Još napada na Sony?

poruka: 122
|
čitano: 14.189
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još napada na Sony?".
14 godina
offline
Re: Još napada na Sony?
dex3108 kaže...

Ezio ajde molim te prestani da branis Sony. Kako do sad niko nije uspio da probije PayPal i pokrade naloge?

 

Možda zato što paypal nije tužio geohotza?

sorry sad na duplom postu, ali kak da ga obrišem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 13:05 (Ezio).
13 godina
offline
Još napada na Sony?

link (gdje točno to piše) or GTFO...

 

ziher ćeš sad još i reći da je samo sony imao stick za "probijanje" konzole i da je nekako leakao van :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Još napada na Sony?
nine kaže...

 

link (gdje točno to piše) or GTFO...

 

ziher ćeš sad još i reći da je samo sony imao stick za "probijanje" konzole i da je nekako leakao van :P

 

 

1. mogao bih ja tebi reć GTFO jer vadis teorije o lošoj sigurnosti iz gu*ice i blage veze nemaš o tome kako je sve krenulo

2. http://www.ps3hax.net/2010/08/psjailbreak-the-sad-truth-by-skfu/

 

kad to hakeri kazu, onda mora da je točno.

13 godina
offline
Još napada na Sony?

ok koliko god nevjerojatno zvučalo, nek ti bude.. nemam ni vremena ni volje istraživati dalje slučaj, ali sad ti meni reci..

 

tko je kriv za sve ono što se dogodilo nakon proboja inicijalne zaštite...

jailbreak je možda trebao omogućiti other OS funkciju, pirate i štatijaznam, ali zašto je pao psn, zašto su pokradeni korisnički podaci?

kako objašnjavaš da je ovako mala kapljica srušila tako velik nasip :P

 

po meni je leak sticka i sve što se dogodilo poslije čista traljavost tvog voljenog sonyja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Još napada na Sony?
nine kaže...

ok koliko god nevjerojatno zvučalo, nek ti bude.. nemam ni vremena ni volje istraživati dalje slučaj, ali sad ti meni reci..

 

tko je kriv za sve ono što se dogodilo nakon proboja inicijalne zaštite...

jailbreak je možda trebao omogućiti other OS funkciju, pirate i štatijaznam, ali zašto je pao psn, zašto su pokradeni korisnički podaci?

kako objašnjavaš da je ovako mala kapljica srušila tako velik nasip :P

 

po meni je leak sticka i sve što se dogodilo poslije čista traljavost tvog voljenog sonyja..

 

http://www.ps3hax.net/2011/05/psn-and-soe-attacks-an-inside-job/

 

traljavost? nije sony borg da kontrolira umove svih svojih zaposlenika i njihove kriminalne intencije.

ako je bilo tako kako piše na ta dva linka onda su priče o sonyevoj lošoj zaštiti čista trkeljanja.

13 godina
offline
Još napada na Sony?

hoćeš reći da su hotz i anonymous nevini?

 

EDIT:

ako ja napravim službeno sranje pod imenom firme, to za stranku znači da je firma to napravila nije li?

što dalje implicira da si je sony sam kriv :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 14:04 (nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Još napada na Sony?
nine kaže...

hoćeš reći da su hotz i anonymous nevini?

 

upravo suprotno. po toj teoriji je hotz uz pomoc onog sto je naucio na ukradenom sticku uspio razbiti ps3 zaštitu i to objavio na netu.

a anonymus grupa uz pomoć insidera izvela napad na psn.

 

ne mora ništa od toga biti točno ali je vjerojatnost veća nego da su briljantni hakeri sami uspjeli razbiti i ps3 zaštitu i upasti u psn bez ikakve pomoći. tome u prilog govori i činjenica da se godinama pokušavalo razbiti ps3 zaštitu pa nije nikom uspjelo sve do navodne krađe sticka.

13 godina
offline
Još napada na Sony?

ili sony hoće maknuti krivicu sa sebe pa izmišlja takve stvari i optužuje kog god stigne kako bi zadržao kredibilitet..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Još napada na Sony?
Bajke o ukradenom sticku u baljezganja I pretpostavke nekolicine ljudi I koliko ja znam nikad nisje dokazano
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Još napada na Sony?
grimyHR kaže...
Bajke o ukradenom sticku u baljezganja I pretpostavke nekolicine ljudi I koliko ja znam nikad nisje dokazano

 

Mnoge stvari nisu dokazane ali tebi se vise sviđaju ona baljezganja da je sony loš, zao i da je psn bezveze i sl. Toliko si zaljubljen u svoj xbox da ne možeš biti objektivan.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Još napada na Sony?

Dokazano je da je enkripcijski agoritam loše implementiran (što je dovelo do curenja ključa) i dokazano je da nakon što je aplikacija potpisana, nema više nikakve provjere na PSN-u (što je omogućilo cheatove i hackove u MP-u).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Još napada na Sony?

Tko je to dokazao?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Još napada na Sony?

Treći "napad" je stvarno bio napad do jaja. Izguglani podaci sa sony-a. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Još napada na Sony?
Ezio kaže...
grimyHR kaže...
Bajke o ukradenom sticku u baljezganja I pretpostavke nekolicine ljudi I koliko ja znam nikad nisje dokazano

 

Mnoge stvari nisu dokazane ali tebi se vise sviđaju ona baljezganja da je sony loš, zao i da je psn bezveze i sl. Toliko si zaljubljen u svoj xbox da ne možeš biti objektivan.

  di sam ja rekao da je MS dobar?

al covjece, sony je aktivno svojim korisnicima uvaljivao rootkit na racunalo, pa jesi li ti zdrav?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Još napada na Sony?
grimyHR kaže...
Ezio kaže...

  di sam ja rekao da je MS dobar?

al covjece, sony je aktivno svojim korisnicima uvaljivao rootkit na racunalo, pa jesi li ti zdrav?

  Na ta desavanja treba da obratite pozornost na velike medijske (Sony je bio najbezobrazniji) tvrtke koji pokusavaju kontrolirati ono sto radimo na nasim racunalima i sigurnosne tvrtke koje su glasno sutile a trebalo je da nas stite!!

 

Mada je, pomalo, paranoicno, velike korporacije stite dupe jedni drugima. Sto mislite da McAfee, Symantec i dr. nisu znali za postojanje rootkita? Rootkit se masovno uvaljivao korisnicima pocetkom 2004 a prvi sa polovicnim resenjem je bio Symantec pa zatim McAfee pa i svi ostali ali ovo je bilo  tek na kraju 2004 (nov. i dec.)

Microsoft nije znao? Pa rootkit je rusio windoze a ljudi su krivili Microsoft a MS je sutao sve do kraja 2004 kada je stavio detekciju u Malicios Software Removal Tool-u.

 

Jedini koji su promptno reagirali bili su F-Secure[poznat kritizer Sonya]  i naravno Mark Russinovich (Sysinternals) koji je sve to otkrio i dao tehnicke detalje o zarazi koja je stala rame uz rame sa ogavnim zarazama kao sto su Blaster, Slammer, Code Red i Nimda.

 

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
14 godina
offline
Re: Još napada na Sony?
grimyHR kaže...
Ezio kaže...
grimyHR kaže...
Bajke o ukradenom sticku u baljezganja I pretpostavke nekolicine ljudi I koliko ja znam nikad nisje dokazano

 

Mnoge stvari nisu dokazane ali tebi se vise sviđaju ona baljezganja da je sony loš, zao i da je psn bezveze i sl. Toliko si zaljubljen u svoj xbox da ne možeš biti objektivan.

  di sam ja rekao da je MS dobar?

al covjece, sony je aktivno svojim korisnicima uvaljivao rootkit na racunalo, pa jesi li ti zdrav?

 

aha, pa onda definitivno ima smisla srušiti psn... o đizs

voliš xbox, mrziš ps3. sve je jasno grimy.

15 godina
protjeran
offline
Re: Još napada na Sony?
Ezio kaže...
grimyHR kaže...
Ezio kaže...
grimyHR kaže...
Bajke o ukradenom sticku u baljezganja I pretpostavke nekolicine ljudi I koliko ja znam nikad nisje dokazano

 

Mnoge stvari nisu dokazane ali tebi se vise sviđaju ona baljezganja da je sony loš, zao i da je psn bezveze i sl. Toliko si zaljubljen u svoj xbox da ne možeš biti objektivan.

  di sam ja rekao da je MS dobar?

al covjece, sony je aktivno svojim korisnicima uvaljivao rootkit na racunalo, pa jesi li ti zdrav?

 

aha, pa onda definitivno ima smisla srušiti psn... o đizs

voliš xbox, mrziš ps3. sve je jasno grimy.

  jedina konzola koju "volim" je moja open pandora... stvarno je*ena stvar

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
offline
Još napada na Sony?

@Ezio

 

daj get over it.. Sony je velika smrdljiva bahata korporacija koja je sama svoju konzolu i korisnike uhebala.. :P

 

Svoje frustracije zbog nemogućnosti online igranja možeš praznit i na druge načine..

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 12:06 (nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Još napada na Sony?
nine kaže...

@Ezio

 

daj get over it.. Sony je velika smrdljiva bahata korporacija..

 

Svoje frustracije zbog nemogućnosti online igranja možeš praznit i na druge načine..

 

u jesi mi sad rekao. ajde spremaj torbu, još malo pa ti počinje nastava a ti se zezaš po forumu.

13 godina
offline
Još napada na Sony?

QQ bubububu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Još napada na Sony?

@Lazarus Long

 

Osobno podržavam Sony i njegov rootkit u potpunosti. Dapače, zagovaram ga.

Korisnik ima mogućnost izbora Sonyeve konzole, mp3 playera, kamkodera, kao i Sonyevih servisa, glazbe i filmova. Ne želiš, nemoj.

 
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Još napada na Sony?
Sinatra kaže...

@Lazarus Long

 

Osobno podržavam Sony i njegov rootkit u potpunosti. Dapače, zagovaram ga.

 

  Zagovaras da ti neka korporacija uvali (nevidljiv, jel?) rootkit koji salje sve u vezi tebe i tvojih muzickih afiniteta pa zatim da te ovi tuze zbog skidanja njihove glazbe (kao i 99% ljudi na svijetu) kao sto je bio onaj slucaj sa domacicom iz New Yorka od koje su trazili [lupetam sada] milijune dolara za 6-7 pjesme?

 

Salis se?

 

 

BTW

Ja vec imam Sony camcorder i CD player ali nemam konzolu i imam njihovu muziku a ne zelim rootkite na svoj PC. Fakat ne zelim nicije rootkite.....

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
14 godina
neaktivan
offline
Još napada na Sony?

Malo novosti. {#}

 

Navodno "iscureno" pismo Sony-a developerima.

 

http://www.destructoid.com/what-sony-told-publishers-about-psn-three-weeks-later-201047.phtml

 

Evo što kažu da se dogodilo:

 

What Happened?

• On Tuesday, April 19, 2011, Sony discovered that several PlayStation Network servers unexpectedly rebooted themselves and that unplanned and unusual activity was taking place on the network. This activity triggered an immediate response. 
• Sony mobilized a larger internal team to assist the investigation of the four suspect servers. That team discovered the first credible indications that an intruder had been in the PlayStation Network system, and six more servers were identified as possibly being compromised. Sony immediately decided to shut down all of the PlayStation Network services in order to prevent any additional damage.
• The scope and complexity of the investigation grew substantially as additional evidence about the attack developed.
• The forensic teams were able to confirm that intruders had used very sophisticated and aggressive techniques to obtain unauthorized access, hide their presence from system administrators and escalate privileges inside the servers. Among other things, the intruders deleted log files in order to hide the extent of their work and activity within the network.
• On Sunday May 1, using information uncovered by the forensic teams, engineers at Sony Online Entertainment (SOE) discovered that data had also been taken from their servers. They, too, shut down operations and on Monday, May 2, announced the discovery.

 

i što su unaprijedili:

 

 

• adding additional automated software monitoring and configuration management to help defend against new attacks;
• enhanced levels of data protection and encryption, as well as additional penetration and vulnerability testing; 
• enhanced capabilities to detect software intrusions within the network, unauthorized access and unusual activity patterns;
• implementation of additional firewalls;
• expediting a planned move of the system to a new data center in a different location with enhanced security; and 
• appointment of a new Chief Information Security Officer.

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Još napada na Sony?

Cujem da napadaju Sonija zivom silom i tehnikom, s kopna, mora i zraka!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Još napada na Sony?
Kant kaže...

Cujem da napadaju Sonija zivom silom i tehnikom, s kopna, mora i zraka!

Nažalost...

You and me baby ain't nothing but mammals. So let's do it like they do on the Discovery Channel. Gettin' horny now! Fine opcije foruma :) +38761299744
15 godina
neaktivan
offline
Još napada na Sony?

Nintendo nije mogao izabrati bolji trenutak za prdstavljanje nove konzole jos da je pocnu prodavati od E3 pa nema namlatili bi love ko nista 

http://vgm.tv/
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Još napada na Sony?

PSN je up, meni se čini, evo upravo skidam software update 3.61

 

EDIT: ne nije..

You and me baby ain't nothing but mammals. So let's do it like they do on the Discovery Channel. Gettin' horny now! Fine opcije foruma :) +38761299744
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 14:39 (BannedOnThisForum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Još napada na Sony?

Sad bi bio epic finishing move da hackeri pošalju modificirani firmware kroz službeni PSN soft update. Nije da bih to podržao, ali bi to bila konačna pljuska Sony-u, a ne bi me previše ni iznenadilo.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Još napada na Sony?
DamageHigh kaže...

Idioti...(ti kvazi-hakeri).

To su ljudi sa 5kIŁŁZ...

Sting like a bee, flow like a butterfly...
14 godina
offline
Re: Još napada na Sony?
MrBlc kaže...

Sad bi bio epic finishing move da hackeri pošalju modificirani firmware kroz službeni PSN soft update. Nije da bih to podržao, ali bi to bila konačna pljuska Sony-u, a ne bi me previše ni iznenadilo.

 

epic za ekipu iz osnovne škole...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice