Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

poruka: 58
|
čitano: 10.241
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz".
15 godina
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

uz ovo, postoji i ona sitnica oko nikotina koji sprječava alzheimera i parkinsona no s druge strane nije osobito koristan (raskokodakana novopropaganda ga naziva svakakvim pogrdama). dakle, klasika: kava + pljuga, miješanje alkaloida, i ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Ajar kaže...

uz ovo, postoji i ona sitnica oko nikotina koji sprječava alzheimera i parkinsona no s druge strane nije osobito koristan (raskokodakana novopropaganda ga naziva svakakvim pogrdama). dakle, klasika: kava + pljuga, miješanje alkaloida, i ... 

 Pa nije nikotin štetan koliko je dim štetan. Ako uzimaš samo nikotin bez dima nećeš imati neke posljedice. Kako sam negdje jednom pročitao za cigarete "it's not the drug it's the delivery method that kills you".

14 godina
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

Znači preventivno treba piti kavu zbog Alzheimerove bolesti a crno vino zbog popravljanja DNA? Hehe. Svi mi imamo svoja opravdanja.

 

Ja recimo konzumiram marihuanu (neću reći pušim zbog toga što koristim isparivač koji biljku grije na temperaturu od samo cca 200°C - dakle ne dolazi do paljenja i tako do stvaranja kancerogenih spojeva - već dolazi do isparavanja, tako da se udiše para a ne dim) umjesto alkohola, cigareta i kave a opravdavam to s time da se marihuana već koristi u medicini za puno stvari a uz to kažu da ne sadrži kancerogene spojeve kao duhan.

 

Kava mi se jednostavno ne sviđa tj. ne sviđam se sam sebi. Kako je detektiv Lundy u popularnoj tv-seriji Dexter jednom rekao: "Caffeine makes me a bad person."

 

 

Alkohol pijem samo nakon večere u društvu, možda jednom tjedno - a nemam ništa protiv alkohola u umjerenim količinama - ali ga ne pijem zato što mi alkohol više uopće nije tako dobar kao što je bio prije dok sam pio kavu...

 

Svakako smatram da se nakon određene dobne granice mora nešto konzumirati, i um se nakon jednog radnog dana, sa današnjim životnim tempom, ne može jednostavno opustiti sam od sebe. Toga treba postat svjestan i pametno sa ovim društveno prihvatljivim drogama kao što su alkohol, duvan - i kava. Svak prema vlastitom nahođenju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 21:06 (KIKI3ooo).
 
9 4 hvala 0
8 godina
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Kofein je droga. No što (ni)je droga? Drugačije se čovjek osjeća kad je večerao masnu svinjetinu nego kad je večerao gris na mlijeku. "Špeka papriciranoga, papriciranoga", savjetuje majka svojoj kćeri u Mayerovom "Životu puža" da bi stekla samoupuzdanje i našla muža. Špek kao psihotropna droga?
 
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Ajar kaže...

uz ovo, postoji i ona sitnica oko nikotina koji sprječava alzheimera i parkinsona no s druge strane nije osobito koristan (raskokodakana novopropaganda ga naziva svakakvim pogrdama). dakle, klasika: kava + pljuga, miješanje alkaloida, i ... 

 Najbolje opustanje je fizicka + mentalna aktivnost. A ne smradovi, dimovi, i ubijanje mozdanih stanica.

15 godina
neaktivan
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

Ali valjda ostaje da je kofein štetan za srce u određenim slučajevima. Ako se pretjera sa uzimanjem, a naročito kod srčanih mana mora da se uzima oprezno. Jer pojačava srčani rad i time srčani napor.

Kafa, duhan i marihuana, pa i kravlji maslac i svinjska mast imaju svoju korisnost i nalazili su se ili se i dalje nalaze pod čizmom znanstvenika i zakonodavaca. Kao da život nije dovoljno težak i komplikovan.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
pravi_covijek kaže...

 Najbolje opustanje je SEXfizicka + mentalna aktivnost. A ne smradovi, dimovi, i ubijanje mozdanih stanica.

 Morao sam ispraviti, bez ikakvog drugog filozofiranja.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
neaktivan
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

Mislim da je sasvim prikladno da su ovo istraživanje proveli indijski znanstvenici. Indija ima jednu od najnižih stopa Alzheimerove bolesti na svijetu, a smatra se da to ima veze s njihovom začinima bogatom prehranom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Konzumiranje marihuane je legalno (točnije, nije ilegalno). Ilegalno je posjedovanje. Ok, ostaje pitanje kako konzumirati nešto što ne posjeduješ, ali to je već druga tema.


On topic, a baš sam smanjio kavu ovih dana. Nekako mi ne paše previše kave ljeti.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
KIKI3ooo kaže...

Znači preventivno treba piti kavu zbog Alzheimerove bolesti a crno vino zbog popravljanja DNA? Hehe. Svi mi imamo svoja opravdanja.

 

Ja recimo konzumiram marihuanu (neću reći pušim zbog toga što koristim isparivač koji biljku grije na temperaturu od samo cca 200°C - dakle ne dolazi do paljenja i tako do stvaranja kancerogenih spojeva - već dolazi do isparavanja, tako da se udiše para a ne dim) umjesto alkohola, cigareta i kave a opravdavam to s time da se marihuana već koristi u medicini za puno stvari a uz to kažu da ne sadrži kancerogene spojeve kao duhan.

 

Kava mi se jednostavno ne sviđa tj. ne sviđam se sam sebi. Kako je detektiv Lundy u popularnoj tv-seriji Dexter jednom rekao: "Caffeine makes me a bad person."

 

 

Alkohol pijem samo nakon večere u društvu, možda jednom tjedno - a nemam ništa protiv alkohola u umjerenim količinama - ali ga ne pijem zato što mi alkohol više uopće nije tako dobar kao što je bio prije dok sam pio kavu...

 

Svakako smatram da se nakon određene dobne granice mora nešto konzumirati, i um se nakon jednog radnog dana, sa današnjim životnim tempom, ne može jednostavno opustiti sam od sebe. Toga treba postat svjestan i pametno sa ovim društveno prihvatljivim drogama kao što su alkohol, duvan - i kava. Svak prema vlastitom nahođenju.

 

Nikako se riješit duhana, radi bi zamjenio sa zelenim ali...

 

Ne želim imati posla sa glupim ljudima da bi došao do toga, i nažalost osjeti se na kilometar ako je dobra.

 

Mada treba sve u nekim granicama, kad se život svede na marihuanu to isto nije dobro. Jednom tjedno bi bilo ok, kao i alkohol.

 

 

14 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
win10pro kaže...

 

Nikako se riješit duhana, radi bi zamjenio sa zelenim ali...

 

Ne želim imati posla sa glupim ljudima da bi došao do toga, i nažalost osjeti se na kilometar ako je dobra.

 

Mada treba sve u nekim granicama, kad se život svede na marihuanu to isto nije dobro. Jednom tjedno bi bilo ok, kao i alkohol.

 Tako je, sve treba u granicama.

 

Što se tiče nabave, ja to kupujem u jednog starijeg čovjeka koji je bio u ratu, koji ima ženu i dicu i veliki kredit, dođem kod njega doma. I on prodaje samo odraslim ljudima, ono tu budu ljudi od 50 godina, i žene...

 

Ali to je postalo toliko skupo da mislim posadit zajedno sa bratom malu biljčicu sad kad se preselim u novi stan. To za mjesec dana procvate.

 

A za duhan - jednostavno ne mogu zamislit da se netko može tako svjesno uništavat, najiskrenije. Postoje one e-cigarete koje mogu dostavit nikotin bez paljenja. Minus im je što se ne može osjetit prava aroma - ali a ako se želi osjetit duhan onda se može staviti u portabilni isparivač kao npr. V2Pro Series 7 vaporizer i tako osjetit pravu aromu kad se zaželi. Taj isparivač se ne može mjeriti sa Vulcano isparivačem, koji je ono medicinski uređaj i to je prava stvar. V2Pro je oko 1400kn a Vulcano 2600kn. Godišnje je potrošni materijal oko par stotina kuna...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 13:55 (KIKI3ooo).
8 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Mislim da je Lundy rekao: Caffeine makes me a different person. Btw kofein je zapravo laka droga
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

a gledajte, sve što je dobro ili šteti, ili deblja ili je nemoralno....

 

što se kavice tiče, ako ju ne pijem dulje od 5 dana, ne treba mi (do tada me lagano boli glava, traže male sive mrcine među ušima malo droge...)

 

jednom sam inače popio 13 šalica domaće (turske, ne neko dekaf instant smeće) unutar pola sata... i ništa, nikakvo lupanje srca, ionako sam ja niskoturažni tip...

 

u bivšoj firmi ujutro u 7 h sve je dočekala kavica i onda još jedna u 12 h...

 

u novoj, skuham si na fancy aparatu dvije ujutro i jednu nakon podneva (gableca)

 

apropos, u Švedskoj su riješili pitanje kave ili čaja tako da su dva brata blizanca pošteđeni smrtne kazne ali tako da jedan svaki dan pije kavu, a drugi čaj... sve drugo isto.. i kafedžija je nadživio čajdžiju...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

Zeleni čaj + češnjak, s tim se trenutno drogiram. Dobra kombinacija.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Dobar kombo za dozivit stotku
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
MrBlc kaže...
Konzumiranje marihuane je legalno (točnije, nije ilegalno). Ilegalno je posjedovanje. Ok, ostaje pitanje kako konzumirati nešto što ne posjeduješ, ali to je već druga tema.


On topic, a baš sam smanjio kavu ovih dana. Nekako mi ne paše previše kave ljeti.

Kolega, pour vous: https://bluebottlecoffee.com/preparation-guides/cold-brew

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
8 godina
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

Gledao sam prije cca godinu dana neki njemački dokumentarac o Alzheimeru. Glavni dio priče je bila neka najjača njemačka neurologinja, ozbiljna (i simpa) žemska, ima pravo iskustvo i znanje ali se ne prekenjava kao dr Borović npr. Poražavajuće je to što je iznijela, koliko se tapka u mraku i koliko se samo pretpostavlja ali ne može dokazati.
Uglavnom, svodi se na stvari koje mogu usporiti ili ubrzati razvoj bolesti. No NIJE htjela nikakve polu-informacije davati.
Ono zašto to spominjem, jest da je (uz uvjetnu preporuku B12, Mg i lecitin) jedina stvar koju se usudila preporučiti - šalica kave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 17:01 (Zechina).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

a evo i popisa loših navika koje za čoveka, druga i starešinu mogu imati (be)smrtne posljedice (iscrpljenost, stres, pretilost, bolovi [ne]znana podrijetla, loše raspoloženje, razdražljivost pa i smrt bijela kost. itd.). jasno, ako pretjeruje (kao i sve ostalo). dakle: alkohol, kava, duhan, prelazak ceste u gradu (semafor nema veze, ne zavaravajmo se), brak, rad u firmi, vožnja (aktivna ali i pasivna), rad i igranje uporabom računala, djeca, roditelji, rodbina općenito, hrana, seks, voda (7 litara odjednom je smrtnosno), spavanje, budnost i ponajviše život (smrtne posljedice u 100% slučajeva). na sve ovo znanosti, politike i religije imaju samo jedan odgovor: jebiga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Navodno, ako ne dišeš određeno vrijeme, ne možeš više pridobiti ni jednu bolest.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Deus ex machina kaže...

Baš se mislim isplati li se eksperimentirati. Kažu da može i do tjedan dana u hladnjaku stati pripremljena.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

Sve šta je Bog (neka se zagrebčani i istrijani ne nađu uvrijeđeni spomenom Boga) stvorio je dobro i svrsihodno, sve šta je ljudska ruka stvorila je loše, kad pričamo o prehrani.

Moj PC  
2 9 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Branimir82 kaže...

Sve šta je Bog (neka se zagrebčani i istrijani ne nađu uvrijeđeni spomenom Boga) stvorio je dobro i svrsihodno, sve šta je ljudska ruka stvorila je loše, kad pričamo o prehrani.

Tako je!

 

8 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Istina, haha stogod da radis u prevelikoj mjeri je stetno, zato umjerenost je vrlo bitna u zivotu, netreba u nicem pretjeravat osim u spavanju haha
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Branimir82 kaže...

Sve šta je Bog (neka se zagrebčani i istrijani ne nađu uvrijeđeni spomenom Boga) stvorio je dobro i svrsihodno, sve šta je ljudska ruka stvorila je loše, kad pričamo o prehrani.

 Današnja banana je loša? Grejp?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S
9 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Branimir82 kaže...

Sve šta je Bog (neka se zagrebčani i istrijani ne nađu uvrijeđeni spomenom Boga) stvorio je dobro i svrsihodno, sve šta je ljudska ruka stvorila je loše, kad pričamo o prehrani.

 Gdje to Bog ima proizvodnju, nisi mogao da kazes prirodno nego uvlacis nekog boga ni krivog ni duznog u raspravu. Znaci mariuhuana, bunika, gljive ludare, heroin  je kul, ne?

9 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
EZY-E kaže...
Branimir82 kaže...

Sve šta je Bog (neka se zagrebčani i istrijani ne nađu uvrijeđeni spomenom Boga) stvorio je dobro i svrsihodno, sve šta je ljudska ruka stvorila je loše, kad pričamo o prehrani.

 Današnja banana je loša? Grejp?

 Da, danasnja banana je losa. 50-60ih se masovno uzgajala Gros Michel banana bolji okus, duze traje itd sve dok je nije dokrajcila bolest. Danas postoji samo u tragovima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 3:07 (pravi_covijek).
8 godina
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Kako to mislis losa?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Hoće reći da su postojale bolje banane od današnjih, no većina prisutnih je premlada da to pamti.
No i te bolje, kao i današnje su ljudski stvoreni hibridi.

Smiješno je tvrditi da je sve prirodno bolje od ljudskog, jer dok nije bilo ljudski stvorene hrane glad je bila najveći problem, pošto su prirodne sorte daleko manje rodne i podležnije bolestima. Da ne pričamo o virusima i bakterijama, koji su svi uglavnom prirodni, ili ako baš inzistirate, od boga stvoreni.

Takve gluposti mogu pričati samo potpune neznalice.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
neaktivan
offline
Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz

Da lošija je i banana i grejp. I ne zato jer su prije bile ukusnije, nego iz skroz drugih razloga.

Svo današnje voće koje se prodaje po trg. lancima i velika većina na placevima (čast izuzecima, naravno) je GMO. I tretira/šprica se otrovnim kemikalijama zbog dulje trajnosti i ljepšeg izgleda.

Jer danas 99% ljudi pati na to da im banana (jabuka, kruška itd...) lijepo izgleda, a nije im bitno zakaj je lijepa ;)

Današnje voće nema veze sa voćem koje je bilo prije 30 godina i više. To mogu reći jer sam generacija koja je imala to na stolu :)

A apropos banana...ove banane koje danas mi svi skupa jedemo (neko više, neko manje) su samo hrpa otrova. Sviđalo se to nekome ili ne.

 

Ljudi educirajte se malo. Čitajte prave stvari i ne živite u zabludama.

Real je velik, ali Barca je sveto pismo nogometa
 
0 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kava i Alzheimerova bolest: konačan dokaz
Visak kaže...
Smiješno je tvrditi da je sve prirodno bolje od ljudskog, jer dok nije bilo ljudski stvorene hrane glad je bila najveći problem

 Pa i nije baš smiješno :)

 

Glad je bila problem iz sasvim drugih razloga. A jedna od njih je neznanje. Ljudsko tijelo izbaci skoro sve kaj u sebe unesemo. Čovjek može funkcionirati isključivo od sunčeve energije i bez hrane. To nije nikaj novo niti nepoznato.

Ako ljudi odluče jesti što i kako treba, neće biti gladni niti pothranjeni. Pothranjenost je zapadna izmišljotina i ništa više. Isto kao i globalno zatopljenje. Meni osobno je smiješno da ljudi uopće mogu gutati ta sranja kojima ih zatrpavaju mediji :)

Da svi jedu što i kako treba, na svijetu ne bi bilo debelih/pretilih. Ne bi bilo bolesti niti blizu u toj mjeri u kojoj ima sada. Bilo koje vrste bolesti. Ne mislim na ništa određeno.

 

Ali da ne ispadne da ja sad tu nešto pametujem i pišem gluposti i nebuloze...svatko koga zanima, na netu može naći hrpetinu i hrpetinu članaka.

Na kraju krajeva, lako se može doći i do knjiga: "Kodeks zdravlja protiv prehrambenog kodeksa" i "Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem". A one su samo kap u moru :)

 

I pazite vi koji slijepo vjerujete svemu kaj vidite u medijima i čujete okolo...sjednite dok čitate. Ili bolje - legnite :D :D

 

živeli

Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice