Katastrofa odgovora na katastrofu

poruka: 184
|
čitano: 33.801
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Katastrofa odgovora na katastrofu".
12 godina
protjeran
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Odlican clanak s jos boljim pitanjem!!!!

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Moj PC  
48 1 hvala 0
15 godina
online
Katastrofa odgovora na katastrofu

Vic dana:

Koliko je Hrvata potrebno da promijene žarulju?

- nakon 25 godina i 5 mandata još čekamo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 20:59 (Ges).
 
58 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Katastrofa odgovora na katastrofu
Ges kaže...

Vic dana:

Koliko je Hrvata potrebno da promijene žarulju?

- nakon 25 godina i 5 mandata još čekamo...

 

Da, ne mogu ni promijenit žarulju, a kamoli da upale i to svjetlo konačno!

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 21:05 (Bitanga).
16 godina
neaktivan
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Koliko sam čitao o Japanu nedavno, jakuze su tovarile namirnice u kamione i slale u radioaktivna područja (što je naravno dobro). Vozači međutim nisu bili dobrovoljci nego ljudi koji su im bili dužni i slično, tj. nisu imali izbora. E obzirom da ovoga kod nas nema nego sve rade Jura i Pero, točnije mi se čini reći da smo bar po nečemu ispali bolji od Japana.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 21:08 (DigiMagic).
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Katastrofa odgovora na katastrofu
Ges kaže...

Vic dana:

Koliko je Hrvata potrebno da promijene žarulju?

- nakon 25 godina i 5 mandata još čekamo...

cekamo, i to ne da se promijeni zarulja, nego da netko kaze koliko je hrvata potrebno...

 

Svaka cast ekipi iza poplave.hr, odlican posao

TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

PS

Ministarstvo poljoprivrede bar malo bolje izvjestava o dogadajima http://www.mps.hr/

TD za glupost
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Katastrofa odgovora na katastrofu

Tekst je stvarno fenomenalan!!

Kao narod se eto pokazujemo u nesrećama, ali i dalje dopuštamo da državu vode idioti! Zašto se po tom pitanju nikako ne možemo ujediniti???

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
11 godina
neaktivan
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Sve je OK osim dijela

 

"...već u tako neorganiziranom odgovoru na nevolju vidimo neki razlog za ponos. Mi Hrvati, solidarni kada treba. Ne, već neorganizirani i nesposobni kada treba!..."

 

Ako se pod "Hrvate" misli na ljude koji smo se odazvali pozivima na donaciju onda nas se ne može zvati "neorganiziranima" jer smo se vrlo uspješno u par sati samoorganizirali u pomoći jer vidimo da druge nema. I naravno da smo ponosni na to. I zalosni smo sto to moramo raditi samoinicijativno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 21:30 (DamirG).
 
34 2 hvala 1
15 godina
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

... ''Mene takve stvari rastužuju, ....''

Opet dobar članak... i to me (kontekstualno) rastužuje, jer je u pravu. Država slučaj, ili od slučaja do slučaja...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Hrvatska ne funkcionira, bar sto se tice vladajucih.

 

Ali najbolje od svega je sto ce SDP i HDZ opet vodit bitku na izborima, ljudi vide samo ispred sebe, a oko njih je cijeli niz mogucnosti. Vec vidim dijaspora i penzici 80+ donose HDZ-u 10% glasova. 

Ak su nas pokrali jednom, mogu i dva puta, di je problem. :D

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 21:48 (Edge).
 
23 4 hvala 0
14 godina
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Ja ne znam zašto uopče šalju neki  ljudi pomoć. Hrvatska ima tolko para da i Srbiji šalje sredstva za pomoć.

Na kraju budu pare od donacija samo nestale i niko nebude bil kriv.

 

Dok prođu poplave onda im trebamo poslati humanitarnu pomoć da si razminiraju teren od njihovih mina koje su im poplave donjele.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 21:51 (Gremlin144).
Moj PC  
8 18 hvala 0
14 godina
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Izvrsno postavljena tema. Svjesno i društveno angažirano. Kad bi bila lista na predstojećim EU izborima u sastavu Oleg Maštruko, Nino Raspudić, Inoslav Bešker, Saven Letica, Mirjana Kasapović, eventualno Igor Mandić prije dvadesetak godina, Jurica Pavičić, Žarko Puhovski - imala bi moj glas. Jest da bi se svi međusobno isposvađali na prvoj sjednici, ali bi to bila zanimljiva sjednica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.5.2014 0:34 (BarbaVeli).
 
9 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Članak koji govori istinu - Bravo Oleg, pun pogodak

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Glavno da ''Hrvatska ima novaca za popravit vecinu stete i da ce traziti pomoc eu-a samo REDA RADI''.

 

I imam jedno pitanje mozda je netko upuceniji. Zasto, na primjer, duzs ili tko god je nadlezan, ne nabavi nekoliko quad-coptera ili slicnih spravica i na taj nacin olaksa pracenje stanja na terenu (posto neki imaju domet i nekoliko kilometara)? Trosak sigurno ne bi bio velik a korist, bar po meni, velika, pogotovo u ovakvim slucajevima kada je u toku spasavanje ljudi na vrlo velikom podrucju s ogranicenim sredstvima?

 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Teška je iluzija ako netko misli da je tijekom hitnog stanje potrebna veća centralizacija. Centralizirane strukture manje su agilne u odgovaranju na kaotične situacije kao što je ova. Studije pokazuju da da nakon prirodnih katastrofa većinu spašavanja i pružanja humanitarne pomoći provode obični ljudi, a ne vladini "stručnjaci" ili profesionalni uhljebi (ova brojka od 1000 ljudi na državnoj sisi koji kao da nemaju ni mozga ni savjesti, nitko se od njih nije nikada zamislio: "Čovječe, pa ako se dogodi nešto mi smo apsolutno nespremni..."). Ne vjerujem da bi ovim ljudima koji su nastradali u poplavama, a i ja sam mogao biti među njima, bilo puno gore, ako bi opće bilo bez vlasti, ako ćemo gledati samo kratkoročno. Dok bi dugoročno, bez oslanjanja na Vladu sami poduzeli nešto ili sami angažirali profesionalce koji bi onda to i napravili. Ovako, tko zna gdje je zamračen taj novac...

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
 
2 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Katastrofa odgovora na katastrofu
nekifrik1 kaže...

Glavno da ''Hrvatska ima novaca za popravit vecinu stete i da ce traziti pomoc eu-a samo REDA RADI''.

 

I imam jedno pitanje mozda je netko upuceniji. Zasto, na primjer, duzs ili tko god je nadlezan, ne nabavi nekoliko quad-coptera ili slicnih spravica i na taj nacin olaksa pracenje stanja na terenu (posto neki imaju domet i nekoliko kilometara)? Trosak sigurno ne bi bio velik a korist, bar po meni, velika, pogotovo u ovakvim slucajevima kada je u toku spasavanje ljudi na vrlo velikom podrucju s ogranicenim sredstvima?

To bi se moglo, ali bolje da neki uhljeb 6 mjeseci prima plaću za ništa nego da se kupuju razne spravice za spašavanje.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
12 godina
neaktivan
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Na žalost istina je što je napisano da bi "institucije trebale raditi svoj posao" ali da smo se u Županji pouzdali u to Nova TV bi poslala Andriju Jarka da izvještava (već tražim pogodno mjesto na zidu u Županji da napišem "Andrija Jarak plaćam piće gdje god želiš al` ko Boga te molim ne dolazi u Županju i Posavinu" :)

 

Zahvaljujući prijatelju koji je 100% invalid koji i ne boravi u Republici Hrvatskoj i njegovoj ljubavi prema svom domu, gradu i kraju u kojemu je odrastao; tolikoj ljubavi da je svoj portal (pao u prvih nekoliko sati od silnih pristupa), svoj profil (Fb ga brisao zbog ogromnog interesa i morao napraviti stranicu) pa u konačnici i Facebook stranicu nazvao ZUPANJAC.NET  koja je odigrala ključnu ulogu koje još nismo svjesni u podizanju ljudi i duha zajedništva, prkosa i inata slavonskog da se obrani svoj dom, svoj grad pa i cijela Slavonija...

 

Kako napisa prijatelj vatrogasac danas dok je podizao šatore za krizni stožer: "proveo sam divno poslijepodne. Lagano obucen, sa cizmama na nogama, pomagali smo sklapati satore za krizni stozer koji ce trajati nekoliko mjeseci. Bilo je tu svakakvih ljudi, od specijalaca koji pretrazuju teren, posto glavonje dolaze, do dobrih deckiju iz CK, kao i ljudi iz secerane. Kamere su postavljene, ulazi i prilazi osigurani, veza sa svijetom rijesena, satori sklopljeni pa sam se uputio u dom kako bi odradio dezurstvo do kraja (nadam se do 8). Drzava je proglasila stanje katastrofe, te oni vode brigu o svemu.Jao nama. " 

 

Jučer sam vozio suprugu u bolnicu u Vinkovce i sreo sam kolonu elitnih postrojbi DUZS sa nabrijanim terenskim vozilima koja za sobom vuku čamce kao u nekom američkom filmu katastrofe; nažalost peti dan od kako je sve počelo, ali kažu da nada umire posljednja...

 

Pred nama je još jedna neizvjesna noć, a kako nam je bilo ovih dana na području Županje pogledajte u galeriji fotografija

 
9 0 hvala 2
13 godina
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu
Sa onim djelom teksta koji govori o nesposobnosti službi koje bi u ovom trenutku trebale biti najsposobnije se apsolutno slažem... I ja postavljam pitanje: "Gdje ide naš novac? Porezi koje plaćamo?" Ali sa onim dijelom gdje se pljuje po "volontarizmu" se nikako ne slažem. Da, volonteri i ljudi koji pokušavaju pomoći su kod nas predmet sprdnje, ali bi zapravo trebali biti primjer. Previše je u ovom društvu cinizma, koji nije utemeljen ni u čemu. Kod nas, ako dođeš u neku tvrtku sa idejom da bi volontirao, samo zato da bi naučio posao koji te zanima, gledaju te kao oboljelog od neke teške bolesti... "Ovaj bi radio besplatno? Pa šta je njemu?" A kad se želiš zaposliti svi traže iskustvo... A gdje ćeš ga to steći ako ti nitko ne želi dati priliku da učiš i pomogneš koliko možeš (U svojim formirajućim godinama). A ako autor (s kojim se,opet ponavljam, u kritici odgovornih službi slažem) želi biti profesionalni "zaprđivač" mogu to biti i ja... Niste zadovoljni informatičkom podrškom i pokrivanjem ovih katastrofalnih poplava... Pa poduzmite nešto... Manje utrošenog vremena u video prilozima gdje se povlače paralele između dijagonale ekrana nekog mobitela i muških reproduktivnih organa će vam možda dati više vremena za nešto smisleno i korisno...
Moj PC  
22 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Gdje su predmet sprdnje?

Da je danas živ imao bi 169 godina.
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Katastrofa odgovora na katastrofu
Kakvo pljuvanje po volontarizmu, neugodno mi bilo citat tekst. Iako se slazem sa autorom oko nekih stvari, dajem mu TD, makar dobio karton.
PSN: Muskarcina77 | Steam: Virty |
13 godina
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Kad smo kod volonterizma u redakciji Buga, jeli Petrić volontira kad radi recenzije mobitela ?


Cini mi se kao da volontira.

Moj PC  
28 0 hvala 0
10 godina
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Klasika... kad ne znas /ne mozes /ne zelis pomoci - pametujes. FUJ!

 
15 1 hvala 0
14 godina
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Oleg je tipičan hrvat koji se kuzi u sve i pljuje po svemu što drugi rade.

Potpis!
Moj PC  
28 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Katastrofa odgovora na katastrofu

S obzirom koliko je hrvata informatički nepismeno ne treba nam ni to malo informatike što imamo u državnoj upravi.

10 godina
protjeran
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Trebali bi osnovati neki stožer koji bi besplatno davao pravne savjete i podršku ljudima koji žele prestati plaćati porez na glupost Hrvatskim Vodama, koje ne samo da ne čine ništa kako bi spriječili poplave, nego situaciju čine još gorom, upropaštavaju biljni i životinjski svijet, koriste zastarjele tehnologije za koje je znanstveno dokazano da, ne samo da nisu učinkovite, nego i štetne u obrani protiv poplava, i oni su toga jako dobro svjesni.

 

U priloženom dokumentu jasno piše da Hrvatske Vode za novac koji im dajemo - ne pružajnu nikakvu uslugu, ali svejedno moramo platiti jer je to u interesu Republike Hrvatske. Moramo platiti iako za to nećemo ništa dobiti. Plaćamo samo zato što su nam rekli i zato što tako piše u zakonu.

 

Hrvatske vode Hrvatske vode
'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
 
8 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Mislim da bi svaki razuman i moralan građanin RH trebao nekoliko puta razmisliti prije nego što plati sljedeći račun Hrvatskim Vodama. Prijedlog pisma preuzet sa OPPT-a Hrvatska(izbisano formatiranje):

 

HRVATSKE VODE
Vodnogospodarski odjel za slivove mora i jezera
Vodnogospodarska ispostava za mali sliv „rijeka i potoka“
Nigdjezemska 12, 00000 Nedođin
nr. Vodni Vodovodić

Poštovani,

Pošto sam dobio uplatnice od tvrtke koju Vi predstavljate i na kojima zahtjevate da Vam platim određenu svotu novca za uslugu koju mi ne pružate, a sukladno zakonu o pravu na pristup informacijama, želio bih dobiti slijedeće informacije od Vas:

1. Da li sam Ja sa Vama osobno ili s Vašom tvrtkom potpisao ikada ikakav pisani ugovor na papiru u kojem se obvezujem da ću Vam svake godine uplaćivati određenu svotu novca?
Ako jesam, želim da mi dostavite taj i takav pravovaljani ugovor potpisan mojom rukom i ovjeren od javnog bilježnika.

2. Pošto je Vaša tvrtka obveznik PDV-a, po zakonu ste mi dužni ispostaviti fiskalni račun za naplaćenu svotu novca, zanima me da li ste u mogućnosti dostaviti mi takav račun na kojem detaljno stoji kakvu uslugu i po kojoj cijeni mi naplaćujete?

Ako mi dostavite pravovaljanu dokumentaciju koju tražim od Vas, gore pod točkom 1. i 2., u roku od 15 kalendarskih dana od Vašeg primitka ovog mog zahtjeva, drage volje ću vam uplatiti cjelokupnu svotu novca s Vaših uplatnica.

U Nedođiji: 24. 3. 2014.

S poštovanjem, u dobroj vjeri, bez zle namjere
Sva prava pridržana
Bez prejudiciranja

Ime i Prezime

Vlastoručni potpis: __________________

Prilog: Kopija Vašeg pisma

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.5.2014 0:51 (Anarchist Prince).
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Meni osobno je tekst dobro napisan. Inace zadnjih par dana mi fejs ide posebice na jetra. Svi slave narode koji su se ujednili, spamaju one brojeve koje treba nazvat itd. ali da treba dic guzicu i ic volontirati na punktovima gdje se skupljaju donacije ili jos bolje zapalit za Slavoniju onda muk. I danas prijatelj napise da mu to sve ide na jetru i odma salva napada (inace je lik vec par dana u Slavoniji kao clan svog DVD-a). I ja sam se zakacio sa par ljudi jer me nerviraju sa tim pitanjima jesi nazvao, donirao itd. Mislim sve je to lijepo ali... Bas sam se danas cuo sa kolegom iz Osijeka. Kaze potrebstina imaju ali fali ljudi tako da krecem put Slavonije sad za vikend (jebiga faks i posao mi nedaju da odem ranije). Svi spamaju fejs i misle da su napravili dobro dijelo sjedeci doma za kompom nazvavsi 2 puta onaj broj i kupivsi dvije pastete i konzervu ribe... Ljepo je to sve ali neznam... Imam i dalje neki gorak okus u ustima. Reakcije vladajucih su izostale (nije da je do vodostaja i poplave doslo preko noci). Osobno NECU donirati novce i NECU kupovati namirnice pa slat. Jako dobro znamo sta se desilo sa humanitarnom pomoci za vrijeme rata. Nakupovat cemo potrepstine i nas 6 u kombi i palimo za Slavoniju u petak... Sigurno cu se bolje osjecati tako nego bit najveci samaritanac i humanitarac sjedeci doma za kompom i sherati slike prek fejsa!

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Katastrofa odgovora na katastrofu

Budimo realni, meni to tolko ide na jetra da jednostavno popiz..., vec par godina traju te poplave, i trajat ce sljedecih godina. Pa zar oni svaku je.... godinu ocekuju da ljudi od svojih minimalnih placa odvoje njima za kuce i ostalo? Svaku godinu se iznova cude otkud ta voda i otkud ta nesreca bas njih snađe. Pa je.... mater! I bas me briga za kartone i pi... materine koje cu dobiti tu, jer ovo vise nije za podnositi, da obican puk mora sa svojim minimalcem pomagati ljudima, dok glavesine dođu samo "suosjećati" s njima i slati nekakve "poruke". Koji qurac...

 

FusRoDah!!!!!
Moj PC  
25 2 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: Katastrofa odgovora na katastrofu

moralno

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Katastrofa odgovora na katastrofu
Anarchist Prince kaže...

Mislim da bi svaki razuman i moralan građanin RH trebao nekoliko puta razmisliti prije nego što plati sljedeći račun Hrvatskim Vodama. Prijedlog pisma preuzet sa OPPT-a Hrvatska(izbisano formatiranje):

 

HRVATSKE VODE
Vodnogospodarski odjel za slivove mora i jezera
Vodnogospodarska ispostava za mali sliv „rijeka i potoka“
Nigdjezemska 12, 00000 Nedođin
nr. Vodni Vodovodić

Poštovani,

Pošto sam dobio uplatnice od tvrtke koju Vi predstavljate i na kojima zahtjevate da Vam platim određenu svotu novca za uslugu koju mi ne pružate, a sukladno zakonu o pravu na pristup informacijama, želio bih dobiti slijedeće informacije od Vas:

1. Da li sam Ja sa Vama osobno ili s Vašom tvrtkom potpisao ikada ikakav pisani ugovor na papiru u kojem se obvezujem da ću Vam svake godine uplaćivati određenu svotu novca?
Ako jesam, želim da mi dostavite taj i takav pravovaljani ugovor potpisan mojom rukom i ovjeren od javnog bilježnika.

2. Pošto je Vaša tvrtka obveznik PDV-a, po zakonu ste mi dužni ispostaviti fiskalni račun za naplaćenu svotu novca, zanima me da li ste u mogućnosti dostaviti mi takav račun na kojem detaljno stoji kakvu uslugu i po kojoj cijeni mi naplaćujete?

Ako mi dostavite pravovaljanu dokumentaciju koju tražim od Vas, gore pod točkom 1. i 2., u roku od 15 kalendarskih dana od Vašeg primitka ovog mog zahtjeva, drage volje ću vam uplatiti cjelokupnu svotu novca s Vaših uplatnica.

U Nedođiji: 24. 3. 2014.

S poštovanjem, u dobroj vjeri, bez zle namjere
Sva prava pridržana
Bez prejudiciranja

Ime i Prezime

Vlastoručni potpis: __________________

Prilog: Kopija Vašeg pisma

 

Ne branim Hrvatske vode ali postoji zakon RH koji to propisuje, donsono propis (uredba, što već) koji se nadovezuje na taj zakon i određuje visinu naknade  i ako neznaš ne radi se fiskalizacija ako uplata nije gotovinska (banka, pošte, zap, itd...). I da je uplata gotovinska uplaćuješ novce u proračun, za što opet nema fiskalizacije.  

 

 

Dva brza i jednostavna odgovora na tvoje gluposti.

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice