Jednostavno s iOS-a na WP7

poruka: 43
|
čitano: 5.721
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jednostavno s iOS-a na WP7".
13 godina
protjeran
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

Pametan potez, ne znam samo zašto se to netko nije ranije sjetio. Ovako će developeri sigurno pročačkat da prebace svoje aplikacije i na WP7 te tako i oni zarade koju kunu više ;)

Platforma će se sve više razvijat, jačat će konkurencija, a najviše profitiramo mi kupci :)

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

Sad će i Microsoftu tužba od Apple-a..he he..{#}

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7

Nisam još imao prilike isprobati WP7, a svi ga hvale. Ako počnu prebacivat te aplikacije mogao bih razmisliti o prelasku na WP7...

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
Crojumper kaže...

Sad će i Microsoftu tužba od Apple-a..he he..{#}

Na čemu baziraš te bedastoće?

14 godina
protjeran
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
naxeem kaže...
Crojumper kaže...

Sad će i Microsoftu tužba od Apple-a..he he..{#}

Na čemu baziraš te bedastoće?

Temelji vjerovatno na Appleovoj poslovičnoj bedastoći...

14 godina
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
naxeem kaže...
Crojumper kaže...

Sad će i Microsoftu tužba od Apple-a..he he..{#}

Na čemu baziraš te bedastoće?

Na temelju svih mogućih i nemogućih tužbi u zadnje vrijeme od Apple-a i prema njemu..

da ti iskreno kažem začudio bih se da tako ne bude iako sam u šali ovo rekao..

reći će nešto kao krađa intelektualnog vlasništva odnosno kopiranje ideja ili ko zna šta..

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 23:20 (Crojumper).
14 godina
protjeran
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

inače normalni bi rekli-podrška kompatibilnosti {#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

Ovo mi se čini vrlo pametan potez. Baš me zanima kako funkcionira to "mapiranje" i dali je prebacivanje jednostavno ili je neka petljanija koju developeri baš i neće prihvatiti. Što se odnosa Microsoft-Apple tiče, ovo im je također pametan potez jer će se moći prebacivati aplikacije sa iOS-a na WP7 ali ne i suprotno.......ili ipak ova usluga i to dozvoljava? mada sumnjam

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7

Bilo bi glupo od Microsofta da napravi obostranu podršku :)

Apple ionako nema interesa za to :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 23:35 (qube).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
The Godfather kaže...

(...) Baš me zanima kako funkcionira to "mapiranje" i dali je prebacivanje jednostavno ili je neka petljanija koju developeri baš i neće prihvatiti. (...)

Recimo da u appu za iPhone koristiš klasu X. Odeš na stranice iOS to Windows Phone 7 API mapping toola, u polje Search ubaciš X i dobiješ klasu Y (ili više njih) koje rade istu stvar u WP7, te napišeš kod za WP7 koji koristi tu klasu.

 

Npr. app za iPhone šalje SMS poruku - koristi se klasa   MFMessageComposeViewControllerDelegate iz MessageUI frameworka - u toolu proširiš MessageUI, nađeš MFMessageComposeViewControllerDelegate i ustanoviš da se klasa koja radi istu stvar u WP7 (šalje SMS) zove SmsComposeTask i nalazi u Microsoft.Phone.Tasks namespaceu; uz to imaš kratki primjer i link na WP7 dokumentaciju.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 0:13 (hrx).
15 godina
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

Ocekujte rapidan rast broja aplikacija u WP7 repozitoriju (kako li se vec zove).

Mentalist je moj idol...
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

Mirosoft je ozbiljno zagrizao u komad kolača koji pripada Appleu. Očekujem reakcije.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

Ako ovo proradi to bi im mogao biti treci pametan potez što se tice mobilnog OS-a.

Prvi im je bio što su s OS-om krenuli od nule i izbacili unatrag kompatibilnost s WM,

a drugi što su pridobili Nokiu kao ipak jednog od vecih proizvođaca.

 

Šta ce to biti da je M$ poceo redati pametne odluke, valjda su se otrijeznili {#}

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
vexx5555 kaže...

Mirosoft je ozbiljno zagrizao u komad kolača koji pripada Appleu. Očekujem reakcije.

Ne vidim po čemu pripada Appleu? Pripada onome tko ga uzme, a Microsoft ima šanse uzeti dobar dio ako pametnije krenu na tržište, jer je WP7 jako dobar, a još s Nokiom...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
naxeem kaže...

Ne vidim po čemu pripada Appleu? Pripada onome tko ga uzme, a Microsoft ima šanse uzeti dobar dio ako pametnije krenu na tržište, jer je WP7 jako dobar, a još s Nokiom...

 Mislio sam u Appleov kolač. Ovime im fino uzmaju lovu ispred nosa, a Apple im ništa ne može (barem mislim da ne može). Nokia bi mogla dobiti time fini uzlet i ponovno zasjesti na tron.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
15 godina
neaktivan
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

Jel ima nekih naznaka kada Nokia izbacuje svoje uređaje za WP7, i kako bi trebali izgledati!? Razmišljam da li da uzmem Samsung omniu 7... da WP7 ima skype (kažu da će tek na jesen {#} ) odmah bi ga uzeo, ovako se još dvoumim...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 0:59 (FichoM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
FichoM kaže...

Jel ima nekih naznaka kada Nokia izbacuje svoje uređaje za WP7, i kako bi trebali izgledati!? Razmišljam da li da uzmem Samsung omniu 7... da WP7 ima skype (kažu da će tek na jesen {#} ) odmah bi ga uzeo, ovako se još dvoumim...

 Slijedeće godine. To je službena objava.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
vexx5555 kaže...
FichoM kaže...

Jel ima nekih naznaka kada Nokia izbacuje svoje uređaje za WP7, i kako bi trebali izgledati!? Razmišljam da li da uzmem Samsung omniu 7... da WP7 ima skype (kažu da će tek na jesen {#} ) odmah bi ga uzeo, ovako se još dvoumim...

 Slijedeće godine. To je službena objava.

Nije nikakva službena objava/izjava - gdje si ti vidio službeni dokument/objavu koji govori da nokia izdaje WP7 uređaj 2012? To što se govori i predviđa u intervjuima je daleko od službenog.

 

A što se tiče neslužbenog - najvjerojatnije kraj 2011 tj. da bude spreman za "blagdansko šoping ludilo" u malim količinama, a 2012 za velike količine uređaja i veći broj modela.

 

I jedan neslužbeni koncept:

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

Da, zaista neće biti Nokia WP7 u 2011. Pa tek su pred par dana potpisali finalni ugovor sa MS-om. A s obzirom da Nokia automatski sprema otpuštanje svih koji su imali bilo kakve veze sa Symbianom, ovaj koncept bi mogao vrlo brzo zaživiti. Nokia ima naviku pokriti sve segmente tržišta sa barem 40tak modela ukupno godišnje tako da ćemo vrlo brzo vidjeti koliko su u mogućnosti sa krutim jedinstvenim konceptom WP7 arhitekture pokriti sve od low do high value mobitela.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
genije_čudo_prirode kaže...

Da, zaista neće biti Nokia WP7 u 2011. Pa tek su pred par dana potpisali finalni ugovor sa MS-om. A s obzirom da Nokia automatski sprema otpuštanje svih koji su imali bilo kakve veze sa Symbianom, ovaj koncept bi mogao vrlo brzo zaživiti. Nokia ima naviku pokriti sve segmente tržišta sa barem 40tak modela ukupno godišnje tako da ćemo vrlo brzo vidjeti koliko su u mogućnosti sa krutim jedinstvenim konceptom WP7 arhitekture pokriti sve od low do high value mobitela.

S obzirom na specifikacije WP7 mobitela i minimalne zahtjeve, jos ce poprilicno vremena proci do low end WP7 mobitela.

Mentalist je moj idol...
13 godina
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

još da postoji mogućnost da se s ajfona zbriše IOS i stavi WP7 :P

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
Paolo2612 kaže...

Nije nikakva službena objava/izjava - gdje si ti vidio službeni dokument/objavu koji govori da nokia izdaje WP7 uređaj 2012? To što se govori i predviđa u intervjuima je daleko od službenog.

 

 

 Na GSMAreni-imaš i cijeli dokument u pdf-u pa ti čitaj.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
vexx5555 kaže...
Paolo2612 kaže...

Nije nikakva službena objava/izjava - gdje si ti vidio službeni dokument/objavu koji govori da nokia izdaje WP7 uređaj 2012? To što se govori i predviđa u intervjuima je daleko od službenog.

 

 

 Na GSMAreni-imaš i cijeli dokument u pdf-u pa ti čitaj.

Može link na taj dolkument?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
vexx5555 kaže...
naxeem kaže...

Ne vidim po čemu pripada Appleu? Pripada onome tko ga uzme, a Microsoft ima šanse uzeti dobar dio ako pametnije krenu na tržište, jer je WP7 jako dobar, a još s Nokiom...

 Mislio sam u Appleov kolač. Ovime im fino uzmaju lovu ispred nosa, a Apple im ništa ne može (barem mislim da ne može). Nokia bi mogla dobiti time fini uzlet i ponovno zasjesti na tron.

Nokia je sama po sebi vrhunski proizvođač, a WP7 je toliko dobar da mu nedostaje samo vrhunski hardver i proboj na tržištu. Nokia + Microsoft (WP7) mogao bi biti epic win.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
naxeem kaže...

Nokia je sama po sebi vrhunski proizvođač, a WP7 je toliko dobar da mu nedostaje samo vrhunski hardver i proboj na tržištu. Nokia + Microsoft (WP7) mogao bi biti epic win.

 Slažem se, ali se Nokia, IMHO, trenutno nalazi u velikim problemima jer kaska za konkurencijom. Nisu predstavili niti jedan uređaj sa 1 GHz procesorom, a uređaji sa dvojezgrenim procom su već u trgovinama. Wp7 se još treba doraditi (i to dosta) ako se želi dobiti funkcionalnost uređaja koji su koristili WM.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
vexx5555 kaže...
naxeem kaže...

Nokia je sama po sebi vrhunski proizvođač, a WP7 je toliko dobar da mu nedostaje samo vrhunski hardver i proboj na tržištu. Nokia + Microsoft (WP7) mogao bi biti epic win.

 Slažem se, ali se Nokia, IMHO, trenutno nalazi u velikim problemima jer kaska za konkurencijom. Nisu predstavili niti jedan uređaj sa 1 GHz procesorom, a uređaji sa dvojezgrenim procom su već u trgovinama. Wp7 se još treba doraditi (i to dosta) ako se želi dobiti funkcionalnost uređaja koji su koristili WM.

WM paradigma je prošlost. WP7 slijedi iOS i to radi vrlo dobro, čak je u nekim segmentima i bolji. WP7 s nadogradnjom krajem godine (kodno ime Mango) itekako predstavlja dobar izbor. Nokia će napraviti dobre uređaje, tehnologija je svima dostupna.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7
naxeem kaže...

WM paradigma je prošlost. WP7 slijedi iOS i to radi vrlo dobro, čak je u nekim segmentima i bolji. WP7 s nadogradnjom krajem godine (kodno ime Mango) itekako predstavlja dobar izbor. Nokia će napraviti dobre uređaje, tehnologija je svima dostupna.

 Ja jedva čekam da vidim što će Nokia izbaciti-samo se bojim da cijena neće biti našem džepu bliska.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavno s iOS-a na WP7

A neće sigurno bit skuplja od trenutnog high-enda. Mene ni ne zanima drugo. Teško ću s iPhonea i Omnie 7 na lošije. Svaki od tih se dobije relativno povoljno u paketima pretplata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 13:02 (naxeem).
13 godina
neaktivan
offline
Jednostavno s iOS-a na WP7

gajim simpatije prema nokiji ali surova realnost je da vec sad debelo kasne, a gdje je 2012 god...
 {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice