliko živosti, optimizma i predanosti svojoj zanimaciji, dugo nisam doživio od pojedinca. Morate ga čuti uživo.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
Ajar kaže...

kad uračunaju pinku lokalnim šerifima (tzv. samoupravi), čitava će im matematika završiti u orbiti. da ne spominjem zaštićene ličke međede. 

 prije se bojim tih medvjeda i razno raznih "zelenih" udruga koje, kad god je razvoj u pitanju, izmisle nove gluposti i paradiraju po medijima..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
nixass kaže...
Ajar kaže...

kad uračunaju pinku lokalnim šerifima (tzv. samoupravi), čitava će im matematika završiti u orbiti. da ne spominjem zaštićene ličke međede. 

 prije se bojim tih medvjeda i razno raznih "zelenih" udruga koje, kad god je razvoj u pitanju, izmisle nove gluposti i paradiraju po medijima..

 -zeleni? nisu potrebni, npr protugradne rakete.. (dovoljno je da SLO-SRB zabrane..).

 

inače kod nas ovakve priče obično nemaju happyend, ili je neka mutna firma/navlakuša ili su osnove na nepostojećim resursima, npr Plomin.. a kad na to dodamo lokalce, sherife, tad znamo što znači imati ili nemati kuma. Normalna firma se nakon izgubljene godine okrene i ode. Ostanu nam lički međedi i apsurdistan sa svim ostalim znamenitostima, običajima kao kumstvo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

U zemlji u kojoj ne funkcionira pravosudje, zakoni i porezi mijenjaju se na dnevnoj bazi, visoki političari rasprodaju državnu imovinu za male pare uz proviziju (samo bivši predsjednik vlade je u zatvoru, kao da je jedini to radio), lokalni sherifi traže 12% inače će 389 potrebnih dozvola čekati isto toliko godina? ili ja patka ili ovi svicarci zbilja imaju muda. A ako to ostvare - kapa dolje! Nitko sretniji od mene.

no, mi svi bi trebali raditi na tome da se ovi kriminalni uvjeti koji ubijaju drzavu i njene stanovnike, promijene.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
Nisu li Rusi prvi lansirali shuttle sa aviona?
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Iz Hrvatske u svemir?

Pa to je ravno SF romanima, naravno ako sve mister of M ne prizemlji prije polijetanja.

U ime obitelji će reć da je to protivno prištevima na g _ _ _ _ i.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

iz Hrvatske* u Irsku, Kanadu, Njemačku, Austriju, Australiju .... bilo kamo. i u svemir. 

 

*kao idealno pozicionirana ekvatorijalna banana-država, Hrvatska omogućuje lansisanje s manje utroška ogrjeva po hektaru mase a već se planiraju i znameniti lički orbitalni liftovi do neba (i dalje ako treba). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2015 17:28 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iz Hrvatske u svemir?

Čitam u novinama da iako još nisu službeno predali zahtjev za korištenje aerodroma iz MORHa baš nisu skoni tome. Kao oni imaju planove za to. Valjda za ove najsuvremenije avione koje imaju. Tamo je valjda manja vjerojatnot da koji dio nekoga na zemlji pogodi.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?

Pa to je barem lako riješiti. Dio aerodroma se koristi od strane vojske a dio je za komercijalni sadržaj. I tako su mjere sigurnosti podjednake.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

U Hrvatskoj bar ima kandidata za to. Čak za odlazak na Mars, sve samo da se makne iz ove balkanske vukojebine 

hobi:moj-android.net
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
zeroname kaže...
miller1985 kaže...

imaju kapacitete u Željavi, samo treba malo pobojati, pokositi travu i pokrpati rupe na zidovima 

 Željava je jos minirana. Nju su natrpali sa 10 puta vise eksploziva nego što je bilo potrebno. Zatrpani tuneli su vjerojatno i ostlai netaknuti , cijeli objekt je samo okrznut. Problem je razminiravanje koje bi naravno koštalo miljune.

 sve sam komentirao u smislu šale, sarkazam 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
g12356 kaže...
Nisu li Rusi prvi lansirali shuttle sa aviona?

 Evo na što sam mislio:
http://en.wikipedia.org/wiki/Buran_programme#Development

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
neaktivan
offline
Iz Hrvatske u svemir?

Sve je to super, ali koliko je ostvarivo, vidi se po tome koliko je danas na inauguraciju pozvano fizičara, astronoma, raketnih tehničara i informatičara, a koliko mafijaša, sportaša i sličnih...

 

Moj PC  
19 0 hvala 6
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
Pa ako do toga dođe, sigurno neće biti zahvaljujući toj ekipi, nego usprkos njima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Iz Hrvatske u svemir?

Sve političare poslat na jednosmjeran put u svemir 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Iz Hrvatske u svemir?

ja bi njima prikljucio pola bug online "novinara" :D

 

 
2 4 hvala 0
14 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

Sa sljemena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
Shockwave kaže...

Sve političare poslat na jednosmjeran put u svemir 

 Nemoj i to bi unistili

13 godina
offline
Iz Hrvatske u svemir?

Sve je to divno i krasno, no ništa od toga.
Jednako kao što smo dobili utrku u F1 kalendaru dok je Slavica bila s Berniem.

Uvijek, kod naših Vlada nedostaje - neki papir (najčešće s određenom vrijednosti). Tako da... piši propalo.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
Pri tome treba uzeti u obzir da su sve te vlade izabrane demokratskim putem. Dakle problem ne leži u deset-dvadeset pohlepnih ili nesposobnih tipova, nego negdje puno dublje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
Visak kaže...
Pri tome treba uzeti u obzir da su sve te vlade izabrane demokratskim putem. Dakle problem ne leži u deset-dvadeset pohlepnih ili nesposobnih tipova, nego negdje puno dublje.

 Uz pretpostavku da situacija nije mnogo drugačija nego ovde, na tom "puno dubljem" nivou, tj u narodu, verovatno ima problema, ali kod nas, a verujem i kod vas, se ne može poreći da je narod na raznim izborima isprobao sve moguće varijante, što znači da je najveći problem ipak "tamo gore", gde naprosto nema dobrog rešenja.

 

Natrag na temu: Ako bi se ovo ispunilo, bilo bi zaista sjajno, iako se ne bi radilo o klasičnom kosmodromu, no čini mi se da je za sada sve u konceptualnoj fazi. Moram reći da mi postupak deluje malo komplikovano, avion podiže raketoplan koji podiže raketu koja lansira satelit, no opet nije preterano neobično da avion podiže i lansira drugu letelicu, a pretpostavljam i da bi sama raketa bila jednostavna i, zahvaljujući tome, pouzdana.

16 godina
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?

Molim da netko ispravi ključnu informaciju, radi se o 2016.godini a NE ovoj godini, piše lijepo na službenoj stranici Swiss Space-a.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Hrvatske u svemir?
makopos kaže...

Molim da netko ispravi ključnu informaciju, radi se o 2016.godini a NE ovoj godini, piše lijepo na službenoj stranici Swiss Space-a.

 Ja mislio da je to danas u 14:00, Hotel Regent Esplanade, Mihanovićeva 1, Zagreb. Da sam bliže otišao bi tamo na pressicu za svaki slučaj :)

 

Ispravka.. Štima, letovi su najavljeni za 2016, ne ovu :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2015 13:43 (limitedition).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice