Kal-El tableti na jesen

poruka: 21
|
čitano: 3.071
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kal-El tableti na jesen".
14 godina
offline
Kal-El tableti na jesen

izgleda da su budućnost mobilne industrije mobiteli s ventilatorima ili vodenim hlađenjem

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
blackalbum kaže...

izgleda da su budućnost mobilne industrije mobiteli s ventilatorima ili vodenim hlađenjem

  sad bi im vec dobro dosli pasivci, temperature cipova u modernim mobitelima danas prelaze pri intenzivnijem koristenju i preko 60°C

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
neaktivan
offline
Kal-El tableti na jesen

ja ne kužim te proizvođače. još početkom godine mobiteli i tableti s jednom jezgrom su bili relativno novi, a do kraja ove godine bit će onih i sa 4? i sad ti kupiš mob ili tablet na pretplatu, i u roku par mjeseci imaš zastarjelu kantu u rukama... trebaju malo usporit, prebrzo je to.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kal-El tableti na jesen

Bolje da se bave optimizacijom softvera. Pitam se koliko će ovo srkati iz baterije. :(

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
alo ljudi, nisu ovo kompjutori da 'zastaruju' nakon pol godine-godinu. Mozda kaskaju po sirovim performansama ali u normalnoj, cak i intenzivnoj upotrebi nema razlike. Vidi li tko kakvu prednost u radu na optimusu 2x ili sgs2? Naravno da ne. Ako mi netko spomene igre i grafiku na mobu, razbit cu mu poganu balavu gubicu.
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Kal-El tableti na jesen
pa nisu bedasti da naprave čip koji će cucnut bateriju za sat vremena. potrošnja će biti u rangu sa tegra 2 pošto radi na 40nm. kada se dođe na 28nm trošit će manje energije uz veću snagu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
nixass kaže...
alo ljudi, nisu ovo kompjutori da 'zastaruju' nakon pol godine-godinu. Mozda kaskaju po sirovim performansama ali u normalnoj, cak i intenzivnoj upotrebi nema razlike. Vidi li tko kakvu prednost u radu na optimusu 2x ili sgs2? Naravno da ne. Ako mi netko spomene igre i grafiku na mobu, razbit cu mu poganu balavu gubicu.

Probaj otvoriti malo veći PDF na ta dva moba, pa javi utiske.

16 godina
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
kakav bi to pdf trebao biti da ga je potreba otvarat na mobu?
Btw, na curinom wildfireu knjigu od 600injak str otvara i scrolla bez problema..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
nixass kaže...
kakav bi to pdf trebao biti da ga je potreba otvarat na mobu?
Btw, na curinom wildfireu knjigu od 600injak str otvara i scrolla bez problema..

Knjiga je b/w text, ako me sjećanje služi;-) PDF služi i za zahtjevnije stvari.

Npr. volim pročitati neke informatičke magazine na mobu, i dok otvori tih 70-80Mb PDF-a (grafika/foto+text), moglu slobodno popiti kavicu:-(

 

Da ne spominjem situacije ako imaš malo više widgeta, pa ZumoDrive/Dropbox + GMail/K9Mail koji se u pozadini sinkroniziraju sa serverom... ili probaj na droidu instalirati neki fancy launcher, pa još staviti neki ludi efekt tranzicije između home screenova. Android je gladan resursa:-(

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
zuper kaže...
pa nisu bedasti da naprave čip koji će cucnut bateriju za sat vremena. potrošnja će biti u rangu sa tegra 2 pošto radi na 40nm. kada se dođe na 28nm trošit će manje energije uz veću snagu

Mos mislit.

Imam tablet sa Omapom 2 koji drzi 5 sati ako se cita neki pdf ili browsa. Medjutim, ako se poigram sa "Talking XXXX" baterija krepa za 30 min! Drugim rijecima, cim se malo digne grafika odlazi sve u ....

Ovaj njihov demo garantirano ubija bateriju u kratkom vremenu.

Kako stoje stvari bit ce jos gore. Dolaze razni HTML5 "OS" koji ce biti jos polaganiji i zahtjevniji na memoriji, a sve da bi sto vise bezveznjaka moglo pisati "software".

14 godina
protjeran
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
zuper kaže...
pa nisu bedasti da naprave čip koji će cucnut bateriju za sat vremena. potrošnja će biti u rangu sa tegra 2 pošto radi na 40nm. kada se dođe na 28nm trošit će manje energije uz veću snagu

aj mi objasni kako ce potrosnja biti u rangu tegre 2 (sa 1-2 jezgre)

a kel je 4 jezgre i jos zastarjeli arm9 dizajn usporedbo s arm 15

koji je doneo jos bolje power optimizacije

i to sve jos na 40nm  ,po logici 4 potrosaca trose vise od 2 a 2 od 1

 

a qvalkom 4core 28nm izlazi kad i tegra 3 tako da cisto sumnjam da su

utrapili ikom taj super potrosni t30 soc ,a imaju 28nm arm15 od qvalkoma

 

i pogotovo kako su ovi testeri isprdali taj chip

pise da trosi jednaku bateriju za 5h u idle

dok samsungov 1.2ghz u 3dana idle

jedino sto je "cool" je podrska za opengl 2

(ogl2.1 imaju ostali sa a15 vecinom btw)

pa sad vidi kako je to super i cool i hladno 

(cisto sumnjam da nv moze ista hladno napraviti vise)

al da nebude da mrzim nv-koristio sam nv od nv2 -4 pa na 79xx i to je zadnja

 

(nisam ja kriv sto ljudi jednostavno nemaju pojma ,6xxx je dizajn od 3dfx

  nakon 5xxx nv briljiantnosti )

 

i odgodjena je btw ,svi pisu odgodjena iza kolovoza sto samo moze znaciti

da za smartfone ide t33 verzija tegre u 28nm a ovo sto su utrapili

(max 1 tablet a ito je li-la ) utrapili u 40nm za tablete

 

 

 

15 godina
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
Luciano kaže...
 

Probaj otvoriti malo veći PDF na ta dva moba, pa javi utiske.

  Da budem iskren, meni je ugodnije listati PDF-ove na iPhoneu pod njegovim iBooks nego na 4-jezgrenoj desktop beštiji na 3 GHz, jedino što me pati je mali ekran. Očito je stvar u softveru.

13 godina
offline
Kal-El tableti na jesen
@ccfly

evo ovdje možeš pročitat da se ne očekuje veća potrošnja no u tegra 2

http://www.anandtech.com/show/4181/nvidias-project-kalel-quadcore-a9s-coming-to-smartphonestablets-this-year/2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
blackalbum kaže...

izgleda da su budućnost mobilne industrije mobiteli s ventilatorima ili vodenim hlađenjem

da je po intelu, sigurno :)

14 godina
offline
Kal-El tableti na jesen

A software.

 

hebeš dvije jezgre, kada optimus 2X, radi sporije nego Desire i Galaxy S.

__ __ ____ ____ /\ \ /\ \ /\ _`\ /\ _`\ \ `\`\\/'/ __\ \ \L\ \ __ __\ \ \/\_\ __ `\ `\ /' /'__`\ \ _ <'/\ \/\ \\ \ \/_/_ /
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kal-El tableti na jesen
Mene iskreno najvise veseli podrska za vece rezolucije. Pogotovo zbog tableta. Igrao sam se s ipadom i rezolucija mi je najveca zamjerka, pixeli su ipak preociti. Sad ce netko reci da pretjerujem, al za pravi dozivljaj digitalne knjige i ostalih sadrzaja ipak rezolucija mora biti veca, ihmo. Glasine o ipadu s vecom rezom postoje odavno, a prema ovoj vijesti izgleda da ce i konkurencija imati pogon za slicne stvari...
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
zuper kaže...
@ccfly

evo ovdje možeš pročitat da se ne očekuje veća potrošnja no u tegra 2

http://www.anandtech.com/show/4181/nvidias-project-kalel-quadcore-a9s-coming-to-smartphonestablets-this-year/2

zuper na tim stranicam sam isto procitao da je tegra 2 nasta savrseno i da je prodana u preko

100 aplikacija , pa mauna jedva prodali 5 firmi

isto procitao da su chipseti od intela ok da je problem u driverima

kuzis ??

platis anadu i on pise kako ti hoces

 

ali i on cak nemoze da toliko bude subjektivan

 

"Obviously if you tax all four cores you'll likely have worse battery life than with a dual-core Tegra 2 platform, but given equal work you should see battery life that's equal if not better than a Tegra 2 device of similar specs. Given that we're still talking about a 40nm chip, this is a pretty big claim"

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 7:36 (ccfly).
16 godina
online
Re: Kal-El tableti na jesen
mano gamerfreak kaže...

ja ne kužim te proizvođače. još početkom godine mobiteli i tableti s jednom jezgrom su bili relativno novi, a do kraja ove godine bit će onih i sa 4? i sad ti kupiš mob ili tablet na pretplatu, i u roku par mjeseci imaš zastarjelu kantu u rukama... trebaju malo usporit, prebrzo je to.

A to ti je ko kompovi prije par godina kad si svake godine morao kupovat novu grafu i proc(ako si gamer), sad su kompovi usporili al su se razbahatili s mobovima/tabovima.

14 godina
protjeran
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
ma neka ih samo pumpaju
si vidio sta s tim mobacima sve mogu uraditi u star trek-u :))

samo da usporedbo s tim ide i razvoj baterije .bilo bi sve 5 ali
dosad toshiba najavila bolje nano titan ,mit neke super nano bez litija
ali ko zna kada
onda one fuel cell ,fujicu najavio mini otprlike li-po velicine baterije ali
14 godina
protjeran
offline
Re: Kal-El tableti na jesen
ccfly kaže...
zuper kaže...
pa nisu bedasti da naprave čip koji će cucnut bateriju za sat vremena. potrošnja će biti u rangu sa tegra 2 pošto radi na 40nm. kada se dođe na 28nm trošit će manje energije uz veću snagu

aj mi objasni kako ce potrosnja biti u rangu tegre 2 (sa 1-2 jezgre)

a kel je 4 jezgre i jos zastarjeli arm9 dizajn usporedbo s arm 15

koji je doneo jos bolje power optimizacije

i to sve jos na 40nm  ,po logici 4 potrosaca trose vise od 2 a 2 od 1

 

a qvalkom 4core 28nm izlazi kad i tegra 3 tako da cisto sumnjam da su

utrapili ikom taj super potrosni t30 soc ,a imaju 28nm arm15 od qvalkoma

 

i pogotovo kako su ovi testeri isprdali taj chip

pise da trosi jednaku bateriju za 5h u idle

dok samsungov 1.2ghz u 3dana idle

jedino sto je "cool" je podrska za opengl 2

(ogl2.1 imaju ostali sa a15 vecinom btw)

pa sad vidi kako je to super i cool i hladno 

(cisto sumnjam da nv moze ista hladno napraviti vise)

al da nebude da mrzim nv-koristio sam nv od nv2 -4 pa na 79xx i to je zadnja

 

(nisam ja kriv sto ljudi jednostavno nemaju pojma ,6xxx je dizajn od 3dfx

  nakon 5xxx nv briljiantnosti )

 ....

 

zapravo je obrnuto{#}{#}

 s ostalim se slazem u potpunosti

40nm quadcore Kal-el je fail, da su ga izbacili prije pol godine i to prvenstveno za tablete jos nekako ajde, ali sad je taj dizajn zastario - vjerojatno ce se sto prije prebacit na 28nm jer konkurencija ("qvalkom" i apple) ce ih inace pomest  

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
14 godina
offline
Kal-El tableti na jesen

Četiri jezgre? pih , ja ne kupujem prije osam jezgri.

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice