Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

poruka: 23
|
čitano: 7.863
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree".
14 godina
online
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

Radi se o rasvjetnim tijelima od 6 odnosno 10W. 40/60W je ekvivalent jakosti svjetla kod žarulja s žarnom niti.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

U LED žarulje ću vjerovati kad bude zamjena 1:1 sa starim žaruljama sa žarnom niti.

Sada, trebaju mi dvije za istu snagu, a sadašnje lampe i lusteri nemaju toliko grla da bi se to lako moglo zamjeniti.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

to je približno 3,5 godina neprekidnog rada. može. taman dok se vratim iz zatvora. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
gordan0810 kaže...

U LED žarulje ću vjerovati kad bude zamjena 1:1 sa starim žaruljama sa žarnom niti.

Sada, trebaju mi dvije za istu snagu, a sadašnje lampe i lusteri nemaju toliko grla da bi se to lako moglo zamjeniti.

 ja sam isto kupio par komada, i gledam da moram uzet 2 od 25wata da mi zamijeni jednu nitnu od 100. a inače koristim 150w nitnu jer mi je to najbolje svijetlo.

14 godina
neaktivan
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

Ja imam rucnu svjetiljku "bateriju" sa CREE XML - T6 ledicm od 12W. Svijetli jace nego kratko svjetlo na puntu i baca na dobrih 50-70m

A i 8$ mi se ne cini puno. Kad su LED zarulje tek izlazile, Osram-ove 6W su bile po 100tinjak kn.

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
gordan0810 kaže...

U LED žarulje ću vjerovati kad bude zamjena 1:1 sa starim žaruljama sa žarnom niti.

Sada, trebaju mi dvije za istu snagu, a sadašnje lampe i lusteri nemaju toliko grla da bi se to lako moglo zamjeniti.

 

ranko091 kaže...
gordan0810 kaže...

U LED žarulje ću vjerovati kad bude zamjena 1:1 sa starim žaruljama sa žarnom niti.

Sada, trebaju mi dvije za istu snagu, a sadašnje lampe i lusteri nemaju toliko grla da bi se to lako moglo zamjeniti.

 ja sam isto kupio par komada, i gledam da moram uzet 2 od 25wata da mi zamijeni jednu nitnu od 100. a inače koristim 150w nitnu jer mi je to najbolje svijetlo.

 

Standardna žarulja sa žarnom niti od 100W daje cca 1400 lumena svjetla. Prilikom kupnje LED žarulja provjerite koliko svjetla daju te žarulje, ne samo snagu. Naime, 18W LED žarulja daje cca 1200 lumena, što je blizu 100W žarnoj niti. Samo provjerite što kupujete, da ne kupite nešto preslabo.

Ja sam u postupku nabave LEDica, i najveće su mi glavobolje dvije plafonjere i podne samostojeće halogene lampe. Postoje moduli za plafonjere, snage 15-24W, i do 1450 lumena, što je za plafonjeru koja ima 100W žarulju super - osim što svaki taj modul košta 300 kuna. A halogene žarulje, one dugačke i uske, J118 - nema preko 24W, a ja imam 2x 200W (nisu ni preskupe, na ebayu su cca 15 USD, ali su preslabe). Tako da neke stvari sasvim sigurno neću mijenjati za LEDice, jer je ili preskupo ili apsolutno neodgovarajuće za moje potrebe. Jer neću cijelu rasvjetu u kući mijenjati da bih stavio LEDice koje bi mi davale otprilike isto svjetla.

15 godina
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

neznam di da ja vidim te lumene...

 

http://www.newcomdigi.com.cn/img/5730HTML222/56-1.jpg

 

na ovo slici piše 1800 a ja je upalim kao da sam stavio 30w nitnu. oćoraviš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
ranko091 kaže...

neznam di da ja vidim te lumene...

 

http://www.newcomdigi.com.cn/img/5730HTML222/56-1.jpg

 

na ovo slici piše 1800 a ja je upalim kao da sam stavio 30w nitnu. oćoraviš.

 

To je što si vidio, a jesi li to i dobio? Često sam, na žalost, čuo da se preko neta naruči jedna žarulja a dobije puno slabija... Ne znam kome je to u interesu :-(

Uz to, kod LEDica postoji još jedna "sitnica": color temperature. Postoje tri: warm white (dosta žuto svjetlo), day white (novotarija, kažu najsličnije dnevnom svjetlu) i cool white (jaka bijela svjetlost, ali nije ugodna za kuću, više ima uredski ugođaj, kao neonke recimo).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
Pentium100 kaže...

Ja imam rucnu svjetiljku "bateriju" sa CREE XML - T6 ledicm od 12W. Svijetli jace nego kratko svjetlo na puntu i baca na dobrih 50-70m

A i 8$ mi se ne cini puno. Kad su LED zarulje tek izlazile, Osram-ove 6W su bile po 100tinjak kn.

 Ja na biciklu imam 3xXML-T6 (tako su naveli, valjda ne griješim) i bacaju 4000 lumena - kad su sve tri upaljene, kao da ti kamion ide u susret :-) I, da, baca na 50-70,80 metara bez beda.

15 godina
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

Nemojte se dati navući na jeftinu kinesku LED produkciju. Ovo što pišem važi za svu  njihovu LED rasvjetu

Evo jedan primjer koji ste naveli....

 

http://www.newcomdigi.com.cn/img/5730HTML222/56-1.jpg

 

Ovo stvarno nema ni blizu 1800 Lumena (osobno iskustvo)

Trajnost im je od nekoliko sati rada do maksimalno 30 dana. Kupio od 3 različita dobavljača ukupno 8 komada - ni jedna više ne radi. Korišteno u različitim režimima rada.

Takav oblik (popularno kukuruz) LEDice su spajane serijski, pa kad jedna krepa od njih 56 ili 69 .... čitava žarulja više ne radi. U grlu je kondenzator - zamjena za mali trafo. Kada bi u žarulju stavljali trafo, spajali LED-ice u paralelu i stavljali kvalitetnije - žarulje ne bi bile jeftine :)

 

Prijatelj naručio 4 LED trake od 5 metara. Došle od istog dobavljača, svaka u istom pakiranju s istim natpisom (karakteristika), ali kada ih posložite jednu pored druge i sve ih upalite - temperatura svjetla nije ista. Ako će te jednu stavit u hodnik, drugu u sobu, treću u štalu - OK, ali ako stavljate u istu prostoriju po rubu stropa onda se to vidi itekako.

Nakon niz loših iskustava ..... 

Prijatelj mi radi u firmi koja prodaje rasvjetu (i LED naravno) objasnio mi je neke stvari, dao mi puno uzoraka da probam (žarulja, tropna svjetla, reflektore, trake) i uvjerio se sam - razlika je nebo i zemlja.

Istu stvar sam platio 2-3 puta skuplje, ali traje besprijekorno već dvije godine, lumena napretek, a boja izvanredno ugodna ..... i vrijede svake lipe.

 

Nadam se malo pomogao :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2015 12:54 (Drapet).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
ranko091 kaže...

neznam di da ja vidim te lumene...

 

http://www.newcomdigi.com.cn/img/5730HTML222/56-1.jpg

 

na ovo slici piše 1800 a ja je upalim kao da sam stavio 30w nitnu. oćoraviš.

Kod takvih šrot-žarulja specifikacije su vrlo često lažirane.  Jesi uopće izmjerio koliko struje ti ta žarulja stvarno povuče?

16 godina
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
ranko091 kaže...

neznam di da ja vidim te lumene...

 

http://www.newcomdigi.com.cn/img/5730HTML222/56-1.jpg

 

na ovo slici piše 1800 a ja je upalim kao da sam stavio 30w nitnu. oćoraviš.

 

A baš si našao nekog prevaranta koji je lažirao svaku moguću specifikaciju :)

 

I trajanje, i kut, i lumene...

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
mbaksa kaže...
ranko091 kaže...

neznam di da ja vidim te lumene...

 

http://www.newcomdigi.com.cn/img/5730HTML222/56-1.jpg

 

na ovo slici piše 1800 a ja je upalim kao da sam stavio 30w nitnu. oćoraviš.

Kod takvih šrot-žarulja specifikacije su vrlo često lažirane.  Jesi uopće izmjerio koliko struje ti ta žarulja stvarno povuče?

 nisam. ali mislim da ću danas složit jedan kabel sa grlom i probat malo koliko to uopće sisa struje.

 

te mi inače žarulje služe za hodnike. ali htio bih si kupit jednu za sobu, ali da svijetli kako treba.

15 godina
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

i evo mog problema. :D

 

http://i.imgur.com/uzYJDCC.jpg

 

dobro da me neko ponukao da odem to napravit. i ja se onda čudim što svijetli ko 40  watna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
S kineskima preko ebaya uvijek problemi. U Kauflandu sam kupio nekoliko 4 vatnih s grlom GU10 i te rade fino uz ugodnu toplu svjetlost, a koštale su oko 25kn.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

Nekoliko godina unatrag počeli smo doma mijenjati "štedljive" lampe LED-icama.

Prva je na redu bila ukrasna, ambijentalna rasvjeta ne stepenicama - 6 kom SMD LED-ice, 5000K plavo-bijela, dobra za noćno svjetlo. Moja greška: nisam znao da ne ide uvijek direktna zamjena G4 12V halogenki LED-icama; centralni trafo radi premalog opterećenja odmah je odlazio "u blokadu"; morao sam instalirati manji 12V trafo.

 

Kod 220V GU10 i E27 žarulja, imao sam loše iskustvo s kineskim SMD rasvjetnim tijelima - slabo osvjetljenje, brzo su odlazile...

Kod novijih kupnji pažljivije biram, i imam isključivo pozitivna iskustva s COB LED-icama, 2700K - oku ugodna boja, bez nekih mjerenja, mogu zamijeniti "klasične" nitne žarulje i halogenke. Znatno su skuplje od SMD-ova, ali i dosta masivnije (aluminij i keramika u kućištu). Preporuka.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

znači cob led bi trebale bit dobre? ima li jačih od 15 wata?

 

meni treba neštu rangu nitne 100 wata +

 

a ova 15 cob led je oko 1000 lumena (ako je i to točna specifikacija :D ). a 100 watna nitna je 1600.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
ranko091 kaže...

znači cob led bi trebale bit dobre? ima li jačih od 15 wata?

 

meni treba neštu rangu nitne 100 wata +

 

a ova 15 cob led je oko 1000 lumena (ako je i to točna specifikacija :D ). a 100 watna nitna je 1600.

 COB znači chip on board, dakle ne radi se o standardnim elementima (3528, 5050...) već o custom made varijanti tako da može biti i od 30W, a može biti od 5. COB ne definira snagu (a niti intenzitet svjetla) tako da moraš paziti na specifikacije jer COB može biti svašta.

15 godina
offline
Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree

znači da sumiramo sve ovo sad. jedino mjerilo led žarulje pošto je standardizirana, jest njena stvarna potrošnja. jer je razlika u lumenu po watu cca 5 - 10 lumena ovisno o seriji ledica.

 

znači da se šetam po dučanima s mjeračem i isprobavam ono što oću kupit... :D

 

to bi bilo najsigurnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
ranko091 kaže...

znači da sumiramo sve ovo sad. jedino mjerilo led žarulje pošto je standardizirana, jest njena stvarna potrošnja. jer je razlika u lumenu po watu cca 5 - 10 lumena ovisno o seriji ledica.

 

znači da se šetam po dučanima s mjeračem i isprobavam ono što oću kupit... :D

 

to bi bilo najsigurnije.

Miješaš kruške i jabuke, tj. žarulje kupljene kod nas u dućanu i one naručene preko Interneta iz Kine. Žarulje koje se puštaju u prodaju kod nas trebaju zadovoljiti određene sigurnosne standarde - žarulja koju ti imaš te standarde ne zadovoljava, dakle takvu žarulju ni ne možeš kupiti kod nas. Nadalje, nisam baš siguran da bi se uvoznik usudio baš tako lažno deklarirati potrošnju struje i jačinu svjetla koje žarulja daje. Ako i bi, uvijek možeš vratiti žarulju u dućan i tražiti novac natrag jer su te pokušali prevariti lažno deklarirajući proizvod. 

 

Druga je sad stvar što ti ne želiš dati 100-200 ili koliko već kuna za 15 W žarulju renomirane marke i misliš da si obavio dobru kupnju ako si za 50 kuna iz Kine naručio "18 W" žarulju. Kad se pogleda jačina (a pogotovo kvaliteta) svjetla koju "jeftine" žarulje iz Kine daju, vidi se da te "jeftine kineske žarulje" zapravo uopće nisu jeftine. Zapravo relativno puno platiš inferioran proizvod koji čak ne zadovoljava sigurnosne standarde da bi se mogao prodavati na našem tržištu.

15 godina
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
mbaksa kaže...

Miješaš kruške i jabuke, ..

 ... ja sam platio 5 wata 20 kuna. nisam ja puno izgubio. ipak sam prvi put kupio led lampe iz kine. a naši na forumu napisat kakvu temu o ledicama i di ih je najbolje kupit je SF. tako da se i ne žalim. kolko sam platio toliko sam dobio.

 

a davat 300 kuna za 15 wata mi je malo previše. ona bi mi morala svijetlit 2 godine minimalno prije nego što bi se počela isplačivat.

14 godina
online
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
ranko091 kaže...
mbaksa kaže...

Miješaš kruške i jabuke, ..

 ... ja sam platio 5 wata 20 kuna. nisam ja puno izgubio. ipak sam prvi put kupio led lampe iz kine. a naši na forumu napisat kakvu temu o ledicama i di ih je najbolje kupit je SF. tako da se i ne žalim. kolko sam platio toliko sam dobio.

 

a davat 300 kuna za 15 wata mi je malo previše. ona bi mi morala svijetlit 2 godine minimalno prije nego što bi se počela isplačivat.

 Problem je što je kod nas izbor zaista nikakav i ako želiš neku žarulju određene širine snopa, intenziteta i temperature svjetla teško ćeš ju naći. Kupovina kod nas se svodi na - imamo LEDice - kakve imate - imamo E27 i E14, a možda imam još i jedan komad GU5/10 u skladištu. Valjda smo toliko siromašni da LED žarulje nitko ne kupuje. Najbolje je kupiti iz EU (Njemačka, UK...), cijene su niže nego u HR (odlična žarulja se dobije za 8-12€) a izbor postoji.

16 godina
moderator
offline
Re: Izdržljivije LED žarulje iz tvrtke Cree
ranko091 kaže...
 ... ja sam platio 5 wata 20 kuna. nisam ja puno izgubio.

A čuj... Kad pogledaš da se kod nas za 60-70 kuna (ja sam je prije kupio za 50) može kupiti Philipsova 9,5W žarulja koja je pravi ekvivalent 60W žarulji...

 

ranko091 kaže...
ipak sam prvi put kupio led lampe iz kine. a naši na forumu napisat kakvu temu o ledicama i di ih je najbolje kupit je SF. tako da se i ne žalim. kolko sam platio toliko sam dobio.

Nema ničeg bitno lošeg u tom iskustvu. Sad si naučio da LED rasvjeta iz Kine ne valja i da je zapravo skupa, iako se čini jeftinom. Pisalo se inače na više tema o LED rasvjeti, ne doduše i to gdje kupiti kod nas jer se čini da ljudi kod nas još uvijek zaziru od LED rasvjete zbog većeg inicijalnog ulaganja. Pritom zaboravljaju da LED žarulje traju dosta duže od fluorescentnih (štednih) i da obično troše i nešto manje struje.

 

I kod nas u Ikeu bi trebale stići njihove žarulje Ryet 13W (ako već i nisu) i navodno bi trebale koštati oko 100 kuna za dvije. Ovdje imaš prikaz te žarulje:

 

Tak da, eto, izbor je još uvijek slab kod nas, ali raste, a cijene će polako postati prihvatljivije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice