Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

poruka: 24
|
čitano: 3.633
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još manji i jeftiniji Raspberry Pi".
16 godina
offline
Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

nije loše... jedino je procesor dosta kilav... mozda da to konačno malo poboljšaju

Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
Da, zbilja, stvarno pre slab proc za te pare...
15 godina
neaktivan
offline
Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

20$, Pa to nije ništa. skuplje sam platio AVR razvojnu pločicu.

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

120kn? Čini se da ću si napravit smart tv xD.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2014 20:44 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

Još malo pa džabe kao i Arduino. E da mi je ovo bilo kada sam kao mali rastavljao stare pegle i kasetofone. Današnjoj djeci je baš dobro. Još fino sve dobiješ na vrata.{#}

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

Ono što je super postane još bolje... bravo. Da li postoji ijedna firma u hrvatskoj koja to prodaje ili smo osuđeni na naruđbe izvana. Nije problem naručiti, ali zar se nitko nije sjetio uzet tipa bar 30 komada i dilat za 150kn? Siguran sam da bi se rasprodali vrlo brzo.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
zbuzanic kaže...

Ono što je super postane još bolje... bravo. Da li postoji ijedna firma u hrvatskoj koja to prodaje ili smo osuđeni na naruđbe izvana. Nije problem naručiti, ali zar se nitko nije sjetio uzet tipa bar 30 komada i dilat za 150kn? Siguran sam da bi se rasprodali vrlo brzo.

možda zato što nije isplativo? 150kn ti je osnovna cijena + PDV, a di su ostali troškovi i marže? a za 250-300kn ga sigurno niko nebu kupio....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
Checola kaže...
zbuzanic kaže...

Ono što je super postane još bolje... bravo. Da li postoji ijedna firma u hrvatskoj koja to prodaje ili smo osuđeni na naruđbe izvana. Nije problem naručiti, ali zar se nitko nije sjetio uzet tipa bar 30 komada i dilat za 150kn? Siguran sam da bi se rasprodali vrlo brzo.

možda zato što nije isplativo? 150kn ti je osnovna cijena + PDV, a di su ostali troškovi i marže? a za 250-300kn ga sigurno niko nebu kupio....

Zasto ne? Ni 300kn nije toliko puno s obzirom na to sto dobijes. Bilo da se radi o malenom web servercicu, malenom playeru ili pak kao u mom slucaju - konzoli za igranje

Naravno da je bolje naruciti direkt iz UK za 150 kn, ali ni 300 nije kraj svijeta s obzirom na uporabljivost ove kutijice.

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
Bastardo kaže...

Zasto ne? Ni 300kn nije toliko puno s obzirom na to sto dobijes. Bilo da se radi o malenom web servercicu, malenom playeru ili pak kao u mom slucaju - konzoli za igranje

Naravno da je bolje naruciti direkt iz UK za 150 kn, ali ni 300 nije kraj svijeta s obzirom na uporabljivost ove kutijice.

 

zašto stati na 300? što ne 400-500??

 

Što ti može ponuditi preprodavač da oprava duplu cijenu?

12 godina
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
Bastardo kaže...
Checola kaže...
zbuzanic kaže...

Ono što je super postane još bolje... bravo. Da li postoji ijedna firma u hrvatskoj koja to prodaje ili smo osuđeni na naruđbe izvana. Nije problem naručiti, ali zar se nitko nije sjetio uzet tipa bar 30 komada i dilat za 150kn? Siguran sam da bi se rasprodali vrlo brzo.

možda zato što nije isplativo? 150kn ti je osnovna cijena + PDV, a di su ostali troškovi i marže? a za 250-300kn ga sigurno niko nebu kupio....

Zasto ne? Ni 300kn nije toliko puno s obzirom na to sto dobijes. Bilo da se radi o malenom web servercicu, malenom playeru ili pak kao u mom slucaju - konzoli za igranje

Naravno da je bolje naruciti direkt iz UK za 150 kn, ali ni 300 nije kraj svijeta s obzirom na uporabljivost ove kutijice.

pa nije ali zašto dati 300 i dobiti isti dan, rađe dam 150 pa čekam par dana....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
Glamdring kaže...
Bastardo kaže...

Zasto ne? Ni 300kn nije toliko puno s obzirom na to sto dobijes. Bilo da se radi o malenom web servercicu, malenom playeru ili pak kao u mom slucaju - konzoli za igranje

Naravno da je bolje naruciti direkt iz UK za 150 kn, ali ni 300 nije kraj svijeta s obzirom na uporabljivost ove kutijice.

 

zašto stati na 300? što ne 400-500??

 

Što ti može ponuditi preprodavač da oprava duplu cijenu?

To je drugi par cipela. Pod jedan - nemas cekanja. Reklamiras direkt kod prodavaca. Moze takodjer i ponuditi dodatnu opremu. Ja svakako ne bih kupio kod preprodavaca nego direkt jer me boli djon za sve gore navedeno, ali recimo skola koja zeli opremiti ucionicu sa 20-ak raspberry-a daleko bolje gleda na skuplje varijante unutar hrvatske nego na elemet14 ...

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

Jasno da škola koja je državna ustanova želi platiti 10 puta skuplju cijenu, al to je neki drugi topic za neki drugi forum.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
Glamdring kaže...

Jasno da škola koja je državna ustanova želi platiti 10 puta skuplju cijenu, al to je neki drugi topic za neki drugi forum.

Zato sam i rekao da je to drugi par cipela, ali svejedno opravdava postojanje preprodavaca unutar hrvatske koji masno zaradi ...

*dobitnik i7-4790K!
9 godina
protjeran
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
Zasto netko od vas ne pokrene uvoz, distribuciju i prodaju u HR, vidim da ste humani i moralni oko cijena, a i uvjereni u uspjeh.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
koza.nostra kaže...
Zasto netko od vas ne pokrene uvoz, distribuciju i prodaju u HR, vidim da ste humani i moralni oko cijena, a i uvjereni u uspjeh.

1. ja vec imam pi i ne treba mi drugi

2. zivim u svicarskoj

3. lijen sam ko top

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
Glamdring kaže...

Jasno da škola koja je državna ustanova želi platiti 10 puta skuplju cijenu, al to je neki drugi topic za neki drugi forum.

To nisu zmajlovićeva ministarstva. Škole nemaju novaca ni za krede i spužve kamoli za rpi-eve. Također, kao škola, moraš imati distributera zbog garancije, eventualno kakve podrške i sl. Nema to veze s preplačivanjem nečega. Za ostalo se treba obrati našoj dragoj vladi jer će distributer platiti 120 kn uređaj, 160 državi (svi nameti)  i bit će sretan ako mu ostane 20 kn. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

Pa raspberry pi je odlicna platforma za projekte :D Imam svoj Raspberry pi b+ pretvoren u laptop 7 incha sam sam ga radio :D E sad koliko sam zadovoljan pa i ne bas jer je dosta slab i nije ucinkovit no dobro bi dosa u skolama kao upoznavanje s svijetom tehnologije :D super za edukaciju i interaktivan rad :D

IpL Support
15 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
dassa kaže...
Glamdring kaže...

Jasno da škola koja je državna ustanova želi platiti 10 puta skuplju cijenu, al to je neki drugi topic za neki drugi forum.

To nisu zmajlovićeva ministarstva. Škole nemaju novaca ni za krede i spužve kamoli za rpi-eve. Također, kao škola, moraš imati distributera zbog garancije, eventualno kakve podrške i sl. Nema to veze s preplačivanjem nečega. Za ostalo se treba obrati našoj dragoj vladi jer će distributer platiti 120 kn uređaj, 160 državi (svi nameti)  i bit će sretan ako mu ostane 20 kn. 

Eto ja znam neke osnovne škole koje imaju e-dnevnike, tablete, laptope, projektore... tako da nise sve tako crno.

Možda zato nemaju za kredu :)

Po meni škola se treba baviti školovanjem a ne nabavkom uređaja i naprava.

15 godina
neaktivan
offline
Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

Koji je sada (kraj 2014) optimalni način za kupiti ga i dobiti u Zg? Preko koga? (osim njuškala i RSI-jel se tako zove?)

Hvala! Pozdrav!

davor07
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

Jasno mi je da je procesor slab. Ali "slab za te pare"?
X86 alternative:
http://www.minnowboard.org/meet-minnowboard-max/ - 1-jezgreni Intel Atom je $99, 2-jezgreni $139, s time da jos nije na prodaju
http://www.pcworld.com/article/2846112/gizmosphere-focuses-on-graphics-in-opensource-computer.html - Embedded AMD APU na 1GHz je $199.

Osjetno jace od Raspberry Pi, ali i cijena je jos osjetnije veca od $25...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
CyberK kaže...

Jasno mi je da je procesor slab. Ali "slab za te pare"?
X86 alternative:
http://www.minnowboard.org/meet-minnowboard-max/ - 1-jezgreni Intel Atom je $99, 2-jezgreni $139, s time da jos nije na prodaju
http://www.pcworld.com/article/2846112/gizmosphere-focuses-on-graphics-in-opensource-computer.html - Embedded AMD APU na 1GHz je $199.

Osjetno jace od Raspberry Pi, ali i cijena je jos osjetnije veca od $25...

U toj kategoriji koju si naveo, daleko je bolji intelov NUC, onaj s wifi-em i dual celeroncicem za 150$ nego ovaj minnow za 139$ ...

Pi je neosporivi kralj ultraniskobudzetnih masinica ... hdmi, lan port, s-video (dusu dao za hobiste), nelos graficki podsustav ... jednostavno nenadmasivo za tih 30-ak$

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

Od svih tih pi*darija meni su najzinimljiviji GPIO pinovi. Super je stvar za robotiku, izbaci računalo iz igre.

 

15 godina
offline
Još manji i jeftiniji Raspberry Pi

Pa za robotiku i automatiku imas Arduino. RPi nije ni napravljen da bi radio u tom segmentu. Pi je napravljen kao racunalo na kojem bi ucenici siromasnih zemalja (i ostalih jelte) mogli uciti programiranje i rad na racunalu.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 12:41 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Još manji i jeftiniji Raspberry Pi
tnakir kaže...

Pa za robotiku i automatiku imas Arduino. RPi nije ni napravljen da bi radio u tom segmentu. Pi je napravljen kao racunalo na kojem bi ucenici siromasnih zemalja (i ostalih jelte) mogli uciti programiranje i rad na racunalu.

AVR mikrokontroleri su dosta slabi što se tiče procesorske snage. Dobri su za upravljanje nižom harwareskom razinom, ali za vrćenje nekih složenijih algoritama, rekurzija, vizijskih sustava, većih displaya... treba nešto konkretnije, neki pravi CPU. Tu uskače rpi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice