Iz tri jezgre - četiri

poruka: 25
|
čitano: 5.798
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iz tri jezgre - četiri".
15 godina
neaktivan
offline
Iz tri jezgre - četiri

Napokon doslo nesto za konkurenciju i7 procesorima... još sad samo da padne cijena i7 a ne da stoji vec 2 mjeseca... kaj se tice vemila 2400kn.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Iz tri jezgre - četiri

to se bez problema može na gigabyte pločama.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri

Long Live Athlon X2

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ Matična: MSI K9N Neo V2 Grafička kartica: MSI Nvidia 8400GS 512MB RAM: 2GB HDD: Maxtor 160GB Monitor: Philips 190CW Kućište: Coolmaster OS: Windows Vista Ultimate SP1
16 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

Kako mi je simpatično vidjeti ove čukice na prozorima, kao neka loša obrada u fotošopu =)))

 

No, nije mi simpatično vidjeti kako se kod otključane četiri jezgre temperatura odmah spusti sa 19 na 0°C za svaku pojedinu jezgru. Fahrenheiti su ipak vidljivi, hm? Neodlučan

Pazi, gledam te!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

Pa ta vijest je stara ohoho... Kasnite, kasnite!

 

Na svim asrock,biostar,dfi,gigabyte se da otkljucat 4.-a jezgra na asusu ne , a na ostalima nisam siguran dali se da.(naravno na ploči sa sb750)

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 23:53 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri
Hyperion kaže...

Pa ta vijest je stara ohoho... Kasnite, kasnite!

 

Na svim asrock,biostar,dfi,gigabyte se da otkljucat 4.-a jezgra na asusu ne , a na ostalima nisam siguran dali se da.(naravno na ploči sa sb750)

 
ne kasne oni nista. vec je bila jedna vijest o ovome dok su ovoj novosti samo rekli di se nalazi neki tutorijal za otkljucavanje
Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri
AA-d00d kaže...
Hyperion kaže...

Pa ta vijest je stara ohoho... Kasnite, kasnite!

 

Na svim asrock,biostar,dfi,gigabyte se da otkljucat 4.-a jezgra na asusu ne , a na ostalima nisam siguran dali se da.(naravno na ploči sa sb750)

 
ne kasne oni nista. vec je bila jedna vijest o ovome dok su ovoj novosti samo rekli di se nalazi neki tutorijal za otkljucavanje
 Ma daj molim te turitorijal hahah, ko bi razumio korejski...
 
Šta tu treba znat? Nabavi 790gx biostar/asrock/dfi/gigabyte kupi x3 710 ili 720 sa  batchem 0904 i odi u bios te stavi ACC na auto i save-aj viola evo 4.e jezgre.
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
offline
Iz tri jezgre - četiri

zali se tim koreancima, nisam ja kriv za to :P

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

Da li je neko odavde zapravo uspeo u tome? Ima li neko ideju zašto je SB750 toliko bitan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri
Ivan(4) kaže...

Ima li neko ideju zašto je SB750 toliko bitan?

 
Zbog ACC-a.
15 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

Ne kužim u čemu je štos, zašto prodaju procesor s 3 jezgre, a stvar bez problema radi s 4. Meni to ima jedino smisla ako je u jednoj jezgri greška, pa onda 3 ispravne prodaju, a neispravnu zaključaju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

U pitanju je problem pokrivanja određenih tržišnih segmenata u kome nemaju ponudu.

 

Između njihovih dvojezgarnih i četvorojezgarnih procesora zjapi velika rupa, što cenovna što po performansama. Da ne bi taj kompletan deo tržišta koji je relativno unosan jer se nalazi između low enda koji donosi nizak profit i high enda u kome je obim prodaje relativno mali prepustio Intelu, AMD je veštački dopunio svoju ponudu tako što je isključio jedno jezgro i ponudio procesore po nešto nižoj ceni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri
Ivan(4) kaže...

U pitanju je problem pokrivanja određenih tržišnih segmenata u kome nemaju ponudu.

 

Između njihovih dvojezgarnih i četvorojezgarnih procesora zjapi velika rupa, što cenovna što po performansama. Da ne bi taj kompletan deo tržišta koji je relativno unosan jer se nalazi između low enda koji donosi nizak profit i high enda u kome je obim prodaje relativno mali prepustio Intelu, AMD je veštački dopunio svoju ponudu tako što je isključio jedno jezgro i ponudio procesore po nešto nižoj ceni.

  Da definitivno. Još uvijek nema konkurencije 45nm Core 2 Duo procesorima. Ovaj moj E5200 je podjednak s njihovim najjačim dvojezgrenim Atholonom 6000+, a jeftinij je od njega. AMD treba prvo doraditi svoju low end ponudu (gdje je intel još uvijek bolji) pa onda mainstream-end i high-end.
Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz 2MB Cache 800Mhz FSB Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica .: Club3D Radeon HD4550 512DDR3
15 godina
neaktivan
offline
Iz tri jezgre - četiri

intel je zaosto

Pentium 100MHz @102 MHz, nvidia 1 4 mb , dram 8 mb , Windows 3.1 , 64 mb hdd,monitor u boji, ne radi mi GTA IV uskoro ču instalirat vistu tamo bi onda trebala radit !!!! ipak je komp predobar mogla bi onda i na high :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

jel se moze otkljuat 4. jezgra na ovoj maticnoj u potpisu

phenom II x3 720, 4 GB DDR2, GA-MA78G-DS3H, HD 4870
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

Po svemu sudeći ne. Mislim da svi izveštaji pominju 790 čipset (uglavnom 790GX, mada mislim da sam video i jedan 790FX) uparen sa sautbridžom SB750, dok je kod tebe kombinacija 780G + SB700. Takođe, po pravilu se radi o pločama sa AMI BIOS-ima, dok je kod tebe AWARD. Ipak, kad već imaš taj procesor, nema razloga da ne pokušaš. Ako u BIOS-u imaš opciju Advanced Clock Calibration (ACC), postavi je na Auto (skrinšotovi) i to je sve. Samo, mislim da se ta opcija pojavljuje isključivo na pločama sa onim čipsetom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

Ma dobro to sam pitao cisto tako a i nisam neki strucnjak tak da se necu petljat u to

phenom II x3 720, 4 GB DDR2, GA-MA78G-DS3H, HD 4870
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri
c0x0x kaže...

intel je zaosto

  Aj šuti krviti. Što je bilo prije pola godine???? Najslabij Intelov procesor je bio jači od najjačeg ADM-ovog.
Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz 2MB Cache 800Mhz FSB Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica .: Club3D Radeon HD4550 512DDR3
15 godina
neaktivan
offline
Iz tri jezgre - četiri

A vidi, vidi... A ja mislio da oni zaključavaju četvrtu jezgru jer je neispravna... (barem sam tako negdje pročitao da su trojezgreni zapravo četverojezgreni sa jednom neispravnom jezgrom)

 

Kako im se uopće isplati bacati jednu zdravu jezgru? Lakše im je napraviti normalan trojezgreni sa tri jezgre (barem bi skresali troškove proizvodnje).

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri
Mr. Monster kaže...

A vidi, vidi... A ja mislio da oni zaključavaju četvrtu jezgru jer je neispravna... (barem sam tako negdje pročitao da su trojezgreni zapravo četverojezgreni sa jednom neispravnom jezgrom)

 

Kako im se uopće isplati bacati jednu zdravu jezgru? Lakše im je napraviti normalan trojezgreni sa tri jezgre (barem bi skresali troškove proizvodnje).

 Pa i zaključavaju zato šta je neispravna.Na waferu ne ispadnu svi čipovi baš najbolje i onda one koji imaju neku grešku na jednoj jezgri(ZAKLJUČAJU TU JEZGRU) i stave pod trojezgrin proc.
Koji radi sasvim u redu,a uštedijeli su lovu jer imaju manje škarta.Ali problem nastaje(NE NUŽNO)kada krajnji korisnik otključa tu jezgru.
MICROMAN
15 godina
neaktivan
offline
Iz tri jezgre - četiri

ja da imam taj proc nebi niti otkljucavao tu jednu jezgru. ziher su je s rezlogom zatvorili. eh da je to sigurno onda bi svi tak kupili trojezgreni i otljucali cetvrtu jezgru. ima neka caka sigurno u tome sto je kao ostecena(neisparavna)..

Tu bi trebo neš napisat???
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2009 23:00 (PoToKTM).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri
Domek kaže...

Napokon doslo nesto za konkurenciju i7 procesorima... još sad samo da padne cijena i7 a ne da stoji vec 2 mjeseca... kaj se tice vemila 2400kn.

 Pa zar ti taj proc smatraš konkurenciju INTELOVOM i7.Da si to napisao za Phenom II 940 još bi nekak zvučalo ali ovo(LOL).Belji se
MICROMAN
15 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

ja imam x3 720 i nepada mi napamet otkljucavat 4. jezgru, a i nisam siguran dali bi mi uspjelo ,al sta me boli briga proc je sam i za sebe dobar jos da ga clockam i super

phenom II x3 720, 4 GB DDR2, GA-MA78G-DS3H, HD 4870
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz tri jezgre - četiri
c0x0x kaže...

intel je zaosto

 Daj ne živi u iluziji, to kaj je ponudio samo tri jezgre je sranje. Nepotrebno. Intel rastura taj procesor, mislim ako amd ovako nastavi s vremenom će propasti. Jer ništa nema što bi moglo konkurirati intelu.

16 godina
offline
Iz tri jezgre - četiri

Izgleda da je nekima teško da pročitaju šta je već na temi napisano...

 

Naravno da neki od tih procesora imaju defektno četvrto jezgro, ali potražnja za X3 procesorima je prevelika da bi se zadovoljila samo neispravnim primercima (jer moraju da budu prilično lepo neispravni, tj da sve greške budu skoncentrisane na jednom jezgru, a da ostala tri, memorijski kontroler i keš budu 100% ispravni i da se mogu klokovati koliko treba), tako da su neki primerci zapravo sasvim ispravni što i pokazuju i iskustva onih ljudi koji su o ovome izvestili (ko odbija da poveruje... njegova stvar).

 

E sad, ko kupi X3 da bi otključavao četvrto jezgro, kocka se u 120-145e (mada mu i ako ne uspe ostaje pristojan procesor).

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice