Izbacite DVD i ubacite SSD!

poruka: 60
|
čitano: 24.299
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izbacite DVD i ubacite SSD!".
13 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Predobro! Mnogi muku muče s tim, upgrade na SSD u korist brzine, na štetu diskovnog kapaciteta - odlično rješenje. Sad dok ispadne da sam jedini krkan koji još za ovo nije čuo/vidio {#}

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
kuleee kaže...

Predobro! Mnogi muku muče s tim, upgrade na SSD u korist brzine, na štetu diskovnog kapaciteta - odlično rješenje. Sad dok ispadne da sam jedini krkan koji još za ovo nije čuo/vidio {#}

Ništa novo tako koristim godinama, kupio na ebayu, pogledaj.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=2nd+notebook&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=2nd+hdd&_sacat=0

Valentin
16 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
kuleee kaže...

Predobro! Mnogi muku muče s tim, upgrade na SSD u korist brzine, na štetu diskovnog kapaciteta - odlično rješenje. Sad dok ispadne da sam jedini krkan koji još za ovo nije čuo/vidio {#}

E krkane jedan.

Hot Rodney
13 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

AHAHHA znao sam da ću bit čobančina! {#}

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

i, kakva je brzina pisanja/čitanja preko toga? Jel se gubi što u odnosu na "regularni" utor?

Igor
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
ikanizaj kaže...

i, kakva je brzina pisanja/čitanja preko toga? Jel se gubi što u odnosu na "regularni" utor?

Ne gubi se ništa pošto je to obični sata utor.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

OK, bilo je slicnih rjesenja sa ugradnjom dodatne baterije umjesto DVDa.

Ovo je pogotovo zgodno jer je cijena stvarno fer.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
Ja imam Dell Studio koji ima optiku bez ladice, nešto slično kao CD player u autu. Mogu li ja ugraditi ovakvu ladicu?
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
15 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Ja to imam vec dvije godine na firminom lenovu.... vau kao nesto novo nesto divlje....{#}

Life suck's and then you die.....
Moj PC  
0 4 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!

Takoder, cudim se..jer takav dodatak vec postoji dosta vremena na trzistu..

14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!

Vjerojatno možeš, kakav god bio način umetanja CD-a, vjerojatno je optički pogon odvojen.. A njega ti je najlakše izvaditi, samo moraš jedan viijak na dnu laptopa odvrnuti i izvuči cijeli pogon...

Winter is coming...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
Ali ja ti nemam pristup pogonu s vanjske strane. Kućište laptopa ima rupu s bočne strane u koju se gurne CD i onda ga pogon sam povuče unutra. Kao kod CD playera u autu.
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
12 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

jel postoji kakva ladica za dvd rom? da ga ucini prijenosnim, tj da se spaja preko usb-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Ovo mi je upravo uljepšalo dan. Da se netko sjetio napravit ovako genijalnu a jednostavnu stvar. Taman da uz SSD vratim i svoj stari hard i učinim laptop super računalom :-)

Why so serious???
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!

A vjerojatno se može, ali ćeš morat rastaviti pola laptopa da dođeš do toga...

 

Winter is coming...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
Imaš za kupiti DVD čitača sa usb-om. Nisu skupi.
http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
Solidus kaže...

jel postoji kakva ladica za dvd rom? da ga ucini prijenosnim, tj da se spaja preko usb-a?

naravno da ima http://www.ebay.com/itm/New-USB-2-0-Slim-External-Case-Enclosure-for-12-7mm-SATA-CD-DVD-RW-Burner-Drive-/271048646425?pt=US_Drive_Enclosures_Docks&hash=item3f1bc21f19

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 11:03 (dastefan).
12 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Kljucna stvar nije spomenuta, a ta je dragi moji da li laptop kojem umjesto dvd-a stavite ssd podrzava dizanje i upotrebu sistema sa tog u biti dvd utora. Meni je logicno da se ssd koristi za sistemski disk, a ne za drzanje podataka. 

Navesti cu konkretan primjer. Prije par tjedana prijatelj koji ima noviji Dell laptop viseg cijenovnog ranga je kupio upravo tu "ladicu" i ssd i sad ce on lipo ubaciti sve to skupa kad ono laptop ne podrzava dizanje sistema sa hard diska koji je tako spojen umisto dvd-a. Nista rastavia je cili laptop i na mjesto svog hard diska stavia ssd a hard disk "obicni" u ladicu. Vjerujem da je slicna situacija sa svim laptopima i da bi se ta ladica ponajprije trebala koristiti za "obicne" hard diskove a ne za ssd-e kako glupi naslov teme glasi.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!

Dvije minute posla, SSD staviš na predviđeno mjesto za hard, hard u tu ladicu i to je to..

Winter is coming...
16 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

2 minute na stolnim racunalima,a na laptopima ko zna, brzo i lako nece sigurno ici, a treba imati na umu i razne opasnosti od trajnih ostecenja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!

Nezz, kod mene do RAM-a i HDD-a se dolazi skidanjem jednog poklopca kojeg drže 4 vijka... Ladicu drži samo jedan vijak...

Winter is coming...
16 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Svi laptopi s kojima sam se do sad sreo, a bilo ih je dosta imaju trivijalan pristup disku i ramu, tako da to definitivno nije puno posla ili komplikacija

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Jeli ima ovih ladica kod nas za kupit?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 12:35 (mudantos).
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
Sint1 kaže...

2 minute na stolnim racunalima,a na laptopima ko zna, brzo i lako nece sigurno ici, a treba imati na umu i razne opasnosti od trajnih ostecenja.

o cem ti pricas? pa na normalnim laptopima, ne ultrabookovima i ovim ultra tankim(takvi mislim da ni nemaju opticki) se disk nalazi iza poklopca kojeg drzi najvise 4 serafa, par min posla.

15 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

mene zanimaju malo ove veličine, tu piše da je razlika ovisno o debljini CD/DVD modula, a na stranici proizvođača piše da je razlika i u tome i u debljini SSD-a/HDD-a koji se može staviti u tu ladicu? Kaj ima različitih debljina?

Igor
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Izbacite DVD i ubacite SSD!

nema razlicitih debljina diskova. svi su 2.5"

 

evo sto mene zanima, uzeo sam svoj lap i odserafio sad jedan seraf i izvuko opticki van no opticki nije spojen sata prikljuckom nego necim sto jos nisam vidio, sto je to?

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!

dakle, 2,5" nije debljina.

 

Na stranici proizvoda piše HDD size support:

TS09: 12.7mm 2.5” SSD or HDD

TS08: 9.5mm 2.5” SSD or HDD

Igor
15 godina
online
Izbacite DVD i ubacite SSD!

pa to ti i pise u vijesti, to ovisi dali je tanki laptop ili normalni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

ne vidim sta je ode senzacionalno, IBM je to napravio prije skoro 10 godina za ATA i SATA utore, ja imam 2 takva, lako se izvadi DVD jer nije prisarafljen nego se samo stisne i povuce i ubaci to, moze se "na vruce" vadit i stavljat vez problema i jako pomogne....

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice