Jet-pack za 100 keka

poruka: 35
|
čitano: 10.522
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jet-pack za 100 keka".
14 godina
offline
Jet-pack za 100 keka

da imam 100K$ nebi se premisljo ni sekund

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

Mocno. Bilo bi se fino djirati sa ovim. {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka
Mene ovo podsjeća na usisavač...

Ideš naprijed i vučeš kantu za sobom.

"Letenje" je tu ograničeno na koliko, 5m uvis? I ovisiš o vodenoj površini...


Čekam "pravi" jet-pack... :)
[=XII=] {_.:BRUNO:._} ||| ''If something is hard to do, then it's not worth doing.'' Homer ||| Follow me - @bmarasovic
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

Samo 99.500 dolara?

Uzet ću ih 10!

 

Ono što mi se ipak ne sviđa je činjenica da je potreba voda i to što ne leti baš visoko.

Mada, kad malo bolje razmislim, to i ima nekog smisla jer je manja šansa da netko pogine - što bio bi moglo biti loše za početak prodaje.

Također i za nesretnika.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
zar ne postoji velika opasnost da noga dode pod taj mlaz vode pa ces il sidit il letit do kraja zivota
RazorNapster
14 godina
offline
Jet-pack za 100 keka

Ovo je taman za kaštelane da učinu đir do splita {#}

 

Odlično izgleda, samo triba smanjit cijenu, i to dosta.

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
Xanzzu kaže...

Samo 99.500 dolara?

Uzet ću ih 10!

 

Ono što mi se ipak ne sviđa je činjenica da je potreba voda i to što ne leti bašvisoko.

Mada, kad malo bolje razmislim, to i ima nekog smisla jer je manja šansa da netko pogine - što bio bi moglo biti loše za početak prodaje.

Također i za nesretnika.

- to je isključivo strateško-tehnološka odluka da se onemoguće talibani... moguć scenarij ti je jasan, kao i eliminacija samoubojica povezanih time.

- ja ih neću uzimati u preorderu.. loš izbor boja i nema dodatne opreme.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 23:13 (ihush).
14 godina
offline
Jet-pack za 100 keka

Hmmm baš se pitam zašt je iznad VODE ?!  ccccc

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Jet-pack za 100 keka

Cijena? Prava sitnica.

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Jet-pack za 100 keka

Za ovu glupariju dati 100k?ajme majko odigrajte San andreas pa cete vidit sta je jetpack

 
1 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

Mislim da bi isti princip bio izvediv i sa zrakom, sto bi bila daleko bolja fora, al i opasnija..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

Ovo je totalna glupost, dat za to 100K . 100% sam siguran da bi se za te novce mogao napraviti vlastoručni Jet-Pack na H2O2 pogon, a onda možeš letjet koliko te volja visoko, a ne s ovim sranjem samo iznad vode, bezveze.

 

I'm from Hollywood
 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Jet-pack za 100 keka

Koja hrpa debilizma u ovoj temi, neki su ovdje vrsni inzinjeri.

Ovo rjesenje je odlicno, i premda ima svojih mana, ima i vrlina.

Da se sutra izmisli jet pack (klasicni) i da zanemarimo da bi okolo trebali tegliti spremnik koji je veci i tezi od vas (barem dok se ne izmisli neki drugi izvor energije), da zanemarimo cinjenicu da bi vam izgaranje plinova udove pretvorilo u pepeo, da zanemarimo cijenu goriva, autonomiju i sigurnost vozaca, mozda i to jos uvijek veliki MOZDA, bi bilo fer kenjati po ovom izumu.

 

Sto ovaj jet pack nudi je ekonomicnost, jer umjesto klasicnog goriva koristi vodu koje ima u izobilju a i ne treba se puniti.

Autonomiju, buduci da vode ima u izobilju.

Sigurnost, buduci da ste iznad vode, ne morate se bojati da ce vam glava biti smrskana o beton.

I ono najvaznije, nudi vam mogucnost letenja, te kako ne postoji ni jedan bolji nacin, ovo je odlican jet pack!

Da ne zaboravim, svim {#} u temi koji tvrde da je ovo skupo, vama je "mizernih" 500000 kuna (cijena luksuzne limuzine, terenca) za mogucnost letenja puno? A gdje bi vi kupili jet pack? U sve po 12 kuna ducanu?

Jet pack je luksuz, a ne vase socijalno pravo.

 

Jos jedna stvar, svim tvz. "inzinjerima" u temi, da ste vi sposobni napraviti nesto bolje - napravili bi to. Istina je da tu bacate nezrele komentare u negativnom kontekstu ili iz vlastitog neznanja ili iz ljubomore.

 

 

On topic.

 

Odlicna stvar, i kao sto je netko rekao, kupio bih ga odmah da imam viska 500k kuna. :P

Bio bi glavna faca na moru - to je sigurno. xD

Kakvi padobrani, kakav jet ski...jet pack buraz i peglaj! {#}

- Psiho246
Moj PC  
12 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

Jeeeee thanks za idiotizam ili što već :)
Gle ajmo to tvoje dekomponirat :

Da se sutra izmisli jet pack (klasicni) i da zanemarimo da bi okolo trebali tegliti spremnik koji je veci i tezi od vas (barem dok se ne izmisli neki drugi izvor energije), da zanemarimo cinjenicu da bi vam izgaranje plinova udove pretvorilo u pepeo, da zanemarimo cijenu goriva, autonomiju i sigurnost vozaca, mozda i to jos uvijek veliki MOZDA, bi bilo fer kenjati po ovom izumu.

Klasicni Jet_Pack ej izmišljen još tamo 70-tih, mislim da su na otvaranju jednih olimpijskih igri baklju lik upalio na jet-packu. Daj vidi ovu sliku i vidi koliko je velik taj sustav , malo veći od spremnika jelda.

Sto ovaj jet pack nudi je ekonomicnost, jer umjesto klasicnog goriva koristi vodu koje ima u izobilju a i ne treba se puniti.
Autonomiju, buduci da vode ima u izobilju.

Daaaaa a na koji način on komprimira vodu u mlaznice , ako ne koristi neki agregat, možda prdežima ??????????

Sigurnost, buduci da ste iznad vode, ne morate se bojati da ce vam glava biti smrskana o beton.
I ono najvaznije, nudi vam mogucnost letenja, te kako ne postoji ni jedan bolji nacin, ovo je odlican jet pack!

Jel znaš kume da je udarac u vodu sa visine od 100 m jednak udarcu u beton ?, sad zamisli recimo ako lik leti 20m iznad vode pri brzini od 100Km/h kolika je to silina udara .

Da ne zaboravim, svim u temi koji tvrde da je ovo skupo, vama je "mizernih" 500000 kuna (cijena luksuzne limuzine, terenca) za mogucnost letenja puno? A gdje bi vi kupili jet pack? U sve po 12 kuna ducanu?
Jet pack je luksuz, a ne vase socijalno pravo.

U bližoj budućnosti mislim da mi neče trebat, tako da ću sačuvat tih 500000 Kn za recimo neke zanimljivije stvari ( vino i gitare )

Jos jedna stvar, svim tvz. "inzinjerima" u temi, da ste vi sposobni napraviti nesto bolje - napravili bi to. Istina je da tu bacate nezrele komentare u negativnom kontekstu ili iz vlastitog neznanja ili iz ljubomore.

Da gorim od želje da napravim jet-pack , a čuj što češ kada smo još djeca , nemoj zamjerit.

Odlicna stvar, i kao sto je netko rekao, kupio bih ga odmah da imam viska 500k kuna. :P
Bio bi glavna faca na moru - to je sigurno. xD
Kakvi padobrani, kakav jet ski...jet pack buraz i peglaj!

U to uopće ne sumnjam, I wish you a good ride :)

I'm from Hollywood
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 9:18 (woodgamesfx).
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

Ultimativna igrcka za geekove - skupa, beskorisna i tako kewl... {#}

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
woodgamesfx kaže...

 

Nista drugo nisam mogao ni ocekivati.

Odgovor pun neistina i poluistina ili pak nerelevantnih informacija koji bi mozda naveli neki slabiji um da misli kako si napisao nesto pametno i smisleno.

- Psiho246
16 godina
protjeran
offline
Jet-pack za 100 keka

Znate li vi kolika je cijena poštenog JetSki-a? Novog naravno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
woodgamesfx kaže...


Sigurnost, buduci da ste iznad vode, ne morate se bojati da ce vam glava biti smrskana o beton.
I ono najvaznije, nudi vam mogucnost letenja, te kako ne postoji ni jedan bolji nacin, ovo je odlican jet pack!

Jel znaš kume da je udarac u vodu sa visine od 100 m jednak udarcu u beton ?, sad zamisli recimo ako lik leti 20m iznad vode pri brzini od 100Km/h kolika je to silina udara .


 

Pa da, i meni bi se vise svidjalo da sa 100km/h i 20m visine rađe padnem na beton.

Koji bistic.

15 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

ja samo cekam vojnu verziju ovoga, i nesto mi govori da necu previse cekati

 

vojnici koji lebde iznad vode, otvara se puno mogucnosti pogotvo zbog okretnosti i brzine kretanja koje su svakako vece nego u obicnim camcima + podignut si i bolje vidis

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
Escudo kaže...

ja samo cekam vojnu verziju ovoga, i nesto mi govori da necu previse cekati

 

vojnici koji lebde iznad vode, otvara se puno mogucnosti pogotvo zbog okretnosti i brzine kretanja koje su svakako vece nego u obicnim camcima + podignut si i bolje vidis

Nesto (povijest) mi govori da ces se nacekat... :)

 

Vojska je medju prvima pocela s izradom kojekakvih osobnih letjelica (jetpackova) i nista nisu konkretno napravili....

 

Mislis da nebi US Army ovo vec imala i koristila da im je korisno?

[=XII=] {_.:BRUNO:._} ||| ''If something is hard to do, then it's not worth doing.'' Homer ||| Follow me - @bmarasovic
15 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

Pa ok bilo je puno pokusaja i u privatnom segmentu pa do sada nisu nista napravili, ali ovo je brzo, okretno i izvedivo.

 

I sagway (ili kako se vec pise) je prvo izasao kao civilna stvar za lijene amere pa sada ga koriste kineski specijalci jer je okretan i jednostavan a covjek nemoze nikako trcati toliko dugo koliko se moze voziti na ovome i imati slobodne ruke, isto tako nitko nemoze plivati brze od ovog

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
Psiho246 kaže...
woodgamesfx kaže...

 

Nista drugo nisam mogao ni ocekivati.

Odgovor pun neistina i poluistina ili pak nerelevantnih informacija koji bi mozda naveli neki slabiji um da misli kako si napisao nesto pametno i smisleno.

 

Super i tvoje obrazloženje je što SPAM , hehe , mislim ako nekog pljuješ onda daj argumente, eto nije mi bad da sam u krivom, ali argumentiraj mi to, ne možeš se samo posrat i ostavit da smrdi, kužiš ili ne kužiš ?

 

I'm from Hollywood
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
metak kaže...


 

Pa da, i meni bi se vise svidjalo da sa 100km/h i 20m visine rađe padnem na beton.

Koji bistic.

 

Aha Brainiac !!!

I'm from Hollywood
16 godina
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
woodgamesfx kaže...
Psiho246 kaže...
woodgamesfx kaže...

 

Nista drugo nisam mogao ni ocekivati.

Odgovor pun neistina i poluistina ili pak nerelevantnih informacija koji bi mozda naveli neki slabiji um da misli kako si napisao nesto pametno i smisleno.

 

Super i tvoje obrazloženje je što SPAM , hehe , mislim ako nekog pljuješ onda daj argumente, eto nije mi bad da sam u krivom, ali argumentiraj mi to, ne možeš se samo posrat i ostavit da smrdi, kužiš ili ne kužiš ?

 

Prvo, ja sam naveo svoj osobni stav i tamo sam naveo svoje argumente tako da ne znam zasto trazis "argumente" od mene kad sam vec napisao sto sam mislio napisati.

Ako ipak hoces da ti objasnim sto sam mislio u svom drugom postu, ok.

 

Spominjes nekakvo paljenje baklje na jet packu. Nikad cuo za tako nesto, ali nema veze. Ne znaci ako ja nisam cuo da nije istina. :)

Problem je u tome sto taj jet pack vjerojatno i nije jet pack i dao bih se kladiti da sto god da to je, da je jedno 10x manje funkcionalno od ovoga i isto tako 10x manje komercijalno upotrebljivo, jer da je, netko bi ga negdje i prodavao zar ne?

Kazes da je takav sustav mali, vjerojatno i ima malu autonomiju, a jos je vjerojatnije da kakav god to uredaj bio, da je mozda bio i potpomognut nekakvim kablovima, smoke n' mirrors.

 

Takoder, spominjes neke brzine od 100 km/h i udarce o vodu. Video si sam vidio ako si pregledao cijelu vijest, da li se igdje spominje ili vidi da taj jet pack ide 100 km/h? Ne? Pa cemu onda spominjanje takvih irelevantnih informacija?

Jedna od znacajki jet packa jest hover mode zar ne? Lebdjenje mislim. Jet packu brzina i nije neki faktor. Danas bi jet pack koji postize 100 km/h bio nemoguc, tj. nemoguc bez da ubije svojeg pilota.

 

Jos jedan od tvojih odgovora je da bi 500k kuna inace namjenjenih za jet pack potrosio na vino. Pa upravo u tome i jest stvar, ako imas za takav luksuz kako sto je jet pack od 500k kuna, imat ces i za vino.

Touareg kosta skoro 700k kuna pa ne vidis ljude da mijenjaju svoje terence za vino zar ne?

 

 

Uglavnom, ovo su razlozi zasto sam nazvao tvoj post punim poluistina.

 

Ispricavam se ako se doima da te pljujem, ali prvi post i nije bio direktno usmjeren tebi, iako ima stavki gdje si se mogao prepoznati. {#}{#}

- Psiho246
16 godina
offline
RE: Jet-pack za 100 keka

@Psiho246

 

?? Tvoj ogovor koji to nije. "woodgamesfx" je naveo činjenice, i ja se sjećam otvaranja olimpijskih igara u USA kad je baklju donio u stadion netko s jet-packom. Nisi argumentirao "neistine i poluistine" itd... pa ne vrijeđaj ljude oko sebe.

Jet-pack na pogon mlazom (raketnim; s dodavanjem vode u ispuh; komprimiranim plinom...) osuđen je na malo vrijeme leta zbog kapaciteta spremnika. U razvoju je poodavno bio i model s propelerima (liče na pogon helikoptera u Avataru), a koliko se sjećam postoji i funkcionalna konstrukcija s mnogo većim doletom od raketnog modela. Najavljivali su i prodaju još prije par godina. Ne da mi se sad tražiti po web-u, no sigurno možeš naći podataka o toj letjelici. Ovo je ograničeno na zabavu i nije ni po čemu posebna konstrukcija, samo zanimljiva ideja za ubijanje vremena (i možda sebe?).

15 godina
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
Psiho246 kaže...
Takoder, spominjes neke brzine od 100 km/h i udarce o vodu. ...

- samo jedna sitnica, nije nikad problem let, problem je prizemjljenje i preživljavanje istog.

- slobodni pad + osnove fizike=problem, dovoljno je da jetpack stane. Istina, ako mogu birati, bolje da je voda ispod... do nekih 20-30m su dobre šanse, sve iznad tog je samo teorija.

Samo kao usporedba, ni Ferrari nema takvo ubrzanje kao G. Nakon par sekundi pada jedino te otpor zraka spašava od nazvučnih brzina i pretvaranja u šibicu, no to je zanemariva sitnica naspram doskoka..

btw, stara stvar, od filmova Jamesa-Bonda pa do spomenute baklje.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
UniqueBug kaže...

@Psiho246

 

?? Tvoj ogovor koji to nije. "woodgamesfx" je naveo činjenice, i ja se sjećam otvaranja olimpijskih igara u USA kad je baklju donio u stadion netko s jet-packom. Nisi argumentirao "neistine i poluistine" itd... pa ne vrijeđaj ljude oko sebe.

Jet-pack na pogon mlazom (raketnim; s dodavanjem vode u ispuh; komprimiranim plinom...) osuđen je na malo vrijeme leta zbog kapaciteta spremnika. U razvoju je poodavno bio i model s propelerima (liče na pogon helikoptera u Avataru), a koliko se sjećam postoji i funkcionalna konstrukcija s mnogo većim doletom od raketnog modela. Najavljivali su i prodaju još prije par godina. Ne da mi se sad tražiti po web-u, no sigurno možeš naći podataka o toj letjelici. Ovo je ograničeno na zabavu i nije ni po čemu posebna konstrukcija, samo zanimljiva ideja za ubijanje vremena (i možda sebe?).

Znam za taj Avatar type jet pack, ali to nije jet pack ako nema jet pogon zar ne?

A kolko se sijecam, bio je preglomazan i premalo agilan, ali dobar pokusaj nevertheless.

ihush kaže...
Psiho246 kaže...
Takoder, spominjes neke brzine od 100 km/h i udarce o vodu. ...

- samo jedna sitnica, nije nikad problem let, problem je prizemjljenje i preživljavanje istog.

- slobodni pad + osnove fizike=problem, dovoljno je da jetpack stane. Istina, ako mogu birati, bolje da je voda ispod... do nekih 20-30m su dobre šanse, sve iznad tog je samo teorija.

Samo kao usporedba, ni Ferrari nema takvo ubrzanje kao G. Nakon par sekundi pada jedino te otpor zraka spašava od nazvučnih brzina i pretvaranja u šibicu, no to je zanemariva sitnica naspram doskoka..

btw, stara stvar, od filmova Jamesa-Bonda pa do spomenute baklje.

 

Hvala, ucio sam fiziku. Stovise, bio sam zacudujuce dobar u njoj. :D

Kako bi Riddick reko: "It's not the fall that kills you. It's the sudden stop at the end" (mora da je i on ucio fiziku, a ima tu i malo filozofije)

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 16:22 (Psiho246).
14 godina
neaktivan
offline
Jet-pack za 100 keka

Eto @Psyho vidiš ako bolje promotriš sliku onda možeš doć do zaključka da jet-pack koji je ovdje prikazan oćito kroz agregat koji je na površini vode potiskuje istu kroz mlaznicu na uređaju, sve u svem ništa spektakularno, ono za vino i gitare je bio sarkazam ,kužiš sarkazam = šala, šalu nadam se kužiš ako ne onda sorry.

 

Drugo ti si spominjao neke propulzo sustave , barem sam tako zaključio pošto si rekao da bi pilot tog sustava bio opržen, gle ne znam jel znaš ali jet-packovi danas uglavnom koriste sistem hladne reakcije, što su još njemci u II svj. ratu koristili na raketnim avionima Me163 , naravno usavršen tako danas koriste kem. reakciju H2O2 i srebra , gdje se pri tome oslobađa velika količina energije, znaći H202 regira sa srebrom na način da se pri burnoj reakciji razlaže na vodu i kisik , njemci su imali sistem tzv Walterov motor gdje su kroz kombinaciju tzv Z i T gorivo radili isti princip , mada je bilo i sistema sa nesimetrićnim hidrazinima, ali jedan je bio nešto najsličnije onome što današnji jet-packovi koriste .

 

Da ne duljim uvjeren sam da bilo tko tko ima volje može napraviti slićan sustav za manje novca, kako kaže jedan član ovdje problem je prozemljiti se :) , zato je ovaj na vodi možda bolje prakticirat.

 

 

I'm from Hollywood
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Jet-pack za 100 keka
woodgamesfx kaže...

Drugo ti si spominjao neke propulzo sustave , barem sam tako zaključio pošto si rekao da bi pilot tog sustava bio opržen, gle ne znam jel znaš ali jet-packovi danas uglavnom koriste sistem hladne reakcije, što su još njemci u II svj. ratu koristili na raketnim avionima Me163 , naravno usavršen tako danas koriste kem. reakciju H2O2 i srebra , gdje se pri tome oslobađa velika količina energije, znaći H202 regira sa srebrom na način da se pri burnoj reakciji razlaže na vodu i kisik , njemci su imali sistem tzv Walterov motor gdje su kroz kombinaciju tzv Z i T gorivo radili isti princip , mada je bilo i sistema sa nesimetrićnim hidrazinima, ali jedan je bio nešto najsličnije onome što današnji jet-packovi koriste .

 

Da ne duljim uvjeren sam da bilo tko tko ima volje može napraviti slićan sustav za manje novca, kako kaže jedan član ovdje problem je prozemljiti se :) , zato je ovaj na vodi možda bolje prakticirat.

Vidis, to nisam znao.

Citajuci sam opazio i da takvi sustavi vise ne postoje, zbog ne-efikasnosti i jos jedino zive u torpedima. Svejedno zanimljivo i moguce da bi pridonijelo izradi nekakvog jet packa, ali opet ostaje pitanje autonomije, velicine spremnika i cijene i nabave takvog goriva.

 

Sto se tice prizemljenja, mislim da je to pitanje iskustva i znanja. Pocetniku nije lako ni auto bocno sparkirati zar ne? :P

No pri brzinama od 100 km/h o kojima smo pricali, mogu si zamisliti kako bi tesko bilo zaustaviti se...

Mozda neka kombinacija jet packa i padobrana? :D

Svejedno, mislim da nista od pravog jet packa sve dok netko ne otkrije nekakav princip anti gravitacije ili nesto slicno.

- Psiho246
14 godina
protjeran
offline
Jet-pack za 100 keka

2 vatrogasna šlaufa na leđa i leti se :D

WP
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice